Ford Mondeo 1.8 16V 125HP Prvé vydanie (2001) recenzia

3uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuKM-mode, pri nákupeNajazdené poslednej
Mondeo 1.8 16V 125HP First Edition
5, Ručné
2001
2009
113600 km
115000 km
Priemerný čitateľ Hodnotenie: 8.5 disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

veľa malý

 • 115000 km
 • 13.března 2009 00:17

Hľadal (dočasné) veľké benzínové auto za 5 až 6000. Aj považovaná za niekoľko áut v roku 2009. Moja preferencie bola pre nemecký auto. Avšak, Audi A4 príliš drahé, príliš starý VW Golf 4, Passat niekoľko možností a často slabé 1,6 motor, a často veľa kilometrov na 5,000. Jo a ak máte niekoľko osobných úvahy, ktoré som sa zachrániť. Nakoniec Mondeo MK3 (od roku 2001) sa okrem iného na. No Mondeo diesel, pretože som čítal veľa o rozbitých vstrekovačov Mondeo TDCi, ktorého oprava sa rýchlo môže stať tisíce eur. Na 25.000 km za rok, skôr než benzín. Žiadne turba, medzichladiča, vstrekovače, ktoré môžu zlomiť a s trochou detektívna práca bude musieť nájsť vlastné išiel Mondeo benzín pár km sú.

Našiel som Mondeo 1.8 16v prvé vydanie v roku 2001 s iba 113 000 kilometrov za menej ako 4750 eur obchodník, to bolo asi 1500 až 2000 eur lacnejšie, než je priemer, takže som išiel hľadať nejaké vady. Kvôli najlacnejšie v rade, nie ste obvykle šťastná! Ešte kúsok a nie príliš zlé, trochu poškodenia laku a zlomený pravý sacie potrubie (známa slabosť) odhalil dôvod pre nižšiu cenu. Za pár stoviek viac by byť vytvorený, a preto predaj prešiel.

Jedná sa o "prvé vydanie"Takže s niektorými pekné doplnky, ako sú vyhrievané predné sklo! 16" LM kolesá, tempomat, rádio CD, CV + AB, sedadlo vodiča elektricky nastaviteľné, klimatizácia, atď. Jednoducho skvelé auto oblečená. A aký pokoj! Tiež zálohovať obrovský priestor pre nohy, jeden z 1,90 posedenie s ľahkosťou.

Vozidlo má veľmi jemné suspenzie, ktorá poskytuje vynikajúcu ovládateľnosť. Máte pocit, čo sa deje pod kolesami a často som zažil inak, a to najmä s francúzskymi vozy! Po predchádzajúcej dobré skúsenosti s Fordom, vrátane veľmi tesnom riadenia Fiesta z roku 2003, Mondeo tiež nastaviť, že nesklame v tomto ohľade. 1,8 16v motor s 125HP je dostatočne silný, ale nečakajte, že závodná monštrum, rozhodne nie na dne. By ste potom je potrebné vykonať čo najrýchlejšie kone zo stajne. 5. prevodový stupeň má dlhú prevodovku a umožňuje efektívne jazdy po diaľnici, ako je to možné. Motor je veľmi tichý, na začiatku krátko niektoré surové, ale rýchlo zmizne. Ale je to citlivý motor, ktorý stále chce spustiť znovu na nepravidelné zlou údržbou. Dobrý, ako ťa paliva V-Power počuť pravdu, motor beží lepšie. Kombinovaná spotreba paliva so mnou 01:12, nie je prekvapujúce, pre automobilový 1300kg. Na diaľnici 1:15 mali byť dosiahnuteľné. V priemere to dobrý motor pre toto auto.

Hľadá Mondeo 2001, 2002, 2003, na vedomie, len pár vecí v benzíne (diesel majú iné problémy, ako rozprašovače)

1. Vypočujte motor "kohútik" v blízkosti napínače / distribučnom reťazci, 95% šanca, že vírivé klapky plastového sacieho potrubia. Často nie je tam žiadny výber ale k nahradenie sacieho potrubia, stojí asi 600 eur a žiadnu zhovievavosť Ford! Tiež vidieť dole diskusiu na fóre Mondeo Club v sacom potrubí:

http://www.fordmondeoclub.nl/phpBB3/viewtopic.php?style=1&t = 11206

2. Skontrolujte, či hrdze v spodnej časti dverí, keď je sada hrán. Prvá séria sa niekedy hrdza tu pomocou nesprávnej tesniacej súpravy. K dispozícii je až 12 rokov záruka na telá Mondeo, aj za škody hrdze, ale auto musí byť vždy udržiavaná na Ford obchodné zastúpenie. Všimnite si tiež, takže spodná časť dverí (vnútorné) nie je hrdza, hrdza je tam, uistite sa, že auto je stále udržiavaná na Ford obchodné zastúpenie, iba jeho oprava je zadarmo!

Okrem toho, niekoľko detailov, proste dobré auto a nutnosťou!

Aktualizujte novembra 2010:

Mondeo už poháňané 160 000 km a skoro som hladko 45000 km riadený. Mreža, že som nasadol modelu 2003 som opäť vymeniť za originál, zavrel to celkom pekne menovite. Tiež nahradiť pôvodný sportvelgen bežnými kolesami s krytmi kolies, ak je auto staršie ho nájdem ešte v spätnom pohľade lepší v pôvodnom stave a vy by ste mali byť opatrní s príslušenstvom myslím. Ešte som nemal problémy? Jedna vec naozaj len; Posledný prázdninový som nemohol otočiť kľúčom v zapaľovaní, až potom, čo sa snažia niekoľkokrát som bol schopný naštartovať znovu, kým. Home nechať predajcu kladie nové zapaľovanie na 120 eur, bola hodina práce. Pôvodný kľúče som mohol naďalej používať.

Vozidlo sa bude predávať budúci týždeň, pretože som bol na voľnej nohe v Youngtimer (auto medzi 15 a 25 rokov) odísť, prídavok na aktuálne trhové hodnoty a všetky náklady chutné daňovo uznateľné. Našiel len dva kompaktné vozidlá od roku 1995 prijateľný, Audi A4 alebo Mazda Xedos 6 som konečne našiel Xedos 6 1995 iba 97000 kilometrov čo najskôr budem písať svoje hodnotenie.

Mondeo môžem v každom prípade vrelo odporúčam!

4.0
 • comfort 4.0
 • výkon 3,0
 • spoľahlivosť 4.0
 • náklady 4.0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? áno

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci