Renault Clio Estate TCE 90 Energy Expression (2014) recenzia

21uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuKM-mode, pri nákupeNajazdené poslednej
Clio Estate TCE 90 Energy Expression
5, Ručné
2014
2014
12 km
84000 km
Priemerný čitateľ Hodnotenie: 8.1 disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

Výborne Laurens!

 • 84000 km
 • 16 február 2014 13:39

Nasledujúce ...
Zhruba každých 10 rokov sme kúpiť nový (alebo mladého) auto. Tentoraz bol popri krásne sú aj priestranné a úsporné. Z nášho výberu Ibiza ST, Fiesty, Clio Estate a Rio iba druhý skóroval vo všetkých kritériách.

Skúšobné jazdy ...
Clio sme cítili, že v súvislosti so zavedením jednej z najkrajších vozidiel v segmente B, zvlášť keď prišla Estate. V sobotu ráno vo februári 2014 bol deň: sme mali schôdzku vyskúšať demo. Ak zadáte pozitívne odlišné veci pobehujú o útoku: kontinuálne zadné okná, zadné dvere s rukoväťou, na podbehy kolies a vysoko lesklé čierne a chrómované. Pozornosť venovaná dizajnu je tiež dať do interiéru. Volant môže byť nastavená v axiálnom smere a vo zvislom smere dostatočnej vzdialenosti, kde je pohľad zostáva dobre krásne hodiny. Akonáhle cesta otočí zlý dohliadať na Clio. Má značné slepé miesta, a to najmä v A- a C-stĺpikov. Zrkadlá majú aj napriek svojej obrovskej veľkosti príliš malé zorné pole kompenzovať. Tiež by ste mali často vyzerajú pod dolným zrkadielku. Ale tieto drobné ťažkosti sú posunuté o jeho správaní. To je predovšetkým pohodlné, ale zdá sa prekvapivo športové keď sa spýtate. To je vzhľadom k priamemu ovládanie a progresívne suspenzie. Okrem toho vykonáva dostatočne a je príjemne tichý. Je tiež veľmi praktické. Zadné sekcie môžu byť ľahko zložiť. Dokonca sa zadnými sedadlami v mieste batožinového veľkorysé. To vyžaduje určitú obeť priestor pre nohy vzadu.

Spontánna nákup ...
V showroome bol nový Clio Estate, ktorá, na rozdiel od dema, úplne splnil naše potreby. Má farbu a možnosti, ktoré chceme: červená metalíza, čierna / alu 16" kolesá, hmlovky, tempomat, rádio / navigácia, parkovanie, atď. Tieto možnosti nie sú štandardne na vyjadrenie, ale v niektorých kombinovaných balíčkov. Na papieri to Clio náklady (vr. Ťažné zariadenie) 21.400 €, ale preto, že dealer dal ho na povolenie v decembri 2013, by mohol urobiť pekný cenu. Po nejakej vyjednávania, bol za € 17.000 naše, vr. Obchodu (trhovej hodnote € 1000). Dodávka (normálne sme proti nové auto) bol len päť dní.
Interval údržby je 30.000 km, ihneď po zakúpení. Okrem toho, mobilita záruka a servis požiadať o málo. Presahovať dva roky môže, ale je pomerne drahé.

Zvončeky a píšťalky ...
K dispozícii je viac ako chceme, ale zase menej.
Vezmite systém R-Link. To vám umožní komunikovať, navigovať, počúvať hudbu, analyzovať svoj štýl jazdy, sťahovanie aplikácií, atď Niektoré z týchto gadgets som obchodované na viacerých bežných kariet, a potom, ako je Európa, nie len Beneluxu. Rozširujúca karta je na predaj, ale vzhľadom k cene a údajnej bolesťou rozšírenie som sa držal späť staré TomTom s mapami Európy.
Zvuk systému, ktorý má 4x35 W Bass Reflex, môže byť upravená tak, aby vaše priania. Môžete pripojiť svoj smartphone cez modrý zub komunikovať a počúvať svoje hudobné zbierky. Systém má tiež USB a vstup jack, ale žiadne diskové jednotky.
Fine, ktoré slúžia niektoré z týchto funkcií na volante, rovnako ako tempomat (s pamäťou).
Automatický kopca bolo pre mňa nové; to funguje veľmi pekné. Čo funguje dobre na rozmrazovací i.c.m. odmrazovanie a zadné stieracie pri cúvaní v daždi. Koľko je tiež nastaviteľná prostredníctvom multimediálneho systému. Ale na druhej strane som sa mýlil Jasné hrotmi zubov 1x čelné sklo, bočné okenný otvor úplne a výška sedadla spolujazdca.
Že všetko išlo dobre, na jednu vec: osvetlenie. Zabúdame pravidelne robiť v tme svetlo, pretože palubná doska svetlo a (škaredý) svetlá pre denné svietenie budiť dojem, že nízka svetla. Myslím, že falošné hospodárstva, najmä pre auto pre čokoľvek a dať nejaké bezpečnostné upozornenia.

V praxi ...
Testovacia jednotka je pripojená! Má skvelý podvozok, ktorý je medzi komfortné a športové. Upustí v záťaži, prudkého brzdenia alebo rýchle zákrute sa rýchlo v jeho perie. Kontaktný ceste a výmenný kurz sú takmer nevzrušene. Čo prispieva k tomu je jeho priame ovládanie s atraktívnym energizáciu závislosti na rýchlosti jazdy. Brzdy sa to veľmi dobre: ​​dobre dávkovať a ak je to potrebné, sa zastaví v niekoľkých metrov. Spojka a plynu sú tiež pracujú veľmi dobre. Prepínač je dodávaný s elastiekerig cítenie a podlhovastého ťahy. Prijal som, pretože stroj nie je bohužiaľ k dispozícii na ekonomickú 3-Pitter. Že blok thebreakfast pokuta, a to najmä vďaka svojej turbo a prevodovkou. Prvé dve kolá sú dostatočne krátke odháňať hladko, potom sa robí nejaké väčšie kroky. V (elocity) 1000 (otáčok za minútu) je postupne 7, 13, 20,5, 28,5 a 38,5 km / h. To je len, menšie 'ako hatchback. Pri 120 reálnom km / h mu trvá približne 3100 otáčok za minútu. Tretia je použiteľná od 30 km / h, štvrtý z 45 km / h, 5 z 65. To prináša 135 Nm pri 2500, ale je k dispozícii medzi 2000 a 4500 ot./min vždy 130 nm (pozri obrázok 4).
Napokon, bod kritiky: svetelný výstup z stretávacích svetiel je mierne a hmlové svetlá dať trochu viac svetla. Nechal som na tlmené svetlá pomerne rýchlo nahradené Philips Extreme White Vision (približne o 50% viac svetla výstup).

Kvalita ...
Po 3,5 rokoch je všetko bude aj naďalej pracovať správne, ako by sa dalo očakávať. Renault dal celý rad luxusných trikov, ako sú plynové pružiny na kapote, boot svetlami, veľa skladovanie a stohovanie, atď Ale Dokončujeme tiež nevýhody: Povolený kryt batérie (nezmestí správne), rezonančné interiérové ​​diely, rôzne scratch a škvrny citlivé plasty a bitie pod vozidlom. Avšak, Clio je lepšie ako spolu mojom predchádzajúcom aute (Ibiza).

1 do 30!
Rad nástrojov, aby bol úsporný: hospodárny motor, eco-tlačidlo Start-Stop systém, regeneračné brzdenie, mriežka, ktorá sa automaticky uzavrie, pneumatiky s nízkym valivým odporom a dlhú piaty prevodový stupeň. A funguje to. Výrobcom 4.5 je možné na pokojnom jázd a ak ste naozaj váš najlepší 3.4 uskutočniteľné (foto 5)! Ale vykazuje rýchlu jazdu na nemeckých diaľniciach, ktoré motor musí tvrdo pracovať. Potom spotreba ide na 6,0. Takáto spotreba energie má aj na kratšie cesty. Vyhýbame sa v čo najväčšej miere a konzumujú v priemere 5,0. U pohonných hmôt šetríme viac ako 400 € v súvislosti s predchádzajúcim vozidlom.

Zimné pneumatiky ...
Keď som Reds Profil Darkblade LMV zakúpené Conti Winter Kontaktná TS850 (foto 2). Kolesá stať ho tak dobre, že Renault vykonávanie nákladné verzii facelift s prakticky rovnakými kolesami. Opieram veľkosti 185 / 65x15 zvolený v rovnakom obvode odvaľovaní ako Passion Noir s 195 / 55x16 pneumatík letných. Contis sa darí veľmi dobre, je tiež nosiť.

Údržba ...
Mája 2015, 23000 km: A + B sa zmení W. O. olej, vzduchový filter. Obstarávacia cena € 249.
Mája 2016, 45000 km: I.D.
Apríla 2017, 68000 km: A + B v poradí, zapaľovacích sviečok, filtrov, remvloeist, 419 €.

Môj záver ...
Clio Estate je veľmi pekný, dobré praxe a má v praxi ľahké 01:20. Miera výskytu je nevalný jasnosť. To jede pekne, s dobrú rovnováhu medzi komfortom a športového charakteru. Výraz má všetko, čo potrebujete, ale celkom štandardné vyzerá smutne von. Môžeš mu dať pár "balenie" Šaty pre prispôsobenie alebo povoliť Renault, aby sa voľby výberom drahšie verzie. Bohužiaľ, nie je možné zaškrtnúť zatiaľ čo automatická prevodovka, ak zvolíte menej efektívne a drahšie motor.

4.0
 • comfort 4.0
 • výkon 3,0
 • spoľahlivosť 4.0
 • stálo 5,0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? možná

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci