Renault Scénic TCE 130 Bose (2017) recenzia

13uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuNajazdené poslednej
Scenic TCE 130 Bose
6. Ručné
2017
2017
6320 km
Priemerný čitateľ Hodnotenie: 8.9 disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

úvod

 • 1025 km
 • 25. apríl 2017 21:21

Dňa 15. apríla 2017 sme vyzdvihnúť nový scénický a opustil Kia. Dôvody pre výmenu Kia boli citlivosť opravy / údržbu tohto vozidla a že auto daň (business) bolo napísané, a tak to bude drahé stravník.
V decembri 2016 sme zvolili túto formu prevedenia, po úspešnom skúšobnej prevádzke v Tce 115 implementácie Zen; dodacia lehota je jeden mesiac stáť dlhšie, pretože dôjde k požiaru u dodávateľa (dverové panely). Stala sa TCE Bose 130 sa niečo navyše z výrobného závodu (I patrí. Vankúš, rozsiahle parkovisko, headup displej), as možnosťou dealer patrí zaťahovacej ťažné zariadenie a akciu ako Renault stále zadarmo zime. To sa tak stáva veľmi kompletné auto; vzhľadom na počet najazdených kilometrov sme zvolili, aby jazda (asi 20.000 do 22.000 km. ročne) pre benzínové auto. Moja žena je, rovnako ako Kia, denné užívateľ vozidla, takže budem určite používať svoje skúsenosti v rámci revízie.
Po viac ako týždeň a 1000 kilometrov dostatočný dôvod, aby prvé kroky na preskúmanie. Pre prehľadnosť budem deliť preskúmania do častí / položiek, ktoré majú zlepšiť čitateľnosť; začnime.

Exteriér:
Renault bol opustený v Scénic "tvar box" a nasadila trendy vozidlo s masívnymi 20 kolesami a niektoré ďalšie čiary a krivky. Stále spôsobil veľa na vzhľad, ako to vyzerá na náš vkus veľmi dobré. Či táto Po troch rokoch aj tak bude Úprimne neviem ..... Proste si na veľkom modelu, ale moja žena stále nájsť menej a ako (málo) väčší priestor bol náš žiadne dodatočné náklady € 1.200 stojí za to.
Nesúlad je staromódny škaredý anténa; "žraločie plutvy" je k dispozícii, ale nie v kombinácii s DAB to veľmi ľúto, ale bohužiaľ.
Žltú farbu je samozrejme veľmi jemná chuť, ale s čiernou strechou, chróm akcenty, to nie je zlé; farba nie je inak žlté ako v reklame, ale to, čo má tendenciu sa žltým okrem.
Mám nejaké fotky sprievodné previerku s cieľom získať predstavu; Sme s ním veľmi spokojní.

interiér:
Vnútri vyzerá dobre postarané; semi-kožené čalúnenie vyzerá skvele (aj to nájsť tú najlepšiu kombináciu z hľadiska pokrývajúcich) a ovládacích prvkov / riadenia atď skvelý pocit. Sedadlo vodiča je vynikajúca (I zahŕňajú rozšíriteľnú kreslo a masážne funkciu); Táto posledná vlastnosť možno oceniť moju ženu zvlášť.
Kmeň je priestranný a má výšku dostatočnú (niečo sme nestihli na Kia); Rozdiel oproti grand scénické je len 20 litrov. Pohodlne, aj elektrické sklopením zadných sedadiel; pracuje veľmi rýchlo a hladko sa opierok hlavy sú zasunuté rýchlo (elektrický).
To, čo v skutočnosti je oveľa menej (v porovnaní s našimi predchádzajúcimi Scenics) je priestor na zadných sedadlách; to naozaj padol za obeť módny styling vozidla. Ako dospelý, je to naozaj nič obzrieť, keď si 1,80 alebo viac; málo priestoru pre nohy a príliš málo stoličky vytvárajú zlý sedadlá. Teraz sme si nekúpil auto predtým, takže môžeme žiť s tým, ale myslím, že je to zvláštne voľba Renault.

prevádzka:
Ako (bývalých) vodičov Renault, vedeli sme, že ministerstvo už z veľkej časti (ale prekvapivo málo zmenila v priebehu rokov); tlačidiel na volante sú teraz našťastie osvetlené a fungovanie palubného počítača je reliéf v porovnaní s Kia.
Novinkou je systém R-Link s dotykovou obrazovkou; veľa kritizovaný systém zahŕňa auto týždeň. Nie som tak zlý (a mám Tesla pre porovnanie); to nie je rýchly a nie vždy logické, ale obťažujúce alebo podobne to rozhodne nie je. Avšak, aktualizácie navigácie, atď. V porovnaní s TESLA vtip; lapovanie s USB a stiahnuť nekonečné, nie je "over-the-air"Systém tesla krok lepšie a uvoľnene.
Moja žena veľmi dobre hovoriť, je displej headup medzi ktoré patrí aj navigačný displeja; zistí, že veľmi užitočným doplnkom.
Po aktualizácii, dúfame, že navigačný systém je lepší v tom čase; Na prvý výlet s manželkou išli kilometrov cez lúky (v súlade s navi) ako pomerne nedávnej / nový cestnej siete nespoznával.
Okrem toho môžete nastaviť svet na podnikanie a po nejakom hľadanie v každom smere, aby sa dobre na dotykovom displeji; Inými slovami, tento systém je úplne ono.

hĺbenie:
Boli sme v prvom obavy týkajúce sa veľkých kolesách, ale to je naozaj to, Veľké kolesá s veľmi tenkými (kolo) pneumatiky (195 / 55-20) s vysokou tváre, ktoré ešte ponúkajú prekvapivý komfort. Existuje však jedna výnimka, a že je prejazde prahov; idete príliš rýchlo sem cez zavesenie zadných kolies bude reagovať veľmi rýchlo. V porovnaní s Kia (ktoré trvalo alebo nemajú existovať) tak urobiť len spomaliť. Ovládanie je veľmi dobrá a kontroly, a to napriek existujúcim Renault ľahkosti, veľmi priama a môžete nechať auto správne miesta. Prevodovka a spojka funguje dobre a dať žiadny dôvod sa sťažovať.
Vozidlo má tiež rôzne pomocné systémy (vrátane varovania kolízne / vzdialenosť radar) a pôsobiace na tvári dobre; Dráha asistent sme vypnutý (ako je nepríjemné, ako moje tesla). Pozoruhodné je, že rovnaký Renault "výstraha ghost" dáva na rovnakých miestach ako Tesla; Zrejme by sme zraziť takmer na rovnakom mieste. Táto verzia nie je k dispozícii Adaptívny tempomat ale nechceme; Aj nájsť systém v Tesla nie je pekné (ale budem ďalej vysvetlil v rámci preskúmania tohto automobilu).

motor:
Mal som to pod hlavičkou disku môžete popísať, ale aj tak som to nazval samostatne. Samo o sebe beží auto na (vyššej) rýchlosti celkom dobre a poskytuje dostatočnú výkonnosť; s 130 konských síl. na 1400 kg. Prázdna hmotnosť je vozidlo absolútne žiadny pruhy traktor. Konečné posúdenie bude nasledovať, čo riadili viac kilometrov; Som tak zvyknutý Tesla naozaj nemôžem porovnávať objektívne. Moja žena minie zďaleka pružnosť Kia; majú po 20 rokov naftového pohonu jasne zvyknutí s benzínovým modelom.
Veľkou nevýhodou tohto vozidla (motor) je v nepravidelného chodu motora, keď je zima a pri čiastočnom zaťažení tak okolo 1700-1800 otáčok za minútu (to je vrátane asi 50 až 55 km / h na 4. prevodový stupeň, je máme rýchlosť na migrujúceho jazdu riadiť pomerne dlhý). Zdá sa, že auto pokračuje dolárov, môžete vidieť otáčkomera ihlu vždy pohybovať; Stručne povedané, veľmi nepríjemné situácie. Mysleli sme, že by to mohlo byť novinkou, ale obsahujú informácie o renault fóre ukazujú, že to je niečo príznačné tohto motora; poukázala na softvér, a tiež na skutočnosť, že Renault (ešte stále) nerobí nič. To je riadenie v tejto dobe Renault nie je príliš príjemná záležitosť; Pohodlie si cením prvé dve hviezdy.
Zadáme prvý automobil ďalej beží, ale ak nedôjde k zlepšeniu (a úprimne povedané, ja neočakávam), auto späť k predajcovi.
Navyše spotreba počas prvých 1000 km 1:12; dúfajme, že môžeme zlepšiť to a bude ju uvoľniť v 1:14?

Pre úvod, to sa stalo docela príbeh, ale dúfajme, že to prečítať hneď.
V budúcej aktualizácii budem priebežne informovať o riešení patrí problém motora / softvéru; skríženými prsty!

Sme si zvykli

 • 6320 km
 • 14.července 2017 21:48

Senica je teraz tri mesiace v našom vlastníctve a dostaneme viac a viac na to zvyknutí; by nám myslím vlastne moja žena, pretože ona beží 99,9% času, som sa vydal svoje zistenia v tejto recenzii.
Ak chcete začať s negatívnym bodom neotáča dobrý motor za určitých podmienok; Zdá sa, že to nie je tak zlé, a tiež druh návyku bude hrať úlohu; faktom je, že máme oveľa menej rušivé a stojí už nie. Je zrejmé, že tam je dostať vylepšenia softvéru; Tiež vlastnosti tečenia za studena nie sú veľké (a trochu sa smiechom).
Či už z renault niečo stane, je veľmi neisté a môžu byť naladenie horizonte riešenie; Doteraz sme absorbované v nás. Faktom zostáva, že existujú lepšie chod motorov na trhu.
Voz bol použitý na týždennej cestu so štyrmi ľuďmi a množstvom batožiny a scénické vyniká ju; dostatok priestoru v kufri a dostatkom miesta na sedenie (našťastie neboli najvyššie ľudia) a veľmi pohodlná jazda.
Tam je niekedy vydaný na 20 palcových ráfikoch (trhavé atď), ale my naozaj nevšimne. Okrem vzhľadu, pretože si myslím, že je to krásny obraz s tým knoeperds kola. V každom prípade sa vzhľad scénické je veľmi cenený; Pre väčšinu ľudí je pekné auto.
Stoličky sú (najmä sedadlo vodiča), vysoko ocenil; sedlo (nastaviteľná) je francúzsky voz veľmi dlho, a preto sú veľmi dobré. Iba nastavenie operadla s niektorými vážnymi krokmi menej; plynulé nastavenie je naozaj lepšie.
Aj moja žena je s headup displejom veľmi spokojný; Oni používali tento systém, a to vždy vyzerá veľmi jasné.
Systém R-Link môžu celkom zvládnuť dôjsť iba občas veci, ktoré sú možno typické počasie Renault ako zmiznutie rozhlasových staníc o deň neskôr sa vracia do normálu. Niekedy varovné pípnutie odpadnúť, aby o deň neskôr veselo. DAB rádiá funguje veľkým sklamaním; zlý zvuk a často spadnú staníc. Aj zažiť to isté v Tesla takže to nie je niečo, čo prichádza iba s Renaultom.
Navigácia konečne dobrý súbor len upozorní Flashy sa niekedy prísť príliš neskoro (a potom vás trvať middle).
S Hlasové ovládanie spúšťa tiež nie príliš hladký ešte; zanechať telefónne číslo, často vedie na roztrhanie odpovede a v skutočnosti to nie je myslené; Stručne povedané, je Renault ešte nejakú prácu v oblasti komunikácie.

Počas takého dovolenku výlet aj ďalšie drobné podráždenie body mimo nej, vrátane:
- rohož na zadnom sedadle je voľná a curling veľmi rýchlo.
- keď je batožinový priestor podlahová doska v najnižšej pozícii sa bude pohybovať pekný priestor pod zadným sedadlom, kde môžu malé firmy za zmiznutie.
- keď sa dvere batožinového priestoru je mokrý a vy ju otvoriť spustením vodné trysky relaxovať v krku.
To všetko sú menšie podnikania, ale ktoré stoja v podstate praktické vozidlo. Možno, že prípad formulára cez funkciu.

Ak zistíte, že tento zoznam, že tam nie je s scénické veľa zle, ale to nie je realita; auto je vlastne veľmi pekné a len veľmi pohodlné na dlhé vzdialenosti. Spotreba paliva v priemere o 1: 13,5 veľmi rozumné a tankovania je veľmi pohodlný s ľahkým palivového systému (nie viac uvoľnené cap); len by ma zaujímalo, ako dlho sa nádrž ventil aj naďalej fungovať správne, pretože nejakým spôsobom to nevyzerá veľmi pevná.

Stručne povedané; Nechceme ľutovať nákupu scénické ale tam sú niektoré veci, ktoré potrebujú určité zlepšenie.
Pre túto chvíľu si vyžiadalo veľa čítania a až do ďalšej aktualizácie.

4.0
 • comfort 4.0
 • výkon 4,0
 • spoľahlivosť 4.0
 • náklady 4.0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? možná

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci