Ferrari grozi opuszczeniem F1

65Topman Sergio Marchionne Ferrari umieścić nadchodzące dyskusje z Liberty Media w styczniu właścicielem praw komercyjnych do Formuły 1 pod ciśnieniem. Włoski lider zespołu grozi strajk odejście od szczytu wyścigów samochodowych i amerykańskich schwytanych sposób, który szkodzi interesom Ferrari.

"Formuła 1 jest w naszym DNA od dnia naszych narodzin „” Marchionne powiedział. "Ale jeśli nadal będziemy zmieniać piaskownicy, a następnie dotrzeć do punktu, w którym Sandbox jest nie do poznania, to już nie grać, „” powiedział trochę zastanawiające.

Ferrari to jedyny zespół, ponieważ pierwszy sezon Pucharu Świata w 1950 roku jest częścią Formuły 1. Marchionne nie może siedzieć z nim w jego własnych słów, może on być odpowiedzialny za zabytkowym wyjazdu. "Jak się czuję? Jak milion dolarów, ponieważ oznaczałoby to, że będzie pracować z alternatywy, bardziej racjonalna opcja też. „”

Liberty przedstawił we wtorek w Paryżu plany na przyszłość. Obejmują nowy, tańszy i prostszy konstrukcja silnika chce American Executive od 2021 do zmniejszenia kosztów zespoły bardziej sprawiedliwego podziału dochodów i co konkurencja coraz bardziej zrównoważone. Marchionne powiedział, że jest zmniejszenie obciążeń finansowych z Formuły 1 na korzyść, ale wątpi innych strategicznych propozycje, bez wchodzenia w ich zawartości.

"Chcemy zachować wyjątkową pozycję Ferrari na rynku i wzmocnienia „” Marchionne stwierdził, że nie wyklucza się przenieść do innego mistrzostw. Liberty następny wtorek rozmowy z zespołami F1 ponad reform.

Szef zespołu Toto Wolff Mercedes był już sceptyczny wcześniej w tym tygodniu o planach samochodowych dla Formuły 1 od. Według austriackiego, nowy silnik jest po prostu dużo droższe. "To jest ich wizja i propozycja, ale Mercedes nie. A pozostałe zespoły nie są pod wrażeniem, „” powiedział Wolff, który w ostatnią niedzielę z jego lider Lewis Hamilton zdobył świat.