Ford Mondeo 1.8 16V 125HP First Edition (2001) przegląd

3realizacjaprędkościRok budowyRok zakupuKM-mode, przy zakupiePrzebieg ostatni
Mondeo 1,8 16V 125HP Wydanie pierwsze
5, Ręczny
2001
2009
113600 km
115000 km
Średnia ocena czytelnik: 8.5 Zastrzeżenie MyReview

Opisy i komentarze w sekcji Myreview samochodu na podstawie osobistych opinii i doświadczeń użytkowników. Sanoma Mediów Netherlands BV ( „Sanoma”) nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za zawartość lub możliwymi konsekwencjami. W Myreview samochód zostanie umieszczony zarówno dobre i złe doświadczenia. Redaktorzy mogą wyrażenia, które nie spełniają zasad postępowania lub bezprawnym zmodyfikować lub usunąć w każdej chwili.

Nie wolno bez zgody Sanoma do wykorzystania informacji o Myreview Auto lub rozprzestrzeniać się za pośrednictwem innych mediów.

Dużo mało

 • 115000 km
 • 13 marca 2009 00:17

Szukasz (tymczasowe) dużego samochodu benzynowego o 5 do 6000. Uważałem kilka samochodów w 2009 roku. Moje preferencje było dla niemieckiego samochodu. Jednak Audi A4 zbyt drogie, zbyt stary VW Golf 4, Passat kilka opcji i często słaby silnik 1.6, a często wiele kilometrów do 5,000. Oh i jeśli masz kilka osobistych rozważań, które będą zapisać. Ostatecznie Mondeo MK3 (od 2001 roku) był między innymi na. Nie Mondeo diesel bo czytałem dużo o podziale wtryskiwaczy Mondeo TDCI którego szybko naprawa może kosztować tysiące euro. Przy 25000 km na benzynie niż rok. Brak turbosprężarki, intercoolery, wtryskiwacze, które można złamać, a przy odrobinie pracy detektywistycznej będą musiały znaleźć prywatnego jeździłem Mondeo benzyna kilku km znajdują.

Znalazłem Mondeo 1.8 16V pierwsza edycja w 2001 roku tylko 113 000 km dla mniej niż 4750 euro przedsiębiorca, było to około 1500 do 2000 euro tańsze niż średnia więc poszedłem szukasz wada. Ponieważ z najtańszych w linii, zazwyczaj nie są szczęśliwi! Nawet kilka minut jazdy i nie jest tak źle, trochę szkoda farby i złamane prawo kolektor dolotowy (znana słabość) ujawniła przyczynę niższej cenie. Przez kilkaset więcej byłyby tworzone i dlatego sprzedaż przeszedł.

Jest to "Wydanie pierwsze"Tak z kilka ciekawych dodatków, takich jak ogrzewanej szyby przedniej! 16" koła LM, tempomat, radio CD, CV + AB, Elektryczna regulacja fotela kierowcy, regulacja klimatyzacji, itd. Po prostu świetne samochód ubrany. I co za pokój! Również kopie ogromną przestrzeń na nogi, jeden z 1,90 może siedzieć z łatwością.

Samochód ma bardzo drobnej zawiesiny, która zapewnia doskonałą obsługę. Czujesz to, co dzieje się pod kołami, a ja często doświadczają różnie, zwłaszcza z francuskich samochodów! Po wcześniejszych pozytywnych doświadczeniach z Fordem, w tym bardzo napięty Fiesta kierownicy od 2003 roku, Mondeo ustawić również nie zawodzi w tym zakresie. Silnik 1.8 16v z 125HP jest wystarczająco silny, ale nie należy się spodziewać wyścigowego potwora, na pewno nie na dole. Czy wtedy trzeba zrobić wszystkie konie prędkości ze stajni. 5 bieg ma długie i umożliwia efektywną transmisję autostradą możliwie jazdy. Silnik jest bardzo cichy, na początku pokrótce niektóre surowe ale szybko znika. Ale to jest wrażliwy silnik że nadal chce uruchomić ponownie przy nieregularnym złej konserwacji. Dobry jako paliwo V-Power usłyszeć cię, silnik pracuje lepiej. Zużycie paliwa w połączeniu ze mną 01:12, nie dziwi dla samochodu 1300kg. Na autostradzie 1:15 powinno być osiągalne. Średnio dobry silnik do tego samochodu.

Szukasz Mondeo 2001, 2002, 2003, trzeba pamiętać tylko kilka rzeczy w benzynie (diesel mają inne problemy, takie jak nebulizatory)

1. Słuchajcie silnik "kran" przy łańcuchu napinaczy / rozprowadzającej 95% prawdopodobieństwo, że klapy wirowe plastikowego kolektora dolotowego. Często nie ma wyboru, ale wymienić kolektor dolotowy, kosztuje około 600 euro i brak wyrozumiałości Forda! Zobacz także dyskusja poniżej na forum Mondeo Club na kolektorze dolotowym:

http://www.fordmondeoclub.nl/phpBB3/viewtopic.php?style=1&t = 11206

2. Sprawdź rdzy na dole drzwi, gdy zestaw krawędzi. Pierwsza seria będzie czasem rdzewieje tutaj używając nieprawidłowy zestaw uszczelniający. Jest do 12 letniej gwarancji na ciała Mondeo, również za szkody rdzy, ale samochód musi być zawsze utrzymywana w salonie Forda. Zauważ również tak, że dolna część drzwi (wewnątrz) nie jest rdza, rdza jest tam, upewnij się, że samochód jest zawsze w salonie Forda, tylko jego naprawa jest darmowa!

Ponadto kilka szczegółów, po prostu dobry samochód i koniecznością!

Aktualizować listopad 2010:

Mondeo już przejechał 160 000 km i prawie bezproblemowo przejechał 45000 km. Kratka że miałem zamontowane modelu 2003. I znowu wymienianych w oryginale, nie zamknięte całkiem ładnie mianowicie. wymienić również oryginalną sportvelgen przez zwykłych kół z kołpakami, jeśli samochód jest starszy znajdę go jeszcze z perspektywy czasu lepiej w oryginalnym stanie i należy być ostrożnym z akcesoriami myślę. Nie miałem problemów? Jedną rzeczą naprawdę tylko; Ostatnie wakacje nie mogłem przekręcić kluczyk w stacyjce, dopiero po wypróbowaniu kilka razy udało mi się ponownie uruchomić samochód aż. Domu do wynajęcia ze sprzedawcą umieszcza nowy zapłon na 120 euro, była godzina pracy. Klucze oryginalne mogę nadal używać.

Samochód będzie sprzedawany w przyszłym tygodniu, bo był wolny zawód w Youngtimer (samochód między 15 a 25 rokiem życia) odejść, dodatek od bieżącej wartości rynkowej i za wszelką cenę smaczne przychodu podatkowego. Znaleziono tylko dwa kompaktowe samochody z 1995 roku dopuszczalna, Audi A4 lub Mazda Xedos 6. I wreszcie znalazł Xedos 6 1995 tylko 97000 km najszybciej będę pisać recenzję.

Mondeo mogę w każdym razie bardzo polecam!

4.0
 • Comfort 4.0
 • wydajność 3,0
 • niezawodność 4.0
 • kosztować 4,0
 • Chcesz kupić samochód tej marki? tak

Wyrazić swoją opinię na temat pisania stylu i funkcjonalności. Przynajmniej pięć otrzymanych ocen, średnia ocena zostanie wyświetlona.

 • zły
 • niedostateczny
 • dość
 • dobry
 • doskonały