„BMW CSL przywraca ‘

17BMW miałby zamiar przywrócić nazwę CSL. Kombinacja liter dla magicznych miłośników tej pory stosowane tylko kilka modeli.

Frank van Meel, Holender na czele od 2014 roku w M GmbH, które wydali na IAA we Frankfurcie. droga & Tor donosi, że nazwa CSL w przyszłości zastąpi oznaczenie GTS w składzie BMW. Oznacza to, że Coupe Sport Światło / Leicht jest ponownie zarezerwowane dla najbardziej zapalonych wariantów modeli BMW M. Które są podzielone na różnych szczeblach sportowej, ponieważ oprócz już znacznych przyjemność jazdy zorientowanych „normalnych” M i GTS modeli, istnieje również CS-label, który znajduje się pomiędzy standardowym modelu i GTS / CSL.

Ostatni samochód, który mógłby nosić CSL-label, generacja M3 E46, który znał podziały. CS, czy samochód z „competetion pakiet”, był wtedy M3 w tym kierowniczych i 19-calowymi kołami CSL, ale bez jego rygorystycznego odchudzania, wyższej mocy i wyglądu. Nawiasem mówiąc, nie było to wersja CSL z E36 M3, ale jest jeszcze rzadsze niż jego następcy.

„BMW CSL przywraca '

Jedyna inna produkcja BMW CSL nazwie The 3.0 CSL od lat 70-tych. Ten model homologacja na podstawie E9 coupe dzięki jego dziwaczne, dodatkowe spoilery legendarnych wśród miłośników BMW, co było powodem BMW przyjść z samochodem 3,0-CSL Hommage koncepcji w 2015 roku.

Kiedy iw jaki samochód powraca do CSL-label, dopiero się okaże. Specjalna wersja oparta na M2 lub M4, jednak jest najbardziej oczywista.