Starych samochodów benzynowych wciąż w Rotterdam Strefa ekologiczna

91Eigenaren od samochodów osobowych i dostawczych napędzanych benzyną, a przed dniem 1 lipca 1992 roku, mogą nadal prowadzić ponownie w tak zwanej strefie Środowiska Rotterdam. Sąd Rotterdam podtrzymał swoje zastrzeżenia.

Diesel samochody, oba pojazdy osobowe i dostawcze, sprzed 1 stycznia 2001 r rzeczywiście mogą być wyłączone z centrum Rotterdamu.

Rotterdam w listopadzie 2015 roku uznał, że stare benzynowe i wysokoprężne pojazdów nie wolno jeździć w strefie ekologicznej. Tak więc jest nadzieja na poprawę jakości powietrza. Strefa, która istniała do samochodów ciężarowych, w przybliżeniu obszar na północ od Nieuwe Maas w ringu.

Czternaście strony udał się do sądu. Który stwierdza, że ​​gmina Rotterdam podjęła wystarczającego uwzględnienia interesów wąskiej grupy właścicieli starych samochodów benzynowych. Według badań stanowią zaledwie 0,14 procent całkowitego ruchu i wydajność środowiskową wyłączeniem tych samochodów jest znikoma, według sądu.

obozowicze
Gmina jest potwierdzone na granicach dla wczasowiczów. Mogą zorganizować według sądu wystarczające zwolnień spakować i rozładunku.

Milieudefensie jest rozczarowany orzeczeniem ponieważ poszczególne interesy kilku przewyższają zbiorowe interesy zdrowe powietrze. „” Ten przypadek pokazuje, że znowu kolej domu jest utrzymanie lepszy i bardziej sprawiedliwy, aby umożliwić gminom stref ekologicznych, „” mówi działacz Anne Knol Milieudefensie.