Opel Astra İnci (2000) inceleme 1.6i

6uygulamahızlarıYapım yılıSatın alma YılKM-mod, satın almageçen Kilometre
Astra 1.6i İnci
5, Manuel
2000
2009
134.000 km
300.600 km
Ortalama okuyucu değerlendirmesi: 8.5 Yasal Uyarı MyReview

bölüm Myreview arabada açıklamalar ve yorumlar kişisel görüş ve kullanıcıların deneyimlerine dayanarak. Sanoma Medya Netherlands BV ( 'Sanoma') içindekiler veya olası sonuçlardan sorumlu tutulamaz. Myreview yılında otomobil hem iyi hem de kötü deneyimler yerleştirilecektir. editörler may davranış veya yasadışı bir değiştirme kurallarını karşılamak veya her zaman silmeyin ifadeleri.

Bu Myreview Auto için bilgileri kullanmak için ya da diğer medya aracılığıyla yaymaya Sanoma izni olmadan izin verilmez.

 • 272.000 km
 • 21 Haziran 2010 21:08

Benim hala yeni durumda Corsa kendi kusuru ile gerçekleşti sağlandıktan sonra başka bir şey olması gerekiyordu. O zaman ben iş için iyi bir günlük seyahatini vardı, bu yüzden güvenilir ve verimli araç olması gerekiyordu. Ben Opel uygun fiyatlı ve bakım maliyetleri olduğunu yaşamış, bu nedenle hızlı bir şekilde hava bir Opel haline geldiğini belirlendi. Bir Corsa'nın severim. Piggy parça dövülmüş ve bu arama aynı ya da daha az parayla Astra G fazla otomobil teklif yapıldı sırasında bir Corsa C izlendi. Eski bir modele de, ama böyle bir felaket bulmuyorum.

Yakında, bu nedenle kapı için bu Astra 1.6i İnci versiyonu oldu. Benim Astra 75 hp aslında çok eski ama güvenilir 1.6 motora erişimi vardır. Bu yeteneği sayesinde, Astra hiçbir çizgiler traktör, ama hoş iyi yakıt ekonomisi ile sessiz gücüdür. Ben sürdürülebilirlik ve dört vana petrol tüketiminin biraz ihtiyatlı. Bu nedenle kasıtlı olarak yavaş ama (umarım) daha güvenilir sekiz valf motoru seçildi. yakın oranlı şanzıman, Astra hala trafikte gelmek için yönetir. Tepelik alan Araba hala cesurca çizer, tercih edilmez. Hatta ile AC, 10 yaşında böyle bir ikinci el çok lüks tesis geçti. İnci versiyonunun iç nispeten lüks yok. Bu kalın kaplama nedeniyle, üç kafalıklar ve arka emniyet kemerleri ve araç temiz ekipman. Gösterge tablosunun en üstünde ekranla, aynı zamanda entegre radyo umursamadım. Buna ek olarak, doğal olarak, iç ışık uzaktan kumandalı araç kilidi açılırken yanar. Böyle küçük özellikler bir araba hala daha lüks çağırarak emin olun. Anahtarlama, kavrama ve fren hiçbir şikayetleri verir. Böyle Opel çalışması biraz uzak ama rahat. oturma pozisyonu muhteşem Corsa B edilir karşılaştırıldığında, her şey ayarlanabilir. Corsa'daki Hala bijonuna ile paranın bazı idi. Bu gerçek artık dikkat edilir.

Bu arabanın zayıf noktaları nelerdir? Ben ön koltukların daha az iyi durumda arkasını bulabilirsiniz. Kişisel olabilir, ama üstünde onlar üst sırt biraz destek özledim böylece biraz geri görünmektedir. rahatsız edici değil, ama benim için daha iyi tutunma olurdu. Ayrıca C sütunundaki kör noktada alışmak zorunda kaldı. Corsa tamamen gözardı edilirken geriye doğru giderken, şimdi mutlaka iki kere bakmak gerekir.

Arabaya ne? Satın alma 134,000 kilometre idi. Bazı şeyler olmaya çünkü olağan anlaşılan biraz daha düşük bir fiyat vardı. Neyse ki, göreceli bir Opel mekanik ve tüm ucuza gerçekleşebilir. Bu yüzden çok fazla Parayı cömert bir arabası vardı.

134.000 alım: D-bant, su pompası, termostat değiştirme.
137.000 kaput ve çatı vernik soyma zarar vardı. Püskürtme tekrar düzgün görünüyor.
138.000 Orijinal paspaslar, yenilenmiş poker yıpranmış kapağı satın aldı.

Ayrıca siyah plastik parçalar çok hızlı solmaya düşünüyorum. Tedaviden sonra hızla gri çirkin.

7 Ocak 2011 Güncelleme:
Ben 160.000 km sızdıran conta soğutucu kaybı vardı! Bu X16SZR motoru için bilinmeyen değil, dördüncü silindirin içinde. Dahası, araba daha az (hala) hayır, ama yavaş yavaş soğutma suyunu kaybeder ve yine şimdi olduğu. Ayrıca yağ kapağın altında çamur vardır. Birkaç hafta içinde bu ele almaktadır. Neyse ki, bir aile ahır ihtiyacı var. Bu sekiz valf ise 16V de daha kolay gibi görünüyor. Dahası, bunun arkasında Paris Motor Show gezisi, iyi gitti. Ayrıca, kış lastikleri vardır, zaten zevk almıştı. Kullanılan NJoy ek olarak yaz için bir çift tekerleğin attı. dışarı çok daha kolay görünüyor. Kısacası: Hala güçlü ama büyük bir ameliyat geliyor. Bu nedenle güvenilirlik iyiden tatmin edici şartlı koydu. Devam edecek!

Güncelleme 1 Mart 2011
Baş conta şimdi değiştirilir. Yani bazı yeryüzünde yapıyor aldı. kafası contası değiştirilmesinin ardından motor bölmesinden birinci tahrik duman içinde araba biraz başlamıştır. Bu kafa conta tekrar sızıntı olduğu ortaya çıktı! Soğutma suyu etkin bir şekilde duman önlemek ve kötü hava gerçekleştirilen sıcak parçaları ile geldi. durum neydi? Ben duymadım, ama kafa orijinal kafa civata güvenli yeni başkanı civata afdichtten değil yapım fabrikasında sıkılır etmek edildi düzleştirilir şirketine göre hiç? Neyse: Sürücüler üç hafta olmak üzere toplam kullanamaz. Neyse ki döngüsü çalışmak olabilir. Benim kullanışlı kardeşim henüz yeni bir kafa conta ve gerekli hassasiyetle kusur çözmüştür. İyi, ben gibi, ama bloktaki iplik şey delinecek orada vardı, değil mi? Her hata blok için olumsuz sonuçlar doğurabilir ile O, büyük bir operasyon oldu. işleminin başarılı olduğunu, şimdi Astra eskisinden daha iyi geriletir. araba soğutucunun dışarı, sessiz pürüzsüz ve tüketmek olduğunu. kafası contası ile birlikte tümü (yine) ile ikame: triger kayış / gergiler / su pompası / termostat. Umarım şimdi tekrar sürüş bir ton zaman. Tüm şanslı sadece 450 Euro kayboldu.

Dahası, araba gayet sürüyor. Tekrar Njoy-alaşım ileri o may yakında altında tekrar bakacağız rağmen Michelin Alpin kış lastikleri, hoş. Hala sevimsiz Jant çok daha iyi duruyor. programa Njoy-ışık birimleri hala, ama önce benim restore Opel zevk gidin! yeni gibi Sürücüler, ancak may aynı zamanda ameliyat sonrası.

Mayıs 19, 2011 güncelleyin:
Öte yandan, karşıt 170,000 kilometre yaklaşmaktadır. araba iyiydi, hangi Paris'e gitti. hayal kırıklığı arkalığı uzun mesafe var neyse olduğunu. otoyol kullanımında Tüketimi 1: 15.3 derece derli toplu olduğunu kanıtladı. Neden otoyolda güzel biraz fazla hız için araba. Neyse, 75 hp hala sola götürmek devirlerde yüksek gitmek zorunda. Özellikle dağlık arazide. Otomatik yüksek hızlı karayolu üzerinde pürüzsüz olduğunu. Ben de koyu bir kaç yeni far aldım. Başka problemler. yeni başkanı sonrası Petrol ve soğutucu tüketimi 0.0 contaların. Biz iyi göndereceğiz!

Temmuz 24, 2011 güncelleyin:
kaç detay olmuştur. yakıt doldurma azından ben yakıt damla gördüm, sızan deposu açma hortumu suçlu olduğu bulunmuştur. Parlak farlar monte edilmiştir ve bu çok iyidir. (Depo marka orijinal gibi uyuyor!) Ayrıca tescil plakasına kesilen hafta olacak. Yani benim olayım "standart" Hala Astra biraz daha lüks bir görünüm. Bu arada uzun mesafe 01:16 tarihinde attı! Klimasız, verilen ancak rağmen serin yaz hava ihtiyaç kalmadı. Oysa düzenli. Sayaç 171.000 ucunda. Bir keresinde küçük bir dizel motor aslında daha ucuz olduğunu hesaplanan ama Astra özellikle sadece Nice'in ile sürücü böyle iyi durumda yeni conta sonra (olduğunu.

Eylül 25, 2011 güncelleyin:
Sayaç şimdi 176.000 km indi. Biz Frankfurt IAA Astra sürdü. Yani maalesef henüz anlaştık sınırlı kapasiteye rağmen iyi gitti. kısa vites kutusu sayesinde. Eğer gerçekten düşünmek tepelik karayollarında Sadece işareti motoru just-üzerindedir. Zamanında beklentiyle hala takip edebilirsiniz. 14.5: 130 ila 160 km / sa hızlarda Tüketimi 1'dir. Temiz, yüksek motor hızı verilen. gerçekleştirilen büyük bir dönüş yoktur. Hiçbir çılgın şeyler. Ancak, sesli ve eşiklere yanıldı çünkü iki stabilizatör çubukları trenin önüne vardır yerine. Bu şimdi bitti. İç çok dayanıklı olan bu sayısında ayrıntılı düşer. Giriş yok hasar veya döşeme üzerinde soluk lekeler. Düzenli dashboard temizleyerek temiz aramaya devam ediyor. Bu bitiş bazen farklı Opel oldu. Yine dört yıldız bozulmamış doğa güvenilirliği göz önüne alındığında. Umarım bu devam eder.

Aralık 13, 2014 güncelleyin:
yıl Autoweek.nl üzerinde yapmadınız sonra ben bir inceleme var bu aklıma geldi. Yine güncellemek böyle. Ben hala benim yeşil Astra etrafında sürücü fark etti çünkü. Sayaç 252,000 artık. 2012 yılında ben 80 kilometrelik Astra ile her gün sürdü. Bu oturma konforu büyük ölçüde artırıldı verir 2012 yılında monte bir merkez kol dayama yoktur. İşimde daha, Ocak 2014'te taşındı. Bu hareket sayesinde şimdi Astra ile 100 kilometre her gün binmek. Bu hala kullanılabilir durumda. Yaz 2013 Lyon kiralık araba gibi ve sonra Barcelona'ya Astra olmuştur. Bu büyük, klima iyi ofisleri kanıtlamıştır ve İspanya'da evimize 1,500 kilometre uçtu. Ayrıca lokal olarak daha sonra 13 yaşındaki Astra kullanımını mükemmel yaptı. Hatalı bir termostatın Out A27 ısınmak için motoru koştu ve baş conta (yine!) olduğu için 2013 yılı sonuna ben büyük bir yara vardı. Kenara ANWB İlac ve ben Astra yıkım olduğunu düşünüyorum. Sonuçta, ikinci kez bir sızıntı başlı conta muhtemelen sonu olacak, diye düşündüm. Kardeşim elverişli ancak bu bir meydan okuma ve motor conta yerine, yeniden açıldı, başını düzleştirilmiş ve tekrar arabayı! Bugüne kadar Astra yine iyi çalışır. yaşlanmanın tek belirtisi olan boşta ajitasyonun motordur. Blok eskisinden daha karter basıncı zarar gördü. Ayrıca bazı hafif pas kabarcıklara göstermek için geride çamurluklar ve yakıt doldurma kapağını başlatın. Krank mili conta bazen yağ damla sızıntısı olan, aynı zamanda daha azdır. Kısacası, sadık araba eskidir, ama yine de 252.000 de güçlü oluyor! Uzun sürücü olarak karşı yapmam mümkün olduğunca çok pahalı değil. Burada bir göz Araba hala düzgün görünüyor olmasıdır. yeşil renk iç hala yeni gibi görünüyor, hala oldukça derin. İyi insanlar arabanın iyi durumda ilgili daha fazla övgü yapmak, araba eskidir şimdi.

Motor güvenilirliği, daha önce ümit biraz daha azdır. (Neden kırık bir termostat çok rahatsızlık gibi ucuz bir öğesini oluşturur?) Ben sırf onun algılanan güvenilirlik sekiz valf seçildi almıştı. Bu nedenle üç yıldız güvenilirlik koydu.
Sonuçta, bir kardeşim var, ama bir garajda hepsini ödemek zorunda eğer kullanışlı araba kapalı yapmak.

Michelin lastikleri yıkılmaz gibi görünüyor, İnci versiyonunun kalın kaplama kazanmak için çok değil ve frenler ve debriyaj bunu yapmaya devam. Zaman bakım ve bazı temizlik ve Açık Astra devam ediyor.

Motor olaylar hala beş yıl sonra Astra ile çok mutluyum sonra! Büyüdüm oldukça bu arabanın ekli çünkü Umarım o bir süre için yapıyor. Sen sürmek için eski ama temiz araba gelip ben daha eğlenceli olsun.

Ekim 16, 2015 güncelleyin:
Sayaç şimdi 272.000 kilometre listeler. Hala araba ile günlük yaklaşık 100 kilometre binmek. araba (dokunmatik ahşap!) oralı değil. Tüketim acele saatlik şeritli ben tüketimine 01:16 sürekli 110 de olumlu öne devam ediyor. Araba küçük bir dönüş gerekiyor. Ayrıca, hiçbir şikayetleri! APK bir yıl daha geçebilir umut Kasım sonudur. There gelecek yıl arabanın altında zaman zaman düşüş olduğunu petrol sızıntısı gerçekleşmelidir seslenecek. Astra sadece işe arabayla otoyol için kullanılan, ilk aile arabası, şimdi bir dizel Odak var. Bu nedenle, arabanın ömrünü uzatır daha değil şehir kilometre, yok. Bazen daha modern arabalar işaret, ama bu Sürdüğümüzde Çekil bu fikri geliyorum .....

20 Ocak 2016 tarihinde güncelleme:
Astra mutlu ancak iki onarımlar arkasında hala gidiyor. Bir gün fark fren pedalı "zompiger" ve birkaç gün sonra fren sıvısının ışığı yanmaya başladı. Çok dikkatli bir şekilde ağabeyim (mekanik) sürdü ve daha sonra sürüş durdurur. ABS pompası fren hidrolik A kullanılan ...... monte ABS pompası, fren yağı sızıntı ve tekrar değiştirilir: Ne olduğu ortaya çıktı. Burada gerçekten bir tamirci olarak bir kardeş faydasını marka.
Birkaç ay sonra ben kesinti iki hafta çalışmak için bir yolculuk sonrasında yaptı. trafikte sıkışmış yüzgeci çarptığında, başlatılan arabada kokusunu. ANWB Teşhis: alternatör rulmanlar kırık. Gereviseerde alternatör monte. Şu anda, otomobil gayet iyi durumdadır. İki yukarıda belirtilen onarımlar mali talihsiz, ama bu kilometre meydana gelebilir. Sayaç şimdi 277.000 kilometre gösterir ve her gün ben arabanın iyi durumda tadını çıkarın. Önleyici yerini topunu, gerçekten gerekli değildi, ama park "dövülerek" Direksiyon biraz. Araba şimdi belgeler sıkı gönderecek. ve işten benim günlük gidip için mükemmel araba karşılamaktadır. Ben sadece yollarda + karayolu üzerinde çıkıp, bu yüzden en az 1: 15.5 puan. At 285.000 km D-kemer değiştirilmesi gerektiğini, ama bu geleneksel motor hiçbir önemli bir ameliyat. Biz iyi üzerinden geri binmek!

Biz mutlu etrafında sürücü

 • 290.000 km
 • 19 Ağustos 2016 22:41

Şimdi sayaç bir güncelleme zamanı 290,000 kilometre indi edilir. araba triger kayışı dahil büyük bir revizyon gerekli. maliyetler benden daha iyi idi. Orada araba ile yanlış bir şey. Bazı konularda yıl gerçekten sayacağım unutmayın etmektir. Arka tekerlek kemerleri daha pas veziküller, hem de dolgu boyun kauçuğa sac göstermeye başladı. Boşta daha önce huzursuz bir şey biliniyor ve araba önceden daha çok petrol tüketir. Yani bu arabanın güvenilirliğini etkilemez: Her güne başlamak ve arka 50 kilometre çalışmak ve 50 kilometre gidin. Çarpıcı bir şekilde, belli parçaların dayanıklılık: bağlantı yok büzülme gösterir ön frenler uzun giyilen 130,000 kilometre ve değil zaten. Ama otobanı uzaklığı esas olacak. Sadece 1. günde kontroller ve araba dönüşleri ve sıkı fren yakın kapılar. Bununla birlikte, boşluk poker yükselmiştir. Ön tekerlekler bazı dengesizlik, hatta denge vardı ve bitti. İç neredeyse giymek gelmiştir. Klima düzgün yapar. Kesinlikle bir zorunluluktur bulmak için yeni bir hava pompası ve klima için bekleyen değildi çünkü, beni boş izin vermedi ve önlem olarak her bahar doldurun. pas beni bile kış oturmak yapan çok görünür değil. Arka lastikler buna kullanılır. Orada ve tüfler üzerinde biraz eğlence geri yuvarlayarak araba ne yapacağımı gelecek yıl bana düşünüldüğünde Kasım MOT olduğunu. Önce yine dikkatleri iyi bir temiz, özellikle rezil plastik şeritler ihtiyaç var. O ne olacağına görmek için bir meydan okumadır. Eski Astra ile hala mutlu!

Elde üç ton ....

 • 300.600 km
 • 4 Mart 2017 22:25

İki hafta önce, saat üzerinde sihirli 300.000 kilometre. Astra hala ödenmemiş sürmek. O geri küçük dönüşe bu. Son Muayene yılında fren ve pas getectyleerd. Aynı zamanda iç ekranlarında montaj alt çerçeve pas başladı fark ettim. Bu da paslanmış ve getectyleerd olduğunu. Yaz lastikleri değiştirilmesi gerekti. Dört Michelin Çapraz İklimi satın aldı. İnce bant! Sonra kapatıyorum. Daha önce okurken, motor yaşlanma belirtilerini göstermeye başlar. biz uzak bizim ilk araba hafta ile gitti ve böylece Opel durdu eğer O daha az başlar. Buna ek olarak, boşta neyi huzursuz ve sızıntı krank mili mühürdür. Siperler pas ve ayrıca artar. Tüm bunlara rağmen, araba hala güzel ve sıkı. Ne yapmalı? Neredeyse Astra veda etti. Makul bir fiyat için ben düşük kilometre ile Yeni Avensis wagon 2001 bulundu. Bir Internet arama Toyota VVTi motorlarının ilk parti aşırı yağ tüketimi ile pek çok sorun olduğunu ortaya koydu. Avensis giderim. Kardeşime (mekanik) Bu Astra için fikri ile konuşurken "yenilemek". Ben Friesland ölçüde daha az yol yapmış bir yedek motor buldum var. Kardeşim motoru, yeni baş conta / pompa / vana mühürler / triger kayışı o elden gidiyor. Hemen debriyaj ve krank mili contasını değiştirin. pas için ben profesyonel ve ekonomik olması "sığınak" buldum. Toplam maliyet ac ve beş kapılı hiçbir güzel araba var. Aynı zamanda bir hobi projesi ve mümkün olduğunca almak için bir spor biraz. Bu egzersiz sonraki kış için planlanmıştır. O zamana kadar ben hala lezzetli tarafından sürücü.

4.0
 • konfor 4,0
 • performans 3.0
 • güvenilirlik 4,0
 • 4.0 maliyeti
 • Bu markadan bir araba satın misiniz? belki

yazı stili ve kullanılabilirlik ilgili görüşlerinizi verin. En az beş ortalama derecesi görüntülenir, not aldı.

 • kötü
 • yetersiz
 • yeterli
 • iyi
 • mükemmel