Opel Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX Cosmo (2012) yorumu

30uygulamahızlarıYapım yılıSatın alma YılKM-mod, satın almageçen Kilometre
Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX Cosmo
5, Manuel
2012
2012
23 km
120000 km
Ortalama okuyucu değerlendirmesi: 7.1 Yasal Uyarı MyReview

bölüm Myreview arabada açıklamalar ve yorumlar kişisel görüş ve kullanıcıların deneyimlerine dayanarak. Sanoma Medya Netherlands BV ( 'Sanoma') içindekiler veya olası sonuçlardan sorumlu tutulamaz. Myreview yılında otomobil hem iyi hem de kötü deneyimler yerleştirilecektir. editörler may davranış veya yasadışı bir değiştirme kurallarını karşılamak veya her zaman silmeyin ifadeleri.

Bu Myreview Auto için bilgileri kullanmak için ya da diğer medya aracılığıyla yaymaya Sanoma izni olmadan izin verilmez.

Satın alma, teslimat ve ilk bin kilometre

 • 999 km
 • 26 Mayıs 2012 09:33

Biz bu nedenle dizel satın almış, hala oldukça birkaç kilometre uzaklıkta çünkü biz bizim iki araba ile bir Opel Corsa sürdü. Biz bir Opel Corsa 1.3 CDTI ecoFLEX Cosmo ve artı paketi için seçti.
Cosmo en lüks tasarım ve, gerek görüldüğü takdirde otomatik olarak düşük ışın geçer hususların yanı sıra, yağmur ve park sensörleri, gündüz farları içerir. Ayrıca, hız sabitleyici, hafif alaşım jantlar, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, ESP ve ABS sistemleri, elektronik klima kontrolü. Ben kasten navigasyon vermemeye karar verdik. Modası geçmiş haritalar gibi görünüyor ve ek olarak Ecc izin vermelisin. Ve sürücü, ön yolcu, yan hava yastıkları ve baş için hava yastıkları bir cümbür cemaat. Ayrıca, çizme kat ve bir sigara paketi altında ekstra yük alanı almış. Biz değil duman ama Tom-Tom ile iPhone için şarj edebileceğini de çakmak çünkü.
Ayrıca artı paket var ve buna bir yolcu koltuğu yükseklik ayarı ekler. Buna ek olarak, Sürüşe duyarlı ön (farlar döndürmek hiçbir aydınlatan sis lambası) ve ısıtmalı direksiyon, ısıtmalı koltuklar ve ön camı olan Hızlı Isıtma,. Buna ek olarak, soğutma suyu elektrikle ısıtılan olur ve daha hızlı sıcak motor ve ısıtıcı içerir.
Biz deri / deri ile € tarafta yatırılır kaplama damla Morrocana kaplama ile renk Kına seçti?
Biz 5 x 5 anlaşmanın bazı seçtiniz. Biz 100.000 km'ye kadar 5 yıl ücretsiz bakım olsun. Buna ek olarak, 1 Ocak dek 2014 hiçbir yol vergisi borcu vardı. Yani 1 Ocak kadar beni kurtarır. 2014 yılında 1,716 Euro miktarı. Orada hızlı bir 1183 litrelik dizel yakıtı yine de. (E1.45 / litre ile başlayarak).
Üreticiye göre 1 ila 28 uygulanabilir olmalıdır. Ben peri masallarına inanmam ben 21 de bir tane almak giderseniz zaten çok mutlu olacaktır. Çeşitli kullanım monitörler eğer gerçek bir figür üzerinde gösterir.
teslim süresi iki ay olduğunu bize bildirildi alırken, sonunda o kadar düzgünce on hafta, oldu.

Pratik. (Al ve ilk kilometre)
Gün oldu 18 Mayıs günü, bayiinde yeni araba alabilirsin.
Birincisi, anahtarları da dahil yeni arabalar, tescili fazla makale ve eski Corsa'nın anahtarlar ve iadesi de teslim yönetimi,.
2 yıl Opel assistence (kullandıkları yerde) bir tür ANWB demek vardır
Ardından birçok işlev açıklar. Biz bir yandan ve bir demet çiçekle ile kapatın.
Yine kesinlikle sessizce sıcak basmış olan bir dizel olan bayi tarafından söylenecek. yararlı bir öneri gibi görünüyor. Sonra arka koltukta kova tarafında ve kumaş ortasında deri döşemeli olan koltuklar, ditto, ilk koltuk astarı çarpan olan otomobil, yürüyüş vardır
satıcı, ben koltuk ayarlama, adım showroom'u onu dışarı götürmek aynaları ayarlayın, benim emniyet kemerini koymak, ve son bir veda sonrasında, biz showroom'u dışına götürmek. Kullanılan ff olmaya başladı, ama biz bir corsa kadar çabuk buna alışması sürdü. Yeni olan daha önce böyle bir yağmur sensörü ve otomatik aydınlatma yoktu özellikleri olmasıdır. Yağmur sensörü Yağmur yağdığında o silecektir hangi pozisyon belirlenir olmasını sağlar. Uygulamada bu endişelenecek bir şey yok demektir. Otomatik aydınlatma ile aynı. Gündüz gündüz farları gibi görünüyor ve şehir ve düşük ışın üzerine gerektiği gibi açın.
İdeali, endişelenecek bir şey yok.
Oysa yeni bir araba her zaman bekle, ama yakında direksiyonuna kocaman bir gülümseme var. o lezzetli sürüş Ne, dizel lezzetli. Bunu yerine seslerden, motorun gürültü hakkında diğer incelemelerde okudum. Kesinlikle şahsen etkilenmiş güzel bir ses olduğunu düşünüyorum değil.

Biz etrafında sürücü ve sonra eve gitmek. Akşam yemeğinden sonra ben 520 kilometrelik bir yolculuk, yuvarlak bir IJsselmeer olun. Sen 1800 rpm'de turbo geliri hissediyorum. İlk koşu-sessiz tarafından çok fazla almayın.
gezi bilgisayar / 100 km 4.3 lt göre tüm gezi verimleri. Çok ekonomik böylece ilk kez bence çok güzel (çalıştırılamaz). İkinci bir yakıt 5.1 / 100 km tedarik etmektedir. klima hava verilmiş tam kapasite ile koşuyordu çünkü.
start / stop sistemli çok kolaydır. sırayla İvme, salma debriyaj ücretsizdir ve motor durur. Aracı çalıştırmak tekme ve tekrar debriyaja sürebilirsin sonra, bunların hepsi çok hızlıdır. Hızlı bir şekilde icar durmasına alışkın ve tekrar çalıştırmayı. Ayrıca sonuçta dizel kaydeder. Sistem söner sadece aksi takdirde muhtemelen çok fazla pil alır tam güçte çalışan klima,. Ve böylece üzerinde ilk 1000 km uzaklıktadır.

Biraz ilave

 • 1750 km
 • 3 Haziran 2012 16:45

Bu arada, sayım 1750 km mesafededir. tüketim, ben memnunum. ilk tank 4.3'lük bir tüketimi, 5.1 ikinci tankı üretti.
bugün "tüketim yolculuğu"tahrik. trafik ile sessiz ve yürürlükteki oranlar beni tuttu. Aircon döner. 4.3 Yine bir tüketim.

AC Hakkında: Ben gerçekten soğuk değildi bulundu. Sıcak havalarda ile geçen hafta yaptığı çok fazla sıcak hava esti. Soğuk yapmadı olduğunu. O deli değildi ilk başta Eh önceki Corsa ile klima, (serin alamadım) büyük değildi. bu konuda mutlu değildi, ama evet.
Yine de böyle garip bulma tuttu. Ancak, Gösterge panelinde bir anahtar veya devre dışı size klima verir bulamadık. Sadece otomatik ya da değil ve bu hiçbir fark yaptı. Bu sadece serin yoktu.
Bu yüzden kitap sadece bir kez bijgepakt.
o Teknede bilgisayarda başka bir ekran görüntüler, sen ızgara pozisyonuna herhangi birinin düğmesine basarsanız o olması gerektiğini ortaya çıktı. Ve bu pencerede tarihinde veya klimanın kapatabilirsiniz. Benim durumumda, o da durdu. Çıktı ve şimdi o kadar tamamen unut, işini yapar, otomatik olarak kusursuzca soğutur.

motor almaya 1750 rpm sağ sonra başlar ve 2000 rpm'de gerçekten döndükçe göre anlamlı turbo çünkü bir itme olsun.

Sonuçta çok memnun içinde.
Hiçbir eleştiri var mı? Evet, bir soğutma suyu sıcaklığı veya daha iyi bir yağ termometresi özledim. Bunu soğutma suyu ısı, yağ sıcaklığı yeterli göremez.

çok memnun

 • 5000 km
 • 25 Temmuz 2012 17:15

Opel Corsa memnun. İnce dizel 1750 yılında iyi pick up ve bir itme (küçük) 2000 rpm'de arkada verir.
Ben kullanımını izlemek ve 18,9 1 bir yakıt tüketimi ilk 5000 km almak için ANWB bir uygulamayı kullanıyoruz. Bu çok daha iyi belirleyebilir, ama aynı zamanda konfor istiyorum. klima çeviriyor ve kullandığım start / stop sistemli turbo kurtarmak için her zaman değil. Buna ek olarak, ben hız sınırlarını sürücü. 'Eğer yakıt ekonomisi üzerindeki yüzlerce / h ile gelebilir gördüm, ama sürekli yüz her yerde olabilir sert götürmek pek ihtiyacı var.
Yakında orada Almanya'ya tatile.
Ön cam yıkama şarj bağlantı noktası batarya yanında oturuyor. Eğer dikkatli değilseniz hızlı eğer Garip çünkü sen karmaşa.

Dahası, hemen ertesi 5000 km'ye, memnun.

4 ay ve 10.000 km

 • 10000 km
 • 15 Eylül 2012 17:52

Bu arada, Corsa 4 aylık ve üzerine ilk 10.000 km mesafededir. Daha ekonomik sürüş olup. İkinci 5000 km ortalama 21'e 1'lik bir tüketim geliyor. Biz Almanya'ya tatile olmuştur. Kargo, iki yetişkin ve büyük köpek yüklendi. Her şey yolunda. Alman Autobahn sadece tezgahın üzerine hıza 180 dokundu. Hızlı ısıtma sistemi otomatik olarak elektrik soğutma suyu normal çalışma sıcaklığına ulaşmasını sağlar. Orada hızlı ısıtma ve motor iyi kullanım katkıda sıcaklık, daha önce geliyor.
Araç daha iyi sürüş alma ve daha verimli hale edilir. Almanya'da tepelik alanda, o yamaçlarda bir vinç çeker, sadece yeterli olacaktır. klima işler iyi serin tutar. Biz bu yüzden çok mutluyuz.

İlk bakımı.

 • 20000 km
 • 8 Mart 2013 00:26

şimdi ilk yerine 20.000 km servis bulmuştur. 5 için, Tamamen ücretsiz&5 anlaşma.
Orada bildirmek için hiçbir detayı vardı ve bulunmaz.
Bu dizel ve araç konfor ile çok mutlu Hala.
Hala daha ekonomik koşu, 21.7 iken 1 artık bir ortalamasıdır. Ben biraz çaba için yapmak zorundayız. Sadece izin verilen sürücü hızını artırır. . Lezzetli soğuk günlerde koltuk ve direksiyon simidi ısıtma olduğunu. Ayrıca güzel ocak hızlı sıcaklık verir, böylece (eko) soğutma suyu, elektrik ısıtmalı hale gelmesidir.
Başlat / durdur sistemi mükemmel çalışır ve sonra uzun bir sürücü petrol draait.Want olmadan turbo motor turbo kurtarmak için bitirmek olmaz endişelenmenize gerek yoktur.

1 yıl

 • 22.435 km
 • 2013 10:08 19 Mayıs

Biz bir yıl sonra oldular. Ne beklenenden daha az kilometre sürdü. biz yine daha gitmek daha iyi Şimdi t hava olduğunu. O tutan veya tüketim nasıl güney Fransa'ya yaz itibaren, merak.
Sessiz sürüş olarak (değil yukarıdaki 120) 1op23 uygulanabilir .. düşük kış ve birçok güç tüketicilere sırasında, 17 1in ekstre edildi. ekonomik sürüş 24.haalbaar 1in oldu. Ben 20.4 1in bir ortalamayla 1 yıl / 22 435 peşindeyim. Uzak vaat tüketimden ama beklemiyorduk. Bu ekonomik olabilir. Bugün Apeldoorn ve arkasına bir yolculuk yaptı. Sadece oranları izin verildi binmek. nerede may 1 23.2 yılında ortalama tüketim Sadece 130 de dahil olmak üzere, izin verilen sürücü hızını artırır. Ayrıca / başlatmak biraz durdurmak, trafik ışıkları kırmızı üzerinde çok kısa. değil bu birkaç saniye içindir. kapalı Uzun (örn Brienenoordbrug açarsa) Ben wel.motor uzun kapalı tekrar otomatik akü seviyesi çok zakt.Motor 2000 rpm upshifts en iyi ele olduğunda makul bir ivme tutmak grevler yok. Hiçbir çizgiler tetik, ama ben de bekliyordum.

yapılı Papağan

 • 28.500 km
 • 15 Ağustos 2013 19:19

Bu arada ben 25.000 km devlet At Parrot MKi9200., Güçlendirme gerekiyor. ahizesiz modu yanı sıra aynı zamanda iPhone, iPod kullanabilir ve bluetooth müzik yoluyla oynarlar. Güzel sistemi.
bayiliği için kaçırılan fırsat (Opel Zoetermeer vd Burg), dört kez! onlar teslim ve yükleyin eğer bir posta soran gönderdi. En fazla dört kez geri hiçbir tepki vardı. Görünüşe göre para yapmazlar.
Papağan Zoetermeer Boulogne araba işlerinde güçlendirme. iki yıl boyunca kendi iş var İki hevesli sürücüleri. Büyük hizmet, ticaret gibi bir Akıllı araba ile (sadece benzin) kurtuldum.
Tatillerde inceleme bu bölümünü yazın. Biz Fransa'nın güneyindeki Var. Sessizce hızı ile hiçbir sorun, paralı seyir kontrolü gibi 130. Ortalama tüketim: 1 21.2. Onunla memnun muyum. Özellikle burada klima tam hızda çalışmalıdır ve biz çok fazla güç çekiyor orada giderken arabada bir soğutucu vardı gerçeği göz önünde. Buna ek olarak, gövde, iki yetişkin ve arka koltukta büyük bir köpek yüklenir.
Şevler (% 6) hiçbir sorun, güvenli hızını tutun. AC hızla çalışıyor ayarlanan sıcaklığa ulaşıldığında olmasını sağlar. Hangi 22 derece varsayılan. Çok sıcak ve çok soğuk, bizce precieus iyi değil.

bayram

 • 31.281 km
 • 1 Eylül 2013 10:41

son tatil olarak 4920 km tahrik. Çok hoş kilometre. Hiçbir yağ tüketimi. İyi karayolu veya dar dönüşlerde birlikte Mayıs. 2000 rpm üzerinde olması halinde de hızlandırır.
Uygun, çift gövde, raf dışarı ve daha fazla bagaj var. Arka koltuk bile daha fazla yer vermek, biraz iletebilirsiniz.
Bu kilometrede ortalama yakıt tüketimi 20,5 1'dir.
milli rota üzerinden hızlı at paralı (ve iri% 6 eğimli) üzerinde sürmek ve sürmek vardır. Dahası da tüketimin aşağı, trafik birkaç kez durdu. Ben bu yüzden çok mutluyum.
İyi koltuk, bir süre içinde hiçbir oturma sorunları yolculuk yaptı.

İkinci dönüş, kış lastikleri

 • 40.523 km
 • 17 Ocak 2014 14:51

Bugün, Corsa 40 523 küçük bir dönüş için bayiye olmuştur. 60,000 ile büyük bir dönüş bekleyebilirsiniz. Hiçbir ayrıntılar vardı. 5 anlaşma için ücretsiz.
Ayrıca kış lastikleri edelim. Bir eylem oldu. Çelik jantlar, lastik ve kapaklar 499, -. Buna ek olarak, yaz lastikleri içeren lastik değişimi, 75 Euro tekrar ilkbaharda koydu.
Buna ek olarak, kaputun bakıyor. Bir geri çağırma oldu. Bazı hafif korozyonu var. Yanlış maden şey ise.
Biz çok memnun kalır. Yaz beri, Corsa daha verimli çalıştırmak için gidiyor, şimdi 21.7 1 ila tüketimini olsun. Yani tüketimini bastığı zaman zaman yeniden içerir. İnce motor çabuk sıcaklığa kadar ve hızlı ısı sistemi ile böylece, ısıtma sağlamasıdır.
ileri görünümünde Çift uzun sürücüler. Cap d'Agde, güney Fransa'ya Mayıs'ı Argelès sur Mer, güney Fransa'ya tatil ve yaz aylarında. Ben bu gezileri bekliyoruz.

2 yıl

 • 48.263 km
 • 2014 9:55 18 Mayıs

Bugün araba iki yıl. Otomobil hala çok iyi gibi.
Tekrar ve tekrar yaz lastikleri üzerinde arada kar lastiği kapatır. Ayrıca kol dayanağını yeniden yükleyin.
İşçi Bayramı tatilinin seferde durakları ile yapılan güney Fransa'ya her yolu ise. Problem yok. Geçen yıl o da 21.7 arasında daha ekonomik, bir yıllık ortalama haline gelmiştir
Biz sessizce tıngırdamaya.
Gerçekten ekonomik sen 110 uzun mesafeler üzerinde gitmez miyim eğer ulaşılabilir 24'e biridir.
Güney Fransa'ya tekrar yaz. Ücretli yollar 130 km ile ilk 20 ötesinde bir şeydir.

 • 50055 km
 • 27 Haziran 2014 16:54

Bu sabah sol ön lastikte keskin vida. Zaten tatil (yaklaşık üç hafta) için yeni lastik almak çok planlıyorlardı. sadece 2 mm 'de. 5 mm arkasında.
Goodyear € 174 iken iki yeni lastikler, -

bayram

 • 56.646 km
 • 12 Ağustos 2014 16:29

Geçen hafta Fransa'da, 20,2 içinde 1 ortalama tüketimi ile tahrik 5661 km'lik toplam gitti. çok mutlu yana iki kişinin bagaj ve büyük bir köpek taşınır çünkü. Buna ek olarak, çok sıcak, bu yüzden klima bol esiyor. % 10 Yamaç hiçbir sorun veya Vitesi aşağı yönde değiştirmek. Hiçbir yağ.

Bugüne kadar Maliyet:
19 ay bir MRB (€ x 19 = 1729 91, -) 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren tekrar MRB.
20,000 dönüş: 5 x5 anlaşma için ücretsiz
40.000 dönüş idem
Parrot 175 takılması -
Janta 499 ile kış lastikleri satın -
2 yaz lastiği: 174 -

Kısa bir süre sonra tekrar serbest 60 000 (= büyük bir dönüş) dönüş.

bakım

 • 59.899 km
 • 28 Ekim 2014 16:50

kış lastikleri için revizyon ve değişim yaz.
Büyük dönüş ücretsiz. (5 için&5 anlaşma)
Değişim yaz / kış 75 -
Buna ek olarak, fren balataları için değiştirilmelidir. 183,08
Sizce, ilk 200 km sessiz engellerler.

Halen bir cazibe gibi, tüketim faydalıdır sürer. (21.7 Ortalama 1).
Buna ek olarak, bir pompa Zoetermeer yakıt burada hangi " ancak" 1.26.9 o Zoetermeer 134.9 başka bir yerde maliyeti ne olduğunu.
Ben, geçmişte götürmek bir servis yolu için yapmak gerekir.

ilk MOT

 • 68000 km
 • 10 Nisan 2015 10:09

Yaz lastikleri - Bugün garaja araba kış değiştirme, APK açın.
Buna ek olarak, debriyaj üzerinden giymek sonraki döşeme hakkında bir soru olduğunu.

Çevirin ücretsiz 5 çünkü&5 anlaşma (muayene için bir tasarı o aldım. (333,50) için kaydedilir.
Değişiklik kış yaz lastikleri 75 avro karşılığında ödenen son kez. (75 euro Ford'da her değişiklik maliyeti nedeniyle hangisi ucuz)
Yine yıl Opel yardımı (Yol Hizmetleri Opel.) ANWB abbonnement Geçen yıl sonlandırıldı bize 200 euro daha iki araba kaydeder.
MOT: özel onaylandı, € 8.99

Döşeme: işin bir ön dışarı bütün halı yerleştirmek gerektiğini, birçok saat. maliyetlerinin yanı sıra bin euro etrafında yeni halı bulunmaktadır.
Opel Hollanda (normal aşınma ve yıpranma bulmak için) üçüncü parti ödemek istediği, satıcı üçte ödemek istediği. o € 290, daha bana fazla bir şey maliyet getirir -
bayi konseyi küçük bir parça olup olmadığını sormak için bir kez Moers (döşeme) burada bunu ancak bunlarla değil.
Bir keresinde bilgilendirmek için gidiyorum. Anladım cıvatalı bir gözyaşı kapak oldukça düşünüyorum. Hala çok güzel görünüyor.

Sonuç: 8.99, hiçbir ücret sonra. İyi hizmet Opel bayi.

Güney Fransa'da Mayıs tatil Yaklaşık üç hafta, biz yaklaşık 4000 km dokunun.

Bir yaz / kış geçişi ve kullanma

 • 80.000 km
 • 12 Kasım 2015 15:08

Yine çok Corsa ile memnun. Yaz Almanya'da ve 150 / km otoyol üzerinde iyi bir hızdır. 1 op18 daha Tüketim.
24 içinde 1 tepeleri 20 ortalama 1 ile günlük trafik.
kış hava değişikliği yaz yerini almıştır.

Değişiklik kış yaz lastikleri

 • 85.115 km
 • 30 Mart 2016 17:18

Son aylarda (Kasım-Mart) küçük bir yolculuk.
Bugün ikamesi yaz lastikleri kış ayından vardı. 2keer başına (yani yaz ve kış dönemi ve kış yaza) ancak 75 Euro değişikliği maliyetleri. Daha önce zaten yol sürüşü olarak bu kez ödenir.

Geçen ay tamam Verders her şey çok kayış şey katmış. yağmur yağdığında sadece. Tüm yağ kayış ile bulaşmış olan garaj oldu. kayışın Resim makbuzları yana daha sonra. Hiçbir maliyet " Servis Bay"

güney Fransa'ya kalınlığında dört hafta Hakkında biz birkaç bin yazın. tatil (18 Mayıs) 90.000 km dönüş sonra.
Çek Cumhuriyeti Yaz.
Corsa yapması gereken şeyi yapıyor, çünkü ileriye bided sürmek bak.

Küçük dönüşü ve Muayene tatil etsin

 • 91.099 km
 • 2016 17:31 18 Mayıs

Mayıs (30 Nisan - May 14, 2016) olarak, Güney Fransa'da Argelès sur Mer gitti. Biz iki yetişkin ve arka yüzünde büyük bir köpek (İskoç Collie) bulunmaktadır. (Sert frenlemelerde aracın, bizim boyundaki 25 kilo alamadım böylece koşum takılmış.) Gerçekten güney, çünkü 25 km İspanyol sınırından. Corsa'daki şaşırtıcı ne kadar uyuyor kalır. bagajında ​​raf gibi ve daha derin bir bagajı oluşturur. Biz yarım kalacak çünkü, bu arada (değil 120 üzerinde) kolay aldı. giden Ortalama kullanım: 1 21.7 için.
Birçok geziler 23'e tatil, ortalama kullanım 1 yaptı.
Dizel birçok eğrileri ile çok dik yamaçlarda, eğimlerde bazen sadece dördüncü geri dönmek ile hiçbir sorunu var.
Hava maalesef gülünç iyi değildi, ama sıcak günlerde otomatik klima çalışıyor.
Geri bir çekme içinde (tabii ki, köpek (arabada gitmek için mutlu bip hatta bir değil) izin ve yakıt ikmali için, dinlenmek için durur.)
Yani 12 saat ve 1345 km'lik üç çeyreğinde sürdü. paralı 138 Ortalama hız, sayaç 130 GPS'tir.
Ortalama kullanım arka: 1 Neat ile 20, çok düzgün böylece.
tatil Toplam sürüş: 4337 km
Hiçbir petrol tüketimi, sorun yok.

91 099 km Onun doğum (precieus 4 yıl), küçük dönüş üzerinde Bugün 18 Mayıs
Çok kemer nemli / yağışlı hava ile bir kez daha Pazartesi kaymış çünkü garaj, soğuk başlangıç ​​duyabiliyorum önce Günü getirdi.
sorun seçerken. programa Küçük dönüş, APK sorun yok. Arka lastikler 4.5 mm (ilk set), lastik 5.5mm (ikinci kümesi).
beş hiçbir ödeme&5 anlaşma APK'nin € 8.99.
Kemer hala iyi görünüyor, yine yağ ile bulaşmış, soğuk başlangıç ​​sırasında dışarı çıktılar.

Özetlemek gerekirse: hala 91.000 km sonra gerçek sorun vardı (kayma birkaç çoklu kemer dışında.).
Hayır ani ışıklar yanan motor onarım ya da her neyse tutan. (Ben ff öldürmek).
Az ya da maliyet yalnızca yeni fren balataları, iki yeni ön lastikler, 4 kış kenarlı lastik ve apk € 8,99 2x.
beş yıl süreyle bakım maliyetleri bulunmamaktadır (veya yukarı km 100.000) 5&5 anlaşma. İlk yarı yıl hiçbir MRB ödenen (ayda bir € 91).

Açıkçası Hollanda, Belçika, Fransa, İspanya, Almanya, Avusturya ve Çek Cumhuriyeti: Ülkeler tahrik / ziyaret etti.

ton olan ve gittikçe güçlenen

 • 102.000 km
 • 18 Kasım 2016 14:46

Geçen yaz Çek Cumhuriyeti'ne gitti. o seyir kontrolü 150 sürüldü Almanya'da adettir.
Corsa yine rahat ve (19 1) nispeten ekonomik sürün.
Sayaç yaklaşık 100.000 iken Sonbaharda, Belçika Ardennes gitti.
Üzerinde Bugünün kış lastikleri.
cam silecekleri için yeni silecek bıçakları için aynı.
Karşılığında, onlar yedek pedleri kadar ..... değiştirildi fark geldi.
Fren Balatası 185 Euro
Değişim 75 - (hem kış ve yaz değişim)
Silecek ruitrnwisser: 35 Euro
Sorun yok.

Kış-yaz lastikleri

 • 107.870 km
 • 7 Nisan 2017 16:17

Bugün kış yaz lastikleri için tekrar değişiklik.
Özgür, sonbaharda olarak zaten iki nokta için 75 € ödenir.
o bekleyebilir misiniz, Opel'de çok güzel personel vd Burg.
eyaletten park sonbahar (nihayet) bir garajda beri. Ne şan, buz yengeçler veya buğulama hayır.
Yaklaşık iki hafta Güney Fransa'da iki hafta.
Sonra 18 Mayıs bir beurtje ve MOT üzerinde. (5 yaşında)
Meraklı, ilk, çünkü bunun 5 için ödemek zorunda&5 anlaşma.
Değil dağıtım zinciri için.
Değişim? Hayır, sürüş hala bir yıl ya da iki onu geçer, sonuçta, şu ana kadar herhangi bir sorun (Sana sesini kes).

5 yıl ve MOT

 • 112.500 km
 • 2017 19:09 21 Mayıs

5 yıl .... free spin sonunda.
Turn ve Muayene arasındaki Bugün.
sırasında tek bir sorun olmadan APK, 231 olmak üzere toplam -.
İşçi Bayramı tatilinin ise 21.7 iken 1 ortalama, güzel tıngırdatmaya tarafından Güney Fransa, dizel motorda 14 gün oldu.

Costa Brava için yaz tatili içinde.

Hasar ve birinci "aksaklık"

 • 120000 km
 • 6 Ağustos 2017 17:51

Üç hafta boyunca Geçen yaz İspanya'ya gitti. Her yolu sessizce 21.7 iken 1'lik bir tüketim ortalaması ile tıngırdamaya. Klima neredeyse 40 derece bile olsa mükemmel çalışıyor.

Maalesef hasar basmış. Bir İspanyolca araba firmamız için frenli ve bu nedenle dönmeyi vardı, bu yüzden somut direğine çarptı. (Ve tabii İspanyol bayan tarafından sürdü ve hiçbir kayıt).
Tamponun hasar, ancak direksiyon sağa özellikle hasar. Ne zaman İspanya'da bir Vauxhall bayiliği yapmak. Yeni ön süspansiyon kolu, yeni boğum topu, tekerlek rulman ve şok. bumper'm hasar buraya Hollanda'da yaptı.
Neyse böylece güvenle eve gitmek mümkün olmuştur.

Üçüncü haftada hafif bir gösterge tablosunda, bazı sarı (anahtar ile otomobil) yaktı bir kızdırma bujisi olması aynı Opel bayide göründü (No 4). yenisi ile değiştirilir.

4.0
 • konfor 4,0
 • performans 4.0
 • güvenilirlik 4,0
 • 4.0 maliyeti
 • Bu markadan bir araba satın misiniz? evet

yazı stili ve kullanılabilirlik ilgili görüşlerinizi verin. En az beş ortalama derecesi görüntülenir, not aldı.

 • kötü
 • yetersiz
 • yeterli
 • iyi
 • mükemmel