Renault Clio Estate Energy TCE Dynamique 90 (2016) recenzia

2uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuNajazdené poslednej
Clio Estate Energy TCE 90 Dynamique
5, Ručné
2016
2016
10500 km
Priemerný čitateľ Hodnotenie: 8.1 disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

prvé dojmy

 • 300 km
 • 04.05.2016 17:13

Prečo to auto?
S trochou tam, naša Fiesta ukázalo trochu na malé strane, najmä batožinového priestoru. Vzhľadom k tomu, auto bolo v roku 2010, zatiaľ čo Picanto moja žena prišla v roku 2005, napriek tomu sa rozhodol vymeniť Fiesta v súvislosti s (oveľa) vyššiu hodnotu pri ďalšom predaji.

rozhodnutie
Samozrejme, že som preskúmal polia prvý rozšíril a prvé tri vyšli z populárnych vozidiel. V každom prípade to bolo vopred jasné, že by mal byť disk alebo majetok, v súvislosti s priestorom. Kia ceed SW, Ford Focus SW a Renault Clio Estate boli vozy voľby. Kia sa rýchlo spojená s veľkým motorom, ktorý by vyvolával spotreba je príliš vysoká. Potom riadený testovacie jazdy v oboch Focus a Clio.
Nakoniec rozhodnutie padlo pre Clio. A B-segmentácie je dostačujúca pre našu rodinu, a keď sú vybrané všetky možnosti, množstvo pod hranicou bolo dosť zaujímavé. Okrem dizajnu Clio kedysi krok pred Focus. Ohnisko, ale úžasný ako v správaní aj vo vesmíre bol vlastne príliš drahé súťažiť s Renaultom.

predaj
Po rozhovore s predajcom je uzatváraná na Renault Clio Estate TCE Dynamique 90, s vybranými balíčky a možnosti:
- Comfort Extra (ovládanie klimatizácie, dažďový a svetelný senzor, elektricky sklopné spätné zrkadlá)
- Mesto Extra (parkovacie senzory, kameru pre cúvanie a stredová lakťová opierka)
- R-Link (luxusné a rozšíril multimediálne / navigácia)
- chróm okno prúžok
- Kovové rámy typ: mučenky noir
- tónované sklá

V priebehu rokovaní sme sa ešte podarilo dohnať:
- plná rezervný
- Waxoyl lakovanie
- ŠPZ s aplikovanými písmenami.

Čas doručenia: 3-4 mesiace.

prvé dojmy
Aj keď nie je moc povedať, samozrejme, neskôr, ale už mať riadený prvé dojmy po prvých sto kilometrov.

Jazdný komfort a priestor
Keď sedíte za volantom, vidíme, že auto v prednej strane je veľmi priestranný. Aj keď je vozidlo B-segmentácie, mohol by ste skoro povedať, že vám môže byť čo do činenia s C-segmentácie majú? No, v každom prípade, B 1/2. Takže naozaj čistý. V poslednom štvrťroku 2015, existujú niektoré (menšie) boli vykonané zmeny interiéru verzie Dynamique, čo som bol veľmi spokojný. Po prvé, horšie najvyšší bod pri skúšobnej jazde, plastové vložky na volante je preč! To je teraz plný kožou potiahnutý volant (GT-version). Tieto kľučky sú vybavené plastovou podložku v mieste vysoko nákazlivé vysoký lesk plastu. Iba rám prístrojovej tabletu je stále vysoký lesk, niekoľko malých akcenty v interiéri post. Pocta, Renault. Vozidlo vyzerá pomerne veľa zrelší von. Okrem toho, že hodiny majú červené ukazovatele a páskové opatrenia (namiesto žltej).
Okrem toho sedadlá sú vybavené novou dizajnovou čalúnenia. Šedé akcenty povlaku sa pohybujú od stredu sedadla a späť do okraja sedadiel. Pokiaľ ide o pohodlie. Sedadlá sú veľmi pekné, ale ukazuje chrbát, najmä v bedrovej oblasti, veľmi malú podporu. Tváre sú veľmi mäkké. Celkovo vzaté, budete mať ostrejší zákrutách trochu húpala sem a tam vo svojom kresle. Zatiaľ som pocit, že keď znepokojujúce.
Zadné: No, myslím, že v tejto chvíli jeden z väčších tienisté stránky. Na zadnej strane si neželáte, aby tri dospelé osoby na jazdu, ktorá trvá dlhšie, než, povedzme, hodinu. Keď som sama, stále sedieť s kolenami proti sedadla (I 1.7. V porovnaní s Fiesta je vzdialenosť medzi predné a zadné sedadlá výrazne znížená. Vzhľadom k tomu, naša rodinná situácia je však problém v prvých niekoľkých rokoch.
Kufor: Samozrejme sme si kúpili Estate: No v segmente B. Tam je veľa v. Škoda, že náš zložený kočík (čo je pomerne dlhá) Bohužiaľ, pozdĺžne alebo priečne ide do toho. Obrovský PlusTM bod. Takmer sa otvorí celý chrbát. Neexistuje absolútne žiadna otázka parapetu. Veľmi praktické a pekné!

Ride a manipulácia
Predtým, než vôbec nič o chystá kúpiť tento automobil, som čítal veľa o tom, kde niektoré negatívne veci, o motorizáciu a spotreby. Počas posledného trochu neskôr. Čo sa týka manipulácie: Veľmi pohodlné. Ľahší ako polstrované Fiesta spôsobuje rany a prahy s väčšou flexibilitou byť odstránené. Niečo, čo naozaj rád. Nie som športový podvozok, ktorý som vo svojom nebi zahájený. Riadenie je priame a ľahký, niečo, čo som radšej robiť. Spínanie je podľa môjho názoru niečo kaučukovitá ale poker prepínač alebo presné. Online veľa čítam o zlej viditeľnosti okolo trénera, ale nemôžem sa vzťahujú k tomu. Áno, zrkadlo je trochu na nízkej strane, čo môže spôsobiť problémy u semaforu, ale vnímam to ako rušivé. Zadný pohľad je dobrý, okná medzi C- a D štýlu dáva Panstvo oveľa väčšiu viditeľnosť ako hatchback. To, čo som naozaj potreba si zvyknúť na prevádzku navi, ktoré sa musí stať za riadidlami ako celok. Som radšej tlačidiel na volante, než za sebou. Hluk v niečom trénera inde som čítal veľa sťažností. Som veľmi pozitívne prekvapila, v tom zmysle, že počujete len veľmi málo hluku motora. Pri vyššej rýchlosti znamená, že blok je veľmi tichý. Tlustý v poriadku tak. Avšak čím rýchlejšie idem, tým viac vietor hluk pozdĺž stĺpikov. Zdá sa, že známy nedostatok tohto vozidla. Pozerám sa na to, ako to je niečo, čo chcem sa pozrieť cez obchodníka až. V rámci záruky by bolo jednoduché prispôsobenie.

R-Link
Ľudia sú spokojní alebo tam, alebo nájsť niečo. Určite spadajú do prvej kategórie. Ide o univerzálny systém s mnohými možnosťami. V čase písania tohto textu som začal len na cestu cez tento systém, ale prechádzanie bez problémov. Navigačných príkazov môže byť poskytnutá pomocou rozpoznávania hlasu, ale tu to máte, čo potrebujete čas. Systém, ktorý reaguje veľmi pomaly. Zaujímalo by ma, ako platené služby LIVE TomTom pre prácu v spojení s štandardnej navigáciou. Zaujímalo by ma, či je to stojí peniaze. Už som čítal, že aktualizácia nákup mapa môže byť nákladné podnikania, pretože Renault nesúhlasila s TomTom jednoduchých zmenách poskytujú. Trochu nešťastné, ale tu mám, takže nemám žiadne skúsenosti umožňuje nesúdi ďalej na to.
Spojenie Bluetooth s mojím iPhone bola vykonaná vo veľmi krátkom čase a funguje dobre. Nemám rozhovory vedené tak, aby žiadny takýto rozsudok. Zvuková kvalita streamovaného hudby je lepšie, než sa očakávalo. Veľmi zlé príbehy o čítanie, ale v mojom prípade Som ohromený. Systém sa pripojí k i-Tunes a plne adresárovú štruktúru albumov a zoznamov skladieb dokonca úplne. Tiež jednoducho pripojiť iPod možno kombinovať s káblom USB k R-Link, ktorá tiež zachováva štruktúru priečinkov v tomto dokumente. Niečo, čo som dúfal, ale nečakal. Trieda tak!
Nevýhodou je, že je mätúce štruktúru menu systému. Niečo Najskôr som stlačením jedného alebo dvoch tlačidiel mohol robiť čokoľvek, zdá sa spojiť R určite ísť trochu ťažkopádne. By mohli byť použité pre.
Zvuková kvalita digitálneho rádia cez 3D Arkamys reproduktorov je dobrá. Očakávať žiadne zázraky, ale pre natívny audio zariadenie, ktoré spĺňa v poriadku.
Pekný je, že systém značne podporuje v, ekologickej jazdy '. Dokonca zviezť skóre, ako sa vaša jazda je šetrný k životnému prostrediu (alebo nie).

Motorizácie a výkon
Dôležitý, ale nie najdôležitejšie pre mňa (to boli dve kategórie nad sebou). Zámerne vybral TCE 90, pretože sa chcem čo najnižšiu spotrebu paliva. Diesel nie je možné, pretože sme menej ako 15k do roka hodiny. V teste pohon už v tomto turbo-fúkané bloku úplne dať impulz vozidla. To príde asi 2000 otáčok za minútu, a to robí auto celkom dobre príde v dopravnej zápche. 1,25, bol atmosférický od Fiesta tu podstatne ťažšie. Niečo, čo som skutočne musieť zvyknúť na nízkej rachot motora. Než sa nazdáte, že ste už vysoko na otáčkach. Tento blok sa preto vyzýva, aby otáčky, čo vedie k oveľa vyššiu spotrebu. Rýchle prevíjanie vpred a stredne pravá noha udržuje spotrebu v medziach. Potom, čo do rýchlosti, bude to nejaký čas trvať, než robiť svoju rýchlosť, ale tam bolo určite niečo. Podľa predpokladanej riadenie to nemusí byť problém. Začať včas s rýchlosťou a potom ďalej. V poriadku.
Štart / stop systém je niečo, čo musím zvyknúť. Myslím, že je to v poriadku systém, ale zatiaľ to nie je vždy k dispozícii. Samozrejme, že systém nebude fungovať, ak je klimatizačná jednotka sa usilovne snaží vyhodiť, alebo keď je motor studený, ale v bežnej jazde som si príliš často správa, že systém nie je k dispozícii. To čakanie som len premýšľal, než som možno len sa pozerať na relácie. Ste pokojné jazdca, ktorý poskytuje kontrolovanú plyn a chápe umenie rýchleho radenia nahor, potom budete príjemne prekvapení. Ste viac zvyknutí na šľachami až 4000 otáčok za minútu, než radenie nahor, potom tento blok je dosť na pitie. Chcel by som ísť na naftu.

spotreba
300 na pult, ako musím moc povedať. Palubný počítač poskytuje v priemere pohybuje medzi 5,9-6,1 na 100 km, alebo 1: 16,4 - 16,9 nájdem auto, ktoré možno ďalej predpokladať, že je celkom pekne. Niekoľko poznámok, zatiaľ čo: Tam bolo veľa mesto kilometrový výkon a ja som nebol na tlačidlo eco. Takže mám všetku dôveru, že to môže ešte dole.

Viac čoskoro ...

Aktualizácie po 10,000

 • 10500 km
 • 05.01.2017 16:05

Po prejdení niekoľkých mesiacov s Renaultom mať, sme prešli 10,000 tento mesiac. Čas pre aktualizáciu:

Jazdný komfort a ovládateľnosť.
Stále veľmi spokojný. Je to v pohode auto, ktoré posiela dobre a robiť, čo chcete. Volant je príjemný na dotyk a možno ho ľahko použiť. Rýchlosť je obmedzená na 100 km za hodinu, a to ukazuje obmedzený hluk pri jazde. hluk vetra sa zdá byť iba skutočne prítomný v protivetre. Podľa môjho názoru, Neruším dosť akútne, čo s tým robiť, ale poviem, rozhodne v prvej zákrute.
Mínus panovačný naladené plavby. Systém reaguje príliš neskoro na svahu, takže rýchlosť je príliš vysoká alebo príliš neskoro. Skutočnosť, že tlačidlá na volante nie sú osvetlené Pripadá mi divné.
Počas letných prázdnin sme jede do Nemecka a funguje to veľmi dobre. Je to vozidlo, ktoré je stále chutí po niekoľkých hodinách poháňaných. Stoličky sú pekné pohodlné, ale miesto bolo hlbšie páčilo. Takto získaná suspenzia sa naladený pekný pohodlný čím diaľnice bola radosť riadiť cez.
Prepínanie Myslím, že najchutnejšie z auta. To je to, čo znecitlivenie a nie celkom presné. Urobíte dlhé ťahy, že poker, ktorý je príliš dlhý. Vzhľadom na počet nižších otáčkach na rýchlosť Aj ujsť žiadnu 6. prevodový stupeň. V rámci ekonomického riadenia, musel som si prial mať.

úspechy
Viac než dosť pre môj štýl jazdy. Fúkaného blok poskytuje dostatok ma povzbudzujúce ťahom is napr. Jazda do Van Brienenoordbrug cez rampy IJsselmonde, auto stále priťahuje veľkú vo štvrtom prevodovom stupni. V horách Sauerland jazdí spolu pekne. Svah má nejaké problémy, ale pre mňa, aby bolo možné priviesť dostatok energie na rýchlosť. Vozidlo potom slučky celkom dúšok cesty.

R-Link a ďalšie systémy / Možnosti
Vám môže priniesť veľa, ale funguje to neuveriteľne ťažkopádne. Aj keď sa štruktúra menu systému je v poriadku, prechod z jednej na druhú rádiovú stanicou je napríklad veľmi trápne. To trvá príliš akcii! Škoda. Veľmi dobrá je navigačný systém, ktorý napriek svojej ťažkopádnosti, sa dobre hodí k prevádzke. Hlasové ovládanie je bolestne pomalý, ale funguje vždy.
Štart / stop systém a teraz som si naozaj funguje len vtedy, ak sú splnené všetky podmienky optimálne. Viem, že v predstihu teraz, keď urobí alebo nie. Svetelný senzor funguje veľmi dobre, ale tam sa zapína príliš skoro na osvetlenie. Mal som mapových drive farby v prvom stupni stretávacích svetiel, ale urobil to rýchlo opustili, pretože ste odosielanie v plnom slnečnom svetle pri nočných farbách. Uvidíme, či obchodník môže urobiť niečo tu.
Menej pozitívne, som na dažďového senzoru. Mohlo by nikdy dobré. Alebo chcete rýchlo odstrániť, alebo príliš pomaly. Nastavte gombík na rukoväti nebude dobre. To musí byť naozaj lepšie, Renault!
klimatizácia funguje veľmi dobre. V chladných mesiacoch, však, to trvá dlho, aby teplý vzduch začne šíriť. Bohužiaľ opäť poškriabaniu neprítomného čelné sklo ohrievač.

priestor
Vpredu viac než dobre, nemôžem povedať nič iné. Zadná vlastne tesný. Ako dospelý ste ich neveľký. Rodiny so staršími deťmi sú naozaj lepšie podávame s C-segmentácie. Kufor vyzerá priestranná, ale pri načítaní sviatok dopadlo celkom stále sklamaním. Najmä skutočnosť, že, ako sa výška zväčšuje od ložnej plochy, z auta šírka sa zužuje, je veľmi nápadné. Našťastie nebudeme veľmi často auto tak zabalené. Viac než dostatočný priestor pre kočík alebo kočíka, mimochodom.

Údaje, ktoré 10,000
Potom, čo sa to stalo, že autorádio (čo normálne zhasne pri otvorení dverí vodiča) nebola vykonaná dlhšia. RLINK systém bol zrejme zasekol. Našťastie dealer len pár kilometrov od nás a povedal nám, že vy alebo štvrtiny autorádio musí opustiť zaparkované (?) Alebo musíte odpojiť jeden z pólov batérie. Malo by to stáť znova bude ponúkať aktualizácie softvéru útechu.
Vozidlo sa začne praskať bočné dvere, keď sa vezme hrču trochu. Mám podozrenie, že niečo kaučukov. Nechal som to vyzeralo na prvý odbočiť.
Pri doplňovaní paliva otočiť zbraň dozadu čoskoro! Ak existuje 8 litrov, keď môže sa obrátiť všetko preč. zdvihnúť, držať hore nohami, všetko nezáleží. Iba pištole tak ďaleko, že si udržať benzín vidí prúdiť do prác nádrže naozaj naplniť nádrž. Veľmi nepríjemné.
Zvukový niekedy začína v zlom stave. To znamená, že v inom, než že ho opustila režim. Napríklad, auto opustený v režime rádia, zatiaľ čo na začiatku budúceho spustenie režimu USB. Podivné a iste preto, že systém funguje, ako jednoducho a rýchlo (ne), je veľmi nepríjemné.
Ako vždy to je tiež pravda: prvý scratch robiť to najlepšie. Okrem toho si myslím, že farba veľmi náchylné na poškriabanie.

spotreba
Po poslednom liste, spotreba dokonca klesla o niekoľko desatín až na 5,4 l / 100 km, ale v zimných mesiacoch vznikli preto, že som ešte pol litra vyššie. V túto chvíľu, takže priemerná okolo 5,7 l / 100 km. Nie je to zlé, ale som čakal viac, a to najmä preto, že som veľmi starostlivo riadiť (rýchlu akceleráciu a dlhú zavádzanie rýchlosti, veľa najazdených kilometrov v meste). Avšak, oveľa účinnejšie než predchádzajúce autá, zatiaľ čo to bolo trochu nižšej hmotnosti. (6,3 l / 100 km)

Klady a zápory
Až doteraz väčšina klady a zápory na náhodne

+ Stále krásny dizajn a farby
+ pohodlné miesto na sedenie, prevádzku a manipulácia
+ ekonomický
+ dobrá navigácia RLINK
+ prevádzka klimatizácie
- ťažkopádne prevádzkovať a nestabilné RLINK firmware
- miernej kontrola dažďového senzoru
- Ohrievač prichádza pomaly

4.5
 • komfort 5,0
 • výkon 4,0
 • spoľahlivosť 4.0
 • náklady 4.0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? možná

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci