Honda Insight 1.3 i-VTEC Elegance (2009) recenzia

1uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuNajazdené poslednej
Insight 1,3 i-VTEC Elegance
1, Sekvenčné stroje
2009
2009
109000 km
disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

Spoľahlivé, lacné - a pohodlné taky

 • 109000 km
 • 13. mája 2017 05:13

Honda bol náš druhý automobil po dobu 7 rokov, a teraz je to náš jediný voz. V skutočnosti je Insight zarába viac hodnotení ako ktorákoľvek iná auta, aký sme kedy vlastnil, jednoducho preto, že nikdy neposkytla žiadny problém a vždy bol pohodlný dopravný prostriedok, aspoň pre krátke a stredné vzdialenosti.

Prečo som prišiel po ôsmich rokoch sa v hodnotení tohto auta? Vzhľadom k tomu, že som viac chlapcov Hračky, údery a vzrušujúce automobily. Môj plán bol - za posledných 15 rokov alebo tak nejako - majú byť nové SUV alebo kombi s pohonom 4x4 a pekným 2. ručné sportcar, myslím Mercedes GLC, BMW 5 x jednotka alebo starý, tučný Nissan Pathfinder, plus druhá hand Audi TT a Mercedes GLK. Máte obrázok, pekný pravý? M'enfin, celý čas sme boli predbehnúť realite a obmedzenia každodenného života: študujúci deti, hypotéky, a teraz je potrebné investovať docela ťažké pre môj odchod do dôchodku (na voľnej nohe so systémom proti 60). Potom som urobil pekný príjem za rok alebo čokoľvek, ale musíte si vybrať, kam ho minúť. Autá najhoršie kapitálové wasters, ktoré si môžete myslieť, sú nejroztomilejší a súčasne. Stanica automobil alebo SUV stačí po dobu šiestich týždňov v roku, že sme na dovolenku autom. Zvyšok času som dosiahnuť svojho pracoviska na bicykli alebo električkou ..

Takže, na Honde. Píše sa rok 2009. Insight bol jedným z prvých hybridov. Akási soft-hybridný koncepcie: a 18 hp elektromotor s kľukovým hriadeľom, ktorý pomáha 1300 ccm benzínový motor o 88 konských síl sa dostať dopredu a spotrebujú menej. Spojený s, ako by to mohlo byť inak, CVT. A celá vec váži kilo 1100. A pekný vzhľad, priestrannú kabínu, jasné, nejaké futuristické palubnej doske a praktickou dispozíciou, aby bolo kompletné. Viem, že majú rovnaký názor na klinovitého modeli mnoho hybridov tej doby a na vytvorenie takéhoto paneli, ale myslíme si, že náš model Honda termíny a určite, pokiaľ ide o farby (druh taupe metalíza) veľmi úspešný. Dám pár fotiek.
Konečne sme riadili asi 2500 kilometrov pozdĺž dovolenku. So psom v kufri a hromadu batožiny na zadnom sedadle k stropu. asi pred 5 rokmi sme boli - bez psa - riadil auto cez Rakúsko a Taliansko. Medzitým, takže mám veľmi dobrý prehľad o výhodách a nevýhodách.

Čo-čo?
- Pôsobivý výkon.
- mnohí rýchlosť
- Ticho, keď rýchlosť
- To, že je prehltol všetky rany hladko ..

... Naozaj si myslím, tu. Zvláštne je, že som v tom trochu (dobre, C-segmentu verím ..) auto 23 mille (najdrahšie, Elegance verzia) v skutočnosti menej ako nevýhody nájsť niektoré prémiové vozidlá 3x cenu my riadil. No, to nie je porovnanie, pretože v tejto triede, dostanete viac a budete očakávať viac, takže vidíte viac nevýhod. Napriek tomu Mercedes ML 320 (modelový rok 2000) s 90.000 na hodiny slorpte ropy a rôznych zložiek splácať. BMW 525d (2005) robil všetko skvelé, ale halogénové žiarovky vozidla dali menej svetla než Hondaatje. A 63 grand možnosti zoznam ex  v roku 2005, môžete určite očakávať, že veľa, myslím. (Xenon potom tiež dostal BMW len so značnými nákladmi).

Z hľadiska výkonu; v mestskom prostredí je rýchle auto, elektrický motor pomáha pekné. Ale v 70, 80 za hodinu je zapnutá. Počas prázdnin sme mohli (vyloženie a robí) jemné kríž s asi 130 km / h. 160, 170 (čo s väčšími vozy na dovolenku) môže ešte ... s tučným behu a už vôbec nie do kopca a nad 130 je naozaj hlučný. Zrýchlenie je vlastne typický CVT skúsenosť: najskôr veľa hluku pri vysokej rýchlosti a potom niektorí pešo za to. Mimochodom, trik dávať viac odmerané plyn, môžete ísť tak rýchlo -med s elektrickým pomôcť - ale s menším hlukom. Nedávno som zhodou okolností poháňaný pár hybridný Toyoty a zdá sa, že aj napriek oveľa viac elektrickej energie, v skutočnosti oveľa viac než Hondaatje sa otáčky vyšplhať až dávajú veľa plynu. Takže všetko je relatívne ...

Čo on-je?
- obrovský spoľahlivosť
- Veľmi nízke náklady
- pevná pocit
- Obrovský praktický layout
- Viac ako na vnútornej strane, pokiaľ ide o vonkajšie
- tesný podvozok
- Príjemné posedenie stoličky - veľmi dôležité, keď ste mimo pracovnú dobu ...

Druhý Najznámejšie hybrid okolo roku 2009 bol samozrejme Toyota Prius.
Inú verziu očakávate výkon Honda a nižšiu spotrebu vzhľadom k Prius rovnakého veku. To je pravda, pretože Prius má samostatný elektromotor 80 konských síl a silnejší benzínový motor. Ale 7.000 do 10.000 $ sú drahšie, v závislosti na verzii. Pokiaľ ide o spotrebu robíme medzi 5,5 a 6,2 l / 100 km. A nájdeme veľmi príjemné s rôznymi účely.

Honda je pevne na ceste a pošle tesný, máte pocit, že podvozok bude mať 100 koní viac. Krátky prepruženie to cítite, keď idete na nerovnej vozovke a spomaľovacích prahov - nie príliš rýchlo motto. Na druhej strane šasi môže mať. Máme štyri sezóny pneumatiky Vredestein Quatrac to dať hore a rukoväť je ideálna za všetkých okolností!

Veko batožinového priestoru je zázrak, a to vďaka dvojitým dnom (doslova so) a niektoré triky môžeme stratiť oveľa viac, než by ste čakali.

Čo ďalej? No, už som povedal v úvode. Tento model vyzerá rýchlejšie, než to je, ale inak nie je nič zlé. Nájdete všetky ovládacie prvky celkom jednoduché, aspoň ovládanie klimatizácie a rádio na stredovej konzole, a všetky údaje sú jasne viditeľné. Niekedy som videl v iných drahých áut. Vyhrievanie sedadiel je samozrejme príjemné, keď je zima. Aktívna a pasívna bezpečnosť, máme štyri airbagy, ABS a ESP ako štandard (v B-alebo C-segmentácie z roku 2009, nie je zlé si myslíme)

4.5
 • comfort 4.0
 • výkon 3,0
 • spoľahlivosť 5.0
 • stálo 5,0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? možná

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci