Daihatsu Genç RV 1.3 16V VTi (2001)

YRV - tam adı Genç Karavan - Daihatsu şık ve kompakt MPV pazar getiriyor. Ama gerçek bir uzay devi değildir. Bu da, gerçekte değil yaptığı iştir. en aksan olduğu yerde hızlıca bir göz atalım.

arabada uzmanlaşmış küçük Japon markası Daihatsu,"mütevazı boyutları, daha önce z var"Programda n Üçüncü MPV. Move ve daha geniş strok Gran Move yanında YRV şu an. Hangi açılımı "Genç Dinlenme Araç", Hangi gibi bir anlama gelir "gençler için eğlence araba". ilgili olarak YRV en ne biçim"Sirion ve Move arasında n bit. Z"n taşıyıcı "Yeni Kenar" farlar ve stop lambaları sağlam, olgun bir izlenim. Aynı pano için de geçerlidir. Yani geniştir. Büyük sayesinde "gölgelik" hangi solda başlar ve orta konsolun ötesine uzanır. Gösterge paneli bile çocukça değilse görünüyor. Bu iyi Aralık; Bir takometre yakıt temini ve sıcaklık için tüm sürümleri ve metre eksik değildir ile standarttır. Depolama / raf, daha olağan yerleri bulmak. Makul kapı cepleri olan gün için gelip YRV; tekerleğin altında, radyo altında ve bardak tutucu altında kutuları. Ve sonra torpido gözünde yukarıda iki kutu var. Bardak tutacağı merkezi konsoldan ileri conjured edilebilir.
Bir sedan örneğin biraz daha yüksektir YRV konum, ama hala dediğimiz değil; "kutuyu" Koltuk minderleri ve daha düzdür, ancak taraftan yeterli desteği ilgileneceğim. yükseklik ve direksiyon ayarı yoksundur.
Oldukça düz geriye çalışan YRV ait tavan çizgisi Howel, orada çok akıllıca alamadım. nedeni arka koltuk ön koltukların daha yüksek monte edilmiş olmasıdır. Yolcular bu nedenle sürücü ve yolcunun iyi yedekleyebilirsiniz "izlemek" ön camdan. Sadece boşluk payı pahasına o gider; geçtiği getirebilir. Ancak, yüksek oturma bacak üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Eğer ön koltukların ve arka pozisyonuna tekrar ilgisi var tam olarak nasıl. Gerçekten Evet; YRV bu versiyonunda ayarlanabilir 15 cm bir mesafe için arka koltuğu. Sonuç olarak, konular için kullanılabilir alan miktarını oldukça iyi vasat arasında olabilir. Öne geç üç noktalı emniyet kemerlerini hakkı verdiniz. sürücü ve ön yolcu için hava yastıkları da standart donanıma dahildir. Kucak kemeri - ortada - Arka yolcular için, orada iki üç noktalı emniyet kemerleri, ve. İki koltuk başlıkları bulunmaktadır.

küçük bagaj

Arka konumda kanepe bagaj için sadece çok az yer vardır. Arka koltuk arkalığı ve oturma yeri kendisini, - eşit parçaya - katlanırken. Ayrıca, kanepe taşıyabilirsiniz. arkalığını oluşturan iki parça, ayrı ayrı ayarlanabilir için daha başka, bu mümkündür. Ve, iki ayrı koltuk çıkarılabilir. YRV ekipman, aşırı değil ama elektriksel olarak ayarlanabilir aynalar ve güç camlar standarttır.
Biz z başlayarak kalın kenarlı oturan stuurwie arkasında gitmek"n, dört silindirli dört valf ve hareket eder. z"n ve Z düz arabası Aradığınız""n - Ekstra - gösterişli alaşım üzerinde spor yapmak YRV velgjes. Sen z düşünmek istiyorum"n, tam adı - küçük Dinlenme - Araç ayrıca gösterişli bir sürüş belirtmektedir. Sloom MPV her durumda Daihatsu genci. Sadece on saniye içinde o yüz sıfır sprint vardır. Bu değişken supap 64 kW / 87 hp zamanlama ve 3200 rpm'de 120 Nm 1.3 litre motoru sayesinde. YRV da hiçbir yavaş etkilemek emin olur. Ama sportif; O başka bir şey. Geçiş yeterince kolaydır. o değil beri. Olsa poker tek dişli diğerine gerçekten sorunsuz değildir. Bununla birlikte, kontrol kelimesi keskin ve belirgin değildir. Özellikle merkezi direksiyon ancak çok az tepki etrafında kaynağı. Süspansiyon ve sönümleme konfor için tasarlanmıştır. Ve onlar da sunuyoruz. Bir kötü döşeli bir yolda bile darbe ve çukurların düzgün işlenebilir. Ama hiçbir sıkı direksiyon ve yolda yatan bir araba bloğunu YRV gerekiyor. Z"n rahat süspansiyon hala nispeten yüksek taşıma viraj eğim açıkça yapar. direksiyonuna koltuk oldukça düşük olduğundan bu vurgulanır değil eğilimindedir bile. Ayrıca daha geniş olan yeni kompakt ve şık bir model, aradığı YRV iyi bir seçim gibi görünüyor.

işaretmodelkarosertransmisyonsürmeTest Yılfiyat
Daihatsu
Genç RV 1.3 16V VTi
5-kapılı, MPV
5 vites, Manuel
için
2001
€ 12 499 FİNANSMAN?
yakıtbenzin
motor4-sil. doğrultusunda
deplasman1298 cc
maksimum güç6000 rpm'de 64 kW / 87 beygir
Maksimum tork3200 rpm'de 120 Nm
Uzunluk / genişlik / yükseklik3.765 mm / 1.620 mm / 1.550 mm'lik
dingil açıklığı2355 mm
kitle boş862 kg
kapasite538 kg
Kitle römork / frensiz frenli1,000 kg / 350 kg
lastikler175 / 60R14 Fiyatlar
En yüksek hız176 km / s
Hızlanma 0-100 km / s ölçülen10,3s (10,3s)
4/5 yılında Hızlanma 80-120 km / s13,6s / 17,8s
ölçülen yakıt7.4 l / 100 km
(Üretici: 6.0 l / 100)
CO2 emisyonları145 g / km
Detaylı özellikler
  • +Pürüzsüz ve şık
  • +Elektrikli. aynalar ve pencereler
  • +Legroom arka
  • -mütevazı bagaj
  • -İç kısıtlı değişken
  • -Kontroller: belirsiz orta sınıf