Yaş 16,5 yıla kadar lisans almak için

ehliyet almak için 94De yaş 16,5 yıla düşürüldü. bu Kasım başlayarak, yeni asgari yaş Bakan Altyapı Schultz van Haegen göre içindedir.

Yeni düzen irade kez gençler 16,5 yaşındaki bir sürüş seyir izleyebilir. onların teorik ve pratik testleri geçmiştir, bunlar deneyimli bir sürücü tarafından yol eşlik edebilir 17 yaşındaki, fakat sadece eğer. Bu şekilde politikacılar gençlerin yolda daha da erken deneyim kazanmak istiyoruz. Şu anda, nispeten çok kaza sonucu yolda onsekiz düz, öğrenebileceğinden bir lisans ile tüm. gözetiminde ek deneyim Bunu önlemek için.

Bakan Schultz van Haegen plan üzerinde daha uzun çalıştı. CDA MP'nin Rouwe bakanı zamanında sürüş okulları yenilikler rejimini temizlemek yapmak istiyoruz. Ona göre Kasım dışında uzun bir yol görünüyor, ama yine de bu kadar ilerleme düşünmek daha hızlıdır.

Hollanda aşağı ehliyet almak için minimum yaş karşılayan ilk ülkedir. Daha önce İsveç'te ve Almanya'da zaten oldu. İkinci durumda, başarı: daha önce kendi onsekizinci nedenden kadar lisans ve gözetiminde elde edilen genç Alman sürücüleri, yüzde 30 daha az kazaya sebep ve yüzde 20 daha az ilgili usulsüzlük. Yol Güvenliği Araştırma Vakfı'na göre yılda Hollanda onaltı ölümlerde yeni bir politika önleyebilir.

 

iyimserlik

Trafik Güvenliği Hollanda Michael van der Maas yeni planı konusunda iyimser olduğunu: "Farklı durumlarda gözetiminde gençler daha deneyim. Örneğin onlar sadece yaz aylarında dersleri aldı ve aniden kış koşullarında sürücü varsa." O bir lisans istediğiniz küçüklerin otuz kırk yüzde yeni özelliği kullanmak bekliyor.

onsekiz yaşından küçük bir lisans ile sürmek için yardımcı sürücünün deneyimine gereksinimleri Ancak bulunmaktadır. "gözetmen en az on yıl süreyle sürücü belgesine sahip olmalı ve hiçbir mahkumiyet alkollü araç veya aşırı hızdan olmuştur."