Citroen Xsara Molası 1.6i 16V Konfor (2003) yorumu

3uygulamahızlarıYapım yılıSatın alma YılKM-mod, satın almageçen Kilometre
1.6i 16V Comfort kırın Xsara
5, Manuel
2003
2012
111.500 km
183.245 km
Ortalama okuyucu değerlendirmesi: 7.8 Yasal Uyarı MyReview

bölüm Myreview arabada açıklamalar ve yorumlar kişisel görüş ve kullanıcıların deneyimlerine dayanarak. Sanoma Medya Netherlands BV ( 'Sanoma') içindekiler veya olası sonuçlardan sorumlu tutulamaz. Myreview yılında otomobil hem iyi hem de kötü deneyimler yerleştirilecektir. editörler may davranış veya yasadışı bir değiştirme kurallarını karşılamak veya her zaman silmeyin ifadeleri.

Bu Myreview Auto için bilgileri kullanmak için ya da diğer medya aracılığıyla yaymaya Sanoma izni olmadan izin verilmez.

Büyük bir dönüş vardı

 • 112.500 km
 • 24 Mart 2013 23:13

yıl kira yolculuktan sonra i.v.m. Başka bir iş özel sürücü araba aldı. Aslında tercihi, bir Opel Astra istasyonu (2001-2004) içindi ama bir test sürüşü sonrasında hangi yine hayal kırıklığı oldu. Ne zaman Citroen Xsara molası görünümüne girmiştir. tüketim ve daha rahat açısından daha ekonomiktir. Çeşitli değerlendirme itibaren ben bu oldukça iyi bir araba izlenim dahası oldu. Çünkü bir araba gözden geçirmenin başlamasına olarak kendimi çok sayıda incelemelerde yararlı bilgi.

Çünkü iç ve dış iyi durumun araba satın aldı ve çok uzak yaşadığım dan satılık değildi. bakım geçmişi bazı delikler gösterdi, ama iyi bakmak gibi görünüyordu. Son bakım (henüz) yapılmadı.

Orada düzenli yarı fiyatına dört yeni lastik satın itibariyle i.v.m. mevcut bağlantılar Kuraklık çatlakları (maliyet: 250 Euro). Bu arada büyük bir dönüş 363 Euro (filtreler, motor yağı, fren hidroliği, silecek lastikleri) için yetinmek. Bu bıçaklar gerçekten (maliyet yaklaşık 60 Euro) gerek benim tadı vardı.

Büyü gibi araba sürücüleri, rahat ve ben 01:16 tüketimini anlamına gelir. Bu seyir kumanda üzerindeki harika bir seyir var ve umarım bu araba ile kilometrelerce yapacaktır.

Ekonomik!

 • 116 205 km
 • 2013 21:10 12 Mayıs

alışverişten itibaren ilk 4.000 km yapılır. Tüm sorunsuz gitti o. Buldum Özellikle çarpıcı çok olumlu yakıt tüketimi: birkaç hafta içinde 16.67 km ölçülen 1 litre! radyo ekranında tüketim sayacı da eğlenceli bir oyun mümkün olduğunca ekonomik olarak götürmek olacaktır.

Küçük dönüş ve MOT

 • 130.075 km
 • 9 Şubat 2014 17:28

Şimdi Xsara Break bir yıl deneyime sahip. Benim için en çarpıcı hala 16.7 km'ye ve bir benzin araba için 1 litre düşük yakıt tüketimi kalır. Elbette olumlu tüketimine yardımcı olan 110, daha nadiren hızlı aksi sürüyor. Dahası, hala konfor ile memnunum. Biz bir yıl sonra herhangi bir sorun olmadan bulunmaktadır. Bu çok güzel.

küçük dönüş ve APK hiçbir anormallik vermiştir. pedleri arkasında değiştirilmesi gerekti. Toplam küçük dönüş, MOT maliyeti ve değiştirme arka fren balataları: 341 Euro. 10 Euro: Dahası, ben de her iki farlar geçen yıl değiştirmek zorunda.

Gelecek yıl için Dot odak muhtemelen yoksul durumda radyatör vardır. Belki bir yıkım araba radyatörü ile yine kendini değiştirmek için gidiyorum.

Doorgerotte egzoz borusu

 • 138.475 km
 • 20 Haziran 2014 11:20

Avusturya'da tatil Mayıs ayında ve varışta arabanın altına bir tıkırtı sesi uzağa yoktu. Aynı zamanda derin uğultu tarafından egzoz sisteminde bir kaçak olduğunu söylendi. Ne yazık ki tam olarak yanlış ne olduğunu bulamadık, bu yüzden sadece bu yüzden geri hareket ediyorum. Geri yüksek sesli bir kazıma sesi arabanın altından gelen Hollanda'ya giderken 100 km'den oldu egzoz yolda yarısını yalan oldu! Balya, ama neyse geçici bir tel ile arka asmak için onun tarafından çabucak çözebilirsiniz. Eve bir kaç dolar için mutlu kaynaklı olabilir.

Bakım ve MOT

 • 149 570 km
 • 26 Ocak 2015 21:03

Xsara devam ediyor!

Bu kez, oluşan diğerleri arasında kendiliğinden gerçekleştirilen bakım çalışması:
- yağ ve yağ filtresi değiştirme.
- Radyatör değiştirilir ve soğutma sıvısı (Yukarıda belirtildiği gibi, kullanılmayan bu nedenle yeni bir, ve benzeri); Bu zaten bir endişe oldu radyatörün altındaki birçok beyaz 'zweet'-stoper çünkü.
- çıkış kısmını değiştirilmesi (bir sızıntı olduğunu çok bağlantı yeterince iyi kaynak sonrası sıkılmamalıdır olduğu ortaya çıktı). Ben de sonradan vardı Bu nokta yalnızca yeni bir sıkı egzoz kelepçesi ile çözebilir.

tüm bileşenlerin 250 Euro maliyeti. Çarşamba hala APK, gerçek endişeler vardır merak ediyor. . .

kötü şöför

 • 167.250 km
 • 27 Ocak 2016 20:44

MOT el freni kablosu Geçen yıl değiştirilen ve yeni fren balataları yüklü gerekiyordu.

Bu yıl bakım kendileri yapın: Yağ ve yağ filtresi, iç / polen filtresi, hava filtresi. Bujileri ve yakıt filtresi yapmak, ama işler hazır. Toplam maliyet malzemeleri 144 Euro oldu. Ben de gerçekten de son zamanlarda aksi takdirde hiçbir pili, pahalı şaka (55 Ah pil için 80 Euro) değiştirilmesi, ancak almıştı.

APK sorunsuz (birkaç dolar) gitti, bu yüzden biz Xsara ile iyi alabilirsiniz!

Ben kablolama bazı azdır bazen fark yoktur. ön yolcu kapısı, otomatik kilitleme yine bir kablo ya da benzeri herni tekrar açık olması Özellikle de,

Gelecek yıl triger kayışı Ben son yıllarda olduğu kadar sürmeye devam eğer açmak için muhtemelen olduğunu. İlginç bir iş!

200.000 km'ye kadar!

Zamanlama Belt ve Muayene değiştirin

 • 183.245 km
 • 22 Ocak 2017 19:46

Kayış değiştirme zamanlama için bir başka yıl ve daha fazla zaman. bir dost tamirci ile işi kendisi seslendirdi. Çok güzel ve biraz heyecanlı ama sonradan bu görevin karmaşıklığı bana kötü düştü. Maliyet: Yeni parçalar için 250 Euro ve araç ve garaj kiralık 50 Euro.

Dahası hala iyi lastikler basılmıştır. Barış Stein lastikleriyle sürüş. Lastik hala 3mm taban ve daha arkasında oturuyordu. Bu nedenle, arka lastikler sürüş keyfini kilometrelerce ortaya koydu. Bu arada 4 yıl ve 72.000 km için bu dört bant gidin. pedleri iyiydiler, böylece güzel oldu.

29 Ocak 2017: öz yağı, yağ filtresi ve yakıt filtresi (yani kalmak geçen yıl korunmasında son yalandı) değiştirilmesi. Maliyet: yağ ve filtre yaklaşık 50 Euro, 12 Euro köprü kiralama. Birlikte Hiçbir saatlik çalışma, yani o güzel oldu. Temiz Dahası kapsamlı ve artık sadece APK. APK programında a.s. çarşamba. Hangi var sinir bozucu bir sorun arabamı kötü kablolama ve çeşitli kortsluitinkjes olduğunu, merkezi kilitleme sistemi sergiler ara sıra yolcu kapısını tedavi eder. Sonra senin onu kapatmak, ama o bir kablonun (siz) tarafından tekrar açık çıkar. Belki bir şey tekrar mücadele. kötülük giderek ise oluşmaya başlar gibi görünüyor.

8 Şubat 2017: Güncellendi! araba APK gereğidir, ancak onarım noktası ile. susturucu çürümüş ve yağlama veya kaynak kapalı olamazdı. Kötü şeyler olmaya piyasada sonra, susturucu için sadece 2 yaşındaydı! Ama Tamam, araba buna karşı yine kilometrelerce olabilir değiştirme sonra onaylanmış ve oldu. 160: muayene, egzoz ve emek maliyetleri.

4.0
 • konfor 4,0
 • performans 4.0
 • güvenilirlik 4,0
 • 3.0 maliyeti
 • Bu markadan bir araba satın misiniz? belki

yazı stili ve kullanılabilirlik ilgili görüşlerinizi verin. En az beş ortalama derecesi görüntülenir, not aldı.

 • kötü
 • yetersiz
 • yeterli
 • iyi
 • mükemmel