Audi S6 Avant 5.2 FSI quattro (2006) recenzia

17uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuKM-mode, pri nákupeNajazdené poslednej
S6 Avant 5.2 FSI quattro
6, Sekvenčné stroje
2006
2015
178000 km
184500 km
Priemerný čitateľ Hodnotenie: 8.5 disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

Audi S6 Avant Quattro 5.2 V10

 • 184500 km
 • 01.09.2015 17:51

Potom, čo som čítal veľa recenzií automobilov, ale akonáhle som sa dať na papier svoje skúsenosti s Audi S6. Ako prvý sa podeliť s ostatnými, a za druhé, aby ho porovnávať s 535d Touring BMW, s ktorým som išiel tri roky (140 DKM).

Ak chcete rovno k dverám doma - som bol predaný po skúške riadiť tento automobil! Jazdí tak hladké a pohodlné a budete vždy cítiť, že je dostatok energie je k dispozícii, akou rýchlosťou idete. Palubná doska je moderná a všetky prepínače dobrý pocit.
S6 bol vybavený interiérom uhlíka, ktorý je veľmi elegantný a krásne.

Mohol by som urobiť celkom dobrý obchod s obchodom, v mojom predchádzajúcom aute (Porsche 911) a prvý spoj domov bol zážitok sám o sebe .. aj keď idem po dobu 30 rokov auto - to bola party! Diaľnice a počuť tlmený ťažký prehrabať prednej časti V10 motor 5.2L, a potom sa presunúť vás v pokoji a pohode ... zatiaľ čo stromy pozdĺž cesty mihali ako keby ste si vybral Starship Enterprise jednoducho warp rýchlosť , Neuveriteľné, ako tiché auto pri vyšších rýchlostiach - a ako neuveriteľné množstvo paliva sa spotrebuje ... sa vrátim!

Kúpil som si S6 v máji 2015 a od tej doby riadené 6,500 km. Tu je moja skúsenosť v tomto období:
To je konečný dlhé vzdialenosti cruiser; Motor beresterk, spoľahlivé a pohodlné pre všetkých cestujúcich vo vozidle. Počas horských etáp v Taliansku som bol bohužiaľ 2x hovoriť, že hladina oleja bola nízka. Okamžite zastavené a nechá sa ochladiť - pol litra oleja nad ním, a táto úroveň bola opäť OK (na rovný p-polohe), ale o niekoľko dní neskôr, rovnaké. Pravdepodobne je senzor hladiny oleja v nevýhodnom postavení v kľukovej skrini, pretože na rovno ceste, je všetko v poriadku. Ale to šok, pretože budete chcieť žiadne poškodenie motora, samozrejme.
Tam sú dve veci, ktoré som nájsť menej vhodný do interiéru; ovládanie okien je naozaj príliš ďaleko vzadu na opierke; nemáte ľavý lakeť medzi sedadlom a dverami až k nej. A navigácia proste nebeží plynulo v mestách; Niekedy sám náhle zmenší a vidíte, žiadne ďalšie podrobnosti, a niekedy nedokáže držať krok a zamrzne obraz, keď ste dva bloky ďalej. Nie je naozaj pekné, keď sa napr. Rušné Milan chcete zistiť.
Lakťová opierka na stredovej konzole je trochu krátka (v porovnaní s mojím 535D), čo je škoda, ale nie naozaj otravné.
Som (veľké) pôvodné konanie nahradený trochu menšie Audi TT-S volant s plochým dnom; je silnejší a sú vyrobené z perforovanej kože, ktorá má pekný športový vzhľad. To môžem ju vrelo odporučiť. Môj Audi dealer vykonal objednávku - tam bol iný typ airbagu kábla požadovanej (ďalej len RS6) a dokonale fungovať.

Čo každý chce vedieť - koľko energie auto teraz? To nie je tak zlé, pri normálnom používaní diaľnic; Jazdím asi 1 ku 10 pri jazde za normálnych okolností aj 100-120 km / h. Nie je to zlé pre vozidla 2000 kg a 5.2L V10 pod kapotou. Keby som športovejší jazde, používanie ide k 1 v 7 až 1 až 5. A najextrémnejší vec, ktorú som mal je kľukatá cesta plná vlásenky štýl až na vrchole hory v Taliansku; Bol som asi 1 do 3. Nie je k bývanie príliš dlho - ja sám si vybrali.

správanie; To je ešte ťažké auto 2 tony a tak to nie je monštrum slalom, ale vysiela veľmi ľahký a ľahko. Tu je trik - ticho v kúte a plynu von, potom jej Quattro sami na ceste. V dlhých rýchlych zákrutách, S6 je blok dole na ceste - naozaj rád na koľajniciach.

Prevodovka; Je šikovný stroj - v závislosti na polohe škrtiacej klapky, otočí sa veľmi jemne a plynulo alebo dosť tvrdo a rýchlo. Prvý prevodový stupeň je veľmi krátka a niekedy je to umenie, aby prechod z prvej do druhej bežať hladko, pretože S6 bude naozaj pop na svoje miesto, a potom sa otočí nie tak jemne. BMW 535D som predtým vždy jazdili v štátnej D na 2. stupeň preč, Audi nemôže robiť, že; Napriek tomu nemožno prepnúť na druhom mieste v S6. To niekedy znamená, že prvé kroky k zeleným svetlom nešla hladko, mali by ste naozaj sa na to pozrieť. Zvlášť, keď je vedierko S v pozícii, pretože potom sa motor reaguje na každý desiaty milimeter plynového pedálu! Často som jazdiť v ručnom a zase páčok pod volantom - reaguje veľmi bezprostredne.

brzdy; vynikajúce. Ja som riadený doposiaľ so základnými diskami a blokov a sú veľmi silné. Tento týždeň S6 dostane do zákruty a vymeniť brzdy. Preto som si objednal sám sadu jedli riadi on-line a Hawk Performance brzdových doštičiek - čítal som, že dobré skúsenosti o Audi fórach. Audi tiež nainštaluje sám jedol diskov, ale účtovať oveľa vyššiu cenu. Minulý týždeň, balíček prišiel z Nemecka, ktorý bol veľmi ťažký; 2 ventilované kotúče s priemerom 385 mm ... vážim každému z nich viac ako 10 kg. Zaujímalo by ma, ako to bude rodiť blokov Hawk.

Som tiež veľmi spokojný s S6, hluk motora po rýchlom cestnom závode naozaj mega-krásne ... kombinácia ťažkého dunenie v V10 a mäkké pískanie zvuku (nie turbo) je naozaj cool; sused vždy hovorí, že sa zdá, že prichádza do lietadla, keď počuje, že prichádzam domov!

V porovnaní s 535d Touring BMW;
Na 535D páčilo veľmi dobre na dlhých cestách, najmä nastaviteľnosť sedadiel (High Exec.) Je perfektný. Ale tiež mám nejaké zlé skúsenosti s elektronikou na palube BMW, takže som dokonca začal hľadať podobné autá.
Správanie je podobný Audi z hľadiska komfortu. BMW mal asi 170 bhp menej ako veľký low-end moment, ktorý tiež išiel veľmi dobre. Ale Audi je ostrejší, čo je viac túži než BMW. Pokiaľ ide o vnútorný priestor v prednej časti BMW bol trochu väčšie, ako šírku, tak na palubnej doske, vidím znateľný rozdiel pre vodiča a spolujazdca. A boli púčiky napájacieho okná na oveľa príjemnejšie miesto na lakťovej opierke dverí. Rád ovládať navigáciu BMW lepšie a ľahšie - najmä preto, že veľké tlačidlá v BMW sa môže pohybovať myšou, pri dodržaní Audi a musíte pracovať s tlačidlami okolo tlačidla veľkom. Možno, že nastavenie systému, ale to bolo pre mňa zvyknúť príliš málo intuitívne (nájsť informácie o súbore - požadovať alternatívnu trasu - a tak ďalej)
Priestor na zadnej strane je rovnaký, priestor v kufri je podobná, možno o niečo širšie v BMW, ale aj dostatočne priestranná pre dovolenku pre 4 osoby.
Audi má oveľa viac než moderný interiér BMW v mojich očiach / chuti. Chýba mi to znovu Head-Up displej v BMW, ktorá bola skvelá voľba, ktorá je naozaj chutné pri každodennom používaní.

Keby som mal znovu vybrať medzi BMW a Audi potom idem k Audi - predovšetkým vďaka fantastickému motoru a nádherné zvuky to robí. Každý deň som sa začať s úsmevom S6 a ten pocit je na nezaplatenie!

Po inštalácii nových bŕzd napíšem aktualizáciu.

4.5
 • komfort 5,0
 • výkon 5,0
 • spoľahlivosť 4.0
 • stálo 3.0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? áno

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci