Hyundai Ioniq Hibrid i-Motion (2017) yorumu

12uygulamahızlarıYapım yılıSatın alma Yılgeçen Kilometre
Ioniq Hibrid i-Motion
6, Otomatik çift kavramalı şanzıman
2017
2017
3000 km
Ortalama okuyucu değerlendirmesi: 9.1 Yasal Uyarı MyReview

bölüm Myreview arabada açıklamalar ve yorumlar kişisel görüş ve kullanıcıların deneyimlerine dayanarak. Sanoma Medya Netherlands BV ( 'Sanoma') içindekiler veya olası sonuçlardan sorumlu tutulamaz. Myreview yılında otomobil hem iyi hem de kötü deneyimler yerleştirilecektir. editörler may davranış veya yasadışı bir değiştirme kurallarını karşılamak veya her zaman silmeyin ifadeleri.

Bu Myreview Auto için bilgileri kullanmak için ya da diğer medya aracılığıyla yaymaya Sanoma izni olmadan izin verilmez.

Ioniq

 • 3000 km
 • 9 Eylül 2017 11:57

Hyundai Ioniq HİBRİT

Üç yıl VW Golf GTI sonra yeterli olduğunu düşünüyorum. Araba harika ve sorunsuz koştu ancak tam olarak gerçekten giderek daha zor sınırsız gazını elde edebilir ve hatta Almanya'da olmalıdır bu arabayı zevk.
Bilgin olsun, ben bunu kendiniz ödemek zorunda.

Evimin 2 km araba Herwers bir yan kuruluşudur.
Burada çok iyi ve samimi bir şekilde konuşmak gerekirse, benim duygu güvenle bir araba alabilirsin yazıyor.
Ben Hyundai Ioniq olmak stok benim golf alışverişinde çok keskin bir teklif var

Sen içeri duygu oturup evet, işte ben zamanımın çoğunu harcamak istiyorum, düşündüğünü biliyorum?
25 kilometrelik bir yolculuktan sonra çok iyi bir his vardı, ya bu araba sürücüleri koltuk birçok yönden ve yanal desteğin bol ayarlanabilir, süper ince ve pürüzsüz. Radyo Onu golf Dynaudio kullanılan ancak bu gürültü çok daha kötü olmadığını itiraf etmek zorunda olumlu beni şaşırttı.
Orada otoparkta mevcut biriydi ve ben iki gün içinde sürücü olabilir.

Bir dezavantaj Ioniq en standart olduğunu olabilir. Ama bu düşük fiyata muhtemelen daha düşük beklentilerinin biraz belirlesin?
Hiçbir şey öyle benim için önemli şeyler ama hiçbir şey seçmek istediğiniz. Sadece bir bulunmadığı navigasyon, ama yine de yeni TomTom var ve birçok yaptığım kullanmayın.

2009'dan ben sonradan bir son dalga olarak bir Daihatsu Charade, bir Mercury Grand Marquis ve böylece sürdü. Zaten Prius ve Prius 3 4. Kesinlikle her teknik burada mı tapıyorum bazı test sürüşleri yapmıştı. Bu muazzam ilgimi çekiyor. Sadece Prius görünümü beni zor kışkırtmak olabilir. Sonra tasarımcı bu araba hala sürücüleri nasıl ik.Vooral gibi göze daha samimi yapılan sahiptir, hibrit teknolojisi benim için tam elektrik yolunda bir ara adım olacaktır. Sadece evde şarj mümkün değildir.

Hyundai ayrıca yapımında da örnek olarak almış dediğiniz gibi Karşılaştırma için, Hyundai hala Toyota Prius ile sürelerini karşılaştırmak gerekir. Daha iyi kötü evde daha dub ama düşünmek zorunda.

En basit sürüm 24.500 maliyeti ve en eksiksiz uygulanması için, size bayilik bırakmak 30.450 gerekir.

Paramı iyi ne alacağım?

Pk bir elektrik motoru 43 ile 105 Tr destek olmadan 1600 cc 4 silindirli turbo sağladığı Tahrik grubu kelimesinin 148 kW bir toplam sistem güçtür. Motor torku 147 Nm ve elektrikli motor tarafından sağlanan içten yanmalı motor için 170 Nm olduğunu. Otomobil Prius bir CVT ama Volkswagen kova gibi 6 vitesli çift kavramalı DSG şey ile bir robotize şanzıman sevmiyorum.
Bu şanzıman bilgisayarı tahrik ediyorum ve sürüş tarzını adapte olacaktır, hiçbir acele var, o zaman tankı çok sessiz ve pürüzsüz dönecek.
Normal olarak, kap, bu eko modunda, düz Hollanda en iyi modu gibi gösterge paneli üzerinde de görülebilir, D pozisyonunda bulunmaktadır. Yurtdışında uzun yamaçları almak spor modunda daha kapsayıcı vermek hareket halinde, poker bıraktığı için bu ufak dokunun yapmak, ekranda turuncu S harfi, bin geri en az bir dişli geçiş yaparak hemen tepki ya da 2, gaz pedalının konumuna bağlı olarak değişebilir.
Varsayılan olarak, 15 inç tekerlekler üzerinde bu araba, alaşım gibi görünüyor ama Michelin Energy lastikleri ile plastik kapsül ile alüminyum jantlar vardır. Bardak tutacağı öncesi ve birikmeden sonra ve / slip-in cepler her ikisi de mevcut.
Yedi hava yastıkları varlığı ve güçlü bir kafes tarafından sağlanan yolcu güvenliği sözcüğü. her zaman arka tehlikeli bir durum sinyal olur ön tampon mevcut radar sistemi algılar demektir güvenlik içinde Koşu, arabalar bekliyor bir döner kavşağa yeterince hızlı frenler, hızlı yüksek sesle bip tedavi edilir için yine de bile fren işletmek. Kitaba göre, ayrıca yaya ardı bkz yani bir yaya algılama var mı? Radar yazılımı arabadan değil bu sistem düzgün çalışıyor, ben bir gönüllü üzerinde anlaşmaya çalışacağız görmek, otonom duracaktır.

Ayrıca, şerit tutma sistemi sınırların dışında sürücü veya yol kenarı veya yolun diğer tarafında sona erdi yoksa arabada iki kamera kontrol edilecektir kullanarak, standart donanım. bunun işe yaraması için her iki tarafta gerekli yol işaretleri Ancak yoktur.
Ana aydınlatma sıradan gloeilampen.de lüks modeller ön ve arka LED ışıkları Xenon ışıkları var arkasında, eski H7 ampuller ve LED aydınlatma gün sıranın oluşur. Eğer oto modunda, bir sensör gibi silecekler tarafından kontrol ediliyor.
Standart ECC yani tam otomatik klima, bir düğme tam hızda ileri temizlemek için tüm modellerde doğal polen filtresi .Ayrıca, tam kapasite sonra burada alışmak. Ayrıca aynalar çözülüp verilerek ısıtmalı arka cama geçiş yaparken, onlar bana katlanmış değildir.

Hız sabitleyici mevcut olduğu ve tüm yol kolu çubuğundan, çok güzel çalışıyor. adaptif seyir ile desteklenmiş, otomatik önünde bir araca, mesafe düzenler ve en iyi pozisyon en kısa mesafe, aksi takdirde bile size ve öndeki araç arasındaki takılı olsun bkz olabilir dört konumlarına ayarlanabilen araç sert fren olacak ve tekrar hızlandırmak için böylece . görsel dört bloktan için mavi blok up ile ekranda iki araba sembolleri ile gösterilir ol.
seyir düğmesi hız limitini ayarlamak da mümkündür arasında, istediğini, daha hızlı merdivenlerden gitmiyor olabilir.

Ayrıca en basit sürümünde teslim DAB + radyo olsun, benim ilk dijital radyo ile deneyim ve bunu standart bir sinyale göre büyük bir gelişme olduğunu düşünüyorum.
Bluetooth, aynı zamanda güç ön 180 Watt kaynağı bile iki akım terminalleri mevcuttur.
TomTom'um Yalnızca bir ön tarafta bulunan USB portuna bağlayabilirsiniz.

dış

Tasarım Frankfurt tasarım stüdyosu Hyundai, tüm ülkeler için bir tasarım tarafından imzalanmış fakat bu araba ilk Kaliforniya'da teslim edildi Avrupalı ​​sürücülerin taleplerine uyarlanmış, o zaman Avrupa'nın dönüş oldu.
Bir Ioniq hep 5 kapıdır. Eğer ille maalesef yoktur ki, üçüncü bir kapı isterseniz.
Standart versiyonda arka görünüm olarak arka sensörler böyle değil formu ile neyse vardır. Kontrol kelimesi hatları boyunca güzel bir ek çalıştırmak ters bükülmüş zaman net bir renk resim kamera tarafından desteklenen bu kelime. Ne çok iyi aerodinamik olduğunu ön tampon arabanın etrafında hava saptırmak delikleri vardır. En hal ve durumda Luxaflex eğer bir laminat zamanlama şey tarafından kapatılmış altında ızgara. Yüksek sıcaklıklarda, bunlar bir silecek yok stroomlijn.De büyük uzanmış arka camdan uğruna, bir elektrik motoru ile tüm bu açılmış hale gelir. Aslında, ağır yağmurda sürüş kurumaya pencereyi açar. Bu arabanın sofistike damla şekli Toyota Prius ve Honda Civic Hybrid buna çok benzer.


Sürün.

yatılı ateşleme, anahtarsız diğer sürümleri takılan anahtarın sadece sade hâli ihtiyacı sonra.
Her zamanki, sadece motor çalışmıyorken olarak Araba başlatılmalıdır. Sistem kontrol ve araç gitmeye hazırdır. Başlangıç ​​bir HSG vasıtasıyla gerçekleşir, bu Hibrit Başlangıç ​​Jeneratör olduğunu sık sık kullanımı ısınmış hale gelebilir ve bu nedenle motorun soğutma devresine dahil edilir. Eğer sessiz olursan, bu elektrik sorunsuz kapalı sürer. koşullar uygun ise, okumak, batarya Prius değerlerine özdeş bu can maksimum 2 Km yayma yeterli güç ve sakin bir caddeye sahiptir. Pil gücü neredeyse identiek.Trap artık gereksinimleri güç elektrik motoru daha sert hızlandırıcı teslim edebilir ve motoru yardımcı olacak aynı zamanda. güncellenen tarihsel tüketim bir tür haline Sürüş iken, genel verbruik.Dit tüketimi akım tüketimini sürekli sürekli reciprocates bir mavi çubuk tarafından temsil kelime sıfırlanması değil. Ayrıca bir melodi her yolculuktan sonra oynanır ve son yolculuk sırasında gerçek tüketimin farkında yapılacaktır. Prius menüsüne Yine benzer.

1445 ile kg'lık ağırlığı hafif araba değil. için ince olabilir Süspansiyon, ayar konfor köşede. Eşik koltuğunuzu dışarı yukarı atılmasına kalmadan hızlı oldukça alınabilir. Lastikler 195 mm genişliğinde ve bu köşelerde sınırlama sağlamak, bu şasi sınırlayıcı faktör ilgilendiren budur. Keskin dönüşler hala bazı dikkatli, bazı kahraman koçu ile çekilen ve sert lastikler binip sokacaklar gerekir, zaten normal şartlar altında küçük bir kürk olmalı, sen rahatsız edilmez. Ama arabası çok sessiz ve güzel sürücü söyleyebiliriz. Frenler iyi görev için tasarlanmış ve kolaylıkla ağırlığını durdurabilir.

Sen dur ışığı sprint ister misin? hangi can.
dram olmadan ve tekerlek dönüş olmadan kolaylıkla arabalara çok kazanmak veya hızla yeşil ışık hiçbir şey elde farklı şekilde etkiler.


Teknoloji ve ekonomi.

tüm tahrik hattı ile Bu motor Kia Hyundai% 100 iştiraki olan Kia Niro aynı zamanda.

figür fetişistlerinin için, Toyota,% 37'lik bir verim üreticisi şu anda piyasada olan en yüksek geri dönüşü bu motor göre en son Prius için Hyundai için% 40 getiri verilir iddia ediyor. {Bununla ilgili hiçbir şey, ama güzel bilmek}

çeşitli ayarlamalar, motor hızlı bir şekilde sıcak bir motor ilk ısıtıcı açıkken de burada ısıtılmış silindir olsun, iki bölüme ayrılır. Bu parça daha sonra ikinci bir termostat açılır denir mi, ve bloğun geri kalanı ısıtılır. Etkinliği daha fazla artırmak için, hızlı bir şekilde sıcaklığa motoru getirmek üzere egzoz gazlarından atık ısıyı kullanır egzoz ön kısmında bir hava / su ısı eşanjörleri monte edilir. Ardından motor kapalı baypas ısısının olur.

destek pompası tankı malzemeleri 6 Bar yakıt pompası, dört enjektör tarafından en fazla 180 barlık yakıtı enjekte eder.
Her bir silindir ateşleme ve enjeksiyon miktarına adapte edilebilir nedeniyle hızlı bir işlemci ile bir ECU saniyede defalarca.

yapmak için verimli çalıştırmak motoru tüm fedakarlıktan kaçınmadı.

Atkinson döngüsü ilkesine göre bunlardan motor birini başlatmak için, patent tarihleri ​​kısa + 1905 den bu maksimum sıkıştırma giriş basıncı ve gerçekten bir şey karışım yoluyla giriş kanalına geri akar anda açılacak demektir pompalama kayıpları azaltmak ve motor çok düzgün çalışıyor.

Bu NOx değeri okuma böylece sıcaklığını düşürmek için geri emme borusuna küçük bir kısmının önünde gazlar yakılabilir gerçekleştirir, EGR nedeni kısmen bir Avrupa-6 motor olduğu; Nitrik oksit tabakası houden.deze EGR valfi, bundan başka, verimi artırmak için, soğutma suyu devresine dahil olan olması. Çalışma sıcaklığı devre dışı bırakılır.

donatılmış özel bobinleri vardır, güç bölümünün bu bileşenler bujiyi sağlar.
Normal ateşleme bobinleri 30 Mj Ioniq 110 Mj düşük yanma karışımını ateşlemek için yaklaşık 4 kat daha fazla enerji ateşleme bobinleri yapmak.
ateşleme mekanizmasının bir kısmı, bujiler, bu İridyum alaşımı ve 165.000 km'den sonra değiştirilmelidir. Evet doğru yüz altmış beş bin kilometre okuyun. , Duyulmamış önce herhangi bir yerde görmedim.


Sürüş ve tüketimi.

2009 yılında ben o zaman piyasada 1 en temiz ve en ekonomik otomobillerinden biri de, yeni Daihatsu Mira aldılar: 23 750 kg taşıt ağırlığı ve 109 gram CO emisyon ile.

raporlanan 1:29 tüketimi ve CO2 kg 1445 neredeyse iki Daihatsu ağırlığında 79 g'lık emisyonlu Bu Hyundai.

Aday alıcılar tüketiminde özellikle ilginizi çekebilir olacak? Belirtilen değer fazlasını elde etmek değildir. Tabii kısa değil parçalar, daha sonra 1 litre 22 km veya maksimum ulaşılabilir. 110 km'lik bir streç My rekor 1:34 olan ve sadece bunu yaptık. Bu hala yaklaşık 1120 km'lik bir güzel teorik menzil, daha sonra beş litre kalır 45 litrelik bir tank kapasitesi verir. teknik çok iyi entegre edilmiştir ve tamamen size teknolojinin modern parçası binmek fark etmedi. sıcak pil ve enerji sorunlarını pick up iyidir. Doğru kötü şartlar, trafik, yavaş sürüş ve trafik parçaları için oluşturulan bir melez olduğunu ve onun en yüksek verimi sağlayacak.
karayolu üzerinde fazla 120 ile sürekli, yani kesintisiz 110 devam 1 anlamına gelir, onun en ekonomik gerekçesiyle değil, araç ağırlığı dikkate alındığında bir başarı 25. Bu değerler pompa ve yerleşik bilgisayarın hiçbir değerleri hesaplamak için kullanılır.
Toyota PRIUS'TAKİ ile büyük fark Toyota 1.31 Kwh ve ikinci elektrik motorları bir kapasitesi olan bir nikel-metal hidrit pil sahip daha modern pil, ve 202 voltluk bir voltaj ile bir lityum iyon polimer pil Hyundai var 01:56 ve 1 Kwh elektrik motorunun kapasitesi ve 240 volt bir voltaj.
Pil koruma için bu yazılım% 20 ve% 80 arası doludur tutulacaktır.

Bilginize Bir Tesla 380 volt çalışır. '' Elektrik dünyada çok evde değilim ama böyle, verimlilik yüksek kayıplar düşük voltaj yüksek bir şey.

Ben Sauerland Arnsberg Warstein ve çevrede gezdi geçen hafta 1000km geçirdim.
araba nasıl yapacağını çok merak oldu.
Acil danışma tüketimi aşağı parçalara tamamıyla izale 01:10 fazla .Bu ise, yukarı uzun menziller sırasında spor moduna vites kolunu koymaktır. fazla 0.2 saniye hızlandırıcı bırakmadan ve üzerinde elektrikli giderken motor kapanır. Uygun koşullar altında, bu sistem, bazı uzun yanma olmadan fazla 10 km aşağı uzanan basmış 120 km / saat kadar çalışır. güç jeneratörü ile o uzun koşular sırasında pili şarj etmek için kullanılır. Eğer güçle 10 dakika sonra aşağı köyde pil kaldırıcı belirtir ve mümkün maksimum 2 ila 3 km köyün içinden tamamen elektrikli sürücü misiniz. Burada EV gösterge ışıklarının güç hamle olduğunu göstermektedir Burnun dışında hakkında hiçbir şey bulabilirsiniz.
elektrik içten yanmalı motorun açılması elektrik motoru kesinlikle fark edilmez tersine için, sürücüye hafif bir pislik tarafından fark edilmektedir.
Sauerland bu 1000 km 1:28 ortalama yakıt tüketimi verdi


Maliyetler ve bakım.

Hükümet yol ağının kullanımı için benden her ay 58 Euro istiyor. Bunlar temiz arabalar yol vergisinden muaf olduğu zamanı bitti. bir zaman olarak geçiş araç ağırlığının pil ağırlığı kaldırılır, bu da gitti.

Benim VW Golf, soğuk başlar sayılmıştır bir hizmet göstergesini vardı ve böylece yaklaşık 300 milyon avroya mal sonraki dönüş için maksimum 30.000 km uzaklıktaki bu bakım km başına 1 cent aşağı bana geldi başladı.

derhal işi emanet varsa, 5 yıl sınırsız kilometre garantisi yoktur.
Ve Avrupa çapında mobil servis.

Hyundai Ioniq her 15.000 km'de bakım firması gerektirir.

Çevirin 15 000 km 227 avroya mal olacak
Çevirin 30 000 km 392 avroya mal olacak
Çevirin 45 000 km 289 avroya mal olacak
Çevirin 60 000 km 517 avroya mal olacak

Servis aralık sadece 15000 km olduğundan Zor fiyat bulabilirsiniz.

4.0
 • konfor 4,0
 • performans 3.0
 • güvenilirlik 4,0
 • 4.0 maliyeti
 • Bu markadan bir araba satın misiniz? evet

yazı stili ve kullanılabilirlik ilgili görüşlerinizi verin. En az beş ortalama derecesi görüntülenir, not aldı.

 • kötü
 • yetersiz
 • yeterli
 • iyi
 • mükemmel