Peugeot 208 GT Hattı 1.2 PureTech 110 (2015) yorumu

4uygulamahızlarıYapım yılıSatın alma YılKM-mod, satın almageçen Kilometre
GT-208 hattı 1.2 Pure Tech 110
5, Manuel
2015
2015
5 km
8000 km
Ortalama okuyucu değerlendirmesi: 4.7 Yasal Uyarı MyReview

bölüm Myreview arabada açıklamalar ve yorumlar kişisel görüş ve kullanıcıların deneyimlerine dayanarak. Sanoma Medya Netherlands BV ( 'Sanoma') içindekiler veya olası sonuçlardan sorumlu tutulamaz. Myreview yılında otomobil hem iyi hem de kötü deneyimler yerleştirilecektir. editörler may davranış veya yasadışı bir değiştirme kurallarını karşılamak veya her zaman silmeyin ifadeleri.

Bu Myreview Auto için bilgileri kullanmak için ya da diğer medya aracılığıyla yaymaya Sanoma izni olmadan izin verilmez.

İnceleme Peugeot 208 GT hattı

 • 5 km
 • 14 Nisan 2016 00:32

2015 sonu, benim Peugeot 208 Allure 1.2VTi veda e-THP 110 Saf Tech ile yeni 208 GT-line versiyonu için bu siteyi oluşturduğunu söyledi. önceki arabanın satın alma anında gelişiminde oldukça zaman oldu Bir motor. Şimdi 1.2 üç silindirli turbo, küçülme trendine PSA yanıtı, 208'e sonunda geldi. Bana sorarsanız bir motor ben 208 için mükemmel motoru için bir süre arıyordum. ek seçenekler olarak, yine panorama çatı ve kol dayama yeri seçti. Deri döşeme Bu sürümde mümkün değildi, ama standart GT hat deri koltuklar mükemmel ve şahsen GTi daha bu deri döşeme iyi düşünüyorum. Dürüst olmak gerekirse bu araba seçeneklerinin zaten tam bu sürümde, hiçbir ek seçenekler bu arabaların bazıları yapmak için çok ihtiyaç vardır vardır olduğunu. Euro - Navigasyon Ben 500 saçma toplamı, seçeneği listesinde olduğu için görmezden tekrar bırakın. Park sensörleri şimdi Allure veya yürütme standarttır ve yukarıdaki her şey yeniden alınır ya da güzel olan.

Peugeot ölçüde broşürde azalttı THP 155 Artık, artık XY GTi altında. Eğer bir lüks üç kapılı için pazarda 208 GTi konum ama değilse o zaman sadece GT hattına tahsis edilir. onun daha hızlı kardeşi ile paylaşılan çok tam ve güzel sportif ayrıntılar çünkü orada aslında yanı sıra, bu performans çok az alternatif gitti.

Esasen tabii ki çok arabayla oraya değişmez. Yüz gerdirme nispeten temkinli kalmıştır. Oysa zamanda gerçekten oto gazetecilik bahsettiği asla bazı şeyleri orada değişti. Böylece, en lüks sayaç ekranı albeni gelmez yeni sürümü, sadece GTi verilir. Bütün bunlar aslında farkları çok az olduğu için meslekten bunu fark edecek, bir ad olabilir. Dışarısı karanlık olduğunda sayaç ekranı ışık sensörleri ile birlikte artık daha kararır. Yeni LED arka farlar da LED fren ışığı ile donatılmıştır, bu kelimenin Peugeot pazarlama departmanı tarafından merakla alınmaz, bu sadece güzel 3D vurgu LED aydınlatma bulunmaktadır. Kapı 3 düzenleme bant konektörü geliştirilmiş ve zaman da eklenme noktası kıvrımlara bitmiş. E-THP 110 Pure Tech bu gerekmiyorsa, kapatılabilir bir başlama / durdurma sistemi ile donatılmıştır. standart her zaman açık olduğundan, ancak her bir yeni sürücü ile bu sistem tekrar dışarıya çıkmalıdır. Çok soğuk havalarda otomatik teknik nedenlerden dolayı kendisini kapattı. operasyon kendisi şahsen size nötr araba koymak sonra hala ayakta, rahat bulmak, daha sonra yaptığı ilk onu geri koymak için ayak basmak kadar yakında debriyaj pedalını motoru düşer, motor hızla geri doğar. Benim soğuk motor ilk ışıklarıyla tekrar durdurduklarını istemiyoruz çünkü Şahsen ben hep ertelendi. Bu gerekli CO2 rakamları elde etmek için gerekli olduğu için maalesef NL sipariş başından olmadan / burada durun.
arabada oturmuş zaman bilinen tüm iyi hissediyor, ama Aracı çalıştırırken hemen yine başka bir araba olduğunu fark ediyorum. başlatma ve sürdürmede uğultu Metje debriyaj daha ağır ve çok daha sağlam hisseder, daha ağır ve daha dayanıklı geliyor. şanzıman 1.2 VTi gelen kutusundan daha güçlü hissediyor. başlatırken hemen araba daha sağlam hisseder böylece daha ağırlık burunda olduğunu fark edilir. sönüm zor ayarlanır eğer engebeli zeminlerde şasi, daha iyi yolda askıları geri itmek gibi görünüyor. Budur iki araç arasında bana öne duygusal farklılıklar en azından.

tipik bir üçüncü silindir özellikleri Peugeot iyi bilinen sahip 3-silindirli turbo mezada edilmesi. Arabamı tüm tahrik olan kişiler neredeyse bir 3 silindirli olduğunu fark olmadığını söylemek. trafik sıkışıklığı, örneğin düşük hız aralığında not huzursuz davranış hiçbir şey yoktur. kadife ayak ile ilişkili değildi sağlanan durma yola taşırken 1.2VTi bazen küçük bir "utanmaz" davranışı acı almıştı. İşte tamamen artık bilmeyen 3 silindirli olduğunu. Üflemeli kardeşi daha trafik ışığında biraz daha rahat kapalı başlayarak tüm yapım net bir noktası vardır. 1500 itibaren rpm mevcut tork (205nm) zaten% 95 gerçekten bu arabayı yapan bir dizel sürülebilir olmasıdır. sadece zaman başka yöne tarafından yaklaşık 3000 rpm alamadım aracılığıyla sorunsuz götürmek için yeterli güç alt yoktur. Gerçekten 3000 devrimler o 3, 4. ve 5. yaklaşık 2000 rpm'de başlamada görülecektir pedal, arkasındaki güç sonra 2 vitese gelen hissediyorum doğrudur. 2. viteste turbo hızla kurtulmak için bu hız biraz daha hız olması gereken sonradan ve daha az yardımcı olayım yüzümden Buna göre. Bu, yavaş yavaş basitçe gerçek (duygusal) size 2500 rpm altında bu sebep tutmak istiyorum soğuk motorda can sıkıcı. Bir kez 3. viteste 1500 rpm den ayağınızın altında çok fazla güç var ve o da hemen hemen. Ben en çok bu arabanın ara sprintlerin etkilendim. O 5. vitesten Downshift zorunda kalmadan 120kmpu için 80kmpu ücretsiz rap tırmanıyor. Genellikle bu 'tembel' yüksek tork ile birlikte tahrik edilebilir, bu nedenle her zaman tekrar yanı hızlandırmak için geri dönmek zorunda değildir. Bir önceki araba karayolu üzerinde yaptığı elemanın biraz dışarı, ama bu manzara daha iyi evde hissediyor yere. Takın çok kolay ve sollama için o paradır, hala rezervleri vardır. Otoyol uzun menziller sürmek için daha az yorucu. 120kmpu 160kmpu çok çabuk da Dan zor Ben sürücü belgesi tutmak ister beri Hollandalı yollarda denemek istemiyordu.

Ben 1.2VTi oranla daha ağır yakıt tüketimi beklediğinden, ama tersi doğrudur. 1.2 e-THP Ben kolay güzel sal sürücü, ama çok zorlanmadan neredeyse sadece 30/50 / 80km yollar ile 1 bırakarak 17 arasında bir tüketim bilir. Bu ekstra güç daha fazla yararlanabilmek E-THP götürdüğünü kadar eklerseniz çok düzgün 1.2VTi gibidir. 120kmpu hızla karayolu üzerinde hız kendimi çok zarif buluyorum, 2800 rpm olduğunu. karayolu tüketimine sahip boş tahrik tam tankı 1.2VTi biraz daha iyi 18'e 1'den, (pompa ölçülen) sonra.
Genel olarak, yüz germe önceki modele göre (az) iyileşme olmakla birlikte, daha fazla puan da vardır. Dokunmatik ekranın düzeni değiştirildi ama bu gelişme. Tabii yine gitti ama kullanıcı maalesef artmadı. Başka eksi noktası yine hala 6 bin esneklik PSA edinilebilir yoksun, beş kepçe olduğunu. Bu arka rahat değil bazen will. Sadece arabayı Eğer koltuğunuzu dışarı biraz açmak için gelmiş çünkü araba 5. vites deri değiştirme yapılabilir.
Bu benim 2 208 yüzden biraz önyargılı değilim, ama bu motorun birlikte, 208 daha da güçlü bir numara haline gelmiştir. Şimdi bir 1.2Vti sürücü kendi insan için sen tüketimi dönen açısından az veya hiçbir şey özellikle test sürüşü zamanlar bu motor ile sefere kesinlikle dikkate değer. Şimdi bakar, ben bu arabanın aslında daha uzun ve bu nedenle does önemli bir değişiklik şeyler eğer bu inceleme işaretlenmiş sürücü planlıyoruz.

Elimde beri araba kendisi zaten ilk şey değişti edilir. Bu yüzden hemen GTi spoyler ve (burada Peugeot modeli alüminyum spor pedallar var olsa bile, GT hattını kesti) alüminyum ayak dayama bayiinde monte edilebilir. Daha sonra ben Peugeot Sport tarafından GTi olduğu gibi bir çift gösteri malzemesi ile burada da ayarlamasına izin mat siyah egzoz monte GTi difüzör kendi. Ayrıca etrafında tekrar Xenon ışıkları ile donatılmış araba tüm beyaz LED aydınlatma vardır. Tüm tip işaretleri daha iyi bir görünüm elde etmek için çıkarılır. O ustaca Eibach Pro hat spor yaylar azaltılır. Bu işlem size konfor sunmak, ama gerçekten iyi taşıma kullanılabilir. Burada çok olumlu sürpriz ile benim ve tekrar sefere yapardı. O durma dan çok daha ince bir yol sürücüleri ve çoğu eğrileri nedenle hızlı açmadan dönüş hemen sonra geçmesi, böylece 3. viteste almak çok daha kolaydır. O daha doğrudan ve daha hızlı viraj gönderir. araba çok sportif odaklı alacak.
Bundan sonra ben arabayı Essing Perfomance Merkezi duralım. Bu düşünce ile Arabanın satın zaten ve ayrıca ikinci bir GTi için gitmedim sağlamıştır. E-THP 110 ve e-THP 130 motor temelde aynıdır ve bu nedenle yazılımın sadece farklı olmasıdır. kelimesinin bir kova 5 ve bir altıncı kabın diğer ilişkili bir kelime. 5 bin kelime çoğunlukla PSA mazotları kullanılan ve ekstra tork, bununla böylece herhangi bir sorun olabilir. 110 iyi performansa sahiptir ama günaha öyleyse, 130 ayarlı bu motor bir 135pk yakında araba 500 ABART, Polo Blue GT, Fiesta Siyah / Kırmızı Edition veya Adam S ile aynı performansı verir düşünmek gidiyoruz büyük hale kurşunu kıyılmış ve kumar aldı. Bugüne kadar ben tüm yazılım adaptasyon hiç pişman oldu. Aslında, geri dönmek istemiyor şimdi benim eski setini alacaktı.

Saf Tech GT

208 şimdi 135Pk hakkında bir e-THP ve o 0 ile 100 yaklaşık 8 saniyede gitmek zorunda hangi aracılığıyla 250 nm tork değerine sahip. Bunun bir sonucu olarak, GT online çizgisi de atlanabilir. Bir 1035kg yüksüz ağırlığı ile oldukça hızlı ve çevikçe olduğunu. motorunu modifiye iyi sınıfta 2. viteste şimdi By soğuk motoru çalıştırırken, bir şey daha önce büyük sorunu düşündüm. Eğer 2500 rpm için yeterli bir ivme olabilir böylece O şimdi altındaki viteste daha güçlü. Daha önce aynı gücü ortaya çıkarmak için 3000 rpm hızlanmasına vardı ve o size arka AYGO en sopa hafifçe sıcak sürmek ister soğuk motoru ile can sıkıcı. Ben daha eşit ve eşit güç hissediyorum. Ben araba bir bütün olarak daha iyi çalışır düşünüyorum ve ek kapasitesi de lezzetli bazı durumlar olduğunu. Tüketim Normal kullanımda stabil kaldı, ben pompa artık hiçbir fark kadar en azından dikkat edin.
Araba şimdi onu istediği gibi olduğunu. Bu ekonomik henüz sportif kombinasyonu ile, bir Mavi GT Kırmızı / Siyah Sürüm rakip olması gerekiyordu. Bir Saf Tech GT. Benim için o sürüş keyfi ve günlük azaltıyor için sorumlu bir seçim arasında mükemmel bir uzlaşmadır. Bir sportif hum Metje için, gelecekte bu tür bir egzoz sistemini adapte düşünüyorum bazı şeyler vardır. Ayrıca GTi farları monte etmek hatırlıyorum ama şimdilik o kalıyor ve ben sadece diğer hobiler odaklanmak için gidiyorum.
Hemen yola kayda değer bir şey değişti bu incelemede yazmaya çalışacağım.

4.0
 • konfor 3.0
 • performans 4.0
 • güvenilirlik 4,0
 • 5.0 maliyeti
 • Bu markadan bir araba satın misiniz? evet

yazı stili ve kullanılabilirlik ilgili görüşlerinizi verin. En az beş ortalama derecesi görüntülenir, not aldı.

 • kötü
 • yetersiz
 • yeterli
 • iyi
 • mükemmel