Volkswagen Golf 1.4 TSI GTE (2015) yorumu

47uygulamahızlarıYapım yılıSatın alma YılKM-mod, satın almageçen Kilometre
Golf 1.4 TSI GTE
6, Otomatik çift kavramalı şanzıman
2015
2015
50 km
132.000 km
Ortalama okuyucu değerlendirmesi: 6.7 Yasal Uyarı MyReview

bölüm Myreview arabada açıklamalar ve yorumlar kişisel görüş ve kullanıcıların deneyimlerine dayanarak. Sanoma Medya Netherlands BV ( 'Sanoma') içindekiler veya olası sonuçlardan sorumlu tutulamaz. Myreview yılında otomobil hem iyi hem de kötü deneyimler yerleştirilecektir. editörler may davranış veya yasadışı bir değiştirme kurallarını karşılamak veya her zaman silmeyin ifadeleri.

Bu Myreview Auto için bilgileri kullanmak için ya da diğer medya aracılığıyla yaymaya Sanoma izni olmadan izin verilmez.

ilk deneyim

 • 550 km
 • 8 Ocak 2015 13:51

5 Ocak ana güdü% 7 eklenmesi olacaktı, araba aldı.
Ayrıca Audi A3 e-tron baktı ama Körfez daha eksiksiz ve daha ucuzdur.

deneyimi:
Kalite hissi her şey katı hissediyor yüksektir. tüm ışıkları ile karanlıkta Ancak, yüksek uçuş seviyeleri. kontroller işletmek kolaydır. hoparlörlerin ses kalitesi şeye karşı düşmek, ama iyi Audi ben oldukça pahalı kurulum olmuştu, bu yüzden bir karşılaştırma onun plaka üzerinde değil.

sürüş deneyimi:
Duymak ve whizzing uzağa sürüş dönüp temas ve hiçbir şey alışmak oluyor. Bazı gaz pedalının doz ile aynı alışmak alır, ama tork hazır olduğunu ve kravat yoldur.
O 18inch tekerlekli kombinasyon serbest cümle çoğaldığını olduğunu, ama bu arabayı uygun.
Sadece farklı sürüş modu arasında uygun bir yöntem bulmanın oynarlar. Ama bu oldukça hızlı. 35 km'den daha uzun hiçbir gelir çünkü 50 km elektrik sürüş, özellikle kış ütopya olduğunu Die. Bugün, benzin benim iş yerinde yeni yüklenen direğe ile ilgisi beni şarj arttırmıştır. Ne yazık ki hiçbir ev şarj yeteneğine sahip. müşterilere ziyaretler doğru I fişi ile Ama temassız kart ile ben, her yere gidebilir. Sizin gövde ve kesme zamanlardan bu 4 metrelik kablo almak için garip bir yüz ve zahmetsizdir. Şimdi yine oldukça temiz, ancak yakında kablo kirli olacak ve ben benim üç parça bir takım rulo ile bu değilim. Neden bir elektrik süpürgesi gibi arabanın burnunda sadece bir sargılı tel. Ama bu sonraki sürümü olacak.

Ne çıkmaktadır:
GTI tüm kırmızı vurgular ve ekran bu takip etmez GTE mavi utanç olduğunda, GTI versiyonu vs hala kırmızı çizgileri vardır.
Sen sürücü çalıştırmak için, altında çalıştığını fark, bu rahatsız edici değildir ve kısmen hızlandırıcı ile düzgün başa mümkün olduğunca verimli sizi yenecek.
Navigasyon oldukça hızlı dokunmatik ekranda ayarlamak çok hızlıdır.

GTE düğmesi eğlenceli bir oyuncak, şer egzoz sesleri o üzücü. Ama sonra yıldırım gibi gider, pil çabuk bittiğini görüyoruz.

Çok güzel bir alet defogging uzak ve havayı ayarlayın. On beş dakika önce uygulama aktivasyon iklimi, ve adımda ısıtmalı araba hop olarak kapalı tahrik eder. Maliyetler veya tabii akışı, ama bu lüks çok iyi.

Sonuçta, ilk izlenim iyi ve olgun bir araba. Biraz daha kilometre satır varsa, ben bir güncelleme verecektir.


iyi çalışma

 • 2750 km
 • 22 Ocak 2015 16:43

Yani zaten birkaç hafta GTE ile gitmek.

Gerçekten ekonomik basmış değil ilk iki hafta ve 100 km'de 7.3 litreye çıktı: Önce tüketimi ile başlayalım. Oldukça çok, sanırım. Eğer araba kullanmaya dikkat ederseniz, bu yüzden ben şimdi 100 km başına yaklaşık 6.4 litre duyuyorum son birkaç hafta ne yaptık. Çok.
Bu soğuk çok boş sabahtan şarj edilmiş bir batarya ve ben ayrılırken sadece 35 km uzaklıktadır. Isıtma) kapalı - ama ben bile alamadım.
havalar ısınırken Belki, bu sayı, elekrische kilometre kadar çıkıyor.
79 km gidip zaman genellikle elektrikle karayolunun birçok kilometre olduğu gibi düzgün bir skor% 30 civarında tahrik.
Ama tüketimi hakkında yeterli.

Yangın, bazen hafif bir aksama belirgindir, ancak rahatsız edici değil GTE olduğunu. o ff, ön tekerlekler üzerinde kayma kapalı gaz istiyor ve hop kavrama varsa, iyi yolda.

Ne yazık ki, kablolar dibe takılması bir oyuk oturmak yok ki, şimdi pil yolunun etrafında köpük tip..haal kablolar ile iki cepler, olduğunu ve atılması halinde kablolar ile en az bir cep olabilir.
Bazı şehirlerde şarj istasyonu yoğunluğu hala bulmak zordur. Bir kutup varsa, o ya meşgul veya böyle bir yerde, klasik bir araç yoktur. Küçük aso.
Bana direğe araba yüklemek için 250 metreye kadar yürümeyi önerdi.

kontrol açısından iyi organize herşey mantıksal menü yapıdır. Sadece benim sayaçları arasındaki küçük ekranda yakıt ekonomisini elde etmek halletmek yoktur. Ama anlamaya.

Ben on line koydu kez ben de karayolu üzerinde sürücü ile oynamak için doğru modu, şehirde şimdi güç, duyuyorum "Tut veya Hibrid Pil"Ben şimdi bazı ekonomik arkasında hala.

Mutlak bir avantajı, bir mesafeden, ön ısıtma ve pencere ontwasening olup. Uygulamanın erken kabin ısıtıcı sabah beni koyar ve on beş dakika sonra sıcak ve buzsuz arabaya adım. Şaşırtıcı. (Maliyetler veya akım)

kalanı sağlam araba için, hemen arabaya ağır ağırlığını yapmak için kullanılır. İleri benim için biraz daha zor olabilirdi. Ama sonuçta ben araba ile mutluyum.

Henüz garaja

 • 5000 km
 • 17 Şubat 2015 00:40

Ne yazık ki, yine bahçede yatacağım, arabada başarısızlıkları hakkında tüm diğer değerlendirmeleri okuyun.
Geçen hafta motorun ışığı yanmaya başladı. Tabii Bales. Okuduğumu ve reset ve sürücü, satış noktalarına göre durağı sürücü düşünce, ama hiçbir şey daha az değer.
Bir GTE ona sertifikalı mekanik bir görünüm görünüyor olmalı.
Arabayı kaybetti sonucu ile zaten üç gündür. ışık araba benzine geçiş yaparken geldi.
Küçük bir arabanın güven göçük, ama ben bu arabayı seçerken ben de aklındaki bir çocukluk hastalığı olarak değerlendiriyoruz.

Geri kalanı için olsa hala tatmin. Hala, sürüş ne en verimli yol değildir, aynı zamanda değilim. Ben günlük gidip, benzin tüketimi 100 km başına 6.6 litre de bıçaklama devam 180 km kadar gidiniz. Değil benim söz dikkatli sürüş, bu nedenle de binici nedeniyle olabilir rağmen, tutumlu gerçekten şok edici.

Ne can sıkıcı bulmak park sensörleri, hala gerçekten o biraz geç yapar, güvenemiyorum ve bunu biliyorsun önce buna karşı zaten. Ben elektrik / benzin kombine tüketimini görmek asla üzücü.

ANWB sürüş

 • 6500 km
 • 27 Şubat 2015 17:45

Tedarik ayrıca ANWB tarafından sunulan üç saatlik sürüş ders oldu.
Dün tüm bu GTE araya ve paylaşmak deneyimlerini görmek güzel, Lelystad gitti. Bazı teori, bazı sürücü ve sonra eğlenceli kısım, bir felaket kurtarma tatbikatı. Bir GTE ile silmek.
Ama yakıt tasarrufu için bazı ipuçları verilmiştir.

Keren sitesi de faydaları vardır, bugün Utrecht, birçok kutuplar kalbinde idi ve could böylece şehir merkezi SERBEST park yerleri bulunur. Eğer güzel bir neden olabilir araç şarj edilirse şöyle dursun araba, sahip olduğu dikkat edin. Ben sadece daha az put şarj, bu nedenle şarj daha uzun sürer.

Eksi: o gerçekten yakın olmasına rağmen bazen arka lamba yanar. Dışarı çık ve tekrar kapattı.

ani hızlanma ile, araba sadece bir roket gibi çıkmak ışımadan gibi. Küçük rahatsız edici, turbo lag gibi görünüyor.

Hala mutlu

 • 9250 km
 • 21 Mart 2015 08:23

Burada yine de mutlu binici. Yine bazen bu durum ise düzgün, bagajı kapalı değil ışıktır.
Volkswagen güç girişi için bir uyarı ışığı vermiş değil talihsiz bir durumdur. Sık sık kapak kapalı yapmak ve sonra logosu kapak ile açık tüm yol götürmek unutur. Yüzü yok ve güç girişi için iyi değil gibi görünüyor. Belki bir sonraki güncellemede.

Bu arada ben 6.1 L / 100km bir tüketim şimdi duyuyorum. Şimdi sürücü ve güç içiyle bazen kendimi tedavi etmek ekonomik deneyin.

Tüketim alanım sorumlu günümüze dek düşmüştür. İşte Kapıya için ücret hiçbir imkanı vardır. Yaklaşık 500 metre uzaklıkta bunlardan biridir.

Daha fazla ve daha ekonomik sürüş

 • 14000 km
 • 17 Nisan 2015 11:29

iyi, ben her zaman pürüzsüz bir binici oldum, ama şimdi mümkün olduğunca ekonomik olarak spor gibi kendisine trafik aracılığıyla bir tarama yapmadan sürücü biliyoruz. Şimdi 5,1 l / 100km bir tüketim gelen ortalama olarak günde şarj etmek iki kez deneyin. Bazen hatta, sert silerek bandın dışına atlama bu araba teneke çünkü. Birçok kutuplar sistem yok gibi gezinme sisteminde Çok kötü şarj istasyonları, eski.
Bir uygulama daha sonra sonucunu getirir. Sesli kontrol, kullanışlı aracın kullanımını artırarak olun. senin tüketimi baktığında Yazık navigasyon ekranı otomatik, döndürmez. Ama memnuniyeti arkadaşlarım zaten Yeni Passat GTE arıyoruz, hakim, ama yine de% 7 ek için lisansı bu yıl almak zor olacak.

İtalya'ya

 • 20000 km
 • 2015 16:43 28 Mayıs

Mayıs ve aşağı olarak Garda Gölü Itaie için kofferdak üst ile 2 x 1200 kaygısız kilometre gitti. 1: Briskly tahrik 10 sonuçlanır.
Uzun mesafeler için harika araba, orada dinlenmiş edildi. Ancak, pil şarj sırasında şarj edilmez garip söyledi. Ama yaklaşık 550 km, ama iyi sonra her yakıt ikmali, biraz temiz hava almak gitmek ister.
Bu arada benim günlük tüketim şarj 4.3 lt / 100km günde 2 kat azaldı. Hep daha ekonomik sürmek istiyorum unutmayın. Ve hatta bazen güç hitap.
Özetlemek gerekirse: yine de mutlu binici.

ve evet, kürek bir ektir tekrar

 • 24000 km
 • 19 Haziran 2015 14:15

Eh, bizim hükümet önce tedbirlerin sadece farkında. Hidrit arabalar İngiltere'de nadir ağırlığını koyacak. Yaklaşık üç yıl artık GTE, umarım üç yıl içinde teknoloji zaten daha çok menzil tamamen elektrikli bir araba geçmek için arttırılabilir. Benim durumumda, hala gidecek.

Çok kötü hükümet bu arabalar tam elektrikli sürüş geçiş kabul edilmez. Ama farklı.

dönüşü ve pil takımını değiştirilmesi

 • 30000 km
 • 8 Ağustos 2015 10:08

30.000 km ve bir dönüş için zaman geçti. satıcı ve ithalatçı pillerinin değiştirilmesi gerekli olduğunu söyledi sürpriz harikaydı.
O Volkswagen Toyota olarak hatırlamak ve bu nedenle tüm peşin yerini olmayacağını söyledi. Yazılım ayrıca güncellendi.
Yorumum Sürüş sırasında bazen park sensörleri de çıkmak sadece. araba ile çok mutlu dinlendirin.
İki gün onu kaybettim. Normal bir dalga verilir ve daha sonra aslında GTE değil, aynı zamanda bir yolda daha sıkı olan nasıl obez de düz düşer edildi.
Hala Normal hızları Sürüş ve bazen sadece bandın dışına atlamak.
işin bir yolu ben düzgün olduğunu düşünüyorum ben iş götürmek 1:32 den tam pil ile 79 km uzaklıktadır. karayolu üzerinde güç sürücü değil deneyin, çok zordur. Ben karayolu üzerinde ve şehir elektrik sürüş hidrür. Ben sürüş iyi hissediyorum.
tezgahın üzerine 30000 zaten kalın ve hala mutlu bir yolculuk sadece altı ay içinde. Yolda o daha GTE fark yoksa araba, hala bir baş Turner.

yine bazı ekonomik

 • 33500 km
 • 1 Eylül 2015 13:43

bu arabanın hala pek çok kafasında gibi yorumları okumak için. Önemli olan hala ılımlı binici hızlı binici için gitti olmasıdır. Ben daha farkındayım ve hatta bir oyun gerçekten sürüş deneyimi ödün vermeden mümkün olan en ekonomik şekilde götürmek bulabilirsiniz.

Ne bana pil değiştirme çarpar:
-Daha hızlı onun yükünü sürüş sırasında
-Ben güç hattı sonra ayağa yerine yukarı hatta iki kilometre atlarsa.
- Gerçekten daha önce ileriye taşımak.

Günde Geçen hafta bir kez şarj ve normal sürüş, ben 32.4 olsun: iyi bir değer, bir tank 1, ben uzakta yaklaşık 800 km (40 litrelik tankı) ortalama edeceğiz. Ben okuduysan Prius o zaman daha iyi yapar. - Üst patron patron.

Neyse, şimdiye kadar yapılmış en iyi, en ekonomik araba, ama bir spor kombinasyonu değil "seyir Normal" elektrikle araç başarılı olabileceğini, ancak hükümetin arabanın boynu açık tek başına sahiptir.
Hidrür araçlarda günde bir kez en az bir site ödemeleri gerekmektedir bir sistemi yok talihsiz bir durumdur. Hibrid arabalar artık kurbanı "iş" mutlu aslında akımı şarj etmeden, NL yoluyla çuf biniciler. Bu şanssızlık.

Arabam kira Ocak 2018 içinde. Ben aralık geliştirildi umuyoruz. İstediğiniz ama elektrikli araçlar, sadece hoş daima tork ne demek olduğundan, hiçbir motor sesi duyulur.
Olarak bu kadar, benim kira süresi tamamen elektrikli sonra en değiştirmek istiyorum, ama onun yolculuğu en az 300-400 (gerçek) kilometre olmalıdır.

kış lastikleri

 • 46000 km
 • 8 Aralık 2015 11:51

Kış lastikleri etrafında yine buradayız. Ben arabanın kullanım eşit bir fark yapmak, o normal lastiklere göre daha yolda daha mops. Her neyse, şimdi alıştım.

araba çok memnun hala geri kalanı için, neredeyse bir yıl boyunca götürmek ve sayaç zaten 46 000 kilometrelik keyifli. 2 yıl sürüş keyfi.

Giderek GTE en yollarda özel bundan böyle, orada doldurun.

Yaptığım küçük noktalar:

USB konnektörü zorlukla can, arabada tamamen can sıkıcı noktadadır.
Telefonumu şarj etmek için bunu kullanabilir.
Çok sinir bozucu telefon bağlandığında, müzik sistemi USB atlar olmasıdır. Sonra ilk radyo geri dönmek zorundadır. Emin değilim henüz eğer aksi olamaz
Ben shuffle ile müzik çalmak ister, ama o etkinken Arabayı her başlattığınızda, shuffle, tekrar kapalıdır. Garip.

ön ve arka sensörler bazen trafikte çıkmak.

Bu soğuk havalarda ile, ister tüketim düşüşler, gerçekten gitmiş olsun yaz aylarında değerleri dikkat edin.

O gelmek neyse daha fazla mesaj ne yazık ki çok sık normal araçlar tarafından kullanılan, orada olması şaşırtıcı.
Bu talihsiz ve biraz antisosyal olduğunu.

Benim işveren izin veriyorsa, ben yaklaşık iki yıl olur tamamen elektrikli sürücü gibi ve aralık en az 300 kilometre olduğunu oradayım. Merak ediyorum.

Bir yıl sonra

 • 55.000 km
 • 2 Şubat 2016 00:47

Şimdi elime ve 55.000 kilometre bir yıl boyunca GTE.
Son derece beni bile 2015 yılında herhangi bir para cezası almış memnuniyetle karşılanmaktadır. Aynı zamanda bu arabanın sayesindedir. Kendimi kadife tabanı ile biraz daha sürüş bulabilirsiniz. Yine 90 km / bir kamyonun arkasında saat benim sopa olmadan, ekonomik sürüş için bunu bir spor bulun. Ve bazen bir anı onun gök vererek, bunun hızlı bir araba dikkat edin.

Bazı yorumlar:
Ben ses ayarları ile tartışırken tutun. Hep tutun karıştırmak, ama tekrar etkinleştirmek ve yine geçen ayar gerekmez.
Ben trafikte sıkışıp kaldım zaman sensörler bazen gıcırdama çıkarır. Bana açabilirsiniz.
Hibrid utanç Her standart, Hibrid Pil bu Tut ayarlamak zorunda, ama ben standart hibrid pil kullanımı için tercih

tüketimi:
Normal hızda 80 kilometrelik Ev-iş gezisi boyunca 01:18 satır i şarj olmadan / Met piller ben 1:29 dışarı aynı yolculuğu alırım ücret

bir yıl sonra Sonuç:
bu araba sürmek için eğlenceli pişman değil. Yok daha hataları vardı.
Benim için yeterince İç mekan.
Sandalyeler arkasından acı değil, iyi.
Ses ses az, bir dahaki sefere yükseltme

daha yelpazesiyle sonra umarım pazar% 100 elektrikli araba daha fazla seçenek bu araba ile ince gönderme ve 2 yıldır.

ve bir beurtje kez

 • 60000 km
 • 7 Mart 2016 13:40

Bu, başka bir dönüş zamanı gelmişti bu sefer yorum veya şikayetlerini rapor vermedi. Yağ değişimi şeyler.
Buna ek olarak, ama yine de kış lastikleri normal lastiklere relaxer bir parça gibi bu sürücüyü değiştirin. Hala araba ile çok mutluyum. Ben büyük kardeşi Passat GTE olarak, çok fazla uzağa onları görüyoruz. Ayrıca çok güzel bir araba. Bu araba küçük bir ikinci yıl zevk alacağım ve sonra tamamen elektrikli taşınacaktır. Ben o zaman şimdi daha büyük bir aralığı ile fazla seçenek vardır umuyoruz. sadece memnun çünkü.

yine de mutlu

 • 82000 km
 • 12 Ağustos 2016 10:07

Burada yine deneyim hala GTE binicisini memnun. Bu arada, zaten bir dönüş ve hiçbir garip şeyler vardı. Ya bir serbest şarj istasyonunu bulmak giderek daha zor olduğunu bana çarpıcıdır. E-araba sayısı artıyor olması gerçekten çılgın öğrenene zaman.
Ortalama olarak ben günde bir kez yük ile 1:25 arasında bir tüketim oturmak. Kilisenin sayesinde, kendi köyümde genel yük noktası için uygulanan, bu on sekiz ay boyunca çalışıyor. Ateş etmeyin. Otomobil hala sorunsuz sürücü ve ekonomiye ilişkin dengede tutmaya çalışırlar. Bu tür şeyler onhaasten karayolu üzerinde, verimli sürmek için çalışırken bu arabayı yapan şeydir. Bu çok iyi çalışıyor. Benim kira sözleşmesi ile şimdi yarım duyuyorum ve geç 2017 Aşk veya tamamen elektrikli araçlar için yönlendirmek olmuştur. E dalga bu yıl gelişen bir aralığı ile son bulur. Bu sadece benim bir sonraki Golf olabilir.

hala memnun / yeni dönüş

 • 93000 km
 • 27 Ekim 2016 16:14

Hala tatmin, bir dönüş zamanı gelmişti. Yine benim park sensörleri kapalı sürme sırasında, ben şaşırtıcı bir cevap aldım gidiş. Fransız otomobil fırsatta olduğum zaman o olsun gerçekleşir. Hangi benim park sensörleri üzerinde başarısızlığını gösterir gibi görünmektedir. Daha bunlar Fransız otomobil dönüş dışında kalmak, bunu yardımcı olamaz.
Geri kalanı için ben Opmerknigen vermedi. Hala gücüne büyük GTE düğmesine tadını

Hâlâ güçlüyüz

 • 118.000 km
 • 7 Nisan 2017 14:21

Bu hafta, hiçbir ayrıntı servis edilmiştir. Birisi düzgün ve sadece bir not bıraktı park değil çünkü onlar da yan sprey vardı. Şimdi sıkı. Geri kalanı için, GTE ile çok memnunum. Sadece bir hafta IVG GTE ile ışık gönderen bir Seat Leon, sürüş. Böyle ağır I gönderme. Ayrıca hava kilometre sıcak, daha fazla güç olabilir alır dikkat edin. Tüketim: 1:20 şimdi. bir salyangoz olmadan trafikte geçiyor. Sana hidrür modda daha iyi sürebilirim zaman soğuk (kış) fark yok, ya da bunu görünür dwindle ve sonra bir katkı maddesi olarak kullanmak bkz Ne. Hala şimdi tekerlek kemerleri gibi bakmak, tekerleklerinin üzerinde GTE kadar yüksek daha güzel eğer 3 cm azaltılacak olmuştu pişmanım. Koltuklar bir eldiven gibi uyan ve bir çok yolda olduğunu ve bunun hiçbir şey yapmak. Sadece sıcak hava olması gerektiğini düşünürken Klimatronik ben 22 derece durdun eğer daha az etkilendim, hala soğuk bir rüzgar hissediyorum. bakım bildirilmiştir ancak Klimatronik düzgün çalışır. Muhtemelen sadece ben. ileri bu güzel araba ile 7 ay. Bu arada, Golf E yeni versiyonu piyasada gelir. değiştirilmesi için ciddi bir rakip, hatta eğer sadece% 4. Ama ne olursa olsun tartışma veya elektrik sürücünün veya sürüş keyfi az olduğu, çevre için iyi değildir.

ev streç

 • 132.000 km
 • 16 Haziran 2017 11:41

Bu hafta 1 Ağustos'ta tarafından işe başka bir yere anlamına geliyor benim şimdiki işveren, benim bildirimde uzattı.

Ben GTE gönderebilirsiniz neredeyse üç yıl geçirdi ve ben araba ile çok mutlu olduğumu söylemeliyim. O her zaman hoş arkadaşı, yeterli güç oldu. Oldukça sportif devam edin. Sadece 30.000 km yerini doğanın birkaç büyük sorunlar, pil Orada olmuştur. Navigasyon sistemi Alman harita üzerinde bazen aniden. Park gravürler kulaklar bazen Sonuçta çok memnun içinde (görünüşte Fransız otomobil ile ilgisi var) kapanır.

elektrikli tahrik hoş Hiçbir yere yakın olsun bana, binmek sorunsuz ve hızlı hızlanma, ancak 50 kilometre şaşırttı. yeni patronum tamamen elektrikli görünüyordu ile, fakat sadece İYONİK kira bütçe uygun ama yeni işveren sınırlı aralığı, şimdi ancak sipariş Peugot 308 iş hattını bulmak için. Tekrar yazma hakkında bir inceleme yazacak.

3.5
 • konfor 4,0
 • performans 4.0
 • güvenirlik 3.0
 • 3.0 maliyeti
 • Bu markadan bir araba satın misiniz? evet

yazı stili ve kullanılabilirlik ilgili görüşlerinizi verin. En az beş ortalama derecesi görüntülenir, not aldı.

 • kötü
 • yetersiz
 • yeterli
 • iyi
 • mükemmel
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.