Jedná se o nový Nissan Leaf!

234Na dlouhém teaser marketingového stroje Nissan nemá ustupovat. Protože se jedná o zcela nový Nissan Leaf!

První generace japonských elektro průkopníků věděli, že najít kupce. Od svého uvedení na trh v roce 2010 prodalo přes 280,000 kopií a Nissan má v průběhu let se snaží zadržet pozornost inovaci modelu pravidelně. Takto revidovaný patří ventilační systém a byl velký 30 kWh akumulátoru k dispozici vedle menší 24 kWh balení. All rack skončí, a podobně jako původní Leaf kariéry. Barça Leaf splácí ho!

Dřívější ukázek jsme byli schopni dospět k závěru, že Nissan hází technický návrh zcela odlišný přístup. Druhá generace Leaf má 4.49 m dlouhý a 1,79 m široký nosič, který se svými vlivy IDS koncepce je zcela v souladu se zbytkem Nissan-gama. Elektrický hatchback běží méně kupovat skutečnost, že je „jiný“ a vypadá na docela těsné. Jako dítě své doby, Leaf má také plovoucí střechy se stal nesmírně populární. C-sloupek je ve skutečnosti provádí černé. I když je střecha je černá na obrázcích, jsou také možné i jiné barvy. Rozvor je 2,7 metrů velké jako v předchozím listu. Nicméně, tento nově příchozí o hmotnosti 1535 kilogramů mírně těžší než jeho předchůdce.

V interiéru Nissan montuje měření barevný displej 7 palců; sedadlo a volant modrý nátěr se vyznačuje šití. Víko zavazadlového prostoru se měří 435 litrů. Nissan také uvádí do ostřejší řízení kontrolou zásilky v kormidelně.

pohonné ústrojí

Pak snad nejzajímavější otázka: Jak velký je akumulátor nového listu? Nyní: 40 kWh. Tato kapacita je 10 kWh vyšší než nejsilnější balík 30 kWh, které Nissan v současné době nabízí. Baterie je z hlediska velikosti přesně stejné velikosti jako 30 kWh dodávají kopii v předchozím listu. Nissan tvrdí, že zlepšení, aby se dosáhlo vyšší hustoty energie, jednotlivé buňky vrstveného lithium-iontová baterie.

Podle NEDC cyklu, nový Leaf má 378 kilometrů jdou daleko na starosti. Ve srovnání, 30 kWh verzi prvního listu kopl měřicí cyklus podle 250 kilometrů. Elektrický Nissan Leaf visí v nové, 150 k a 320 Nm silný. Dříve vrstvy hodnoty na 109 koní a 254 Nm. Změny rychlosti od 144 km / h není. Pro toho, kdo tato nová sada svaly nestačí, Nissan má silnější verze, tah, který je stále větší rozsah. To se zdá po uvedení na trh listu.

chytrost

Uvnitř takzvaný e-Pedal získat místo, urychlovač, který dostane další operaci stisknutím tlačítka. Který aktivuje režim takzvané e-pedálu, Leaf může zpomalit tím, že nechá plynového pedálu. Úplné uvolnění pedálu akcelerátoru Leaf by se nakonec dělat úplného zastavení. Nicméně, pravidelný brzdový pedál, které mají být použity pro prudkém brzdění.

Nissan Leaf zobrazuje PROPILOT stejnou techniku ​​jako Qashqai. S PROPILOT Leaf schopen řídit nezávisle na sobě v rámci jednoho pruhu na dálnici. Vůz se rozhodne, zda inhibuje v autonomním režimu, nebo plyn a upraveny. Systém pracuje při rychlostech mezi 30 a 144 km / h. Leaf udržuje svou pozici na dráze, a to i při jízdě v zatáčkách. Více autonomních funkcí najdeme pod hlavičkou ProPilotPark. Leaf je ve skutečnosti schopen dát se do parkovacího místa. Auto je tady tak sám přední a / nebo zadní. Seznam pokračuje podnikání jako Lane Departure prevenci, adaptivní tempomat, automatická dálková světla vpřed nouzovém brzdění pěší FEB, dopravní rozpoznávání znamení, varování při překročení provoz a Nissan Around View Monitor.

Vehicle-to-grid

Energie v baterii listu nemusí být nutně určen pro auta. Leaf lze zavěsit na elektrické síti díky tzv V2G technologií (vozidlo-k-sítě). Nissan dělá to poskytnout podporu "[...] zpracování nepravidelných toků energie z obnovitelných zdrojů, takže zelená energie je snadno dostupná a levnější." Majitelé list, který visí svá auta k elektrické síti může vydělávat peníze s tím.

Nissan uloží knihy zakázek pro nový list v otevřené října. V lednu, první kopie být dodány v příštím roce. Počáteční cena bude brzy následovat. Nissan vyrábí nové listy v Oppama nejen nachází ve vlasti, stejně jako dříve v Smyrna (Spojené státy) a v Sunderlandu.