Renault Twingo RS (2009) recenzia

18uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuKM-mode, pri nákupeNajazdené poslednej
Twingo RS
5, Ručné
2009
2012
30484 km
32000 km
Priemerný čitateľ Hodnotenie: 7.9 disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

hard pokrok

 • 32000 km
 • 18 február 2012 18:18

Je leto roku 2011. Svetlo začne svrbieť do môjho (vtedy) 12 rokov starý Opel Corsa 1.2i strada vymeniť za niečo s trochu väčší šmrnc. Potom idem testovaciu jazdu s Citroen C2 VTS Citroën Amsterdam, ale toto bolo zistené, že má defekt v pneumatikách. Potom som išiel o dva mesiace neskôr v Suzuki Swift Sport, ale to bolo podľa môjho názoru k takej nudný palubnej doske. Po ďalších niekoľkých mesiacoch išiel môj starý Opel Corsa som bol upozornený priateľom na Twingo RS, ktorá bola na predaj AutoKievit Hellevoetsluis. Čerpá z Noordkop nastúpil do auta sa pozerať.

Vozidlo čakal vonku na mňa čaká a hovorí po dôkladnej kontrole za škodu na predajcu pre skúšobnú jazdu. To bolo spočiatku trochu stuhnutý, pravdepodobne preto, že nemal dôveru v to, že niekto bol 21 zvažuje kúpiť RS. Po skúšobnej jazde a formality som musela čakať desať dní po pôrode, ako to bolo docela zaneprázdnený v autorizovanom.

Prvé metre

Piatok 27.leden to konečne stalo. Voz bol vo vnútri a bol pripravený s dvoma novými prednými pneumatikami a kapota mal restyle.
Keď som sa konečne mohol odísť. Voz znie trochu krotiť, keď dáte pri studenom štarte a toto vyzerá ako auto nie je príliš schopný. Bol som 50 metrov cesty (na kruhový objazd) a predávajúci vybehol s mojou fľašu Cava. V mojej nadšenie riadiť, musel som zabudol. Prvé kilometre auto zahriať, a potom tam prišiel neodvratný výjazd z diaľnice, čo je jednoducho vložiť a dáva autu dôveru. Niektoré recenzie uvádzajú, že automobil má malý ťah odspodu, ale tento názor nezdieľam. Voz vyzdvihne pokuta od 1500 otáčok za minútu a za prevádzky prísť až 3500 otáčok za minútu viac ako uskutočniteľný. Príklady zahŕňajú pričom sa rozlišuje v dvoch fázach. Prvá etapa (4000 otáčok za minútu), je to veľká párty, ale prvý deň sa nestalo moc.

Tento RS je vybavený voliteľným pohára podvozku, ktorý dáva vodičovi veľkú dôveru a spätnú väzbu. Nevýhodou je, že ak máte dlhú cestu za nami, ako prvý deň by (Hellevoetsluis na západ Friesland), v dlhodobom horizonte, čo je nepríjemné. To bola moja vlastná voľba, takže to nie je naozaj ma trápi, ale pre starších ľudí to môže byť znepokojujúce.

Krotká zvuk pri studenom štarte je horúci motor všimnúť nič. Vozidlo vyzerá pri nízkych otáčkach a reve veľmi tmavé, ako si ju predĺžiť až do konca rozsahu otáčok. Pri stálych otáčkach, auto je prekvapivo tichá.

Budúci deň, fotenie, a plánované Natáčanie s RS a Audi A3 1.4 TSI. Prvé vozidlo išiel ticho Bergen aan Zee, a to je najmä Večný ulička v Bergen uviazol so mnou. To ma odviezli na niekoho, kto bol 30, ale ja by som prednosť tomu, aby išiel povolenú rýchlosť, pretože tu prichádza nevýhodu podvozku Cup nahor. Ste odraziť všade! Keby som mal niekto vedľa mňa, on / ona bude pravdepodobne zaplní bielou tašku. Keď sa Seaway nakoniec cesta bola povolená a ja mohol ísť priamo cez to, čo je tak veľký úsmev späť, pretože to, čo môžete použiť pevný krivku s týmto vozidlom. Podvozok dáva tým žiadnu zmršťovania a poskytuje dostatočné informácie, aby presne vedeli, čo každé koleso robí.
Ale ako sa prísť s výsledkami nášho testu ... Twingo je nakoniec rýchlejší. A3 vyberie lepšie, pretože má turbodúchadlo, ale pri vysokých otáčkach motora Twingo má jasnú výhodu voči a3.

aktualizovať 18-2-2012
Vozidlo je teraz asi 3 týždne v mojom vlastníctve.

rýchlosť

Zadaný výrobca 0-100 za 8,7 sekundy a je ľahko chytiť RS. Maximálna rýchlosť je oveľa ťažšie. Voz ťahá plynulo do 180 ° C, ale to ide oveľa pomalšie. V roku 197 bol som na plyn, auto potom vyliezol na pokojnom mieste v rýchlosti.

spotreba

Priemerná spotreba RS spočíva v priebehu posledných 3 týždne na 1 12.3. To bude ešte niečo zlepšiť v lete, pretože za studena nie je to dobre. RS nie je opatrená 6-rýchlosťou (ktorý nezapadá do šasi), takže pri 120 km / h, motor beží okolo 4000 otáčok za minútu, čo nie je výhodné pre spotrebu. Hlavnou nevýhodou je, že Twingo je opatrený 40 galónov nádrže. Tým zaistíte, že budete často stoja na čerpacích staniciach.

priľnavosť

limitu vozidla ešte neprišiel na dohľad na suchej vozovke. Riadiace ESP a trakčný nezasiahla ani pri doteraz veľmi ťažké v zákrutách. Tu je vnútorná zadné koleso bude niekedy urobiť malý krok vo vzduchu. To je tiež prípad s prahmi a cíti sa v tomto prípade trochu podivné.
V zimných podmienkach, to je úplne iná vec. ESP a proti prešmykovaniu práce nadčas a športové pneumatiky v hlbokom snehu, je skutočnosť, udržať valcovanie auto, inak stáť pevne.

priestor

Priestor vnútri RS sa rovná mojej Opel Corsa B. Je potrebné poznamenať, že sa jedná o individuálne balíček. To znamená, že zadné sedadlo je rozdelené do dvoch samostatných sedadiel namontovaných na vlastných stopách. To je ako vytvoriť priestor pre nohy alebo batožinu na strane druhej. Osobne chcem, aby všetci ponúknuť túto možnosť, pretože inak topánka je veľmi obmedzená.

pohodlie

Pohodlie v RS je napriek kalíška je prijateľná. To je tiež čiastočne vďaka dobre padnúcich športovými sedadlami a samostatných zadných sedadlách. Je pravda, že auto môže byť nervózny na nárazy a hrebene. Rádio, ktoré je štandardne dodávaný je v poriadku v aute. Vozidlo je tiež vybavený automatickým osvetlením, automatické stierače a kožený volant.

Celkovo vzaté, som doteraz s RS veľmi spokojný a dúfam, že pre mnoho mesiacov, aby sa baviť s ním. Za pár mesiacov budem písať aktuálne informácie o aute.

výhody:
- výkonný motor
- ostré šasi
- Pack jednotlivec (individuálne zadné sedadlá)
- Pekný hukot zo zásuvky

nevýhody:
- niekedy nepohodlné
- malý benzínový
- Mnoho rýchlosti na diaľnici

aktualizovať 04-03-2012
Spotreba sa zlepšila s lepšími poveternostnými podmienkami. Spotreba prúdu je 13,1 litrov na 100 km.

3.5
 • comfort 3.0
 • výkon 4,0
 • spoľahlivosť 4.0
 • stálo 3.0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? áno

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci