Fiat Panda Krzyż

18Met grubymi zderzaki i duże panele nadwozia czarny Panda Krzyż wygląda przypadek „jak się nie można, ale nie pomyłka: to naprawdę dzięki napędem na wszystkie koła z EDS zablokować jego człowiek na uboczu. Ale powiesić ceną dalej.

Dla nas unosi się na wzgórze, które jest tak strome, że możemy chodzić bez możliwości mógł wspiąć się. Możemy połknąć, umieścić Off-przełącznik „off-road” zajmuje znaczącą rozbiegu i nadzieję na najlepsze. Czy ten mały żółty Pandaatje tutaj naprawdę wymyślić przeciw? Możemy kopać w akcelerator - a później Fiat skrada się jak to było dziecinnie proste dla niego. Panda Krzyż powinien być przestronny, z czarnym korpusem z tworzywa sztucznego nanoszone na typowym SUV-blef wygląd, jest on w obszarze aż rzeczy jest to, że nie można sobie nawet wyobrazić. Czego można się spodziewać: jest wyposażony w napęd na cztery koła z blokadą mechanizmu różnicowego i elektronicznego opon M + S również w błocie zapewnić dobrą przyczepność. W zasadzie, krzyż jak jego bracia FWD (98 procent mocy trafia na przednią oś w normalnych warunkach), ale tylne koła automatycznie w razie potrzeby. Oznacza to, że jeśli wspomniany przełącznik na „Auto”. W pozostałych dwóch pozycjach, ma do prędkości 50 km / h napęd stały na wszystkie koła. W przeciwieństwie do 4x4 Panda, Krzyż także Hill Descent Control. Niewielkie rozmiary, krótki przód i tył nawisy stosunkowo niską masę (1090 kg) i wąskich pasmach zapewnienia jego ostry tylną widać w obszarze wielu dużych SUV. Nic dziwnego, że na cztery koła wersja napędowy Fiat Panda (na całym świecie stanowią 20 procent sprzedaży) to tradycyjnie robi bardzo dobrze ze szwajcarskich pracowników pocztowych i włoskich rolników oliwnych. A w Holandii był niegdyś wysoki popyt na kompaktowe offroadertjes jak Daihatsu Feroza i Suzuki Samurai.

bogaty tylko
Dziś jednak jest to trochę inaczej, więc 4x4 Panda i pochodzi Krzyż właściwie tylko bogaci. Samochodów, jak i Ford Ecosport Opel Mokka są droższe niż Panda krzyża, który powinien dawać 19.995 euro. Z drugiej strony, jest to znaczna kwota dla pojazdu w segmencie A. Pomyśl o tym: na 11 595 euro iść do domu z chłodnym Panda TwinAir Turbo Edizione. Który następnie wprawdzie ma napęd na cztery koła, mniej bogate wyposażenie i 10 KM mniej w domu, to jest oczywiste, że trzeba bardzo głęboko sięgnąć do kieszeni dla tej specjalnej wersji Panda. Krzyż pozostanie wyłącznym pojawienie się w Holandii, ale to oczywiście sprawia, że ​​również kolejny interesujący dla ludzi, którzy chcą się wyróżniać. Bo bądźmy szczerzy: to coś mówi. Atrakcyjne koła 15-calowe felgi, zderzaki i nieustępliwy szukający hojny prześwit sprawiają, że solidny wygląd. Piękne są światła przeciwmgielne, które zostały przechylone poczesne miejsce w świetle reflektorów. Również wewnątrz jest od razu jasne, że nie jest to standardowy Panda, dzięki uderzające podszewka z wstawkami z „eko-skóry”, który nawiasem mówiąc czuje się bardzo lepki w gorące dni. Wykończenie w kolorze miedzi deski rozdzielczej jest specyficzna dla krzyża. O sprzęt nie ma skarg, Krzyż będzie zawierać standardowe klimatyzację i niebieski&System me-komunikacji; oraz wytwarzania TomTom. Ergonomia są dobre dla siebie, jedynym punktem krytyki są pąki podnośnika szyby umieszczone obok dźwigni zmiany biegów. Jesteś oczywiście wyższe, na wygodnych foteli, które mają raczej krótkie spotkanie. Dla segmentu przestrzeni koncepcje oferta jest dobra dla siebie, nawet już dla dorosłych to najlepiej zrobić usiąść.

ciężka praca
Jak wspomniano, znany silnik TwinAir turbo 5 KM więcej w domu niż w Panda 4x4 i 10 KM więcej niż regularne Panda. Jako takie jego występ całkiem do przyjęcia, sprint od 0 do 100 km / hw ciągu 12 sekund nie jest sędzią. W praktyce jednak, należy zachować dużo prędkości dwucylindrowego zachować idzie - i wtedy to się robi szybko z deklarowanym efektywności. Komputer pokładowy podano średnie zużycie paliwa 9,9 litra na 100 km, choć musimy być również wziąć pod uwagę, że posunęliśmy się trochę offroad. Średnio powiedzmy 1 na 14 powinny być również realizowane. W dolnej części silnika sprawia, że ​​niestety bardzo mało, co w połączeniu z krótszym pierwszy bieg jest nadal sporym wyzwaniem do jazdy płynnie od zera. Po uruchomieniu, to wszystko jest w porządku, tak długo, jak igła obrotomierza, ale nie zbyt daleko z tyłu torby późno. Dźwięk dzielnego tweepitter jest niestety mieszane błogosławieństwo, powyżej 3000 obrotów na minutę, to jest bardzo widoczne, a dźwięk, który sprawia, że ​​myślę o motoroweru. W końcu będzie można się przyzwyczaić, ale należy się spodziewać więcej wyrafinowania do 20.000 euro. Co do jazdy, nie mamy żadnych skarg, bo już skok zawieszenia jest Krzyż niezwykle wygodne. Gdzie poprzednia generacja Krzyża był nieco nierówne, wiem to Nowicjusz nierówności i dziury na zaskakująco dobrze odpracować. Zgoda, w krótkim odstępie czasu wegellende on jest niespokojny, ale to, co chcesz, z rozstawem osi 2,30 m? Można by pomyśleć, że przez długi zawieszenia, wysoki środek ciężkości i wygodną regulację ogromne pochyla się w zakrętach, ale to jest bardzo złe. Wydaje się nawet zrobić małą różnicę z regularnym Panda, i to dość. Zakręt rycerz jest częściowo z powodu jakiegoś pośredniego i sztucznej uczucie kierowniczego przyznać, ale segment ten jest dynamikę jazdy u wielu ludzi nie priorytetem. W codziennej praktyce, Panda Cross jest wygodne towarzysz że jest ładne poręczne dzięki swoim kompaktowym wymiarom. Czy jesteś gotów na to, aby odliczać 20.000 euro, będzie musiał zdecydować, dla siebie, ale faktem jest, że Fiat przynajmniej daje możliwość wyboru A-segmentacji, która wyróżnia się, ma dobre właściwości terenu i przestronny siedzi w jego rzeczy.