Renault Clio Estate Enerji TCe Dynamique 90 (2016) yorumu

2uygulamahızlarıYapım yılıSatın alma Yılgeçen Kilometre
Clio Estate Enerji TCe 90 Dynamique
5, Manuel
2016
2016
10500 km
Ortalama okuyucu değerlendirmesi: 8.1 Yasal Uyarı MyReview

bölüm Myreview arabada açıklamalar ve yorumlar kişisel görüş ve kullanıcıların deneyimlerine dayanarak. Sanoma Medya Netherlands BV ( 'Sanoma') içindekiler veya olası sonuçlardan sorumlu tutulamaz. Myreview yılında otomobil hem iyi hem de kötü deneyimler yerleştirilecektir. editörler may davranış veya yasadışı bir değiştirme kurallarını karşılamak veya her zaman silmeyin ifadeleri.

Bu Myreview Auto için bilgileri kullanmak için ya da diğer medya aracılığıyla yaymaya Sanoma izni olmadan izin verilmez.

ilk izlenimler

 • 300 km
 • 4 Mayıs 2016 17:13

Neden bu araba?
Orada biraz ile, Fiesta, küçük tarafında özellikle çizme biraz ortaya çıktı. Picanto eşim 2005 yılında çıktı esnasında aracın düşünüldüğünde hala (çok) yüksek satış değerine bağlı olarak Fiesta alışverişinde karar, 2010 yılında oldu.

karar
Tabii ki saha ilk genişletilmiş araştırdı ve bir üst üç popüler otomobil çıktı. Zaten o boşluk ile bağlantılı olarak bir sürücü veya emlak, olmaması gerektiğini önceden açıktı. Kia Cee'da SW, Ford Focus SW ve Renault Clio Estate seçim otomobiller idi. Kia hızla tüketimi çok yüksek verecekti büyük motor ile ilişkili bulunmuştur. Sonra Focus'un ve Clio hem de test sürüşleri tahrik.
Sonuçta, karar Clio için düştü. A B-segmentasyon ailemiz için yeterlidir ve tüm seçenekler seçildiğinde, sınırının altında tutar yeterince ilginçti. Clio tasarımına ek olarak bir kez öncesinde Focus'un adım almıştı. Odak, hem davranış ve uzayda yüce olsa Renault ile rekabet etmek aslında çok pahalı idi.

satış
bayi ile bir konuşma seçilen paketler ve seçenekler ile Renault Clio Estate TCe Dynamique 90, için imzalanan sonra:
- Ekstra Rahatlık (iklim kontrolü, yağmur ve ışık sensörü, elektrikli katlanabilir aynalar)
- Ekstra Şehir (park sensörleri, kamera ve orta kol dayama yeri ters)
- R-Link (lüks ve genişletilmiş multimedya / navigasyon)
- Krom pencere şeridi
- metal kenarlar tip: tutku noir
- gizlilik cam

Görüşmeler sırasında biz hala yakalamak başarmış:
- tam yedek
- Waxoyl cilalanması
- uygulamalı harflerle Lisans plakalar.

Teslim süresi: 3-4 ay.

İlk izlenimler
anlatmak için çok fazla olmamasına rağmen, tabii ki, daha sonra, henüz zaten ilk yüz kilometre sonra ilk izlenimler tahrik.

konfor ve alan Sürüş
Eğer direksiyonuna oturmak, biz önünde araba çok geniş olduğunu görüyoruz. Araba bir B-segmentasyon olmasına rağmen, neredeyse bir C-segmentasyon var uğraşan olabileceğini söyleyebiliriz? Eh, her durumda, bir B 1/2. Yani gerçekten temiz. 2015 yılının son çeyreğinde, bazı (minör) değişiklikleri çok mutlu oldum Dynamique versiyonunda iç, yapılan vardır. İlk olarak, test sürüşü sırasında kötü yüksek noktası, direksiyona plastik uçlar gitti! Şimdi tam deri kaplı direksiyon simidi (GT-sürüm) 'dir. kapı kolları çok bulaşıcı yüksek parlaklık plastik yerine plastik mat sağlanmaktadır. çizgi tabletin sadece çerçeve hala yüksek parlaklık, iç görevde birkaç küçük aksan olduğunu. Haraç, Renault. araba oldukça çok daha fazla olgun görünüyor. Dahası, saatler kırmızı işaretçileri ve bant tedbirleri (yerine sarı) özelliği.
Buna ek olarak, koltuk aynı zamanda yeni bir tasarım döşeme özelliği. Kaplamanın gri tonlar koltuğun merkezi ve arka koltuk kenarlarına taşınır. konfor gelince. Koltuklar çok güzel, ama özellikle bel bölgesinde sırtını, çok az destek gösteren. yanakları çok yumuşak. Sonuçta sen biraz ileri geri sandalyede sarsan viraj daha keskin olacaktır. Şimdiye kadar rahatsız edici olursa hissediyorum.
Arka: Evet, bence daha büyük olumsuz yanlarını şu anda, bir. arka yüzünde, diyelim ki, daha uzun bir saat süren bir yolculuk için üç yetişkin istemiyoruz. Kendimi olduğum zaman, hala koltuğa karşı dizlerimin (ben 1.7. Fiesta ile karşılaştırıldığında, ancak, bizim aile durum göz önüne alındığında. İlk birkaç yıl bir sorun arka ve önemli ölçüde azalır ön koltukların arasındaki mesafe ile otur.
Gövde: Elbette biz Estate satın almış: Evet B segmentinde. bir çok şey var. (Oldukça uzun) bizim katlanmış arabası maalesef uzunlamasına veya çapraz içine gider çok kötü. Büyük plust noktası. Neredeyse tüm geri açar. Bir eşik Buna hiç şüphe yoktur. Çok pratik ve güzel!

Ride ve taşıma
tüm bu otomobil alacak hakkında şeyden önce, ben çok okumak yerlerle ilgili motorizasyonlu ve tüketim ile ilgili bazı olumsuz şeyler. Daha sonra son biraz fazla. İlgili kullanım: Çok rahat. Çakmak fazla esneklik ile darbe ve eşikleri ortadan kaldırılması neden Fiesta yastıklı. Bir şey gerçekten seviyorum. Ben başlattı benim cennette duyuyorum sportif şasi değilim. Direksiyon doğrudan ve hafif, bir şey yapmayı tercih ederler. Anahtarlama Bence lastik şey ama poker anahtarı veya doğru. Çevrimiçi koç etrafında kötü görüş hakkında çok şey okudum, ama gerçekten bu ilişki olamaz. Evet, ayna bir trafik ışığında sorunlara yol açabilir düşük tarafında, biraz, ama bir sıkıntı olarak gözlemliyoruz. dikiz C- ve D tarzı arasındaki pencereler Gayrimenkule hatchback çok daha fazla görünürlük sağlar, iyidir. Gerçekten bir birim olarak gidon arkasında olması gereken navi çalışması alışması gerekenler. Doğrusu arkasında daha direksiyona düğmeleri almıştı. koçun şey gürültü başka ben hakkında birçok şikayet okudum. Çok olumlu çok az motor gürültüsü duymak anlamında, şaşırdım. Daha yüksek hızda blok çok sessiz olduğu anlamına gelir. böylece Kalın ince. Ancak, daha hızlı gitmem, A-sütunları boyunca daha rüzgar gürültüsü. Arabanın bilinen bir eksiklik gibi görünüyor. ben hiç bayi bakmak istediğim bir şey olduğu gibi ona bakıyorum. güvence altına uyarlamak kolay olurdu.

R-Link
İnsanlar tatmin ya da orada, ya da bir şey bulmak edilir. Kesinlikle ilk kategori altında. Birçok seçenekleri ile çok yönlü bir sistemdir. Yazım sırasında sadece bu sistem üzerinden yolculuğa başladık ama sorunsuz gezinirken. Navigasyon komutları Ses tanıma yoluyla verilebilir, ama orada sen zamana ihtiyacım da var. çok yavaş tepki sistemi. Ben tomtom dan ödenen CANLI Hizmetler standart navigasyon ile birlikte çalışmak için merak ediyorum. Bu para değer merak ediyorum. Zaten Renault sağlamak için tomtom basit güncellemeler ile kabul etmemiştir çünkü alım harita güncellemeleri pahalı bir iş olabilir okudum. Ben Bit talihsiz, ama burada Böylece bu konuda daha fazla hakim asmayalım hiçbir deneyimim var.
Benim iPhone ile Bluetooth bağlantı hiçbir zaman yapılan ve iyi çalışıyor. Ben böyle bir kararın, böylece yapılan konuşmaları yok. akış müziğin ses kalitesi beklenenden daha iyidir. okuma hakkında ancak benim durumumda çok kötü hikayeleri etkilendim. Sistem i-Tunes bağlanmak ve hatta tamamen albüm ve çalma listelerinin tam dizin yapısını alacak. Ayrıca sadece iPod de burada klasör yapısını korur R-Link USB kablosu ile birleştirilebilir bağlayın. İçimden umut ama beklemiyordum. Sınıf so!
Olumsuz sisteminin kafa karıştırıcı menü yapısı olmak zorundadır. Ben ilk şey yapabileceğini bir veya iki düğme basarak şey R mutlaka bazı hantal gitmek bağlamak gibi görünüyor. için kullanılabilir.
Arkamys 3D ses hoparlörleri aracılığıyla dijital radyonun ses kalitesi iyidir. Hiçbir mucizeler Expect ancak yerli ses cihazları için ince toplanıyor.
Güzel sistem 'eko-sürüş' önemli ölçüde desteklemesi. Hatta keyifli bir yolculuk sürüş çevreye duyarlı (veya değil) ne kadar bir puan elde.

Tahrik grubu ve performans
Benim için en önemli Önemli değil (bu iki kategoride üstümde idi). Ben mümkün olan en düşük yakıt tüketimini istedikleri için Kasıtlı TCe 90 seçtik. biz daha az 15k bir yıldan saatler çünkü Dizel bir seçenek değildir. test sürüşü bu turbo şişmiş blokta zaten oldukça arabaya bir ittir. Bu yaklaşık 2000 rpm gelir ve oldukça iyi bir araba trafikte ortaya çıkınca yapar. 1.25, burada Fiesta önemli ölçüde daha zorluk atmosferik. Bir şey gerçekten düşük motor gümbürtüsü alışmak zorundayız. Farkına varmadan zaten devirlerde yüksek konum. Bu blok, bu nedenle çok daha yüksek tüketimine yol açan devrimler yapmak davet ediyor. Hızlı İletme ve ılımlı sağ ayak sınırlar içinde tüketimini tutar. hıza sonra, hızınızı yapmadan önce biraz zaman alacak, ama bir şey kesinlikle yoktu. beklenti sürüş olarak bu ihtiyacı bir sorun olmayacak. hız ile ve daha sonra ötesinde zamanında başlayın. Problem yok.
start / stop sistemli ben alışmak zorunda şeydir. Bunun bir ince sistemden olduğunu düşünüyorum, ancak henüz her zaman mevcut değildir. bir klima darbe sıkı çalışıyor varsa Tabii ki, sistem çalışmaz veya motor soğuk ama normal tahrik ben çok sık sistem kullanılamaz mesajı aldığında. Ben muhtemelen sadece gösterileri izlemeye önce bu bekleme Sadece merak. Size kontrollü gaz sağlayan ve hızlı vites büyütme sanatı anlayan bir sessiz binici misiniz, o zaman hoş bir sürpriz olacak. upshifts önce 4000 rpm tendonlar tarafından daha alışkın, o zaman bu blok içmek için biraz olduğunu. Ben dizel gider.

tüketim
Anlatacağım pek sahip olarak tezgahın üzerine 300. yol bilgisayarı km başına 100 5,9-6,1 arasında, veya 1 ortalama sağlamaktadır: Ben oldukça güzel olmak daha da varsayabiliriz bir araba bulmak 16.4 16.9 için. Birkaç not ederken: Birçok şehir kilometre olmuştur ve ben eko düğmeye olmamıştır. Bu yüzden o hala aşağı geleni güven var.

Daha yakında ...

Güncelleme 10,000 sonra

 • 10500 km
 • 5 Ocak 2017 16:05

olması Renault ile birkaç ay sürüş sonra biz bu ay 10.000 geçti. güncelleştirme için süre:

konfor ve taşıma sür.
Yine çok memnun. İyi gönderir ve istediğini yapmak güzel bir araba. direksiyon tutmak için rahat ve kolay kullanılabilir. Hız saatte 100 km sınırlıdır ve sürüş sırasında sınırlı gürültü gösterir. Rüzgar gürültüsü sadece headwind gerçekten mevcut olduğu anlaşılıyor. Bana göre, onunla ne yapacağını akut yeterince rahatsız edici değil ama ilk fırsatta kesinlikle diyecekler.
mulish ayarlı seyir Eksi. hızı çok geç çok yüksek veya böylece sistem bir yamaç üzerinde çok geç yanıt verir. direksiyon düğmeleri tuhaf buluyorum yanmaz gerçeği.
Yaz tatillerinde Almanya'ya tahrik ediliyor ve çok iyi çalışıyor. Hala sürülen birkaç saat sonra lezzetli bir araba. Sandalyeler rahat güzel, ama koltuk derin sevdim oldu. Süspansiyon otoyol üzerinde sürmek için bir zevkti güzel rahat verme ayarlanmıştır.
Belki arabanın en lezzetli düşünüyorum Switching. Bu hissiz ve tam doğru değil bu. Uzun vuruş çok uzun olduğunu poker olun. Nedeniyle hızına alt devirlerde numaraya herhangi 6. vitesi özledim. ekonomik sürüş bir parçası olarak, ben olmasını isterdi zorunda kaldı.

Başarılar
Benim sürüş stili için fazla bile. şişmiş blok ile örn bile çekerek beni moral bol sağlar. rampa IJsselmonde aracılığıyla Van Brienenoordbrug içine Sürüş, araba hala dördüncü viteste harika çizer. dağlar Sauerland yılında güzel birlikte gidiyor. Eğim o biraz sorun var, ama benim için hız için yeterli güce getirmek için muktedir. Araç daha sonra yol oldukça bir yudum döngüler.

R-Link ve diğer sistemler / seçenekler
Bir çok getirebilir ama inanılmaz hantal çalışır. Sistemin menü yapısı gayet olmasına rağmen, diğer radyo istasyonuna birinden geçiş örneğin çok garip. Çok fazla harekete geçer! Yazık. Çok iyi onun hantal yapısına rağmen, işletmek için uygundur, navigasyon sistemidir. Sesle kontrol acı yavaş, ama her zaman çalışır.
Tüm koşullarının uygun olup olmadığını çalıştırma / durdurma sistemi ve şimdi gerçekten çalışır olsun. O bunu ya da değil ne zaman ben şimdi önceden biliyoruz. Işık sensörü çok iyi çalışıyor ama çok erken aydınlatma orada geçer. Ben düşük ışın tarafından ilk etapta sürücü haritası renklerini vardı ama gece renkleri ile tam güneş ışığı göndererek çünkü hızla terk yaptı. satıcısı buraya bir şeyler varsa görün.
Daha az olumlu, ben yağmur sensörü üzerinde duyuyorum. asla gerçekten iyi yapıyor. Ya hızlı silme veya çok yavaş. kulp iyi gitmiyor düğmeyi ayarlayın. Yani Renault gerçekten iyi olmalı!
İklim kontrolü çok iyi çalışıyor. Soğuk aylarda ise, hava yayılmaya başlar ısınmak için uzun bir zaman alır. Ne yazık ki yine mevcut cam ısıtıcı kaşıma.

uzay
Ön, daha ince, daha başka bir şey diyemem. Arka aslında sıkı. Bir yetişkin olarak, çok geniş değildir. Büyük çocuklu aileler gerçekten iyi bir C-segmentasyon ile servis edilir. Gövde ferah görünüyor ama yüklerken tatil oldukça hala aslında hayal kırıklığı ortaya çıktı. Özellikle, yükseklik genişlik aracın yükleme katından arttıkça, aslında dar çok belirgindir olur. Neyse ki, çok sık araba çok dolu olmayacak. bu arada arabası ya da tekerlekli sandalye için yeterli alan daha fazla.

Ayrıntılar 10.000
o araba radyosu (normalde sürücü kapısının açılışında söner olan) daha uzun yapılmış değildi oldu sonra. RLINK sistemi görünüşte sıkışmış. Neyse, satıcı sadece bizden uzak kilometre çift ve o ya da çeyrek araç radyo park terk gerekir (?) Ya da pilin kutuplarından birisi ayırmak zorunda anlattı. Bir yazılım güncellemesi teselli doğuracağını tekrar yaşanmaması gerekir.
araba bir şişlik biraz çekerken kapı tarafını çatlamaya başlar. Ben kauçuk bir şey şüpheli. Bunun için ilk fırsatta bakalım.
Geriye erken silahı çevirmek yakıt eklerken! 8 litre varsa zaman o tüm kapatabilirsiniz. başaşağı tutun bütün önemli değil, aç. Sadece silah şimdiye kadar sen tutmak benzin gerçekten depoyu doldurmak için tankın çalışmaları akmaya görür. Çok sinir bozucu.
ses bazen yanlış modda başlatır. Yani onu terk bunun dışında bir modda vardır. Örneğin, otomobil ise bir sonraki USB modu başlangıçta başlangıcında radyo modunda terk etti. Garip ve sistem olarak basit ve hızlı çalışır, çünkü kesinlikle (değil) çok can sıkıcı.
Her zaman olduğu gibi bu da doğrudur: İlk çizilmeye çok iyi yapıyor. Bunun dışında ben çizilmeye karşı boya çok duyarlı düşünüyorum dan.

tüketim
son harfi sonra tüketim hatta 5.4 L / 100 km'ye birkaç onda kadar düştü, ancak yukarıda hala yarım litre olduğum için kış ayları ortaya çıkmıştır. / 100 km civarında 5.7 L böylece ortalama anda. Kötü ama çok dikkatli (hız ani hızlanma ve uzun sunumu, şehirde kilometre bir sürü) sürücü özellikle çünkü daha bekleniyor değil. Bununla birlikte, kitle biraz daha düşük bir önceki arabadan daha etkili bir sürü iken. (6.3 L / 100 km)

Artılar ve eksiler
rasgele olarak, şimdiye kadar en artılar ve eksiler

+ hala güzel tasarım ve renk
+ rahat oturma pozisyonu, kullanım ve taşıma
+ ekonomik
+ İyi bir gezinti RLINK
+ operasyon hava kontrolü
- işletmek hantal ve kararsız firmware RLINK
- Yağmur sensorunun orta kontrol
- Isıtıcı yavaş geliyor

4.5
 • konfor 5.0
 • performans 4.0
 • güvenilirlik 4,0
 • 4.0 maliyeti
 • Bu markadan bir araba satın misiniz? belki

yazı stili ve kullanılabilirlik ilgili görüşlerinizi verin. En az beş ortalama derecesi görüntülenir, not aldı.

 • kötü
 • yetersiz
 • yeterli
 • iyi
 • mükemmel