Renault Clio Estate Energy TCe Dynamique 90 (2016) przegląd

2realizacjaprędkościRok budowyRok zakupuPrzebieg ostatni
Clio Estate Energy TCe 90 Dynamique
5, Ręczny
2016
2016
10500 km
Średnia ocena czytelnik: 8.1 Zastrzeżenie MyReview

Opisy i komentarze w sekcji Myreview samochodu na podstawie osobistych opinii i doświadczeń użytkowników. Sanoma Mediów Netherlands BV ( „Sanoma”) nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za zawartość lub możliwymi konsekwencjami. W Myreview samochód zostanie umieszczony zarówno dobre i złe doświadczenia. Redaktorzy mogą wyrażenia, które nie spełniają zasad postępowania lub bezprawnym zmodyfikować lub usunąć w każdej chwili.

Nie wolno bez zgody Sanoma do wykorzystania informacji o Myreview Auto lub rozprzestrzeniać się za pośrednictwem innych mediów.

pierwsze wrażenia

 • 300 km
 • 04 maja 2016 17:13

Dlaczego ten samochód?
Dzięki nim małe, nasza Fiesta okazało się trochę za małe, zwłaszcza bagażnik. Biorąc pod uwagę, samochód był w 2010 roku, podczas gdy moja żona Picanto ukazał się w 2005 roku, nadal postanowił zamienić Fiestę w związku z (dużo) większą wartość przy odsprzedaży.

decyzja
Oczywiście ja zbadałem pierwsze pole rozszerzony i trójce wyszedł z popularnych samochodów. Byle było jasne z góry, że nie powinno być twardy lub nieruchomości, w związku z przestrzenią. Kia CEE'D SW, Ford Focus SW i Renault Clio Estate były samochody z wyboru. Kia szybko wiąże się z dużym silnikiem, która dałaby spożycie zbyt wysokie. Następnie przejechał jazdy testowe zarówno ostrość i Clio.
Ostatecznie decyzja spadła na Clio. A B-segmentacja jest wystarczające dla naszej rodziny i po wybraniu wszystkich opcji, kwota poniżej linii był dość ciekawy. Oprócz projektowania Clio kiedyś krok przed Focus. Ostrość, choć wzniosła się zarówno w przestrzeni i zachowanie było rzeczywiście zbyt drogie, aby konkurować z Renault.

sprzedaż
Po rozmowie z dystrybutorów jest podpisana na Renault Clio Estate TCE Dynamique 90, z wybranych pakietów i opcji:
- Comfort Extra (klimatyzacja, czujnik deszczu i światła, lusterka elektryczne składane)
- Miasto Extra (czujniki parkowania, kamera cofania i podłokietniki)
- R-Link (luksusowy i rozszerzony multimedia / nawigacja)
- Okno chromowana listwa
- Obręcze metalowych Typ: passion Noir
- szkło prywatności

Podczas negocjacji mamy jeszcze udało się nadrobić zaległości:
- pełny zapasowy
- Waxoyl lakierowanie
- tablice rejestracyjne z zastosowanym liter.

Czas dostawy: 3-4 miesięcy.

pierwsze wrażenia
Chociaż nie ma zbyt wiele do powiedzenia, oczywiście, później jednak już po napędzany pierwsze wrażenia po pierwszych stu kilometrów.

komfort i przestrzeń jazdy
Kiedy siedzisz za kierownicą, widzimy, że samochód z przodu jest bardzo przestronny. Mimo, że samochód jest B-segmentacja, można wręcz powiedzieć, że może mieć do czynienia z C-segmentacji mieć? No, w każdym razie, B 1/2. Tak naprawdę zadbane. W ostatnim kwartale 2015 roku, istnieją pewne (niewielkie) zmiany zostały wprowadzone do wnętrza wersji Dynamique, której byłem bardzo zadowolony. Po pierwsze, gorzej najwyższy punkt w czasie jazdy próbnej, wkładki z tworzywa sztucznego na kierownicy nie ma! Obecnie jest to pełna skóra owinięte kierownica (GT-version). Klamki są wyposażone w plastikową matę w miejscu wysoce zakaźną plastiku o wysokim połysku. Tylko ramka tabletki rozdzielczej jest nadal wysoki połysk, kilka drobnych akcentów we wnętrzu słupka. Hołd, Renault. Samochód wygląda całkiem dużo bardziej dojrzałe na zewnątrz. Ponadto, zegary wyposażone czerwone wskazówki i Miarki (zamiast żółtego).
Ponadto fotele posiadają również nową tapicerkę projektowania. Szare akcenty powłoki są przenoszone od środka siedzenia iz powrotem do krawędzi foteli. Jeśli chodzi o komfort. Siedzenia są bardzo ładne, ale pokazując plecy, szczególnie w okolicy lędźwiowej, bardzo małe poparcie. Policzki są bardzo miękkie. W sumie będzie w zakrętach nieco ostrzejszy kołysała się w fotelu. Do tej pory czuję, że jeśli niepokojące.
Tył: Cóż, myślę, że w tej chwili jednym z większych wad. Z tyłu nie chcesz do trzech dorosłych osób na przejażdżkę, która trwa dłużej niż, powiedzmy, godzinę. Kiedy jestem sama, wciąż siedzieć z kolanami przeciwko siedzeniu (I 1.7. W porównaniu z Fiesty jest odległością między tylne i przednie siedzenia znacznie zmniejszona. Biorąc pod uwagę nasza sytuacja rodzinna jest jednak problem kilka pierwszych lat.
Trunk: Oczywiście kupiliśmy Estate: No w segmencie B. Istnieje wiele w. Szkoda, że ​​nasz składany wózek spacerowy (który jest dość długi) niestety wzdłużnie lub poprzecznie idzie do niego. Ogromny punkt plust. Prawie otwiera całe plecy. Nie ma absolutnie mowy o parapet. Bardzo praktyczne i ładne!

Przejażdżka i manipulacja
Zanim cokolwiek w ogóle o zamiar kupić ten samochód, czytałem dużo o tym, gdzie pewne negatywne rzeczy o motoryzacji i konsumpcji. W ciągu ostatniego trochę później. Odnośnie obsługa: bardzo wygodne. Lżejsze niż amortyzowany Fiestę powodując stłuczki i progi z większą elastycznością zostać wyeliminowane. Coś naprawdę kocham. Nie jestem Sportowy podwozie której jestem w moim niebie uruchomiona. Układ kierowniczy jest bezpośredni i światło, coś Wolę robić. Przełączanie jest coś gumowate moim zdaniem ale przełącznik poker lub dokładne. Online czytać dużo o słabej widoczności wokół trenera, ale naprawdę nie mogę odnosić się do tego. Tak, lustro jest trochę zaniżone, co może powodować problemy na światłach, ale doświadczać go jako uciążliwości. Tylny widok jest dobry, okna między C- i D stylu daje osiedla dużo bardziej widoczne niż w hatchbacku. Co naprawdę trzeba przyzwyczaić się do działania navi, że musi się zdarzyć za kierownicą jako komplet. Miałem raczej przycisków na kierownicy niż z tyłu. Hałas w coś innego trenera Czytałem wiele skarg. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, w tym sensie, że słychać bardzo niewiele hałasu silnika. Przy wyższej prędkości oznacza, że ​​blok jest bardzo cichy. Gruby dobrze tak. Jednak im szybciej idę, tym więcej szumu wiatru wzdłuż słupków. To wydaje się być znana wada tego samochodu. Patrzę na to jak to jest coś, co chcę patrzeć przez dystrybutorów do. W ramach gwarancji będzie łatwy do adaptacji.

R-Link
Ludzie są zadowoleni lub nie, lub znaleźć cokolwiek. I na pewno wchodzą w pierwszej kategorii. Jest to wszechstronny system z wieloma opcjami. W czasie pisania zacząłem tylko do podróży przez ten system, ale poruszanie się bez problemów. Komendy nawigacyjne mogą być podawane poprzez rozpoznawanie głosu, ale to wszystko trzeba czasu. System, który reaguje bardzo powoli. Zastanawiam się, jak płatne usługi Live TomTom do pracy w połączeniu ze standardową nawigację. Zastanawiam się, czy to jest warte swojej ceny. Już odczytać, że aktualizacje zakup map może być kosztowny biznes, bo Renault nie zgodził się z TomTom prostych aktualizacjach świadczą. Nieco niefortunne, ale tutaj mam więc nie mam doświadczenia nie pozwala sądzić, że w dalszej części.
Połączenie Bluetooth z moim iPhone powstał w krótkim czasie i działa dobrze. Nie mam rozmowy prowadzone tak, że żadne takie orzeczenie. Jakość dźwięku muzyki strumieniowej jest lepsze niż oczekiwano. Bardzo złe historie o czytaniu, ale w moim przypadku, jestem pod wrażeniem. System połączy I-Tunes i wziąć pełną strukturę katalogów i list odtwarzania płyt nawet całkowicie. Również po prostu podłączyć iPoda można połączyć za pomocą kabla USB do R-Link, który pozwoli również strukturę folderów w niniejszym dokumencie. Coś Miałem nadzieję, ale nie spodziewałem. Klasa tak!
Wadą ma być mylące struktura menu systemu. Coś mi najpierw naciskając jeden lub dwa przyciski mógł nic zrobić, wydaje się łączyć R pewnością go trochę kłopotliwe. Może być używany do.
Jakość dźwięku cyfrowego radia przez głośniki Arkamys 3D jest dobra. Nie oczekiwać cudów, ale dla rodzimej sprzętu audio, który spotyka się w porządku.
Ładna jest, że system obsługuje znacznie w „eko-jazdy”. Można nawet dostać przejażdżkę wynik jaki sposób jazdy jest świadomych ekologicznie (lub nie).

Motoryzacja i wydajność
Ważna, ale nie najważniejsza dla mnie (to były dwie kategorie nade mną). Celowo wybraliśmy TCE 90 bo chcę najniższe możliwe zużycie paliwa. Diesel nie jest opcją, ponieważ jesteśmy mniej niż 15k a rok zegary. W test drive był już w tym turbo-blown bloku dość dać push do samochodu. To chodzi o 2000 rpm, a to sprawia, że ​​samochód bardzo dobry przyjdzie w ruchu. 1.25 był atmosferyczny z Fiesty tutaj znacznie więcej trudności. Coś naprawdę muszę się przyzwyczaić do niskiego huku silnika. Zanim się zorientujesz, że jesteś już wysoko w obrotach. Blok ten zachęca zatem zrobić rewolucje, co prowadzi do znacznie większego zużycia. Szybkie i umiarkowane zużycie prawa stopa utrzymuje się w granicach. Raz do prędkości, to zajmie trochę czasu przed podjęciem swoją szybkość, ale było zdecydowanie coś. Przez przewidywanie jazdy to nie musi być problemem. Zacznij na czas z prędkością, a następnie dalej. Nie ma sprawy.
System start / stop jest coś muszę się przyzwyczaić. Myślę, że to świetny układ, ale jak dotąd nie zawsze jest dostępny. Oczywiście, system nie będzie działać, jeśli nie jest to klimatyzator pracuje ciężko cios lub gdy silnik jest zimny, ale w normalnej jazdy zbyt często otrzymuję komunikat, że system jest niedostępny. To oczekiwanie Właśnie zastanawiałem się, zanim ewentualnie tylko oglądać pokazy. Czy spokojną jeźdźca, który zapewnia kontrolowane gazu i rozumie sztukę szybkiego biegu na wyższy, to będziesz mile zaskoczony. Czy jesteś bardziej przyzwyczajeni przez ścięgien do 4000 obrotów na minutę przed upshifts, to blok jest trochę wypić. Chciałbym pójść do oleju napędowego.

konsumpcja
300 na liczniku, jak mam nie wiele do powiedzenia. Komputer pokładowy dostarcza średnio pomiędzy 5.9-6.1 na 100 km, lub 1: 16,4 do 16,9 znaleźć samochód, który może przyjmować dalej być, całkiem ładnie. Kilka uwag podczas: Było wiele miasto przebieg i nie byłem do przycisku eco. Więc mam pewność, że wszystko to może jeszcze w dół.

Więcej wkrótce ...

Aktualizacja po 10.000

 • 10500 km
 • 05 stycznia 2017 16:05

Po przejechaniu kilku miesięcy z Renault mieć, minęło 10000 w tym miesiącu. Czas na aktualizację:

Komfort jazdy i obsługi.
Nadal bardzo zadowolony. To dobry samochód, który wysyła dobre i rób co chcesz. Kierownica jest miły w dotyku i może być łatwo wykorzystane. Prędkość jest ograniczona prędkością 100 km na godzinę i pokazuje ograniczony poziom hałasu podczas jazdy. Szum wiatru wydaje się być jedynie prawdziwie obecny w headwind. Moim zdaniem, nie przeszkadzając dosyć ostrego, co z nim zrobić, ale powiem na pewno w pierwszej turze.
Minus uparty dostrojony rejsu. System reaguje zbyt późno na skarpie więc prędkość jest zbyt wysoka lub zbyt późno. Fakt, że przyciski na kierownicy nie są oświetlone znajdę dziwne.
Podczas letnich wakacji jesteśmy napędzany do Niemiec i działa bardzo dobrze. Jest to samochód, który jest nadal smaczne po kilku godzinach napędzanych. Krzesła są ładne, wygodne, ale siedzenia był głębszy lubił. Zawieszenie jest dostrojony ładne, wygodne dokonującej Autobahn była radość pojechać.
Przełączanie myślę chyba najbardziej smaczne samochodu. To co zdrętwiały i nie do końca dokładne. Dokonać długie pociągnięcia, że ​​poker to zbyt długo. Ze względu na liczbę niskich obrotach na szybkość tęsknię za każdą 6 bieg. W ramach ekonomicznej jazdy, miałem ochotę mieć.

Osiągnięcia
Więcej niż wystarczająco dla mojego stylu jazdy. Dmuchane blok zapewnia mnóstwo PEP mnie ciągnąc nawet z np. Jazda do Van Brienenoordbrug poprzez IJsselmonde rampy, samochód wciąż przyciąga wielki na czwartym biegu. W górach Sauerland jeździ wzdłuż ładnie. Stok ma jakieś kłopoty, ale dla mnie, aby móc przynieść wystarczającą moc do prędkości. Samochód następnie pętle dość łyk drodze.

R-Link i innych systemów / opcje
Można przynieść dużo ale działa niezwykle uciążliwe. Chociaż struktura menu systemu jest w porządku, przejście z jednej do drugiej stacji radiowej jest na przykład bardzo niewygodne. To trwa zbyt wiele działań! Szkoda. Bardzo dobry jest system nawigacji, który, pomimo uciążliwego charakteru, doskonale nadaje się do pracy. Sterowanie głosem jest boleśnie powolny, ale działa zawsze.
System start / stop i teraz dostaję naprawdę działa tylko wtedy, gdy wszystkie warunki są optymalne. Wiem z góry teraz, gdy zrobi to lub nie. czujnik światła działa bardzo dobrze, ale nie jest zbyt wcześnie, aby włączyć oświetlenie. Miałem kolory napęd mapy w pierwszej instancji przez światła mijania, ale zrobił to szybko porzucony bo wysyłasz w pełnym słońcu z nocnych kolorach. Sprawdź, czy sprzedawca może zrobić coś tutaj.
Mniej pozytywnie, jestem na czujnik deszczu. Nigdy robi naprawdę dobre. Albo szybko usunąć, lub zbyt wolno. Regulować pokrętłem na uchwycie nie idzie dobrze. To musi być naprawdę lepiej, Renault!
Klimatyzacja automatyczna działa bardzo dobrze. W chłodniejszych miesiącach, jednak to zajmuje dużo czasu, aby ciepłe powietrze zaczyna się rozprzestrzeniać. Niestety ponownie drapiąc nieobecnego grzejnik szyby.

przestrzeń
Się z przodu, bardziej niż w porządku, nie mogę powiedzieć nic innego. Tylny faktycznie mocno. Jako dorosły nie jest bardzo przestronny. Rodziny ze starszymi dziećmi są naprawdę lepiej podawane z C-segmentacji. Tułów wygląda przestronna, ale podczas ładowania święto okazało się całkiem nadal rozczarowujące. W szczególności fakt, że, jak wysokość wzrasta z platformą ładunkową samochodu w szerokości staje się węższa jest bardzo zauważalne. Na szczęście, nie będziemy bardzo często samochód tak zapakowany. Więcej niż wystarczającą przestrzeń na buggy lub wózka, nawiasem mówiąc.

Wjazdu do 10000
Raz zdarzyło się, że radio samochodowe (które normalnie gaśnie przy otwarciu drzwi kierowcy) nie została wykonana dłużej. System RLINK najwyraźniej zaciął. Na szczęście, krupier zaledwie kilka kilometrów od nas i powiedział nam, że trzeba albo ćwierć radioodbiornik pozostawić zaparkowany (?) Albo trzeba odłączyć jeden z biegunów baterii. Powinno się zdarzyć ponownie będzie oferować pociechę aktualizacji oprogramowania.
Samochód zaczyna pękać strony drzwi podczas robienia gulę trochę. Podejrzewam, że coś w tych gum. I niech to wygląda na pierwszy zwrócić.
Podczas tankowania obrócić pistolet do tyłu wcześnie! Jeśli istnieje 8 litrów, gdy może on przekształcić wszystkie off. pick up, trzymać do góry nogami, wszystko nie ma znaczenia. Tylko pistolet tak daleko, aby zachować benzyna widzi płynąć do pracy zbiornika naprawdę napełnić zbiornik. Bardzo irytujące.
Dźwięk czasami zaczyna się w niewłaściwym trybie. Oznacza to, że w trybie innym niż że go opuścił. Na przykład samochód porzucony w trybie radia, podczas gdy na początku następnego uruchomienia trybu USB. Dziwne i na pewno dlatego, że system działa tak prosto i szybko (nie) jest bardzo irytujące.
Jak zawsze jest to również prawdziwe: pierwszą zarysowania robi to, co najlepsze. Poza tym myślę, że farba bardzo podatne na zarysowania.

konsumpcja
Po ostatnim liście, zużycie spadło nawet kilka dziesiątych do 5,4 l / 100 km, ale w miesiącach zimowych powstały dlatego, że jestem jeszcze pół litra powyżej. W tej chwili tak średnio około 5,7 l / 100 km. Nie jest zły, ale spodziewałem się więcej, zwłaszcza dlatego, że bardzo starannie jazdy (krótki i długi roletę przyspieszenie prędkości, dużo przebieg w mieście). Niemniej jednak, jest dużo bardziej efektywny niż w poprzednim samochodzie, gdy był nieco niższy w masie. (6,3 l / 100 km)

Plusy i minusy
Do tej pory większość plusy i minusy w losowo

+ nadal piękny design i kolor
+ wygodne miejsce do siedzenia, eksploatacja i obsługa
+ ekonomiczny
+ dobry RLINK nawigacja
+ Operacja klimat kontrola
- kłopotliwe w obsłudze i niestabilny firmware RLINK
- umiarkowana kontrola czujnika deszczu
- Grzejnik przychodzi powoli

4.5
 • Comfort 5.0
 • wydajność 4,0
 • niezawodność 4.0
 • kosztować 4,0
 • Chcesz kupić samochód tej marki? może

Wyrazić swoją opinię na temat pisania stylu i funkcjonalności. Przynajmniej pięć otrzymanych ocen, średnia ocena zostanie wyświetlona.

 • zły
 • niedostateczny
 • dość
 • dobry
 • doskonały