Renault Scénic se všemi specifikacemi

145Vorige týden jsme měli první unikly obrázky nového Renault Scénic. Nyní máme více obrázků a všechny vstupy a výstupy.

Obvykle představuje model tramvaje, které jste viděli některé spíše zklamáním na burze. Tak velký, tvrdá kola z lehké slitiny se také 15-palcová kola kryty. Ne tak u čtvrté generace Renault Scénic. 20-ti palcový, na mnoho sportovních automobilů příplatek, zde je standardní. V Scénic navíc opět s relativně úzkým běhounem (195 / 55R20), kterou v této oblasti připomínající i3 BMW. Stejně jako v případě, že velikost vozu by měly zajistit menší valivý odpor a lepší aerodynamiku. 

Pro návrháře Laurens van den Acker, nový Scénic je milníkem; Nyní každý pravidelný model Renault z ruky, proces byl uveden do pohybu se zavedením Clio, před čtyřmi lety. On je v současné době jinak zaneprázdněn kreslení nástupce, Van den Acker řekl nedávno řekl AutoWeek. 

Vyhlídkové IV je k dispozici s naftové motory s 95, 110, 130 a 160 hp. V zážehových motorů, tam je výběr 115 a 130 koní. Ve výchozím nastavení je Scenic manuální převodovka, a 110 hp 160 hp dieselové motory, existují také s EDC, je dvouspojková automatická. S 110 koní má sedm odolat, na 160 hp šest. 

110 hp nafta je k dispozici i s asistencí hybridní technologii, jednoduchý mírné-hybridní systém, který obnovuje energie uvolněné při brzdění a znovu přes přídavným elektrickým motorem. Plně elektrická vozidla nebo zástrčka není tam. Renault Scénic chce tento relativně levný způsob, jak ještě udělat mnohem ekonomičtější. Konec tohoto roku Energy dCi přichází na trh. 

Renault montuje standardní Aktivní nouzového brzdění a detekce chodců a rozpoznání únavy a Active Lane Guidance jsou mezi možnostmi. Uvnitř vidíme vylepšená verze modulárního železničního systému mezi sedadly, a namísto schránky v palubní desce, malebné, v návaznosti na CAPTURE a Espace, zásuvky. Klíčem Multisense nastavení a barevně nastavitelné okolního osvětlení jízdy jsme viděli v Big Brother Espace. 

První krok Renault Scenic

Renault představuje čtvrtou generaci Scénic na ženevském autosalonu, ale my jsme byli ...