Nihayet kurtuluş: BMW M4 Coupe

36Hier o da dir, düzenli spyshots, çalışma modelleri ve teaserlar ile bombardıman yıllar sonra: BMW M4 Coupe!

M3 Sedan olarak dört varyant chronicled ise yıldır biz, M3 olarak tanıyorduk. Beşinci nesil M4 olarak bilinir - tüm coupe kaplı BMW arabalar tip tanımlaması için çift bir sayı sahip olduğu para. Yine de, özellikle coupe kardeşi dördüncü saatte eş zamanlı olarak açıkladı.

cetvel
Boyut olarak, M4 düzenli 4-serisinden çok farklı değildir. Uzunluk bakımından, genişlik 1.870 mm ve yükseklik 1.383 mm cetvel üzerinde görünür olan, 4.671 mm. Daha da önemlisi, yeni M4 1.497 kilogram (otomatik şanzıman ile 1.537 kg) bir çıplak boş ağırlığı, öncekinden daha çok daha hafif olduğu gerçeği olduğu yani selefi daha hafif seksen kilo. karbon elyafı gibi hafif malzemelerin kullanımına bu sayesinde şasi ve gövde parçaları bir dizi plastik ve alüminyum takviye. Üstelik altı kilo daha hafif araba yapar BMW bu yeni coupe, bir karbon fiber çatı bulmak için tekrar vardır.

Tabii ki, arabanın paket gövdesi çok daha agresif, normal 4 daha bakar ve aynı zamanda aerodinamik açıdan geavanceerderd edilir. Böylece BMW bagaj kapağı üzerine monte edilmiş bir Gurney-spoyler bulunuyor. Buna ek olarak, bu, tabii ki, M4 sportif doğaya süspansiyona adapte edilir. By 18 inç alüminyum jantlar arabayı varsayılan. gerçek M ile dışarı olduğun gerçeği hatırlatmak için çeşitli M logolar vardır. İç olarak efsanevi simgesi ile donatılmış ayaklık, vites topuzu, enstrümanları ve direksiyonu sayılabilir.

Smokey Tükenmişlik
Tabii en büyük haber, biz başlık altında bulabilirsiniz. V8 5390 ve 7000 rpm arasında mevcuttur 431 hp çıkış, muhasebe, ikiz turbo ile yeni bir altı silindirli önceki nesil ile değiştirilmiştir. 1800 ve 5390 rpm arasında mevcut tork 550 Nm. Teşekkür saatte sıfır yüz kilometreye 4.1 saniyede M4 koşmayı güç - yarım saniye daha hızlı selefinden daha. 280 km / saat opsiyonel M Sürücü Paketi ile yetiştirme rağmen hız elektronik, saatte 250 kilometre ile sınırlıdır. selefi yüzde 25 daha az - kilometre başına CO2 emisyonlarının 194 gramdır. manuel şanzıman ile bağlantılı olarak, CO2 emisyonlarının 204 g / km.

Güç kaynağı ilk kez kendisi downshifts sırasında ara gaz verebilir manuel hızlı vites kutusu, akuple edilebilir. Daha önce bu özellik M4 sipariş edilebilir M Çift Debriyaj İletim, için ayrıldı. Bu durumda, M4 Kalkış Kontrolü hakkında sahiptir ve BMW ivme böylece zaten manuel şanzıman biraz daha hızlı olduğunu iddia ediyor. Sonra kolaylıkla düşük hızlarda wheelspin oluşturmak için sürücü olur "Smokey Tükenmişlik' özelliği yoktur. Debriyaj Stabilite Kontrolü debriyajı kontrol ederek dışa azaltmaya yardımcı olur.

BMW akılda iz kullanımı M4 gelişiminde belirgin tutulur vurguluyor. Hiçbir şey için özel olarak sürüş bu şekilde ayarlanmış soğutma sistemi ve de motor, turbo ve iletim sıcaklığı izlenir. 2014 yılının ilk yarısında biz bayilerde M4 bekliyoruz. Fiyatlar daha sonra ilan edilecektir.