Toyota FT-1: slibná předzvěst

94Al let žádají Toyota adepty na duchovní nástupce Supra. Toyota reaguje na FT-1, nového studijního modelu nyní možné vidět na NAIAS v Detroitu.

Se svými ostrými liniemi a hladkými křivkami, FT-1 pěkné tučné koncept vozu. Toyota se představí model inspirovaný celou řadu věcí v historii japonské značky, navržený americký návrhář oddělení Calty design výzkumu.

FT-1 je zaměřen čistě na výkon a jeho design se odkazuje na různé ikonických vozů minulosti 2000GT a Celica Supra na průběh a později GT86. Lexus LFA bylo zdrojem inspirace, svědky rostoucí zadní spoiler a kokpit. Kromě toho, závodní historie modelu, zejména účast ve vzorci 1, se odráží v prvcích FT-1.

Termín používaný Toyota FT řídí pojmenování studijních modelů. Tento vůz je také navržen tak, aby příležitosti patnáctého výročí hry Gran Turismo, který nedávno přišel šestý pro PlayStation 3. Mercedes-Benz určený pro stejnou příležitost před AMG Vision GT, také sportovní koncept vozu. Od zítřka se Toyota FT-1 již lze stáhnout pro a ovládat hru Gran Turismo 6.