Chevrolet Spark 1.0 LS BiFuel (2011) recenzia

4uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuKM-mode, pri nákupeNajazdené poslednej
Spark 1.0 LS BiFuel
5, Ručné
2011
2011
7 km
94000 km
Priemerný čitateľ Hodnotenie: 7.6 disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

 • 18.listopadu 2015 16:36

Po 87.000 KM to je najvyšší čas na napísanie recenzie. Kovové modrý Chevrolet Spark 1.0 LS dvojpalivové bol zakúpený nový koncom roka 2011. Mal som malú karavany vhodné pokuty pre každodenné použitie, ale za túto cenu som ho nemohol odolať. Karavan Aj teraz použiť len na dovolenku, a ak budem musieť ťahať príves. Zvyšok (~ 20000 km za rok) je poháňaný Spark. Karavan opotrebenie nie je tak ťažké a nič nie je tak lacné, ako riadiť malé auto na LPG.

LPG sa emisie CO2 znížia, takže si žiadnu daň cestné a BPM majú zaplatiť. A dovozca mal akciu, ktorú nemusel platiť DPH. Dealer dal ešte trochu off a dal slepej cez internet statických € 1000 euro pre moje staré auto, ktoré možno stálo za 300 eur. A potom som si ešte zneužívať alebo ponuka bola teraz s alebo bez metalickým lakom. Nakoniec som musel zaplatiť € 7.750,00 vzdať sa svojej staré auto. Ktorá zahŕňala dodávku s plnou nádržou benzínu a LPG.

Auto bolo celkom kompletné: klimatizácia, centrálne zamykanie, elektrické ovládanie okien, 7 airbagy, rádio s MP3 USB rozhraním, 5 dverí. Ale chýbajú niektoré veci, ako hodiny a batožinového priestoru osvetlenia. Niekto bol opísaný na internete s obrázkami, ako si môžete vytvoriť ovládací prvok Conrad tempomatu. Tiež som sa stalo v mojom starom aute. Takže to, akonáhle zbúraný a postavený Spark.

Môžete stále pomerne dobre so štyrmi dospelými v aute. Existujú dokonca aj späť pásy 3. A vy môžete mať dve správy debien s veľkou hlavou v kufri stratená. Vpredu, nemáte pocit, že ste v malom aute, pretože sklo je ďaleko dopredu. Vozidlo je veľmi tichý. Zvlášť nečinný, počujete motor ťažko. Vzhľadom k tomu žiadny reštart zámku v ňom nemali by ste začať tým, že nehody na 2. čas, pretože on bude škrípanie zubov. Absencia zámku reštarte je opäť jednoduché, ak necháte zapnúť motor náhodou, pretože je tak znovu naštartovať.

Nevýhodou malé štvorvalcového motora v spodnej časti je to, že často má len malý krútiaci moment. A že má tento motor, najmä plyn, mnohí trpia. Pri zrýchľovaní I obyčajne dávajú plný plyn a ja určuje, ako rýchlo by som ísť až o nejakom väčšej alebo menšej miere ťahom prevodovku. Pretože motor bude najvyššia rýchlosť a hovorí plynule. Engine (hlavne LPG) nie je príliš ekonomická. Ale preto, že som veľmi pokojné rade (často s kamióny it) Dostanem Ste 1:15 16. V predvolenom nastavení je rozsah veľmi malá, ale s trochou úprav a ekonomický štýl jazdy som sa dostať do 450 až 500 kilometrov na jednu nádrž LPG. Dnes som zaplatiť viac ako 15 eur. To je 3 až 4 centy za kilometer! Existuje len ťažko môže konkurovať s elektrickým pohonom. A ty netrpí drahých batérií. cestná daň je malá autá na LPG tak zlé: 31 € mesačne.

Ďalšia sťažnosť počujete v tomto aute je, že svetlomety tak krátke ísť. Po 15.000 km do značnej miery už raz kuse pri daždi v tmavom poldrov svetlomety boli. Že potom je zlý. som vyriešil problém tým, spájajúci dva rezistory vo svetle reflektorov. Teraz idú po 70.000 km. Predvolené indikácie pre dodávku LPG nie je presné. Vyriešil som, že pripojením Palubný počítač (Ultra pretlak) k OBD. Po doplnení paliva resetovať teraz môžem s presnosťou na takmer jeden liter prečítať LPG zásoby.

Dealer dal slobodnú 7-ročnú záruku až do výšky 100.000 km. Ale potom som ho nechať opraviť v autorizovanom. I obyčajne vykonať základnú údržbu sami. V tej predajca bol celkom drahé údržby. Už som si nepomyslel, že som nemal moc nároku záručný a niektorí údržbu vykonávať sami, alebo ste to urobili inde.
Krátko po kúpe, nech som jedným v záručnej lehote pneumatiky vymeniť, pretože je veľmi hrboľatá.
Na 90.000 kilometrov som sa snažil nahradiť pôvodné zapaľovacej sviečky. Otočil autobus skrutky v plastovom puzdre od vstupu pozdĺž. Robiť, čo sa v univerzálnej garáži vymieňať iskru za rozumnú cenu.
Zadné pneumatiky zanikať trochu nakrivo, takže by mal byť vyrovnaný. Ale je to málo a povzbudzuje v poriadku.
Stierače čelného okna sú teraz nahradí Achterwisserrubber som už nahradil
Zatiaľ originálne sviečky drôty.
Ešte za iba 50 €, štyri kolesá môže kúpiť takmer nové pneumatiky.
Myslím, že som celkom niektoré € 350 = Euro strávili na údržbu. V októbri roku 2015 k tomu 2. STK. Ale stojí € 17,50. APK musí LPG a diesel častejšie.

Tak lacno kúpiť, náklady na pohonné hmoty a údržbu. Tak, ako už bolo povedať majiteľom Chevrolet Spark: lacnejšie jazda je takmer nemožné. A myslím, že tie veľmi málo z nich ku kompromisu.

Po viac ako štyroch rokoch a 94,000 km:

7750 nákup 15-12-2011
4750 predpokladanej zostatkovej hodnoty
---- -
3000 / 94,000 = 3,2 centov / km

744 daň z 31-32 28-04-2014
900 Poistenie 15 18 19 19
350 údržba
---- +
1994 / 94,000 = 2,1 centov / km

Palivá 1:15 na 50 centov = 3,5 centov / km
Celkovo 8,8 centov / km (alebo som na niečo zabudol

4.0
 • comfort 4.0
 • výkon 2,0
 • spoľahlivosť 5.0
 • stálo 5,0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? áno

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci