Opel Ampera (2012) recenzia

19uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuKM-mode, pri nákupeNajazdené poslednej
Ampera
1 automatické
2012
2012
27 km
52300 km
Priemerný čitateľ Hodnotenie: 8.2 disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

 • 1885 km
 • 04.05.2012 07:43

Moje skúsenosti s Ampera:

rozsah

Teoretický rozsah 83 km je naozaj veľmi teoretické, ale ponuré správy, ktoré som čítal tak ďaleko, nebol so mnou poradí. Môj najhoršie skóre 55 km, a môj najlepší 75. Priznám sa: pevný jazdec, ja nie, tak som mal. To často nepresahuje 100 km / h, budete mať zelenú zemeguli stále pekne v strede. Semaforu šprint Priznám mám robiť, keď je v jej silách, čo je určite jeden z najkrajších javov elektrických vozidiel svišťať off čo najskôr bez zásahu užívateľa.

Môj kilometrov je 1885 km a hneď som použil len 26,5 litrov benzínu a 200 kWh (pekný podávané vďaka Lolo), vedie poplatok vo výške cca 22,5 litrov benzínu, celkom 49 litrov, a teda "spotreba" približne 1:33. Môj dochádzanie vzdialenosť je tiež tam a späť 60 km, ideálne pre toto auto
Tam bol v automobilových časopisoch sa obávajú, že vodiči by nezmizne elektricky, ale vyskytujú príliš krátko. Hnacie je vynikajúci, benzín je určite počuť nepríjemné hučanie v pozadí, oveľa menej príjemné!

Zvyky a zlozvyky:

-Bol som prvý zákazník cestné Ampera: rýchloupínacie vstupný systém nefungoval s kľúčom v kufri ... Podľa AP by nemalo byť tak. Bezpečnosť vozidla je veľmi dobrá. Po hodine asistenčné vzdal!
-Spätná kamera: oveľa menej užitočný, než v mojom Lexus RX 400. Tam by ste mali sprievodcov, ktorí uviedli obmedzenie automobilu, takže ste úplne na fotoaparát môže dôverovať. Keď sa Ampera máte stále pozerať do zrkadla, sa minie.
-Ste zavretý dosť pevne v miestach, ale myslím, že sú stále ešte príliš tvrdý, a nie dostatočne priestranná nastaviteľná. Nastavenie axiálne riadenia by mal Výstružníky.
-Payload: tam boli všetci strašidelné príbehy o užitočnou hmotnosťou 280 kg, ale jazda na 300 km so štyrmi dospelými a ich batožinu víkendu prebehol bez zádrhelů. Nosnosť je teda 365 kg a batožinový priestor sa hodí aj napriek svojou kapacitou púhych 301 litrov.
-Spotreba paliva: cca 01:18, takže nie je zlé auto 1700 kg!
-Musíte stavať nabíjací rutinných operácií. Dvakrát išiel ráno do 6:45 na poplach, pretože som vytiahol zástrčku bez otvorenia auto ...
-Užívateľský manuál je dôležité, aby tam je toľko sada, ktorá trvá dlhšiu dobu, než je všetko jasné a dostanete najjednoduchšie nastavenie, ktoré máte.
-Nedostatok dažďovým senzorom je definitívny minúť.
-Prevádzka na stredovej konzole sa zvyknúť, ale potom ťažkosti.
-Pevný disk je ideeal. Dal som všetky svoje CD na pevný disk, takže vždy hudbu na ruky bez trápneho zmätku.
-Škrabanie spojler klapku nad prahmi: Bol som úplne na to zvyknutí a držať ma, prečo nie, a nakoniec povedal okolostojaci niečo od vás! Mimochodom ešte nemal žiadne problémy s ľuďmi, nechcete počuť. Pneumatiky obšťastniť dosť hluku ...

záver:
Po Lexus je to krok späť, ale auto pre mňa veľkým potešením a pokojný jazdci úspešné elektrických vozidiel s dostatočným rozsahom pre mnoho jázd. Žiadne auto pre ľudí, ktorí potrebujú riadiť veľké vzdialenosti každý deň.

Americký vybudovať kvalitný

 • 7618 km
 • 19.srpna 2012 12:28

aktualizovať 19-08-2012

Najazdené už 7618 km
Použitý plyn: 117 litrov,
Takže asi 1,6 l / 100 km

Zatiaľ vôbec spokojní s Ampera, ale spoľahlivosť však utrpeli jamku. akkefietjes od predchádzajúcej revízie:

6000 km:
-kryt konektora nabíjania neotvorí, spôsobiť krútený kábel, zrejme výrobnú vadu.
-CD prísť s ťažkosťami zo slotu Príčina: CD prehrávač je namontovaný príliš nízka, a preto nemá nárok na slotu opäť výrobná vada

7000:
Získať kábel zo zásuvky v automobile, spôsobiť: kontakt konektora kábla je plasticky tavila, takže sa zlúčia do auta! kábel do auta a nahradiť konektor, pretože žiadny ďalšie ťažkosti.

Vodičské je ešte liečiť, ak jazda nebude trvať príliš dlho, po hodine som sa držať viac o tom na stoličke, čas na vankúšik ...

A-stĺpika významne sa objaví vo veľkosti, a tak poskytuje významné mŕtveho uhla, má za následok: 1 s ohnutým koleso zadného kolesa a malé škrabance na prednom nárazníku.

Priemerná el. siahajú viac ako 70 km a najdlhšia elektrický pohon: 84.2 km úplne v interiéri. Ale dajte batérie ešte hore 10,0 kWh off, dúfajme, že nie je menšia.

dovolená

 • 10780 km
 • 27.septembra 2012 20:11

Veľkou výhodou tohto Ampera: ste všade, kam ísť, ako ďaleko tiež. V tomto prípade, "ale" 600 km na jedno nabitie a tankovanie bolo vybrať miesto určenia, Schwerin v severovýchodnom Nemecku, jednoduchý. S akýmkoľvek spôsobom, a to bolo všetko, batožina (vrátane golfové bagy) do chrbta a dostať sa na zadnom sedadle, ktoré predlžovacie šnúry a potom tam s rýchlosťou 130 km / h na javisku. Vozidlo sa dodáva ukľudňujúci pocit, že toto a vyššej rýchlosti. Tieto motory purrs, tam pokojne na úteku. Rýchlosť je a zostáva relatívne nízky, takže máte pocit, že riadite veľké auto. Nepridávajte plyn príliš ťažké, pretože on reve.

V hoteli sa trochu úsilia nájsť nabíjací bod, ale nakoniec som dostal miesto v garáži, kde bolo rozšírenie skončil, tak som - platené aj keď - mohol dobiť.

Nakoniec, asi 1600 km poháňaný v priemere o viac ako 1:17 na benzín. Je zrejmé, že rozsah 500 km Opel sľubov môže byť veľmi ľahko prekonaný.

Jediný problém na ceste: rádio blokovaná dopravné informácie. Až potom, čo trikrát a zase premení vozidlo hestelde softvéru.

Spotreba v priebehu životnosti je stále 1,9 l / 100 km a sa zúčastní len klesať, aj keď som si všimla, že sa znížením teploty znižuje rozsah a 60 km čoskoro som odhodiť ťažké v zimný deň získať úplne el. Zimné Skúsenosti neskôr.

spoľahlivosť narušená

 • 16000 km
 • 28. december 2012 19:20

Až do teraz som bol pomerne mierny podľa môjho názoru na spoľahlivosť, ale teraz niekoľko negatívnych skúseností sa opäť dodáva, že integrita len možno označiť za zlý. Chyby boli nasledovné:

-Potom, čo predtým bolo gerepareed dvere batožinového priestoru pre nabíjací kábel, to opäť spôsobené problémy. Hoci to ešte otvorené, ale mal som rovnaký tlak na mojom tlačidlo klinec vypáčiť dvere, veľmi nemotorný. Operácia bola kompletne vymeniť.

-Senzor na pravej zadnej reagovať, takže auto jednoducho "keyless" 3 cez dvere je možné otvoriť.

-Nabíjačka má ducha, takže mám trochu času vynútené okolo na benzín. Prvá návšteva u predajcu vydal správu: pevná! Ale prišiel domov odhalilo nič meniť a požaduje návrat návšteve do garáže. Potom sa ukázalo, že nabíjačka je chybná a samozrejme táto položka bol vypredaný tak týždeň na benzín jazdy požadované. Ďalšie šťastie, že spaľovací motor v ňom, pretože inak som sa často úplne imobility.

O dočasné elektrické problémy s rádiovou navigáciu a nebudem mať ....

Stručne povedané, ak sa (správne) robiť stále som sa teší, ale podráždenie významne zvyšuje, je to tiež celý prechod od červenom koberci liečby Lexus, takže som nevidel auto za päť rokov v priemere o jeden garáže návštevy mesiac!

Všetky bolesti zmizli

 • 26450 km
 • 9.7.2013 23:05

Vzhľadom k predchádzajúcej správe, som išiel po celé mesiace bez akéhokoľvek problému. Zrejme počiatočné ťažkosti sú teraz mimo. Avšak, kryt konektora konektora zostáva občasný servítky a bude potrebovať nejakú pomoc pri pod šírym nebom.
Údržba po 1 roku bol veľmi skromný nákladov (približne 125 eur), čo vám ušetrí benzín nie ...
Elektrický rozsah je teraz späť na pôvodnú hodnotu, a vzal som na dovolenke, raz 84 km ciest.
Bez problémov sa dostal do Francúzska: 1000 km spiatočná zakaždým iba 1x palivo. Priemerná 01:16 pri rýchlosti okolo 130 km / h. Lokálne tam bol (často) vývod k dispozícii, takže som mohol účtovať predlžovací kábel, takže som mohol tiež tešiť hnacia sila vo Francúzsku. Nabíjací Poliaci možno samozrejme zabudnúť, aj keď som si všimol Nissan Leaf.
Pri dlhých cestách, zistíte, že miesta nie sú pohodlné. Na každom kroku si zlomíte odlomené, podložka zaistí, že váš zadok dotkne nie je úplne fér. Uhlová nastavenie sedadla je príliš nízka a sedlo je príliš krátky, čo podporuje vaše stehná je malý a naozaj len vaše zadok rukou.
Stále nepríjemná udalosť: po diaľnici na 100 km / h hit tehál alebo podobné. Našťastie dopadol na čelné sklo na strane spolujazdca a iba stierač a poškodený. Žiadne ďalšie škody. Sklenená tabuľa sa lokálne preliačiny 2 cm, ale žiadna diera a veľká časť panelu neporušený. Nech žije moderného vozidla okien!

"Takmer všetky tieto počiatočné ťažkosti miznú"

 • 37650 km
 • 30.novembra 2013 21:37

Potom, čo som urobil v mojej predchádzajúcej správy, že všetky bolesti boli preč, je 33 000 km kábel opäť poistkou. Rovnaký Burly ANWB mu tiež dostal tentoraz opäť prudko od seba. Teraz mám nový typ nabíjací kábel, a problém by teraz mala byť navždy stratené. Pre zvyšok, žiadne abnormality. Po 37.000 km, životnosti motora ešte pri 60%. Zaujíma vás, čo oni neskôr robiť v ďalšom kole.
Vedeli spoľahlivosť vozidla opäť aktualizovala, pretože kábel po správne robí všetko pre to, aby stále veľmi spokojný, aj keď to bolo ešte prehltnúť po skúške pohon Tesla Model S. Zistil som, že Ampera rýchlo prečítal, ale po modeli S, tento automobil nezdalo sa vyjsť zo svojho miesta, čo je to, čo Tesla krv rýchlo! No, tak ako tak trochu trpezlivosti s Ampera, kým existuje viac dobíjacích staníc ....

Obnovená dôvera v spoľahlivosť

 • 52300 km
 • 22.srpna 2014 12:48

Ja som teraz prešiel 50.000 km a všetky časy bez akýchkoľvek nehôd. Tiež zhoršenie batérií je nič vytknúť. Dokonca som založila dve nové rekordy: 85 km na jeden úsek na batériách a raz dokonca 91 km na cestu 400 km, čo som len batérie zapnutý ako je rýchlosť znížená. Neviem, či sú batérie potom možno ešte raz, čo nabíjanie, keď motor je zapojený. Celkovo vzaté som ešte si jazdu elektrické, dokonca natoľko, že som sa prihlásil k Tesla Model X. To chvíľu trvá, takže v súčasnej dobe ako Ampera. Zaujíma vás, čo to prinesie čoskoro ..

4.5
 • comfort 4.0
 • výkon 5,0
 • spoľahlivosť 4.0
 • stálo 5,0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? áno

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci