Opel Tigra oddělenými Top 1.4 Enjoy (2006)

Opel otupělost je teď rozptýlil, teď něco o zkušenostech kvality.

Opel otupělost je teď rozptýlil, teď něco o zkušenostech kvality.

Kapuce lze otevřít a zavřít během zasloužilých 18 sekund.

Kapuce lze otevřít a zavřít během zasloužilých 18 sekund.

Zavazadlový roste od 250 litrů do 440 litrů zavřením kapoty.

Zavazadlový roste od 250 litrů do 440 litrů zavřením kapoty.

Opel Tigra TwinTop je založen na modelu Corsa, ale to není vidět. Oba otevřít Astra lze považovat za uzavřené. Původ konvertibilní střechou je pozoruhodný Opel šla s francouzským Heuliez moře.

Jsme nadšeni vzhledu Opel Tigra TwinTop, ale nástup do letadla, je něco, co člověk studená sprcha. Ne, že to vypadá špatně, ale bohužel to všechno cítí docela kýčovitý dál. Židle jsou jistě dobré, pevné s dostatečným bočním vedením. Vzhledem k tomu, Opel je jen dvoumístný, že má velmi praktický prostor za předními sedadly, síť, ve kterém můžete uložit volné předměty. Tím se ušetří na výlet do kufru a v případě Opelu Tigra je dobrá věc. Kufr má elektro-hydraulický mechanismus, kterým jsme bojovali. Otevřený musí držet stisknuté tlačítko. Pravidelný systém selhal a my jsme nemohli do kufru. Nechte své poloviny tolik jako tlačítko se uvolní ventil zůstává uvězněno v této pozici se pohybovat a pak pouze s manuálním omezením znovu. Ventil je součástí mechanismu střechy, a proto se někdy se zmást.
Je nutné uvolnit první dvě spony nad čelním sklem v Tigra Před otevřením střechy. Obtížnější je tlačítko pro dakbediening je ve dveřích řidiče. Nejen, že se cestující mohou proto obtížné, sedí vedle tlačítka téměř identické pro dveře zavazadlového prostoru. Jsi brzy špatné tlačítko, a pokud se dostanete až do konce a zastaví se ventil opět uvízl.
Tigra má posuvnou přepážku v zavazadlovém prostoru. Tak můžete zvětšit zavazadlový prostor, když není používán k uložení střechy. V případě, že výstřel není ve správné poloze, Tigra odmítá otevřít střechu.


Sportovní?
Mnozí jsme nadšeni o podvozku Opel. Tigra TwinTop je překvapivě příjemné odpružené. Přísnější, než byste očekávali ve slušné auto, sportovní off. Jste opravdu ten s silnici, cítit každou nerovnost. Pohodlně? Ne, ale tím lépe, pokud chcete být opravdu zaneprázdněn jízdě. To vše nemůže zabránit auto pevně pod kontrolou někdy co zoekerig. Točivý moment v těle poškodí dobrou suspenzi nepatrně. Samozřejmě si můžete z auta v této cenové kategorii neočekáváme tuhosti, které najdete v nejdražších kabrioletů, ale přesto ... S střecha zavřená, tuhost trochu daleko, řinčení ještě víc. Rozdíl mezi kupé a kabrioletu
je zahrnuta v Tigra 18 sekund.
Motor Tigra není stranou zvíře s 1,4-litrový TWINPORT motorku. 1,4-litrový Tigra přijde, ale ne více než to. Zábavná auto můžete očekávat více.
Mooiweer Friends Jsou tam dost. V zimním období, uvidíte pouze rozdíl mezi těmi, kteří mají kabriolet být viděn a audiofily. Důležité je stupeň, ve kterém se proud studeného vzduchu veden přes vozu. To je Tigra pěkně udělal. Ale topné rošty distribuci teplého vzduchu bohužel po celém těle. Naše Opel Tigra bylo zcela oblečený, s klimatizací, tempomatem, ozvučení, alarm, full-size náhradní, metalický lak a sklo.

značkamodelkarosériepřevodovkařidičskýTest Rokcena
Opel
Tigra TwinTop 1.4 Enjoy
2-dveře, kabriolet
5 rychlostních stupňů, Ruční
pro
2006
€ 21.925 FINANCOVÁNÍ?
palivobenzín
motor4-cyl. v řadě
výtlak1364 cc
maximální výkon66 kW / 90 při 5600 otáčkách za minutu
maximální točivý moment125 Nm při 4000 otáčkách za minutu
Délka / šířka / výška3,921 mm / 1,685 mm / 1,364mm
rozvor2491 mm
hmotnost prázdná1,135 kg
kapacita315 kg
pneumatiky185 / 60R15 Ceny
Maximální rychlost180 km / h
Zrychlení 0-100 km / h měřené12,7s (12,4s)
Zrychlení 50-80 km / h 3/47,1s / 8,7s
Zrychlení 80-120 km / h na 4/514,0s / 21,9s
měřené palivo8,7 l / 100 km
(Výrobce: 6,1 l / 100 km)
emise CO2146 g / km
Podrobné specifikace
  • +Odpružení a tlumení
  • +vzhled
  • -Mist tuhost
  • -pomalý