Seat Leon Cupra 2.0 TSI 280 (2015) przegląd

29realizacjaprędkościRok budowyRok zakupuPrzebieg ostatni
Leon Cupra 2.0 TSI 280
6, automatyczna skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem
2015
2015
27500 km
Średnia ocena czytelnik: 8.1 Zastrzeżenie MyReview

Opisy i komentarze w sekcji Myreview samochodu na podstawie osobistych opinii i doświadczeń użytkowników. Sanoma Mediów Netherlands BV ( „Sanoma”) nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za zawartość lub możliwymi konsekwencjami. W Myreview samochód zostanie umieszczony zarówno dobre i złe doświadczenia. Redaktorzy mogą wyrażenia, które nie spełniają zasad postępowania lub bezprawnym zmodyfikować lub usunąć w każdej chwili.

Nie wolno bez zgody Sanoma do wykorzystania informacji o Myreview Auto lub rozprzestrzeniać się za pośrednictwem innych mediów.

wprowadzenie

 • 400 km
 • 3 stycznia 2015 09:51

Po czterech miesiącach oczekiwania wreszcie mój Seat Leon Cupra 280 może odbierać. W połowie listopada samochód był już w salonie na chodniku, ale chciałem samochód w styczniu aż do rejestracji. Trzeba było czekać długo.

Dlaczego wybrałem Cupra? Po Renault Megane RS 265 Cup, byłem z powrotem do wszechstronny. Samochód, który mogę być wygodne wyjazdem na wakacje, ale także samochód, że mogę dobre kąty na krętej drodze. Miałem dwa samochody na mojej liście. Najpierw spojrzał na BMW Amsterdamie są 35is BMW Z4 stosowane. BMW spadł. Silnik był tyranem, również stan samochodu była doskonała, a co za piękny samochód! Tylko znalazłem rozczarowujące samochód, gdy jechał do jazdy. W szczególności, rama nośna i kontrole były przedstawiają wykresy dla mnie. Samochód był ciężki, sterowanie nie BMW i podwozie nie był zrównoważony. Do wysokości 80% limitu grzywny samochodu, powyżej smoka.

Wracam w hothatch zewnątrz. Nic więc dziwnego, mam BMW 130i, Golf VI GTI i Renault Megane RS napędzany. Mam słabość do hothatches. Zwykli samochody rodzinne wyścigi w dół samogłosek ulicy z pewnymi modyfikacjami. Wybór Seat Leon był dla mnie łatwe. Cupra jest podobny stosunek KM / cena jest najbardziej korzystna. A golf GTI ma nieco ładniejszy wystrój, ale trzeba sprawdzić listę opcji firmę i brakuje mu 50 KM (moc Version). Golf R i Audi S1 ​​znajdę wielkie samochody, ale niestety nieco zbyt drogie. Naciskiem ST nigdy nie było opcji, a nie czekać na chłodnych Honda Civic Type-R lub Focus RS (koniec 2015 roku).

Oczywiście zrobiłem jazdę próbną w Cupra, byłem uzależniony. Super wygląd, grzywny zawieszenie (naprawdę wszechstronny), ładny bilans, dobra przyczepność (z blokadą mechanizmu różnicowego). Dla zakochanych w www.driveaholic.nl Pisałem o dokonanie przeglądu. Wiedziałem Leon inaczej wszystko w porządku, mój wynajęty samochód to Seat Leon 2.0 TDI FR. Również samochodu jestem bardzo zadowolony. Mam więc dwa Leon Neat próg teraz stanąć. Wybrałem kolor Alorblauw, niedawno stały się dostępne na Cupra.

Wybrałem też skrzynią DSG. Zawsze napędzane ręcznie wozy transmisyjne, ale teraz po raz kolejny „oszustwo” z DSG. Bardzo ładny bieg, zwłaszcza z łopatek tył kierownica można się dobrze bawić. I również zostały sprawdzone szereg opcji, które ułatwiają życie, takich jak szyberdach, navi, PDC, uaktualnienia dźwięku, DAB +, Pakiet Bezpieczeństwa, podgrzewane fotele i kilka małych falbanek. Standardowo samochód jest już wyposażony w pełnym oświetleniem LED, adaptacyjne amortyzatory, 19-calowe koła, samoblokujący mechanizm różnicowy oraz inne przydatne rzeczy.

Wczoraj miałem samochód odebrany i natychmiast pojechał pierwsze 400 kilometrów. Będę później wypełnić wycen, które teraz umieszczone w 4 gwiazdkowym średniej. Ale niestety okazało się, że pierwszy problem. Samochód wibruje. W przyszłym tygodniu, więc z powrotem do garażu do ponownego zrównoważenia samochód.

Dalsze plany? Chcę zostawić samochód pod koniec marca rozdrabniania JD Inżynieria i wymienić wydech bardziej przyjemny jeden. Cupra nie brzmi bardzo inspirujące. Coś musi być zrobione. I wypełnić tę recenzję dalszy postęp przebiegu i / lub kiedy zgłosić szczegóły są.

wykonane drobnych usprawnień

 • 7000 km
 • 27 kwietnia 2015 10:16

Pierwsze 7000 km są już na zegarze. W 5000 I przebieg samochodu na JD Inżynierii również z dodatkowymi papryki. Niektóre rzeczy spadek:

wygoda
Przede komfortu. Co lepsze od moich poprzednich Megane RS. Z amortyzatorami w trybie komfortu jest naprawdę wielki samochodów turystycznych. Co sprzyja komfort jest to, że samochód jest dość cichy i siedzenia są bardzo w porządku. Najbardziej imponująca jest jeździe z dużą prędkością na autostradzie. Stabilność kierunkowa jest naprawdę znakomity. Prędkości 250 kilometrów na godzinę lub szybciej nie są problemem dla Cupra. Również szybko wygina autostradowe poradzi sobie z ufnością.

Vs skrzynią DSG
Jest wysoce zalecane skrzynia biegów DSG. Prędkość zmiany biegów jest naprawdę imponująca. Szczególnie downshifting z płetwami pozostaje wciągająca zabawa. Tryb sport jest bardzo miłe, gdy jedziesz sportowy. Na autostradzie / autostrady jest normalna pozycja D bardziej przyjemne. Jedynym minusem, tęsknię siódmy bieg, aby uzyskać pewne oszczędności paliwa. W spokojnej jazdy jest jednym z 12 maksymalnego osiągalnego. Jeżdżę średnio od 1 do 9. Tęsknię ręczną przekładnię? Nie, nie teraz.

Posługiwanie / obsługa
I oczywiście sportowy podjąć niezbędne zwroty. Co uderza mnie to, że zaangażowanie ESP często w czasach, gdy (jeszcze) nie jest konieczne. Można, nawiasem mówiąc, również wyłączyć ESP. Pomimo samoblokujący mechanizm różnicowy, mam po prostu zbyt dużo wirowania koła czegokolwiek. Moje poprzednie Megane RS miał większą przyczepność na przedniej osi. Gdy przyczepność samochodu, to trzeba w pełni wykorzystać możliwości zablokowania i po prostu pełen sprawie pozycji gazu w rogu. Świetna technika.

Sterowanie Cupra jest w porządku. Nie najlepszy system zawsze, ale można postawić samochód rację i on daje wystarczającą precyzję kierowania. Stanowisko Cupra znajdę kontrole zbyt ciężki i otępiały. Jeśli dysk Audi. Amortyzatory są nigdy stanąć w Cupra, często po prostu pozostawia w krzywych stałe są w trybie komfortu. Dlaczego trudniej zawieszenie, jeśli to nie jest potrzebne, prawda? Główny punkt sprzedaży siedzibą w sportowym stylu jazdy jest to, że czujesz, że jesteś w drodze lekki samochód (mniej niż 1300 kg). Na każdym kroku skorzystać z niego. Cupra stawia to jednak lekko w dół w kategoriach spektaklu w moich poprzednich Megane RS, ale pozostaje zabawa samochód na dysk twardy. Właśnie dlatego, że jest tak łatwo można dość łatwo jechać na limicie. Dotyk hamulec z Cupra jest w porządku. Smaczne znacznie zgryz i kiedy kotwice odlewania opóźnienie imponujące. Muszę wspomnieć, że ja naprawdę nie stosować hamulce mocno wydłużony (zastosowanie np utwór lub alpine pass), więc nie mogę ocenić blaknięcie.

Performance Tuning
Pierwsze 5000 km samochód był Grafika i będziesz faktycznie niczym. Co najwyżej przegap Slightly moment obrotowy przy 3000 obr./min, moi poprzednicy wykonywane tam (dzięki strojenie) lepiej. Powyżej 4000 rpm, Cupra jest naprawdę znaczące kroki i trwa aż do ogranicznika obrotów. run Tours opłaca się w tym samochodzie i sprawia, że ​​zabawa!

Wydajność po tuningu
Ja wciąż siedzi tu zastanawiać, czy ja nadal chce, aby dostroić samochód, bo działa już tak dobrze. Ale ja wciąż zawalił. Więcej znaczy lepiej. Kiedy JD Inżynieria wybrałem do etapu 2. Oprócz oprogramowania strojenie pełny wydech Milltek i Pipercross powietrze. Cupra pluje teraz 393 KM / 512 Nm w asfalcie. Występy są fenomenalne. Bez sprawdzania Cupra biegnie do 280 kilometrów na godzinę na zegarze. Więcej jest zdecydowanie. Zwłaszcza mid-range jest doświadczenie. Sprint od 80 do 120 w 3 biegów Raffel was w 2,3 sekundy off (do strojenia w wersji 3.0). Naprawdę dziwne. Chip jest konwencjonalnej jakości JD. Bogactwo i dostawa jest naprawdę znakomity. Mało turbo lag i idzie bardzo ładnie do ogranicznika obrotów. Jeszcze lepiej, jeśli oryginalnego oprogramowania. Opłaca układ nadal działa szybki, tylko znaleźć się naturalnie przy niskich obrotach mają większą moc do Państwa dyspozycji. Jedynym minusem jest to, że nie dostaniesz idealny na zdolności asfaltów w 2. biegu. Ma częściowo zrobić z Continentals bo z nowymi Supersports Michelin mam więcej trakcję. Niemniej jednak uważam, że do władzy na 1 i 2 biegu do wkręcania nic w zamian.

dźwięk silnika
Oto zapas Cupra nieco źle. On nie brzmi inspirujące. Zwłaszcza, gdy jesteś sportowo pozycji Cupra również jeszcze więcej hałasu silnika wydostaje się z głośników „prezent”. Brzmi bardzo sztucznie. Po tuningu, samochód jest wyposażony w pełną gniazdka Milltek i to jest ogromny postęp. Zestaw jest w porządku. Wyraźnie więcej hałasu spalin, ale nigdy nie jest uciążliwy lub walić. A jeśli jest ciepło spalin zwolniony usłyszeć także niektóre miły odgłos pochodzący z układu wydechowego. Naprawdę miło!

zagadnienia
Mam występują żadne problemy mechaniczne, ale cierpiała na nadmierne zużycie opon Continental Sport Kontakt dopasowane 3. Byli już zużyte po 5000 kilometrów w środku! Pewnie pojechał Overinflation z czymś (ja pojechałem przez 2,5 bara na przednią oś). Conti są znane, które noszą się szybko, ale to jest naprawdę szalone. Zwłaszcza, że ​​użyłem samochód nawet dość mocno. Brak sprinty światło STOP, żadna praca obwodu. Większość km autostrady były stosunkowo łatwe i Autobahn. Mam tę oponę wymienić teraz przez Michelin Super Sport. Dobre relacje z dużą przyczepność. Są opona zużywa się szybciej niż średnia, ale mam nadzieję, że utrzymująca się dłużej.

Polowanie na 300 km / h limitu

 • 13000 km
 • 07 lipca 2015 22:17

Ostatni raz częściej przebywał na autostradzie. Poświęć trochę czasu, aby cieszyć się kapitału. Samochód został dość losgereden. Przyspieszenie kontynuuje drugi etap strojenia szalony. Szczególnie w obszarze 80-200 to samochód bardzo szybko. Ale ponad 200 samochodów nadal baranów. Już widziałem 294 na liczniku, niestety musiałem hamować, bo tylko co dalej jechał dużo ruchu. 300 kilometrów na godzinę limitu powinno być wykonalne. Aby dać ci wskazówki, w jaki sposób samochód jest uruchomiony, należy sprawdzić tutaj https://www.youtube.com/watch?v=PWr35BlP9DA.

Więcej dobrych wieści od przedniej opony. Zamontowane Michelin Super Sport zużywają się znacznie wolniej. Oferują one również dużo przyczepności, jak zauważono w Szwajcarii, kiedy miałem jakieś górskie drogi do zbadania. Chcę wrócić do mojego wcześniejszego stwierdzenia, że ​​pozycja Cupra była niepotrzebna. Zmieniłam zdanie. Stanowisko Cupra myślę ostatecznie być cieńsze w stałych krzywych. Kontrole nie są szczytem uczucie, ale dodatkowe ciśnienie wsteczne jest dość miłe, jeśli są mocno na rzut. DSG w trybie S, brylantowy w tych warunkach. I niech płetwy są zazwyczaj w lewo. Zauważyłem również, że spalin czyni więcej hałasu w trybie S (profity sportowych niż smaczne) dla niektórych dodatkowym doświadczeniem. Na autostradzie jeżdżę zawsze w trybie D. Nawiasem mówiąc, to mi się, że kierunek maksymalnej prędkości pojazdu w pozycji S w końcu rozszerza się trochę dłużej. Coś mam zamiar pilnować.

Minus samochód. Niewymiarowych zbiornik w połączeniu ze średnią spożycia. Zwłaszcza na autostradzie Tempo de Leon jest ogromne grono pijaków. Dla reszty Jestem bardzo zadowolony z samochodu, to wciąż wielki allrounder.

sprzedawane Cupra

 • 27500 km
 • 20 marca 2016 13:34

I - sprzedawane Cupra - z ciężkim sercem. Jadę jeszcze wiele kilometrów, aby uzasadnić drogiego samochodu benzyną. Zamieniłem Cupra w Volkswagen Golf 7 GTD.

Będę tęsknić Cupra? Tak. To świetny samochód. Siedzisko jest bardzo szybki (301 km / godz licznika widziane!), Samochód ma świetną przyczepność i jest ponownie wygodne. Jest to idealne wszechstronny. Piękno jest to, że strojenie nie zniszczyć samochodu. On może zasilać dobrze nawet utracone. Jesteś po prostu o wiele szybciej.

Pod względem niezawodności narzekać. Samochód działa jak słońce. Jedyną prawdziwą wadą jest stałe zużycie paliwa (od 1 do 8,5 średnio). Dla reszty to świetny samochód. Mam nadzieję, że następny właściciel doświadczy dużo zabawy z nim.

Kompleksowy przegląd można znaleźć na http://driveaholic.nl/duurtest-seat-leon-cupra-280-5/

5.0
 • Comfort 5.0
 • wydajność 5,0
 • niezawodność 5.0
 • kosztować 4,0
 • Chcesz kupić samochód tej marki? tak

Wyrazić swoją opinię na temat pisania stylu i funkcjonalności. Przynajmniej pięć otrzymanych ocen, średnia ocena zostanie wyświetlona.

 • zły
 • niedostateczny
 • dość
 • dobry
 • doskonały