Renault Scénic TCe 130 Bose (2017) yorumu

13uygulamahızlarıYapım yılıSatın alma Yılgeçen Kilometre
Scenic TCE 130 Bose
6, Manuel
2017
2017
6320 km
Ortalama okuyucu değerlendirmesi: 8.9 Yasal Uyarı MyReview

bölüm Myreview arabada açıklamalar ve yorumlar kişisel görüş ve kullanıcıların deneyimlerine dayanarak. Sanoma Medya Netherlands BV ( 'Sanoma') içindekiler veya olası sonuçlardan sorumlu tutulamaz. Myreview yılında otomobil hem iyi hem de kötü deneyimler yerleştirilecektir. editörler may davranış veya yasadışı bir değiştirme kurallarını karşılamak veya her zaman silmeyin ifadeleri.

Bu Myreview Auto için bilgileri kullanmak için ya da diğer medya aracılığıyla yaymaya Sanoma izni olmadan izin verilmez.

tanıtım

 • 1025 km
 • 25 Nisan 2017 21:21

15 Nisan 2017 tarihinde yeni Scénic aldı ve Kia bıraktı. Kia alışverişinde nedenleri bu arabayı tamir / bakım duyarlılığı vardı ve araba vergisi (iş) yazılmış olduğunu ve bu nedenle pahalı bir yatılı olacak.
Aralık 2016 yılında biz Tce 115 Zen uygulanmasında başarılı bir deneme çalışmasından sonra, bu düzenlemeyi tercih etti; Bir satıcı (kapı panelleri) bir yangın olmuştu, çünkü teslim süresi bir ay daha uzun hale edilir. bayi seçenekleri katlanabilir çekme çubuğu ve eylemi Renault gibi hala orada serbest kış dahil gibi, birkaç ekstralar için fabrikadan (I sayılabilir. Yastık, geniş otopark, Headup ekranı) ile Tce Bose 130 olmuştur. Böylece bir çok tam araba haline gelmiştir; Onları binmek seçmiş kilometre dikkate (yaklaşık 20.000-22.000 km. yılda) bir benzin araba için. Kia, otomobilin günlük kullanım yüzden kesinlikle incelemede deneyimlerini kullanacak gibi Karım vardır.
daha bir hafta ile bir inceleme için ilk adımları atmaya yeterli 1.000 kilometrelik bir nedenle sonra. Anlaşılır olması için, ben okunabilirliği artırmak için parçalar / kalemleri içine inceleme böler; Başlayalım.

Dış:
Renault Scénic terk edilmiştir "kutu şekli" ve masif 20 inç jantlar ve biraz daha çizgiler ve eğrileri ile modaya uygun bir araba yığdı. bizim tatmak için çok iyi göründüğü Biz hala görünüm için çok sebep oldu. Bu üç yıl sonra bile bu kadar dürüst bilmiyorum olacak mı ..... Sadece bir kuyruklu modelin düşündüm ama eşim hala az bulundu ve (küçük) ekstra alan 1.200 € bizim hiçbir ek maliyet olarak değer.
Uyumsuzluk eski moda çirkin anten olduğu; bir "köpekbalığı yüzgeci" Mevcut değil kurulamak çok üzgünüm ama ne yazık ki birlikte olduğunu.
rengi sarı Açıkçası çok hassas lezzet ama siyah çatı ile, krom vurgular, yanlış değildir; Renk aksi reklam gibi sarı değil, ama ne bir koyu sarıya eğilimindedir.
Ben bir fikir edinmek için gözden beraberindeki bazı fotoğraflar var; Biz onunla çok memnun.

iç:
içeride iyi bakım görünüyor; Yarı deri döşeme harika görünüyor vs ve kontroller / kontrolü (bu da kapsayan açısından en iyi kombinasyonu bulmak) harika bir duygu. Sürücü koltuğu (I uzatılabilir koltuğu ve bir masaj fonksiyonu dahil) lezzetli; Bu son özellik, özellikle eşim takdir edebilirsiniz.
gövde geniştir ve yeterli yüksekliği (biz Kia cevapsız bir şey) vardır; Büyük doğal farkı sadece 20 litredir. Uygun, ayrıca elektrikli katlanır aşağı arka koltuklar; kafalıklar ile çok hızlı ve sorunsuz çalışır hızla (elektrikli) geri çekilir.
Asıl (önceki Scénic'lerde karşılaştırıldığında) çok daha azdır arkada alandır; Bu gerçekten arabanın moda stil için av düşmüş. Bir yetişkin olarak, gerçekten 1.80 veya daha fazla olduğunda geriye bakma bir şey yok; Biraz bacak mesafesi ve çok çok az sandalyeler kötü koltuk için yapmak. Şimdi bu yüzden onunla yaşayabilir önce arabayı almadığımızı ama Renault garip bir seçim olduğunu düşünüyorum.

operasyon:
(Eski) bir Renault sürücüleri gibi, biz zaten büyük ölçüde (henüz şaşırtıcı derecede az yılda değişti) bakanlık biliyorlardı; direksiyon düğmeleri artık neyse aydınlatılmış ve tahta bilgisayarın işleyişi Kia'nın ile karşılaştırıldığında bir rahatlama vardır.
Yeni bir öğe dokunmatik ekranlı R-Link sistemidir; Bir çok eleştirilen sistem otomatik hafta arasındadır. Ben kötü değilim (ve karşılaştırma için tesla var); hızlı ve her zaman mantıklı değildir ama rahatsız edici ya da benzemez kesinlikle olmaz. Ancak, navigasyon, vs. güncellenmesi olarak tesla bir şaka ile karşılaştırıldığında; USB bellek ile alıştırma ve sonsuz indirmek, hayır öyle "Havadan"tesla sistemi bir adım daha iyi ve daha rahat.
bahsetmek çok iyi Eşim de navigasyon ekranları, Headup ekran olduğu; onlar da çok faydalı bir katkı bulabilirsiniz.
güncellemeden sonra, biz navigasyon sistemi zamanda daha iyi olduğunu umut; eşim çayırları aracılığıyla kilometre sürdü ilk gezi tanımadı oldukça yakın / yeni yol sistemi olarak (navi uyarınca).
Ayrıca, dokunmatik ekranda iyi hale getirmek için iş ve her şekilde bazı arama yaptıktan sonra dünyayı ayarlayabilirsiniz; Diğer bir deyişle, sistem oldukça olduğunu.

sürüş:
Biz büyük tekerlekleri ile ilgili ilk endişeli olduğumuzu ama bu gerçekten öyle; Hala şaşırtıcı konfor sunar yüksek yanak ile çok ince (bisiklet) lastikleri (195 / 55-20) ile büyük tekerlekler. Bunun tek istisnası vardır ve bu eşik üzerinde yönlendirdiğini; Eğer çok hızlı tepki verecektir arka süspansiyon üzerinde çok hızlı buraya sürücü. bu yüzden sadece yavaşlatmak yok (onlar aldı ya da var olmayan) Kia karşılaştırıldığında. elleçleme mevcut Renault hafiflik rağmen, çok doğrudan çok iyi ve kontroller olduğunu ve araba doğru yerleri bırakabilir. şanzıman ve debriyaj çalışma cezası ve şikayet için hiçbir neden verir.
Araç aynı zamanda ve iyi yüzünde etkili (çarpışma uyarı / mesafe radarı dahil) çeşitli yardımcı sistemleri vardır; şerit asistanı, biz (benim tesla kadar sinir bozucu) kapatılır. Dikkat çekici, aynı Renault "hayalet uyarı" tesla aynı yerleri verir; Anlaşılan biz hemen hemen aynı yerde çarpışır. Bu sürüm mevcut adaptif hız sabitleyici değil ama biz istemiyoruz; Ben hoş değil tesla sistemi bulmak (ama bu arabanın incelemede ayrıca açıklanacaktır).

motor:
Ben açıklayabilirsiniz başlığı sürücüsüne altında bu vardı ama ayrı ayrı yine diyoruz. Kendi içinde oldukça iyi (daha yüksek) oranına araba çalışır ve makul performans sağlar; 130 beygir gücü ile. 1.400 kg. Boş ağırlık araba kesinlikle hiçbir çizgileri traktör olduğunu. Son bir değerlendirme daha fazla kilometre tahrik ne takip edecek; Ben gerçekten objektif karşılaştırmak olamaz tesla için çok alışkınım. Eşim çok Kia'nın elastikiyetini özlüyor; Dizel sürücünün 20 yıl açıkça bir benzinli modeli alışık sonra onlar var.
o 4. viteste yaklaşık 50-55 km / h dahil oluyor (1700-1800 rpm etrafında çok soğuk ve kısmi yük altında iken araç (motor) büyük dezavantajı, motorun düzensiz olan bir biz) oldukça uzun sürücü banliyö binmek hızlandırır. Araba seni takometre iğne daima hareket görebilirsiniz dolar sürdüğünü görünüyor; Kısacası, bir çok rahatsız bir durum. Biz yenilik olabilir ama bunun bu motorun semptomatik bir şey olduğunu belirtmek renault forumunda bilgiler yer alabilir düşündü; o yazılımına ve aynı zamanda Renault (hala) hiçbir şey yapmaz gerçeğine işaret etti. Bu Renault şu anda sürüş yapar çok hoş bir şey değildir; konfor İlk iki yıldız için teşekkür ederiz.
Biz ilk araba ayrıca çalışan ama girmek hiçbir gelişme (ve açıkçası sanmıyoruz) varsa, geri satıcıya araba.
Ayrıca, birinci 1000 kilometre 1:12 tüketim; umarım bu artırabilir ve 1:14 de bunu yayınlayacak?

bir tanıtım için oldukça hikayesi oldu ama umarım hemen okuma.
Bir sonraki güncellemede seni motor / yazılım sorunu bulunmaktadır çözümün haberdar edecektir; parmak çarpı!

Biz alışmış

 • 6320 km
 • 14 Temmuz 2017 21:48

senic üç ay ele geçen ve biz buna daha çok kullanılan olsun; o zamanın% 99.9 çalışan çünkü ben aslında eşim demek, ben bu incelemede bulgularını yola çıktı.
belirli koşullar altında iyi motoru dönmüyor olumsuz noktasıyla başlamak için; O değil çok kötü görünüyor ve aynı zamanda alışkanlık bir tür bir rol oynayacaktır; Aslında bizim çok daha az rahatsız edici olması ve artık duruyor olmasıdır. Yazılım geliştirmeleri almak olduğu açıktır; Ayrıca soğuk akış özellikleri (biraz güler) büyük değildir.
gerçekleşmesi renault şeyden olsun çok belirsizdir ve vadeli çözümde ayar olabilir; Henüz bize emilir değil. Aslında piyasada daha iyi çalışan motorlar olduğunu kalır.
araba dört kişi ve Bagaj çok ve dışarı doğal Excei bunu bir haftalık gezi için kullanılmıştır; Bagajda odası ve geniş oturma bol (neyse en uzun insanlar değildi) ve çok rahat bir yolculuk.
Orada bazen 20 inç jant (sarsıntılı vs.) verilir ama biz gerçekten bunu fark yoktur. görünüşte hariç ben tekerlekleri knoeperds ile güzel bir resim olduğunu düşünüyorum çünkü. Herhangi bir durumda, doğal görünümünü büyük takdir; Çoğu insan güzel bir araba bulabilirsiniz.
sandalye (özellikle sürücü koltuğu) çok takdir; Koltuk (ayarlanabilir) bir Fransız otomobil çok uzun ve bu yüzden çok iyi. az bazı ciddi adımlarla Sadece arkalığı ayarlaması; kademesiz ayar gerçekten iyidir.
Ayrıca, eşim Headup ekranla çok mutlu olduğunu; Onlar bu sistemi kullanılan ve her zaman çok açık görünüyor.
onlar oldukça işleyebilir R-Link sistemi sadece bazen bir gün sonra normale geri döndü radyo istasyonları kaybolması belki de tipik hava Renault şeyler olur. Bazen uyarı bip sonra neşeyle günü olacaktı uzağa düşer. dab radyo çok hayal kırıklığı çalışır; Kötü ses ve sık sık istasyonları düşer. Ben Tesla aynı deneyimi bu nedenle bu sadece Renault ile gelir bir şey değildir.
Navigasyon nihayet iyi yalnızca dosya Gösterişli bazen çok geç geliyor uyarır (ve sonra orta sizi ısrar).
sesiyle kontrolü henüz da çok düzgün değil çalışır; zaman zaman komik cevaplar yol açar ve bu gerçekten geliyordu olmayan bir telefon numarası bırakınız; Kısacası, hala iletişim alanında gereken kısımlar da Renault yoktur.

diğer küçük tahriş noktaları dahil ötesinde aynı zamanda bir tatil gezisi sırasında:
- Arka koltuk için mat gevşek ve çok hızlı bir şekilde kıvırma olduğunu.
- en derin noktasında bulunan bagaj taban plakası kaybolması altında arka koltuğun altına nereye küçük işletme tatlı boşluk hareket edecek zaman.
- bagaj kapısı ıslaktır ve ne zaman su jetleri Boynunun dinlenebilir çalıştırarak açın.
Bunların hepsi küçük işletme vardır ama hangi temelde pratik araca dur. Belki fonksiyonu üzerinde formun bir olgu.

Eğer bu numaralandırma görürseniz orada doğal olan çok yanlış değil ama bu gerçek olmadığını düşünüyorum; araba aslında çok güzel ve uzun mesafelerde sadece çok rahat. 1 ortalama yakıt tüketimi: 13,5 çok uygun ve yakıt ikmali kolay yakıt sistemi (en fazla gevşek kapak) ile çok uygundur; Sadece bir şekilde çok sağlam görünmüyor çünkü tankı vanası düzgün çalışması için ne kadar süreceğini merak ediyorum.

Kısaca; Biz doğal satın pişman değilim ama bazı iyileştirilmesi gereken bazı şeyler vardır.
Şimdilik okuma ve sonraki güncellemesine kadar çok gerekli.

4.0
 • konfor 4,0
 • performans 4.0
 • güvenilirlik 4,0
 • 4.0 maliyeti
 • Bu markadan bir araba satın misiniz? belki

yazı stili ve kullanılabilirlik ilgili görüşlerinizi verin. En az beş ortalama derecesi görüntülenir, not aldı.

 • kötü
 • yetersiz
 • yeterli
 • iyi
 • mükemmel