Seat Leon FR 1.4 TSI 140PS ACT (2013) przegląd

17realizacjaprędkościRok budowyRok zakupuKM-mode, przy zakupiePrzebieg ostatni
Leon FR 1.4 TSI 140PS ACT
6, Ręczny
2013
2013
30 km
50800 km
Średnia ocena czytelnik: 7.0 Zastrzeżenie MyReview

Opisy i komentarze w sekcji Myreview samochodu na podstawie osobistych opinii i doświadczeń użytkowników. Sanoma Mediów Netherlands BV ( „Sanoma”) nie może być pociągnięty do odpowiedzialności za zawartość lub możliwymi konsekwencjami. W Myreview samochód zostanie umieszczony zarówno dobre i złe doświadczenia. Redaktorzy mogą wyrażenia, które nie spełniają zasad postępowania lub bezprawnym zmodyfikować lub usunąć w każdej chwili.

Nie wolno bez zgody Sanoma do wykorzystania informacji o Myreview Auto lub rozprzestrzeniać się za pośrednictwem innych mediów.

Seat Leon FR 140 KM

 • 2000 km
 • 09 maja 2013 14:23

Od kilku tygodni w posiadaniu tego samochodu.

Mój poprzedni samochód był Octavia (2010) i teraz chciałem coś innego, nie oparte na racjonalnych argumentów, ale coś, co jest również przyjemność z jazdy. Octavia jest tak ...... niemal nudny.

Byłem w kilku samochodów wyglądało, że to Volvo V40, pole 7 Octavia 3 Toyota Auris, BMW serii 1, ale ostatecznie Leon pozostawała mi się najlepszym wyborem temat.

BMW było stało się niemal tylko spadł z powodu niskiej mocy silnika (114i).


Są Leon naprawdę bardzo dobrze moim zdaniem:

Jeździ naprawdę świetnie. 1.4 jest jeszcze oczywiście nie "hot hatch"Ale ponieważ silnik i tak 250nm uciągu ma prawie całą gamę rev pośrednie sprinty są bardzo gładkie. Czy "gorący" zadzwoń właz.

Pomimo 18"LM jest samochód nadal dość wygodne, jeszcze bardziej komfortowe niż Octavia. W nie zbyt niebezpieczne drogi przebiega bardzo dobrze, bez zbytniego daleko po ziemi. Tylko wtedy, gdy jest to rażące nieprawidłowości w sposób oznaczyć krótszy skok zawieszenia dobrze. Ale nawet wtedy, manipulacja pozostaje bardzo mocno.

Grip jest również bardzo dobra, szybka kolej, nie będzie wkrótce fledge.

Pojawienie się tego Leon I był już sukces już od pierwszych zdjęciach, mieszanka ostrych linii i tradycyjnego hatchbacka jest bardzo udany.

FR Ta wersja nie ma standardowe reflektory LED, ale prawie każdy będzie ją tam, ponieważ samochód jest naprawdę sprawia, AF, również dlatego, że nie kosztuje dużo ekstra.

Pod względem wystroju znajdę bardzo piękny ten realizacji; Lubię siebie bardziej skromne, ale nadal kompletne wnętrze. Nie było zbyt wielu przycisków na desce rozdzielczej i bez nadmiernej stylizacji.
Wykończenie nie jest jednak tak dobra, jak VW / Volvo / BMW, ale nadal na wysokim poziomie.

Przestrzeń wewnątrz jest większe niż mogłoby się wydawać z zewnątrz. Up przodu jest szerszy niż mój poprzedni Octavii i z tyłu to jest coś szerszy.
Bagażnik jest oczywiście ograniczona, ale normalne dla tego typu samochodów z tylnych siedzeń składany nadal dość duże.

Ta wersja jest pełna, między innymi, Navi, klimat kontrola, wybór profilu jazdy Lane Assist, dioda tyłu + przedni, PDC przód + tył BT Telefon + audio, wielkie sportowe fotele montażu itd zbyt wiele, aby wymienić.

Mam teraz 3x zatankowany i średnie zużycie oscyluje wokół 1 w 16. Spokój jazdy podmiejskich otrzymuję pierwszy 20 jest łatwy. gdy silnik jest bardzo cichy, nawet przy nieco wyższych obrotach. Nie wymaga inaczej wyciąga z dołu wszystko bardzo sprawnie dzięki.

Warto wspomnieć jeszcze nawet jest system multimedialny; Tak więc jest to praktycznie wszystko ustawić i obsługiwać. Posiada ekran dotykowy, który działa jako smartphone.
Dźwięk jest również bardzo dobra, z 8 głośnikami.

Wkrótce będę się niektóre "żyć" Prześlij zdjęcia, to jest konfigurator, ale są jak samochód wygląda.

dodane zdjęcia

 • Maj 14, 2013 19:10

Jak obiecał niektóre "żyć" zdjęcia

aktualizacja po 10.000 km

 • 10500 km
 • 18 sierpnia 2013 11:12

Aktualizacja po 10000 km:

Nadal jestem bardzo zadowolony z Leon!

Teraz wiem, że wszystkie możliwości systemu infotainment (przynajmniej myślę ...), mogę
nieuniknione, że z całego serca polecam; to jest super systemu.
Nadal istnieją pewne drobne błędy w nielogiczny przypuszczalnie z nadchodzącej aktualizacji oprogramowania zostanie rozwiązany.
Na przykład, nie jest funkcją lustra krotnie w ryglowania samochodu, tylko to nie działa już od określonej daty produkcji. Teraz masz dwie sekundy i przytrzymać przycisk blokujący, aby zagiąć Lustra (= standard VAG?), Ale funkcja jest wciąż w menu!

Poszła na urlop do Polski i Leon jest w porządku podróż samochodem. Ciche i komfortowe.
...... dopóki nie poszedł do polskiej autostrady ...

Normalnie nie istnieją drogi! Zdajesz sobie zauważyć, że jedziesz w sztywnej samochodu!
Są Leon Springs dobrze i płynnie na małe guzki w drodze, jak są one większe, jak grzbiet pod wiaduktem lub podobne czujesz się dobrze, ale nie uciążliwe w mojej opinii.
W Polsce, tak prawie całą drogę jeden otwór! w niektórych miejscach byłem naprawdę marszu, aby wszystkie moje ładne opony i felgi. Najlepiej unikać sztywnego zawieszenia samochodu tak. Citroen byłby lepszym miejscem.

Cały mój bieg campingowe i inne bagaże pasuje w prawo z łatwością po nieco zagadkowe.
On rzeczywiście ma zaskakującą ilość miejsca! Jako siedziba tylnym siedzeniu nie należy do Ciebie, ładując do przednich siedzeń, więc trzeba jeszcze całkiem dobry długość obciążenie dostępny.

Zużycie w pierwszym 10 000 km w zależności od obliczeń zużycia Monitorze 6,4 l / 100 km (1 na 15,6) i jest to naprawdę miłe, myślę.

Ja też teraz dobrze mogli wypróbować różne profile jazdy. Zwykle należy wybrać opcję indywidualnie wybieranego. Mam silnik Zwykle reakcję układu kierowniczego na temat sportu (inne są zbyt jasne) i A / C na eco. Silnik w trybie sport jest bardzo ładny na szosie i wybuch daleko na światłach, ale w praktyce niektóre piekący; wszystko da się trochę gazu zamiar wyciągnąć silnik znacznie i że nie zawsze jest przyjemne.
Innym (mały) Problem polega na tym, że po uruchomieniu silnika z powrotem do normalnego stanu, nawet jeśli jest profil sportowy. Będzie również zmiana nadchodzi. Po ręcznym na temat sportu jest OK ponownie.

Niedawno zostały przekształcone oświetlenie wewnętrzne dla diody LED; Wymieniłem Lampa, wnętrze nogi, tułów, makijaż i schowek. Wszystkie zakupione przez E-bay, a wynik jest bardzo dobry; piękne białe oświetlenie (nie niebieskawy), a wiele jaśniej! To nie wspominając o CAN-bus. Tylko światła z tyłu, by zrobić więcej, wtedy dioda cały samochód.

Ja również miałem jeszcze żadnych problemów z samochodem wyjątkiem skrzypiące lewego tyłu na progu lub podobnego, mam chwilę z powrotem do sprzedawcy.
I szybko brudny z tym kolorem, ale mogę winić tylko siebie, a nie samochód.

O ile pogoda.

rozwiązać drobne dolegliwości

 • 15500 km
 • 18 listopada 2013 18:52

Dziś Podniosłem Leon w salonie (Seat Punkt Amsterdam) po rozwiązaniu kilka drobnych skarg. Silnik był szczególnie zimne kaprysom; Wyjąkał i zatrzymał się. Również w stanie gorącym, on również od czasu do czasu, że tendencja, ale znacznie mniej widoczny. Dalej, po lewej stronie drzwi tylne pęknięty nadal. Obie skargi zostały rozwiązane jak to teraz wygląda. Krupier przeprowadziła aktualizację oprogramowania i dostosowanie / zamki itp smarowane
Sama ruszania byłem dość testowania lub jąkanie zniknęło i czy ładne silnik pobranej np. W swoim drugim po rzucie. On właśnie w porządku!
Wydaje się, że również lepsze "do gazu" Hang i mniejsze wahania dać więcej gazu. Również nie ma jeszcze kraakje drzwi, nawet na progu w moim sąsiedztwie, gdzie zrobił ZAWSZE. Prima rozwiązany tak!
Dalsze nadal bardzo zadowoleni z Leon. zużycie wynosi 6,4 litra na średniej (patrz monitorowania użycia), wskazując BC 6.1. Dość duża różnica, ale nadal jestem zadowolony z tej konsumpcji.
I wciąż odkrywają nowe funkcje i możliwości. więc okazało się, że niedawno oznaczone trybu napędu użyty na wyświetlaczu radia (Sport, Eco, Normal lub indywidualnego). Dla niego jest ikoną na zdjęciu, ale to nic, co to znaczy. Aż raz zmienił tryb napędu, a także zmieniono ikonę! Trzeba myśleć ......
Jednym minusem do siedziby instrukcji tak.

Miło, że ST nadchodzi, być może, że Leon jest teraz bardziej popularny, że na to zasługuje!

Po ponad roku.

 • 25000 km
 • 26 kwietnia 2014 10:28

Po roku mogę teraz mieć jasny obraz Leon szkice i nadal jestem bardzo zadowolony z samochodu!

Myślę, że wciąż wygląda bardzo ładnie i nie będzie tak szybko, jak data jakaś inna "śmiały" wzorów. Ten 5-drzwiowy i SC Lubię sport, ST znajdę piękne, ale bardziej konserwatywny.

Silnik jest teraz spokojniejszy, moim zdaniem, być może dlatego, że ostatnio jestem trochę ostrzejsze przyprawy iść jeździć kilka ciągnąc biegi. Wydaje się, że silnik jest przez to nieco luźniej. Charakter 1.4 TSI 140 KM jest wciąż zaskakująco ostry; W trybie sportowym jest to nawet dość szybko (o 1,4 ówczesnego eh!). 2 tygodnie temu w D starał się, i jestem w 215 (wyświetlacz, real ok. 210), ale zatrzymał się, ale był nadal znacznie przyspiesza. !

Pod względem podwozia Szkoda, że ​​nie miałem wtedy DCC mógł zamówić do codziennego użytku jest najlepsza firma stoiska, ale szybsze pokonywanie zakrętów itp życzę najlepszy STILL mocniej. w przeciwnym razie nie będzie nie wiele hałasu z drogi samochodem, który był w moim poprzednim samochodzie (Octavia) lub innego!

Wkrótce będę przetestować Cupra i określić, czy warto iść do oszczędności

Finał! Wymieniane przez Leon ST.

 • 50800 km
 • 05 maja 2015 13:02

Po ponad 50.000 km wymieniane Leon ST DSG zobacz moją wstępną ocenę tego samochodu.

Zawsze jechał bardzo dobrze w Leon!
Samochód jest po prostu idealny dla mnie. Wiele negatywnych komentarzy na temat wnętrza nie zgadzam się w ogóle! Myślę, że to piękne wnętrza i deski rozdzielczej dane i spokojna. Materiały te mogą być lepsze, ale tak to jest prawdziwe dla każdego samochodu. Zawsze jest coś lepszego!
ale do tej kwoty TOP!

Obsługa jest fenomenalne dla "standard" samochodu, również dlatego, że źródło / a tłumienie jest na stałym boku. nie jest problemem tak długo, jak jechać w rozsądnych sposobów.

1.4 TSI silnik jest również smaczne, wysoki moment obrotowy i moc, nadal podziwiać w jaki sposób udało im. Jedynym minusem, i nigdy nie dostali się tam, "rano nastrój" Ja nazywam to moment tego silnika. Na więcej osób narzeka tutaj na forum. Zimno motocyklowych gładko jest często trudne. Raz pojechaliśmy kilka kilometrów i to zniknęło.

Mam jeszcze zabrano samochód bo chciałem DSG oraz jako ST, który był nie tam przy zakupie tego samochodu.

4.5
 • Comfort 4.0
 • wydajność 5,0
 • niezawodność 4.0
 • kosztować 4,0
 • Chcesz kupić samochód tej marki? tak

Wyrazić swoją opinię na temat pisania stylu i funkcjonalności. Przynajmniej pięć otrzymanych ocen, średnia ocena zostanie wyświetlona.

 • zły
 • niedostateczny
 • dość
 • dobry
 • doskonały