Renault Clio Estate dCi 90 Energy Night & Day (2014) recenzia

5uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuNajazdené poslednej
Clio Estate dCi 90 Energy Night & deň
5, Ručné
2014
2015
20000 km
Priemerný čitateľ Hodnotenie: 8.1 disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

ÚVOD

 • 5000 km
 • 19 apríl 2015 21:56

Po vstupe do svojej novej práci som išiel prvú polovicu do VW Polo BlueMotion TDI (pozri moje recenziu inde). Potom som sa nechal riadiť novú zmluvu o prenájme voľby. Staré časy sú u konca a C-segment (Astra, golf, atď.), Bol už tam. Zanechať Mondeo, Avensis, alebo dokonca BMW radu 5, akú som kedy išiel. To boli časy. Ale nemôžem nič povedať, pretože nová stála práca na 57. a kmene zabije za prenájom. Uvedomujem si, že veľmi dobre! Bol som šťastný ako malé dieťa ešte raz by som mohol vziať zbrusu nové auto v prevádzke. Stala sa Renault Clio 1.5 dCi Estate noc a deň. V mojom predchádzajúcom zamestnávateľom, išiel som Clio 0,9 TCE a tam bol viac než spokojný (pozri inde). Samozrejme som si myslel o iných áut. Daňové aspekty som nemohol ignorovať, a preto by som chcel mať 14% auto a o niečo väčšie a. Čoskoro som pripravený. Clio Estate s dieselovým motorom preved byť aj jediný kombi s dieselovým motorom, a 14% prídavok v B-segmente. Lízingová spoločnosť mala nový Estate v noci & Výkon deň sklade v Cassiopea Gris. Páčila sa mi tá multimediálny systém R-Link bude mať, ale okamžitá dostupnosť som našiel atraktívnejšie než čakať niekoľko mesiacov. Ale potom štandardné. Mám len navyše ešte dostať do stredovej lakťovej opierke a v polovici februára som ho mohol vymeniť za môj hlučný Polootje elegantným Clio Estate.

Telo a interiér

Návrh stanoviska sa môže líšiť v Samozrejme, ale dizajn oboch modelov Clio, hatchback a kombi, stále žiadna konkurencia v tomto segmente. Ja hlavne ako Estate skutočný automobil s pekný vzhľad a formát blíži C-segmentu. Všeobecne možno povedať, že nie som fanúšik kombíku. Myslím, že až príliš často dôrazne ďalej len, exekučný príkaz 'modelu, z ktorého je odvodený. Avšak, tam sú výnimky a Clio Estate nájdem krásne štylizovaný. Spôsob, akým sa tmavé sklá vo vlne okolo idúce auto a okenných stĺpikov optickej straty je nájsť. nočné & Deň má chrómovaný pás pozdĺž okien návrh zdôrazňuje navyše. Šedá maľované 16 palcové kolesá sa vošla na veľmi dobre s farbou auta. The Estate je samozrejme mimoriadne výhodná oproti hatchbacku: koloniál prepravky a rekreačné vec mik ľahko späť kryt obrazovky je zapnuté a pripravené. Zvažujúca sa línia strechy, čo robí tento automobil tak krásne, majetok nie je mule pre skrine a sedacie súpravy. Potom stačí kúpiť Dacia Logan.

Môj hlavný námietka a podráždenie v predchádzajúcom Clio bol hluk vetra. Tam vraj pracovali! Myslím, že Renault urobil niektoré operácie, pretože s vetrom v chrbte, auto naozaj celkom tichý. Protivietor robí Clio ešte trochu hlučný, ale zďaleka nie tak zlé ako predtým. Dvere sú lepšie na konci než na svojom prvom Clio. Nie Audi, ale nie Trabant môžem chcete dať to tak. Dvere batožinového priestoru uzavrie inak bolo takmer "Nemec" s pekným vyfúkať.

Vnútri, pre mňa aspoň, známom prostredí. Black (pre úžitkové vozidlá) a trochu bling bling. Nie každý má chuť, ale mám rád hravý a štylizované. Auto Testery udržať dotieravých o lacných materiálov v tomto vozidle. Pripadá mi to všetko tak zlé. Je to naozaj nie je VW, ale všetko je starostlivo dohromady a ako mojej predchádzajúcej Clio ako vytiahnuť v tejto recenzii, som nepočul hrkálku v Clio 1,5 roka. Polo bol po štyroch rokoch bojovali hrkajúce vozidlo s pískacie stoličkami a brúsenie a vŕzgajúce preprave unavený. Krásne materiály hovoriť nie vždy to, čo! Nábytok vo výbornom pred Clio a požehnaním pre chrbte. Priestor na zadných sedadlách je úplne bezcenné. Jednoducho príliš tesný. Len deti alebo dospelí až 1,70 metra môže sedieť pekne. V našej rodine žiadny problém, ale jeden aspekt vziať do úvahy pri zvažovaní Clio. Batožinový priestor je samozrejme veľmi priestranný a pekne prístupné s pohodlným dvojitým dnom pre ležiace voľné veci. Čo sa týka vybavenia a funkčnosti budem čoskoro.

Celkovo vzaté si myslím, že Clio Estate obrázkom auta, ktoré určite sa zdá, aby sa zmestili dohromady. The Estate Budete tiež Business pekne po celý deň a je oveľa praktickejšie ako hatchback. Ale Clio je príliš tesno na zadnom sedadle po dlhšej osôb.

vodičský

Veľmi odlišný blok je motorová nafta, ktorá je umiestnená v motorovom priestore s ohľadom na trojvalcového vo svojom prvom Clio. Z tohto dôvodu sú v skutočnosti úplne odlišné autá v charakteru. Dr. Jekyll a Mr. Hyde by som im zavolať, nie je v vyzerá, ale povahovo. 900 cc drieclinder je veľmi pozorný cestovné stroj, diesel je oveľa pokojnejší deje. Krátky hatchback s jasným toerenmachinetje ma pokušenia viac než akonáhle Flink auta podnietiť. Vznetový dáva Clio veľmi upokojujúce prírodu a idem tam sa rozhodne pokojnejšie. Vznetový nájdem (veľmi) nízkou rýchlosťou zhnité hrkálky. Ale akonáhle urobíte trochu rýchlosť je preč a to je takmer mlčí diesel s pekným soundtrack. V rokoch 1500 a 3000 otáčok za minútu, je motor dobre na loptu a Krivka krútiaceho momentu je úplne plochý. Maximálny výkon sa dosahuje pri 4000 otáčkach za minútu. Mám 1000 km urobil veľmi ticho a ja potom veľmi pozvoľna, že plavák na koni. Renault ukazuje, že iba 6500 km od hlavného mesta je plne k dispozícii. Nie som tam ešte, ale zistil som, že je hladký auto. Semafor Sprint: musíte pochádzať z dobrej rodiny ... Expressway: kus koláča a je veľký rozdiel s troma valcami. Myslím, že spĺňajú holandskej cesty, ale Autobahnen strieľať, že motorové naozaj málo. Medzitým som tu v Nemecku s naftou. V zadnej časti a prd znamená pri teplote 170 a koláč je stále na. Okrem toho, v relatívnom pokoji. Rovnako tvrdo samozrejme nie, ale je zrejmé, že niektoré B-klassertje dnes môže prísť spolu dobre medzi nemeckou silou. Tiež sa domnievam, že majetok na diaľnici, ktorá má o niečo lepšiu smerovú stabilitu.

Zistil som, na tri valce Clio Hatchback z času na čas, krajšie auto. Na kruhových objazdoch, v pohorí Eifel a Álp, či mi rozumieš. V každodennej praxi to Estate diesel je lepšie, ale kvôli jednoduchosti, s ktorou manipuluje svoju silu, mierový charakter a v neposlednom rade aj spotrebu paliva. Preklenúť!

spotreba paliva

Môžem byť stručná okolo. Všetky vozidlokilometer, počítadlo je teraz na 4,5 litra na 100 kilometrov (1: 22,2, Palubný počítač), a to je najlepší výsledok, aký som kedy išiel. Aj naraziť zvyčajne tichý s prevádzkou v Randstad, ale nebojím sa chváliť auto a znovu celkom nakopať zadok. To všetko robí z tohto diesel nezáleží. Na rozdiel od iných vodičov, ja používam na tlačidlo, eco 'naozaj pravidelne. Motor beží hladšie ako keď je v dopravnej zápche chlade a menej, nevrlý '. Je dobré žiť. Či už šetrí na pohonných hmotách, nemôžem opraviť. Avšak, eco tlačidlo alebo nie, gratulujeme Renault k tejto nádhernej úsporu paliva!

Odpruženie a riadenie

The Estate je tuhšia objavili vzadu než Clio hatchback. To by malo za následok lepšiu manipuláciu so sprievodcom nájsť novinárov. Snáď. Na dlhom zjazde alebo ohybu diaľnice, Estate je naozaj ako dieťa, iste. Ale s rýchlym hádzanie a projekčné práce v zákrutách, na statku naozaj v nevýhode. To by mohlo byť trochu akademická, ale vy pozorovať rozdiel v obľubou jazde na kruhových objazdoch, ciest a horských cestách. Aj keď je okrajový, ale Polo je vynikajúci jazdec ohýbať a je rozdiel ešte väčší. Okrem toho, jemná suspenzia. Dobrý komfort odpruženia a zvuková izolácia. Škoda Conti, pretože Michelin sú naozaj lepšie, pokiaľ ide o uchopenie a manipuláciu drobné nerovnosti povrchu vozovky. Spínacia a prepojenie je skvelé. Mnoho áut s diesel pod kapotou bude mať niekedy trochu ťažký spojku. Clio dCi nie. Riadenie je ľahké a presné s veľkým koženým volantom. kontrola učenie Clio plastovému vložku, v jeho spodnej časti. V mojej verzii v lesklej šedej ktorý môže ešte hrýzť, pretože to zodpovedá farbe vozidla. Existujú tiež vkladá v bielej farbe! Jednoducho hrôza. Ak sa budete riadiť okolo nosa sedátko. No, takže buďte opatrní pri objednávke. Niektorí recenzenti majú ostré hrany na spodnej strane vnútornej strany vložky. Jo, to je nedbalý dokončovanie a ostré, ale ak máte pri jazde trpia tam je niečo, s cieľom zlepšiť riadiacu techniku ​​...

Zariadenia a funkčnosť

Keď som videl Clio prvýkrát, bol som ohromený s tým, čo bolo ponúknuté všetky peniaze (výrazom). Chystáme sa byť o niečo ďalej v čase, a to je neuveriteľné, čo najnovšie elektronické autá (môžu) vybavená prostriedkami. Clio je v tejto oblasti teraz ľavú a pravú predbehnúť novej generácie Corsy i20 je, Fiesta Fabia a tak ďalej. nočné & Výkon deň je celkom dobre obdarený vypočutie vecí, ale to padá ďalej. Tam sú určite nevyhnutné pozorovaní po mojom boku na zariadení a funkčnosť. Ak chcete začať s, a ja úplne f ... ing je šialené, v zadnej žiadne svetlo! Už som napísal toľkokrát, a to aj s inými vozidlami. Mám veci v chrbte, ako vrece alebo bundu. Ak chcem niečo tam chcem vidieť, že aj v tme! Pán Renault: pre bůhvíkolikáté, s'il vous cop! Okrem toho nedostatok výškového nastavenia pre sedadlo spolujazdca tiež falošný hospodárstva. Moja žena je pomerne malý a ja oveľa väčšie, a tak je sídlom výrazne dole. Našťastie sme sedieť trochu na rovnakej úrovni očí. Ale ak je veľký zrelý muž sediaci vedľa mňa to vyzerá, že je pol metra vyšší. Žiadna hra. Na zadnej strane predných sedadiel chýba sáčky (čo hovoríte také veci vlastne je?). Veľmi trápne. môže handsfree, ale zvuk, a to najmä u prijímača, je priepastný. Navyše, nie je dopredu určený ani ponuka v telefóne. Ťažké. Palubný počítač nemá zoznam funkcií, ale menu, kde si musí prejsť každý časový prezeranie. Nie moc, okrem toho, že keď je tempomat vždy aktivuje displej palubného počítača prejde na nastavenú rýchlosť. Príliš neohrabané. Existuje veľa Little Miss, že je nepochopiteľné, že sa dostali do produkčnej fázy. Ale tam je tiež hlásiť dostatočný pozitívne: vynikajúci a veľmi rýchly navigačný systém s dotykovým displejom a jasnými, grafiky ', čo je veľmi dobré ozvučení'stereo s USB pripojením mám veľa zábavy každý deň, s pohodlnými stoličkami, dobrý lov kožený volant a radiacej páky, výborné celkovej ergonómia, zadné parkovacie senzory, tónované sklá, krásne maľované zliatinové kolesá, hmlovky, LED svetlá pre denné svietenie, strešné koľajnice šik, a tak ďalej.

Celkovo vzaté som celkom nejakú kritiku na zariadení a funkčnosť po 1,5 rokoch Clio. Postupujúci vhľad chcem hovoriť. Ale celkom vzaté zvyknúť si na väčšinu vecí dobre a sú skutočne dôležité veci v poriadku.

Ale to svetlo späť čo?

zlyhanie

Žiadny. Tiež žiadne hrkálky, vŕzga alebo ritseltjes (zaklopať na drevo). Great trieda!

Záver - polčas

Som rozhodne kritickejší než prvý recenziu som písal Clio. Možno vidím, s príchodom nových a čerstvých konkurentov, Clio trochu v inom svetle. Máme, v očakávaní nového vozidla Opel Agila, súkromné ​​niekoľko týždňov nový Opel Corsa 1.0 trojvalcový môže riadiť a že je naozaj skvelé auto, len aby sme vymenovali jeden príklad. Vyzerá to, že idete zmenšenej Insignia. Ale v zásade si myslím, že Renault Clio stále veľký auto. Konštrukcia zostáva neprekonateľný pre mňa a možno aj hlavný dôvod, prečo som sa riadiť Clio. Estate nafta je zlatá kombinácia, ktorá nemá rovný v B segmente, pokiaľ ide o konštrukciu a reprezentácie. Navyše, motor, výkon, spotreba paliva, stojan, komfort, jazdné vlastnosti, riadenie, ergonómia mimo akúkoľvek pochybnosť. K (double) prístroje- a funkčnosť zlyhanie Renault model, opraviť 'alebo prispôsobovať, pretože tento druh nedbanlivosť v týchto jemných autá sú naozaj úplne zbytočné. Je potrebné pokračovať.

Záverečná správa

 • 20000 km
 • 07.11.2015 18:37

Zamestnávateľ vytiahne zástrčku zo podnikania a môžem odísť po 10 mesiacoch. Clio zostáva. Škoda. Nemám čo dodať k vyššie uvedenému. Bol to veľmi dobrý automobil, s niekoľkými chybami, pozri môj záver vyššie. Je pozoruhodné, že nikto nemal žiadne problémy a počul rachotanie alebo Kraak. Renault Clio - vysoko odporúčané.

4.5
 • comfort 4.0
 • výkon 4,0
 • spoľahlivosť 4.0
 • stálo 5,0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? áno

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci