Renault Clio Estate dCi 90 Energy Night & Day (2014) recenze

5uskutečněnírychlostirok výstavbyRok nákupuNajeto poslední
Clio Estate dCi 90 Energy Night & den
5, Ruční
2014
2015
20000 km
Průměrný čtenář Hodnocení: 8.1 Disclaimer MyReview

Popisy a komentáře v sekci Myreview vozu na základě osobních názorů a zkušeností uživatelů. Sanoma Media Netherlands BV ( ‚Sanoma‘) nemůže být zodpovědný za obsah nebo možných následků. V Myreview bude vůz umístěn dobré i špatné zkušenosti. Editoři mohou výrazy, které nesplňují pravidla chování nebo nezákonného upravit nebo odstranit za všech okolností.

To není povoleno bez souhlasu Sanoma používat informace pro Myreview Auto nebo šířit prostřednictvím jiných médií.

ÚVOD

 • 5000 km
 • 19 duben 2015 21:56

Po vstupu do své nové práci jsem jel první polovinu do VW Polo BlueMotion TDI (viz mé recenzi jinde). Pak jsem se nechal řídit novou smlouvu o pronájmu volby. Staré časy jsou u konce a C-segment (Astra, golf, atd.), Byl již tam. Zanechat Mondeo, Avensis, nebo dokonce BMW řady 5, jakou jsem kdy jel. To byly časy. Ale nemůžu nic říct, protože nová stálá práce na 57. a kmeny zabije za pronájem. Uvědomuji si, že velmi dobře! Byl jsem šťastný jako malé dítě ještě jednou bych mohl vzít zbrusu nové auto v provozu. Stala se Renault Clio 1.5 dCi Estate noc a den. V mém předchozím zaměstnavatelem, jel jsem Clio 0,9 TCE a tam byl více než spokojen (viz jinde). Samozřejmě jsem si myslel o jiných vozů. Daňové aspekty jsem nemohl ignorovat, a proto bych chtěl mít 14% auto a o něco větší a. Brzy jsem připraven. Clio Estate s dieselovým motorem proved být i jediný kombi s dieselovým motorem, a 14% přídavek v B-segmentu. Leasingová společnost měla nový Estate v noci & Výkon den skladě v CASSIOPEE Gris. Líbila se mi ta multimediální systém R-Link bude mít, ale okamžitá dostupnost jsem našel atraktivnější než čekat několik měsíců. Ale pak standardní. Mám jen navíc ještě dostat do středové loketní opěrce a v polovině února jsem ho mohl vyměnit za můj hlučný Polootje elegantním Clio Estate.

Tělo a interiér

Návrh stanoviska se může lišit v Samozřejmě, ale design obou modelů Clio, hatchback a kombi, pořád žádná konkurence v tomto segmentu. Já hlavně jako Estate skutečný vůz s pěkný vzhled a formát blíží C-segmentu. Obecně lze říci, že nejsem fanoušek kombíku. Myslím, že až příliš často důrazně dále jen ‚exekuční příkaz‘ modelu, ze kterého je odvozen. Nicméně, tam jsou výjimky a Clio Estate najdu krásně stylizovaný. Způsob, jakým se tmavá skla ve vlně kolem jedoucí auto a okenních sloupků optické ztráty je najít. Noční & Den má chromovaný pás podél oken návrh zdůrazňuje navíc. Šedá malované 16 palcová kola se vešla na velmi dobře s barvou auta. The Estate je samozřejmě mimořádně výhodná oproti hatchbacku: koloniál přepravky a rekreační věc mik snadno zpět kryt obrazovky je zapnuté a připravené. Svažující se linie střechy, co dělá tento vůz tak krásné, majetek není mule pro skříně a sedací soupravy. Pak stačí koupit Dacia Logan.

Můj hlavní námitka a podráždění v předchozím Clio byl hluk větru. Tam prý pracovali! Myslím, že Renault udělal některé operace, protože s větrem v zádech, auto opravdu docela tichý. Protivítr dělá Clio ještě trochu hlučný, ale zdaleka ne tak zlé jako předtím. Dveře jsou lepší na konci než na svém prvním Clio. Ne Audi, ale ne Trabant mohu-li dát to tak. Dveře zavazadlového prostoru uzavře jinak bylo téměř „Němec“ s pěkným vyfoukat.

Uvnitř, pro mě alespoň, známém prostředí. Black (pro užitková vozidla) a trochu bling bling. Ne každý má chuť, ale mám rád hravý a stylizované. Auto Testery udržet dotírající o levných materiálů v tomto voze. Připadá mi to všechno tak špatné. Je to opravdu není VW, ale vše je pečlivě dohromady a jak mé předchozí Clio jak vytáhnout v této recenzi, jsem neslyšel chrastítko ve Clio 1,5 roku. Polo byl po čtyřech letech bojovaly chrastící vůz s pískací židlemi a broušení a vrzající přepravě unavený. Krásné materiály říkat ne vždy to, co! Nábytek ve výborném před Clio a požehnáním pro zádech. Prostor na zadních sedadlech je naprosto bezcenné. Prostě příliš těsný. Jen děti nebo dospělí až 1,70 metru může sedět pěkně. V naší rodině žádný problém, ale jeden aspekt vzít v úvahu při zvažování Clio. Zavazadlový prostor je samozřejmě velice prostorný a pěkně přístupné s pohodlným dvojitým dnem pro ležící volné věci. Co se týče vybavení a funkčnosti budu brzy.

Celkově vzato si myslím, že Clio Estate obrázkem auta, které určitě se zdá, aby se vešly dohromady. The Estate Budete také Business pěkně po celý den a je mnohem praktičtější než hatchback. Ale Clio je příliš těsno na zadním sedadle po delší osob.

řidičský

Velmi odlišný blok je motorová nafta, která je umístěna v motorovém prostoru s ohledem na tříválcového ve svém prvním Clio. Z tohoto důvodu jsou ve skutečnosti zcela odlišné vozy v charakteru. Dr. Jekyll a Mr. Hyde bych jim zavolat, není v vypadá, ale povahově. 900 cc drieclinder je velmi pozorný cestovní stroj, diesel je mnohem klidnější děje. Krátký hatchback s jasným toerenmachinetje mě pokušení více než jakmile Flink auta pobídnout. Vznětový dává Clio velmi uklidňující přírodu a jdu tam se rozhodně klidnější. Vznětový najdu (velmi) nízkou rychlostí shnilé chrastítka. Ale jakmile uděláte trochu rychlost je pryč a to je téměř mlčí diesel s pěkným soundtrack. V letech 1500 a 3000 otáček za minutu, je motor dobře na míč a Křivka točivého momentu je zcela plochý. Maximální výkon se dosahuje při 4000 otáčkách za minutu. Mám 1000 km udělal velmi tiše a já pak velmi pozvolna, že plovák na koni. Renault ukazuje, že pouze 6500 km od hlavního města je plně k dispozici. Nejsem tam ještě, ale zjistil jsem, že je hladký auto. Semafor Sprint: musíte pocházet z dobré rodiny ... Expressway: kus koláče a je velký rozdíl s třemi válci. Myslím, že splňují holandské silnice, ale Autobahnen střílet, že motorové opravdu málo. Mezitím jsem zde v Německu s naftou. V zádi a prd znamená při teplotě 170 a koláč je stále na. Kromě toho, v relativním klidu. Stejně tvrdě samozřejmě ne, ale je zřejmé, že některé B-klassertje dnes může přijít spolu dobře mezi německou silou. Také se domnívám, že majetek na dálnici, která má o něco lepší směrovou stabilitu.

Zjistil jsem, na tři válce Clio Hatchback z času na čas, hezčí auto. Na kruhových objezdech, v pohoří Eifel a Alp, jestli mi rozumíš. V každodenní praxi to Estate diesel je lepší, ale kvůli snadnosti, s níž manipuluje svou sílu, mírový charakter a v neposlední řadě i spotřebu paliva. Překlenout!

spotřeba paliva

Mohu být stručná kolem. Všechny vozokilometry, počítadlo je nyní na 4,5 litru na 100 kilometrů (1: 22,2, Palubní počítač), a to je nejlepší výsledek, jaký jsem kdy jel. I narazit obvykle tichý s provozem v Randstad, ale nebojím se chlubit auto a znovu docela nakopat zadek. To vše činí z tohoto diesel nezáleží. Na rozdíl od jiných řidičů, já používám na tlačítko ‚eco‘ opravdu pravidelně. Motor běží hladší než když je v dopravní zácpě chladu a méně ‚nevrlý‘. Je dobré žít. Ať už šetří na pohonných hmotách, nemohu opravit. Nicméně, eco tlačítko nebo ne, gratulujeme Renault k této nádherné úsporu paliva!

Odpružení a řízení

The Estate je tužší objevily vzadu než Clio hatchback. To by mělo za následek lepší manipulaci s průvodcem najít novináře. Snad. Na dlouhém sjezdu nebo ohybu dálnice, Estate je opravdu jako dítě, jistě. Ale s rychlým házení a projekční práce v zatáčkách, na statku opravdu v nevýhodě. To by mohlo být trochu akademická, ale vy pozorovat rozdíl v oblibou jízdě na kruhových objezdech, silnic a horských silnicích. I když je okrajový, ale Polo je vynikající jezdec ohýbat a je rozdíl ještě větší. Kromě toho, jemná suspenze. Dobrý komfort odpružení a zvuková izolace. Škoda Conti, protože Michelin jsou opravdu lepší, pokud jde o uchopení a manipulaci drobné nerovnosti povrchu vozovky. Spínací a propojení je skvělé. Mnoho aut s diesel pod kapotou bude mít někdy trochu těžký spojku. Clio dCi ne. Řízení je lehké a přesné s velkým koženým volantem. kontrola učení Clio plastovému vložku, v jeho spodní části. V mé verzi v lesklé šedé který může ještě kousat, protože to odpovídá barvě vozu. Existují také vkládá v bílé barvě! Prostě hrůza. Pokud se budete řídit kolem nosu sedátko. No, takže buďte opatrní při objednávce. Někteří recenzenti mají ostré hrany na spodní straně vnitřní strany vložky. Jo, to je nedbalý dokončování a ostré, ale pokud máte při jízdě trpí tam je něco, s cílem zlepšit řídicí techniku ​​...

Zařízení a funkčnost

Když jsem viděl Clio poprvé, byl jsem ohromen s tím, co bylo nabídnuto všechny peníze (výrazem). Chystáme se být o něco dál v čase, a to je neuvěřitelné, co nejnovější elektronické auta (mohou) vybavena prostředky. Clio je v této oblasti nyní levou a pravou předjet nové generace Corsy i20 je, Fiesta Fabia a tak dále. Noční & Výkon den je docela dobře obdařen slyšení věcí, ale to padá dál. Tam jsou jistě nezbytné pozorování po mém boku na zařízení a funkčnost. Chcete-li začít s, a já naprosto f ... ing je šílené, v zadní žádné světlo! Už jsem napsal tolikrát, a to i s jinými vozy. Mám věci v zádech, jako pytel nebo bundu. Chci-li něco tam chci vidět, že i ve tmě! Pan Renault: pro bůhvíkolikáté, s'il vous cop! Kromě toho nedostatek výškového nastavení pro sedadlo spolujezdce také falešný hospodářství. Moje žena je poměrně malý a já mnohem větší, a tak je sídlem výrazně dolů. Naštěstí jsme sedět trochu na stejné úrovni očí. Ale pokud je velký zralý muž sedící vedle mne to vypadá, že je půl metru vyšší. Žádná hra. Na zadní straně předních sedadel chybí sáčky (co říkáte takové věci vlastně je?). Velmi trapné. může handsfree, ale zvuk, a to zejména u přijímače, je propastný. Navíc, není předem určen ani nabídka v telefonu. Obtížné. Palubní počítač nemá seznam funkcí, ale menu, kde si musí projít každý časový prohlížení. Ne moc, kromě toho, že když je tempomat vždy aktivuje displej palubního počítače přejde na nastavenou rychlost. Příliš neohrabané. Existuje spousta Little Miss, že je nepochopitelné, že se dostaly do produkční fáze. Ale tam je také hlásit dostatečný pozitivní: vynikající a velmi rychlý navigační systém s dotykovým displejem a jasnými ‚grafiky‘, což je velmi dobré ozvučení‘stereo s USB připojením mám spoustu zábavy každý den, s pohodlnými židlemi, dobrý lov kožený volant a řadicí páky, výborné celkové ergonomie, zadní parkovací senzory, tónovaná skla, krásné malované litá kola, mlhovky, LED světla pro denní svícení, střešní kolejnice šik, a tak dále.

Celkově vzato jsem docela nějakou kritiku na zařízení a funkčnost po 1,5 letech Clio. Postupující vhled chci říkat. Ale celkem vzato zvyknout si na většinu věcí dobře a jsou skutečně důležité věci v pořádku.

Ale to světlo zpět co?

selhání

Žádný. Také žádné chrastítka, vrže nebo ritseltjes (zaklepat na dřevo). Great třída!

Závěr - poločas

Jsem rozhodně kritičtější než první recenzi jsem psal Clio. Možná vidím, s příchodem nových a čerstvých konkurentů, Clio trochu v jiném světle. Máme, v očekávání nového vozu Opel Agila, soukromé několik týdnů nový Opel Corsa 1.0 tříválcový může řídit a že je opravdu skvělé auto, jen abychom jmenovali jeden příklad. Vypadá to, že jedete zmenšené Insignia. Ale v zásadě si myslím, že Renault Clio stále velký auto. Konstrukce zůstává nepřekonatelný pro mě a možná i hlavní důvod, proč jsem se řídit Clio. Estate nafta je zlatá kombinace, která nemá rovný v B segmentu, pokud jde o konstrukci a reprezentace. Navíc, motor, výkon, spotřeba paliva, stojan, komfort, jízdní vlastnosti, řízení, ergonomie mimo jakoukoli pochybnost. K (double) přístroje- a funkčnost selhání Renault model ‚opravit‘ nebo přizpůsobovat, protože tento druh nedbalost v těchto jemných auta jsou opravdu zcela zbytečné. Je třeba pokračovat.

Závěrečná zpráva

 • 20000 km
 • 07.11.2015 18:37

Zaměstnavatel vytáhne zástrčku ze podnikání a mohu odejít po 10 měsících. Clio zůstává. Škoda. Nemám co dodat k výše uvedenému. Byl to velmi dobrý vůz, s několika chybami, viz můj závěr výše. Je pozoruhodné, že nikdo neměl žádné problémy a slyšel rachocení nebo kraakje. Renault Clio - vysoce doporučeno.

4.5
 • comfort 4.0
 • výkon 4,0
 • spolehlivost 4.0
 • stálo 5,0
 • Koupili byste si auto od této značky? ano

Dejte svůj názor na styl psaní a použitelnost. Nejméně pět obdržela hodnocení, zobrazí se průměrné hodnocení.

 • špatný
 • nedostatečný
 • dost
 • dobrý
 • vynikající