Škoda Superb Combi 1.6 TDI Zelená Tech Style Business (2016) recenzia

2uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuNajazdené poslednej
Superb Combi 1.6 TDI Zelená Tech Style Business
7, Automatická dvojspojková
2016
2016
55076 km
disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

Viac ako rok skúseností s Superb

 • 55076 km
 • 04.08.2017 22:58

Superb sme zvolili z dvoch dôvodov, z ktorých oba sa považujú za približne rovnakú hmotnosť. Hľadali sme priestranné vozidlo a Superb sme sa cítili ako pekné auto.

Jazdím veľa kilometrov, takže to muselo byť diesel. Predchádzajúci auto, Ford Galaxy, bol plyn, ktorý bol považovaný za mesačný paliva nákladné € 700- € 800. Tiež som ešte rád chcel vrátiť k stroju, proste lahodné v dopravnej zápche. Navyše stál dobrý nastaviteľnou stoličku, dobrý zvukový systém a "skvelý" Navigácia na zozname želaní. A tak sme dospeli k 1.6TD DSG s výkonom Style Business Linka. V tomto prevedení je vozidlo je už veľmi kompletný, takže našťastie trochu viac. Ďalšie možnosti zahŕňajú adaptívny tempomat (ACC), sedadlo spolujazdca, posilňovač tmavo tónované zadné okná (slnko), nákladné siete a zaťahovací ťažné zariadenie.

jazda
Vodičský mi vyhovuje dobre. Podvozok je komfortný, niektorí by volal týždňom, ale pretože vidím každý deň viac ako diaľnice náročné horské cesty, myslím, že je to v poriadku. 1.6TD DSG sedí hladko v praxi a s priemernou spotrebou okolo 1:18 nemôžem sťažovať, a to najmä vzhľadom k veľkosti vozidla. Ktorý sa práve vrátil z dovolenky s karavanom, a preto spĺňa TDI prekvapivo dobré. Pokiaľ ide o priestor, pohodlie a luxus, takže bez ľútosti výberu.

negatívy
Podstatnou nevýhodou je však kvalita DSG. Predtým som mal DSG v Golf. A hoci to auto pokazilo všetky DSG bola ťažkosť. Teraz je to naopak. Na 45.000 km bol zasiahnutý. Sklz spojky (obaja) so studeným motorom a dvojhmotový zotrvačník už rachotí veselo voľný. A to do značnej miery len použitie diaľnice, a karavána ani raz visela. V záruke nahrádzajú DSG spojku a duálny zotrvačník. Takže to išiel ako nové, bohužiaľ, nemá dlhé trvanie. Z asi 52.000 kilometrov spojka skĺznutiu späť, keď je motor studený. Otáčkomer potom pokračuje "šoky" a tam sú vibrácie a búšenie pocit po celom vozidle.

Vzhľadom k tomu, prvá bola len občas, a ja som sa dozvedel, že teraz Pon triple Dôkazom je s vodičom je tu tak ako tak považovaná za akciu, musím sa vrátiť, ako ma snaha ušetriť. Teraz na 55,000 na pult preklzu a dunenie znovu prejsť každodenným javom a je čas znova. Som zvedavý, budem aktualizovať toto preskúmanie ďalšie novinky.

Menšie ťažkosti sú chrumkavý stojí na prahu (už bol vyriešený a zase späť) a radar adaptívneho tempomatu, že niekedy spontánne nevidí pastora. Veľmi nepríjemné, keď spomalenie dopravy, auto prejde neočakávane na plyn. Za týmto účelom je voz bol späť niekoľkokrát a nebolo nájdené nič. Medzitým sa nevideli niekoľko mesiacov, takže naozaj dúfam, že je teraz len držať ďalej

Celkovo vzaté, auto Som väčšinou veľmi šťastný. DSG je sklamaním. Vzhľadom na to, že dodatočné náklady na DSG (€ 3,800 doplnok k nižším emisiám CO2, ako manuálne verziu), môžete určite očakávať kvalitné kus techniky. Zatiaľ je to, že je sklamaním. Dúfam, že to robí dobre (permanentné) nenašlo riešenie

4.0
 • comfort 4.0
 • výkon 4,0
 • spoľahlivosť 3.0
 • náklady 4.0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? možná

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci