Volvo S80 2.4 170hp (2000) yorumu

1uygulamahızlarıYapım yılıSatın alma YılKM-mod, satın almageçen Kilometre
S80 170hp 2.4
5, Manuel
2000
2012
170.000 km
175.000 km
Ortalama okuyucu değerlendirmesi: 8.8 Yasal Uyarı MyReview

bölüm Myreview arabada açıklamalar ve yorumlar kişisel görüş ve kullanıcıların deneyimlerine dayanarak. Sanoma Medya Netherlands BV ( 'Sanoma') içindekiler veya olası sonuçlardan sorumlu tutulamaz. Myreview yılında otomobil hem iyi hem de kötü deneyimler yerleştirilecektir. editörler may davranış veya yasadışı bir değiştirme kurallarını karşılamak veya her zaman silmeyin ifadeleri.

Bu Myreview Auto için bilgileri kullanmak için ya da diğer medya aracılığıyla yaymaya Sanoma izni olmadan izin verilmez.

Ekonomik ve konforlu

 • 175.000 km
 • 18 Eylül 2012 19:38

Bir geyik ile çarpışarak sonra benim 728i askıya almak zorunda. O maliyetler anında buharlaşır çünkü hemen tamir izin değil hangi araba karar verdi ve ben hala bekleyin ve bu krizi görmek istiyorum. Yanımda para cezası seviyorum.

Bu yüzden yeni bir günlük sürücü gerekiyor. BMW biraz benim markasıdır ama garajda güzel 728i ile, bunun mutlaka bir BMW olmak zorunda değildi karar verdi ve ben diğer markalar baktı. Farklı modeller incelenmiş ve sonunda 90'ların sonunda gelen üretimde oldu Volvo S80 ile sona erdi.

Ben düz çizgiler ile büyük iş sedan seviyorum çünkü S80 katıldı. S80 Ben E38 728i daha modern bir görünüm olmasına rağmen, hala var "hakkaniyet" ki ben bir sedan bakıyorum.

Ben bilinçli turbo ve manuel şanzıman olmadan S80 benzin arıyordu.
- Benim kilometre benzinleri (yaklaşık 15.000)
- 150 000 - Turbo olmadan bu sadece + sonra kırık çünkü. sonra evde veya benzin istasyonunda olmak geldi Ve kabul edelim, kira sürücü veya binici motor kapanması ile düzgünce beklemek turbo? KİMSE!
- Manuel Ben inşaatın ilk yıllarda korku S80 hakkında hikayeleri ve otomat makineleri çok okumak çünkü. GM Aisin yuvası Hem zaman bin.

Bu S80 2.4 veya 2.9 ile S80 seçim sınırlar fark etti. Ben özellikle 170 HP versiyonu 2.4 seçti. Gerçekten de, aynı zamanda, bir 2.4 140, HP versiyonu yapılmıştır.

Sonunda etrafında 170,000 kilometre ile S80 geldi bej iç 170 beygir 2.4 sürümü ve bir manuel şanzıman! seçenekler aksi çok büyük. hava yastıkları, klima ve hız sabitleme sistemi boyunca standart ekipmanlara ek olarak. Güzel! Tam olarak ben ne arıyordu!
testi Basmış ve araba aldı. Ben koşmak kalmamak .. Bu işi 165 000 - Önceki sahibi + bir dağıtım ve pompa değişimi yapmıştı.
Ben tüm filtreleri hizmet bitmiş & buji değiştirme ve Yağ değişimi gerçekleştirmek için. Araba şimdi çok uç üst! Kavrama hala iyi ve frenler ve lastikler binlerce kilometre katılabilirsiniz!

Sürüş hakkında:
araba çok güzel kullanıyor. Süspansiyon otoyollarda uzun yolculuklar konforlu hale konforlu kümesidir. 170hp motor normal bir binici için yeterince güçlü. Beş silindir o Çok hızlı ve güzel ses!
araba da 130-140 civarında çok sakin. Bu genellikle karayolu üzerinde benim seyir hızı ve ben rüzgar gibi yapın!
yolculuğu bu yüzden bir şikayetim yok. İyi izolasyon, yumuşak geçişlere sahip manuel şanzıman ve uygun bir kontrolü.
Uzay da fazlasıyla yeterli var. taşınacak çok şey olabilir, geri aşağı tokat!

teknik:
Gerçekten teknik kalite hakkında görüş vermek araba çok kısa aldık. Parçaları iyi BMW pahalı olmak zorunda değildir kıyasla çok çok ucuz korunur. Ben gerekli tüm araçlara sahip ve şaft bir çift desteklemek O do-it-yourselfer için çok kolay hale getirir. bujileri, filtreleri ve sıvılar gibi çoğu parçaları kolaylıkla değiştirebileceği. Büyük motor bölmesine size her zamankinden mümkün olmalıdır çeşitli ekleri sökmeye boş yer var böylece nispeten küçük bir motor bloğudur. düşünün:
- gaz kelebeği gövdesi
- Silindirler
- Dinamo, kompresör, marş

Eh Bana araba ÇOK dikkatli olduğunu varsayalım! Yaklaşık 1500 kg büyüklüğüne ve ağırlığına rağmen, kolaylıkla 12 tek olsun! 130 KMÜ - Bu + de seyir edilir.
5. viteste 3000 RPM hakkında o hızda yok. Yani ortalama 1.8 toerenbrullertje daha azdır. Araç iyi yalıtılmış olduğundan, motor çalışmıyor duydum.

Bu arabanın Downsides:

Tasarım Hata # 1
Gaz kelebeği gövdeleri 2 ton sonra başarısız oldukları bilinmektedir. Yeni ekonomik ama elektronik kontrollü gaz kelebeği gövdeli bir Volvo'yu satın alırken bunu göz önünde bulundurun!

Tasarım Hata # 2
alt çerçevesinde bir gümbürtü var. Volvo bayilik yazılım (ben gelmek zorunda nasıl bana sormayın) sayesinde, ben Volvo alt çerçevede iki lastik O-halkalarını takmak için model yılı 2002 ile unutmak zorunda anladım. ortalama do-it-yourselfer ve O-halkaları ve civata sen tezek mal gerekmez için çok basit bir düzeltme. Bu herhangi bir hasar var ama zaman zaman kasaya bağlanan sizin alt çerçevedir. Bu ütüyle-demir sesi neden olur. iyi yalıtılmış arabada zararlı ama rahatsız edici değil.
Yani bu araçlarda düşük hızlarda değil yolma sesi korkar. Bu düzeltmek için nispeten kolaydır ve güzel afdingpunt olduğunu!

iç bitirir
BMW'min S80 ile karşılaştırmak veya abimden E39 5 Serisi, ben S80 iç çok yoksul olduğu sonucuna varabiliriz. Bütün çürük ve ucuz plastik ve plastik. Gerçekten sürüş değil sallandı, ama yine de bunu ucuz dışarı bakar. Biraz bastığınızda O sallandı. Özellikle orta konsolda. krem bej iç güzel olmasına rağmen Volvo gibi bir (hiç) premium marka üst segmente ait gereken bir arabada böyle berbat bir son görünüm kazandırır, böylece, bunu yeniden gönderilmesini!

kriko Noktaları
Hiçbir iyi anlaşılır Kriko noktaları
Bir kriko ile araç yukarıya kaldıran için, iyi kare veya yuvarlak Kaldırma yerinde bir ilgi var. Volvo, bu kesin bir şekle sahiptir artırabilir bir noktaya sahip. do-it-yourselfer I gibi BMW olarak jak yüzden aşağıda neresinde hangi yemekleri veya kare göreceği gibi. Volvo bu yok. Eğer kriko ile doğaçlama ve güvenli bir şekilde destek milini yerleştirebilirsiniz bir noktaya bulmak lazım.

Eğer yaşayabilir ve bu negatifleri ile tasarım kusurları kendilerini kurtarabilir varsa, burada iyi bir arabam var. Onlar artık bok mal oldu. az 3500 Milyon Euro karşılığında asgari bakım birikim ile ilk model yılı mükemmel bir kopyasını satın alabilirsiniz.


Tipik modern bir araba. Hiç bir garip mankementje olsun, sen davayı okumalısınız. VADIS veya VIDA (Volvo bayilik yazılımı) ve USB ile bir dizüstü bilgisayar>OBDII konektörü bir zorunluluktur!

4.0
 • konfor 4,0
 • performans 4.0
 • güvenilirlik 4,0
 • 4.0 maliyeti
 • Bu markadan bir araba satın misiniz? evet

yazı stili ve kullanılabilirlik ilgili görüşlerinizi verin. En az beş ortalama derecesi görüntülenir, not aldı.

 • kötü
 • yetersiz
 • yeterli
 • iyi
 • mükemmel