Renault Clio Estate Energy TCE Dynamique 90 (2016) recenze

2uskutečněnírychlostirok výstavbyRok nákupuNajeto poslední
Clio Estate Energy TCE 90 Dynamique
5, Ruční
2016
2016
10500 km
Průměrný čtenář Hodnocení: 8.1 Disclaimer MyReview

Popisy a komentáře v sekci Myreview vozu na základě osobních názorů a zkušeností uživatelů. Sanoma Media Netherlands BV ( ‚Sanoma‘) nemůže být zodpovědný za obsah nebo možných následků. V Myreview bude vůz umístěn dobré i špatné zkušenosti. Editoři mohou výrazy, které nesplňují pravidla chování nebo nezákonného upravit nebo odstranit za všech okolností.

To není povoleno bez souhlasu Sanoma používat informace pro Myreview Auto nebo šířit prostřednictvím jiných médií.

první dojmy

 • 300 km
 • 04.05.2016 17:13

Proč to auto?
S trochou tam, naše Fiesta ukázalo trochu na malé straně, zejména zavazadlového prostoru. Vzhledem k tomu, auto bylo v roce 2010, zatímco Picanto moje žena přišla v roce 2005, přesto se rozhodl vyměnit Fiesta v souvislosti s (mnohem) vyšší hodnotu při dalším prodeji.

Rozhodnutí
Samozřejmě, že jsem prozkoumal pole první rozšířil a první tři vyšli z populárních vozů. V každém případě to bylo předem jasné, že by měl být disk nebo majetek, v souvislosti s prostorem. Kia Cee'd SW, Ford Focus SW a Renault Clio Estate byly vozy volby. Kia se rychle spojena s velkým motorem, který by vyvolával spotřeba je příliš vysoká. Pak řízený testovací jízdy v obou Focus a Clio.
Nakonec rozhodnutí padlo pro Clio. A B-segmentace je dostačující pro naši rodinu, a když jsou vybrány všechny možnosti, množství pod hranicí bylo dost zajímavé. Kromě designu Clio kdysi krok před Focus. Ohnisko, ale úžasný jak v chování i ve vesmíru byl vlastně příliš drahé soutěžit s Renaultem.

prodej
Po rozhovoru s prodejcem je uzavírána na Renault Clio Estate TCE Dynamique 90, s vybranými balíčky a možnosti:
- Comfort Extra (ovládání klimatizace, dešťový a světelný senzor, elektricky sklopná zpětná zrcátka)
- Město Extra (parkovací senzory, kameru pro couvání a středová loketní opěrka)
- R-Link (luxusní a rozšířil multimediální / navigace)
- chrom okno proužek
- Kovové rámy typ: mučenky noir
- tónovaná skla

V průběhu jednání jsme se ještě podařilo dohnat:
- plná rezervní
- Waxoyl lakování
- SPZ s aplikovanými písmeny.

Čas doručení: 3-4 měsíce.

první dojmy
I když není moc říct, samozřejmě, později, ale už mít řízený první dojmy po prvních sto kilometrů.

Jízdní komfort a prostor
Když sedíte za volantem, vidíme, že auto v přední straně je velmi prostorný. I když je vůz B-segmentace, mohl byste skoro říci, že vám může být co do činění s C-segmentace mají? No, v každém případě, B 1/2. Takže opravdu čistý. V posledním čtvrtletí roku 2015, existují některé (menší) byly provedeny změny interiéru verze Dynamique, což jsem byl velmi spokojen. Za prvé, horší nejvyšší bod při zkušební jízdě, plastové vložky na volantu je pryč! To je nyní plný kůží potažený volant (GT-version). Tyto kliky jsou opatřeny plastovou podložku v místě vysoce nakažlivé vysoký lesk plastu. Pouze rám přístrojové tabletu je stále vysoký lesk, několik malých akcenty v interiéru post. Pocta, Renault. Vůz vypadá poměrně hodně zralejší ven. Kromě toho, že hodiny mají červené ukazatele a páskové opatření (namísto žluté).
Kromě toho sedadla jsou vybaveny novou designovou čalounění. Šedé akcenty povlaku se pohybují od středu sedadla a zpět do okraje sedadel. Pokud jde o pohodlí. Sedadla jsou velmi pěkné, ale ukazuje záda, zejména v bederní oblasti, velmi malou podporu. Tváře jsou velmi měkké. Celkově vzato, budete mít ostřejší zatáčkách trochu houpala sem a tam ve svém křesle. Zatím jsem pocit, že když znepokojující.
Zadní: No, myslím, že v tuto chvíli jeden z větších stinné stránky. Na zadní straně si nepřejete, aby tři dospělé osoby na jízdu, která trvá déle, než, řekněme, hodinu. Když jsem sama, pořád sedět s koleny proti sedadla (I 1.7. Ve srovnání s Fiesta je vzdálenost mezi přední a zadní sedadla výrazně snížena. Vzhledem k tomu, naše rodinná situace je však problém v prvních několika letech.
Kufr: Samozřejmě jsme si koupili Estate: No v segmentu B. Tam je hodně v. Škoda, že náš složený kočárek (což je poměrně dlouhá) Bohužel, podélně nebo příčně jde do toho. Obrovský plust bod. Téměř se otevře celá záda. Neexistuje absolutně žádná otázka parapetu. Velmi praktické a pěkné!

Ride a manipulace
Předtím, než vůbec nic o chystá koupit tento vůz, jsem četl hodně o tom, kde některé negativní věci, o motorizaci a spotřeby. Během posledního trochu později. Co se týče manipulace: Velmi pohodlné. Lehčí než polstrované Fiesta způsobuje rány a prahy s větší flexibilitou být odstraněny. Něco, co opravdu rád. Nejsem sportovní podvozek, který jsem ve svém nebi zahájen. Řízení je přímé a lehký, něco, co jsem raději dělat. Spínání je podle mého názoru něco kaučukovitý ale poker přepínač nebo přesné. Online hodně čtu o špatné viditelnosti kolem trenéra, ale nemůžu se vztahují k tomu. Ano, zrcadlo je trochu na nízké straně, což může způsobit problémy u semaforu, ale vnímám to jako rušivé. Zadní pohled je dobrý, okna mezi C- a D stylu dává Panství mnohem větší viditelnost než hatchback. To, co jsem opravdu potřeba si zvyknout na provoz navi, které se musí stát za řidítky jako celek. Jsem raději tlačítek na volantu, než za sebou. Hluk v něčem trenéra jinde jsem četl mnoho stížností. Jsem velmi pozitivně překvapila, v tom smyslu, že slyšíte jen velmi málo hluku motoru. Při vyšší rychlosti znamená, že blok je velmi tichý. Tlustý v pořádku tak. Avšak čím rychleji jdu, tím víc vítr hluk podél sloupků. Zdá se, že známý nedostatek tohoto vozu. Dívám se na to, jak to je něco, co chci se podívat přes obchodníka až. V rámci záruky by bylo snadné přizpůsobení.

R-Link
Lidé jsou spokojeni nebo tam, nebo najít něco. Určitě spadají do první kategorie. Jedná se o univerzální systém s mnoha možnostmi. V době psaní tohoto textu jsem začal jen na cestu přes tento systém, ale procházení bez problémů. Navigačních příkazů může být poskytnuta pomocí rozpoznávání hlasu, ale tady to máte, co potřebujete čas. Systém, který reaguje velmi pomalu. Zajímalo by mě, jak placené služby LIVE TomTom pro práci ve spojení s standardní navigací. Zajímalo by mě, jestli je to stojí peníze. Už jsem četl, že aktualizace nákup mapa může být nákladné podnikání, protože Renault nesouhlasila s TomTom jednoduchých změnách poskytují. Trochu nešťastné, ale tady mám, takže nemám žádné zkušenosti umožňuje nesoudí dále na to.
Spojení Bluetooth s mým iPhone byla provedena ve velmi krátkém čase a funguje dobře. Nemám rozhovory vedené tak, aby žádný takový rozsudek. Zvuková kvalita streamovaného hudby je lepší, než se očekávalo. Velmi špatné příběhy o čtení, ale v mém případě Jsem ohromen. Systém se připojí k i-Tunes a plně adresářovou strukturu alb a seznamů skladeb dokonce úplně. Také jednoduše připojit iPod lze kombinovat s kabelem USB k R-Link, která rovněž zachovává strukturu složek v tomto dokumentu. Něco, co jsem doufal, ale nečekal. Třída tak!
Nevýhodou je, že je matoucí strukturu menu systému. Něco Nejdřív jsem stisknutím jednoho nebo dvou tlačítek mohl dělat cokoliv, zdá se spojit R určitě jít trochu těžkopádné. By mohly být použity pro.
Zvuková kvalita digitálního rádia přes 3D Arkamys reproduktorů je dobrá. Očekávat žádné zázraky, ale pro nativní audio zařízení, které splňuje v pořádku.
Pěkný je, že systém značně podporuje v ‚ekologické jízdy‘. Dokonce svézt skóre, jak se vaše jízda je šetrný k životnímu prostředí (nebo ne).

Motorizace a výkon
Důležitý, ale ne nejdůležitější pro mě (to byly dvě kategorie nad sebou). Úmyslně zvolil TCE 90, protože se chci co nejnižší spotřebu paliva. Diesel není možné, protože jsme méně než 15k do roka hodiny. V testu pohon již v tomto turbo-foukané bloku zcela dát impuls vozu. To přijde asi 2000 otáček za minutu, a to dělá auto docela dobře přijde v dopravní zácpě. 1,25, byl atmosférický od Fiesta zde podstatně obtížněji. Něco, co jsem skutečně muset zvyknout na nízké rachot motoru. Než se nadějete, že jste již vysoko na otáčkách. Tento blok se proto vyzývá, aby otáčky, což vede k mnohem vyšší spotřebu. Rychlé převíjení vpřed a středně pravá noha udržuje spotřebu v mezích. Poté, co do rychlosti, bude to nějakou dobu trvat, než dělat svou rychlost, ale tam bylo určitě něco. Podle předpokládané řízení to nemusí být problém. Začít včas s rychlostí a pak dál. V pořádku.
Start / stop systém je něco, co musím zvyknout. Myslím, že je to v pořádku systém, ale zatím to není vždy k dispozici. Samozřejmě, že systém nebude fungovat, pokud je klimatizační jednotka se usilovně snaží vyhodit, nebo když je motor studený, ale v běžné jízdě jsem si příliš často zpráva, že systém není k dispozici. To čekání jsem jen přemýšlel, než jsem možná jen se dívat na pořady. Jste klidné jezdce, který poskytuje kontrolovanou plyn a chápe umění rychlého řazení nahoru, pak budete příjemně překvapeni. Jste více zvyklí na šlachami až 4000 otáček za minutu, než řazení nahoru, pak tento blok je dost k pití. Chtěl bych jít na naftu.

spotřeba
300 na pult, jak musím moc říct. Palubní počítač poskytuje v průměru pohybuje mezi 5,9-6,1 na 100 km, nebo 1: 16,4 - 16,9 najdu auto, které lze dále předpokládat, že je docela pěkně. Několik poznámek, zatímco: Tam bylo mnoho město kilometrový výkon a já jsem nebyl na tlačítko eco. Takže mám veškerou důvěru, že to může ještě dolů.

Více brzy ...

Aktualizace po 10,000

 • 10500 km
 • 05.01.2017 16:05

Po ujetí několika měsíců s Renaultem mít, jsme prošli 10,000 tento měsíc. Čas pro aktualizaci:

Jízdní komfort a ovladatelnost.
Stále velmi spokojen. Je to v pohodě auto, které posílá dobře a dělat, co chcete. Volant je příjemný na dotek a lze jej snadno použít. Rychlost je omezena na 100 km za hodinu, a to ukazuje omezený hluk při jízdě. hluk větru se zdá být pouze skutečně přítomen v protivětru. Podle mého názoru, neruším dost akutní, co s tím dělat, ale řeknu, rozhodně v první zatáčce.
Minus paličatý naladěné plavby. Systém reaguje příliš pozdě na svahu, takže rychlost je příliš vysoká nebo příliš pozdě. Skutečnost, že tlačítka na volantu nejsou osvětleny Připadá mi divné.
Během letních prázdnin jsme jede do Německa a funguje to velmi dobře. Je to vůz, který je stále chutná po několika hodinách poháněných. Židle jsou pěkné pohodlné, ale místo bylo hlubší líbilo. Takto získaná suspenze se naladěn pěkný pohodlný čímž dálnice byla radost řídit přes.
Přepínání Myslím, že nejchutnější z auta. To je to, co znecitlivění a ne zcela přesné. Uděláte dlouhé tahy, že poker, který je příliš dlouhý. Vzhledem k počtu nižších otáčkách na rychlost I ujít žádnou 6. převodový stupeň. V rámci ekonomického řízení, musel jsem si přál mít.

úspěchy
Víc než dost pro můj styl jízdy. Foukaného blok poskytuje dostatek mě povzbuzující tahem is např. Jízda do Van Brienenoordbrug přes rampy IJsselmonde, auto stále přitahuje velkou ve čtvrtém rychlostním stupni. V horách Sauerland jezdí spolu hezky. Svah má nějaké problémy, ale pro mě, aby bylo možné přivést dostatek energie na rychlost. Vůz pak smyčky docela doušek cesty.

R-Link a další systémy / Možnosti
Vám může přinést hodně, ale funguje to neuvěřitelně těžkopádné. I když se struktura menu systému je v pořádku, přechod z jedné na druhou rádiovou stanicí je například velmi trapné. To trvá příliš akci! Škoda. Velmi dobrá je navigační systém, který navzdory své těžkopádnosti, se dobře hodí k provozu. Hlasové ovládání je bolestně pomalý, ale funguje vždy.
Start / stop systém a teď jsem si opravdu funguje pouze tehdy, pokud jsou splněny všechny podmínky optimální. Vím, že v předstihu teď, když udělá nebo ne. Světelný senzor funguje velmi dobře, ale tam se zapíná příliš brzy na osvětlení. Měl jsem mapových drive barvy v prvním stupni potkávacích světel, ale udělal to rychle opustili, protože jste odesílání v plném slunečním světle při nočních barvách. Uvidíme, jestli obchodník může udělat něco tady.
Méně pozitivně, jsem na dešťového senzoru. Mohlo by nikdy dobré. Nebo-li rychle odstranit, nebo příliš pomalu. Nastavte knoflík na rukojeti nebude dobře. To musí být opravdu lepší, Renault!
klimatizace funguje velmi dobře. V chladných měsících, nicméně, to trvá dlouho, aby teplý vzduch začne šířit. Bohužel opět poškrábání nepřítomného čelní sklo ohřívač.

prostor
Vpředu víc než dobře, nemohu říci nic jiného. Zadní vlastně těsný. Jako dospělý jste je nevelký. Rodiny se staršími dětmi jsou opravdu lepší podáváme s C-segmentace. Kufr vypadá prostorná, ale při načítání svátek dopadlo docela stále zklamáním. Zejména skutečnost, že, jak se výška zvětšuje od ložné plochy, z auta šířka se zužuje, je velmi nápadné. Naštěstí nebudeme velmi často auto tak zabaleny. Více než dostatečný prostor pro kočárek nebo kočárku, mimochodem.

Údaje, které 10,000
Poté, co se to stalo, že autorádio (což normálně zhasne při otevření dveří řidiče) nebyla provedena delší. RLINK systém byl zřejmě zasekl. Naštěstí dealer jen pár kilometrů od nás a řekl nám, že vy nebo čtvrtiny autorádio musí opustit zaparkované (?) Nebo musíte odpojit jeden z pólů baterie. Mělo by to stát znovu bude nabízet aktualizace softwaru útěchu.
Vůz se začne praskat boční dveře, když se vezme bouli trochu. Mám podezření, že něco kaučuků. Nechal jsem to vypadalo na první odbočit.
Při doplňování paliva otočit zbraň dozadu brzy! Pokud existuje 8 litrů, když může se obrátit všechno pryč. zvednout, držet vzhůru nohama, všechno nezáleží. Pouze pistole tak daleko, že si udržet benzín vidí proudit do prací nádrže opravdu naplnit nádrž. Velmi nepříjemné.
Zvukový někdy začíná ve špatném stavu. To znamená, že v jiném, než že ho opustila režim. Například, auto opuštěný v režimu rádia, zatímco na začátku příštího spuštění režimu USB. Podivné a jistě proto, že systém funguje, jak jednoduše a rychle (ne), je velmi nepříjemné.
Jako vždy to je také pravda: první scratch dělat to nejlepší. Kromě toho si myslím, že barva velmi náchylné k poškrábání.

spotřeba
Po posledním dopise, spotřeba dokonce poklesla o několik desetin až na 5,4 l / 100 km, ale v zimních měsících vznikly proto, že jsem ještě půl litru výše. V tuto chvíli, takže průměrná kolem 5,7 l / 100 km. Není to špatné, ale jsem čekal víc, a to zejména proto, že jsem velmi pečlivě řídit (rychlou akceleraci a dlouhou zavádění rychlosti, hodně najetých kilometrů ve městě). Nicméně, mnohem účinnější než předchozí auta, zatímco to bylo trochu nižší hmotnosti. (6,3 l / 100 km)

Klady a zápory
Až dosud většina klady a zápory na náhodně

+ Stále krásný design a barvy
+ pohodlné místo k sezení, provoz a manipulace
+ ekonomický
+ dobrá navigace RLINK
+ Provoz klimatizace
- těžkopádné provozovat a nestabilní RLINK firmware
- mírné kontrola dešťového senzoru
- Ohřívač přichází pomalu

4.5
 • komfort 5,0
 • výkon 4,0
 • spolehlivost 4.0
 • náklady 4.0
 • Koupili byste si auto od této značky? možná

Dejte svůj názor na styl psaní a použitelnost. Nejméně pět obdržela hodnocení, zobrazí se průměrné hodnocení.

 • špatný
 • nedostatečný
 • dost
 • dobrý
 • vynikající