Renault Dauphine (1965) recenzia

4uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuKM-mode, pri nákupeNajazdené poslednej
Dauphine
4. Ručné
1965
1972
94000 km
117000 km
Priemerný čitateľ Hodnotenie: 8.8 disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

SKÚSENOSTI

 • 117000 km
 • 14.července 2007 00:00

Toto je príbeh o "Dame Blanche" a "Bleue Dame. Vlastným to preto, že dvaja. Obaja sú Renault Dauphine Gordini R1095. Dame Blanche v decembri 1965 a marci 1967 dame Bleue.
Ale najprv niečo o Dauphine. Dauphine bol veľmi úspešný model Renaultu, ktorý viac ako dva milióny boli postavené v rokoch lete 1956 a na jar 1968. Bola to francúzska obdoba nemeckého Volkswagen Beetle. Obaja mali zadný motor a pohon zadných kolies. Dauphine mal štyri dvere a vodné chladenie, kde je chrobák mal dvoje dvere a chladenie vzduchu. Dauphine mal 845cc motor, ktorý produkoval 32 konských síl. Mal spočiatku tri ozubené kolesá. Neskôr tam bol tiež luxusnejšie verzie, Ondine, ktorý mal štyri kolesá. Okrem toho Dauphine Gordini bola ktorého motor produkoval inú hlavu valcov 40 hp. Gordini mal štyri. Krátko, v rokoch 1962 a 1963, tam bol tiež Dauphine Rallye R1093 a nakoniec založený na Dauphine Floride, Caravelle neskôr. To bolo krásne, taliansky návrhár Pietro Frua vyvodiť, kabriolet, ktorý neskôr bol k dispozícii aj s kupé strechou pevnou a vzadu.

My, Dame Blanche 'som si kúpil v roku 1972, kedy som nebol môj licencie na 550 guldenov trochu špinavá autá garážových staršieho obchodníka s krívať. Ten muž mal tiež Floride, cabrio preto v ponuke, však, bol niekde inde. Tam bola závada s Floride: ľavé dvere zvárané zuby. To sa ukázalo byť vykonané, pretože základňa bola tak hrdzavé, že existujú vážne obavy, že auto by narušili spontánne, keď boli obe dvere otvorené súčasne. Koniec koncov, hovoríme o čase, keď tam bol žiadny MOT. Tak som sa rozhodol Dauphine. Nie že by to bolo z nerezovej: ďaleko od neho. Akonáhle sa to muselo byť opravené s rohožami zo sklenených vlákien a kvapalné polyesterovej časti skriňových nosníkov, ktoré sú vynechané spontánne. Mechanicky, však, to bolo spoľahlivé chrobák, ktorý som išiel okolo s radosťou a pol roka. V poslednej dobe som však stál vonku s rastúcou pravidelnosťou zo strany polície, ktorý potom šiel postrkovanie sa skrutkovače v dolnej časti Lady Blanche. Bol čas na niečo iné. Dauphine bol v skutočnosti pripravený na demoláciu, ale nemohol som sa dostať moje srdce. Príležitosť naskytla, ja Dame Blanche mohol uložiť v rohu kamennej stodoly vedomostí mimo mesto. Vzhľadom k tomu, že sa začala v apríli 1974 na dlhú zimu.

O štyri roky neskôr, v roku 1978, videl som -na svoju cestu do práce, sú modré Dauphine. Každý deň, v Dauphine nebol jej miesto. Po nejakej dobe, dokonca som sa zastavil, aby sa bližšie zvážiť Dauphine. Za svoje jedenásťročnej vyzerala pozoruhodne dobre. Potom som jednoducho ísť a zaklopať na okolitých domoch, ale nikto mi povedať, kto je majiteľom bol. Ale v týchto rokoch bolo ešte možné za odplatu niekoľkých zlatých, u RDW žiadajú menom na odznaku. V držaní týchto informácií, prišiel som od niekoľkých blokov od Dauphine doma. Ktorá sa ukázala byť študentom. Bohužiaľ, tam sa objavil, držiak na nejakú dobu nebude žiť dlhšie a ľudia nevedeli, kam sa presťahoval. Že trať sa zdalo tak mŕtvy chod. Kým som hovoril s dobrým priateľom, ktorý bol študent a mal čiastočný úväzok na univerzite. Zdalo sa, že pozná majiteľa modrej Dauphine, lebo zostúpil a požičiavať knihy. Tak som to urobil tak, o niekoľko týždňov neskôr, stále v kontakte s majiteľom. Páčila sa mu Dauphine off. Koniec koncov, v uplynulom zimnom období sa Dame Bleue pri silných mrazoch bez nemrznúcej kvapaliny nechajte vyniknúť dať trhliny v bloku motora. Z tohto dôvodu, auto bolo len veľmi obmedzené invalidný vozík. Tak vymenil Dame

PROBLÉMY

 • 117000 km
 • 14.července 2007 00:00

Hrdza, čo je dôvod, prečo existuje len veľmi málo Dauphines zostávajú dva milióny boli čias. Boj bol proti, vopred stratený. Dame Blanche mala tiež problém vlhkosti. Koniec koncov, bol vybavený originálnym strechou, ktorá sa odvodňovacie kanály boli upchaté od A-stĺpikov chronickej. Pravdepodobne hrdzou. Keď je búrka zhromaždili také obrovské množstvo vody v odkvape, ktoré sa znížili o rozbiehaní v lone vodiča. Mimochodom, telo lady Bleue je v pozoruhodne oveľa lepšom stave.
V polohe 6 voltový elektrický systém sa často vytvára doettietwelofdoettietniet situáciu. Našťastie Dauphine vybavená kľučkou. Otvorom v strede zadného nárazníka, môžu vždy prebudiť odovzdanie moci k životu. V osemnástich rokoch, ktoré som poháňaných Dame Blanche, radiátor sa mení raz sa opakujúci chladenia problém bol vyriešený.
Zadná Dauphine motor je veľmi citlivý na bočný vietor. Veľký vrece piesku v kufri vpredu sa rozhodne neodporúča. Za súčasných podmienok je obrovský a potláčanie hluku motora veľmi vágny, zatiaľ čo otáčania veľa preč je miešanie hrniec polievky. V posledných rokoch výstavby Dauphine už kotúčovými brzdami celý, veľmi vzácne v tej dobe pre vozidla tejto triedy.

3.0
 • comfort 3.0
 • výkon 1,0
 • spoľahlivosť 4.0
 • náklady 4.0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? áno

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci