Seat Leon FR ST 150 hp 1.4 EcoTSI Connect (2017) recenzia

6uskutočnenierýchlostirok výstavbyrok nákupuKM-mode, pri nákupeNajazdené poslednej
Leon ST 1.4 EcoTSI 150hp FR Connect
6. Ručné
2017
2017
6 km
4000 km
disclaimer MyReview

Opisy a komentáre v sekcii Myreview vozidla na základe osobných názorov a skúseností užívateľov. Sanoma Media Netherlands BV (, Sanoma ') nemôže byť zodpovedný za obsah alebo možných následkov. V Myreview bude vozidlo umiestnený dobré aj zlé skúsenosti. Editori môžu výrazy, ktoré nespĺňajú pravidlá správania alebo nezákonného upraviť alebo odstrániť za všetkých okolností.

To nie je povolené bez súhlasu Sanoma používať informácie pre Myreview Auto alebo šíriť prostredníctvom iných médií.

nový automobil

 • 1000 km
 • 03.02.2017 15:55

Po 11 rokoch, 306,000 kilometrov ste riadil Škoda Octavia Combi, myslel som, že je čas pozrieť sa na ďalšie auto. Nie preto, že Octavia nebol správne, ale viac pravdepodobné, že by bolo významné opravy ku snímaču MOT (EKG).

Mimochodom, jazda v aute zo skupiny VAG je ako ja dobre v posledných 11 rokoch. Spoľahlivosť v poriadku a ja myslel, že to bolo v poriadku, znovu kúpiť skupinu vozidiel VAG. Ale chcel som zistiť, či krok bol luxusne. Nechcel som nutne potrebujú nové auto, ale demo alebo mladý príležitosti by sa staral v cene relatívne nový.
Zoznamu prianí TIPY možnosti Nepáčilo sa mi ísť dozadu vzhľadom k Octavia. To bolo v tej dobe luxusne (verzia Elegance), len som chcel navyše navigačné a xenonové svetlá sú von.

Tak som prišiel do (znova) je Octavia Combi, alebo Audi A4 Avant. Tak znovu nafta a potom s výhodou 2.0TDI. Nájsť sa obrátil na mojej súčasnej predajcu a napodiv druhý deň všetky reakcie. Krásna Audi A4 Avant 2.0TDI s možnosťami a podobne a ešte lepší ako môj starý Octavia. Urobil som schôdzku s ním vidieť.
potom musím oznámiť, že som karavan s stan a doplnky, a to šlo dobre do Octavia (vr. Big strešný box). Ale nech už by sa zmestili do formátu A4?
S páskou opatrenia vo vrecku na predajcu za účelom merania objemu A4 zaťaženie o ... Znalci A4 myslí ..., objem nákladu v Audi je rovnako oveľa menej ako porovnateľné veľkosti vozidiel (SUV modely neprihliada ) '... Ale bol som šokovaný, že tam bol tak veľký rozdiel v porovnaní s Octaviou. To znamená, že A4 spadol. "A možno aj Passat, pane," povedal díler ... Nie, vďaka. Príliš veľké, príliš drahé a jednoducho nie je môj vkus.

Napriek tomu pokračovať v hľadaní pre model Octavia Combi ... A keď Seat Leon ST bol na zozname tam. Na papieri rovnaký objem zaťaženia pod plachtou ako mojej starej Octavie, naozaj ... Leon bol ešte 7 litrov, 587 litrov pre Leon až 580 litrov Octavie. Vnútorný priestor je tiež podobný, ale stále nájsť naftu ...
Počet týždňov uplynulo a môj dealer nakoniec prišla s Octaviou Ootmarsum a Leon ST v Deil. Obaja sú ďaleko od miesta, kde bývam. Keď pýtal sa na možnosti, aby si tieto vozy k predajcovi, bolo mi povedané, že som musel ísť sám do Ootmarsum alebo Deil na testovaciu jazdu. No ... to nebolo dobre.
Stále mám trochu prednosť Leon ST. Čítať veľa dobrých vecí o tom. Stojí na podvozku Audi A3, športovejší odpruženie než Octavia a Octavia porovnanie cenových viac možností na to. Každopádne ale Deil na testovaciu jazdu ...?

Ale tu sa Gelderland ísť na testovaciu jazdu ... Bol som príliš ďaleko. Aby bolo zaistené, že objem zaťaženia Leon je rovnaký ako môj starý Octavia, opýtal som sa na predajcu, či by som mohol dostať demo Leon ST, aby zistil, či by zodpovedala kempingové vybavenie vnútri. Že nebol žiadny problém a ja som mohol vziať 1.0TSI stanicu. Domov a zdvihol to vlastne hodia všetky tie veci. Potom, čo to hovoríš mať na ženy, ona bola tiež zvedavý. Tak išli spolu do obchodu vidieť Leon ST v showroome. Jo ... pekné auto, krásne línie dal svoju ženu. Myslel som ... krásne, máme rovnaký vkus! Keď predajca nás videl chodiť Leon ST (benzín verzia), musíme hovoriť o mladom príležitosti alebo demo, ale s naftou. Ako mienite riadiť jeden rok, bola otázka predávajúceho ... MWA, o 32000km. Ale môžete riadiť lepší benzín, povedal, že predávajúci. Oh ...!

Po návrate domov ako kalkulačku zabalené s ním a naozaj, koncový bod je iná ako pred 11 rokmi. Keď bolo zlomovým bodom v 25000km. Dnes je na 55.000km. Povolaný späť k predajcovi prispôsobiť naše vyhľadávanie. Benzín Leon ST alebo Octavia Combi s 1.4TSI, o trochu viac koní je 1.0TSI pekné rešpekt.

Medzitým sa sám na hľadanie hit na plyn a našiel len málo Octavia s 1.4TSI. Obaja ako príležitosti ako ukážku Či už je to zásobovacie auto. Moc v rozpore Leon ST. A jemné to ... 1,4 TSI sa vyskytuje prevažne FR verzii. Športovejší a oveľa krajší, než je obvyklé Leon ST.

Počas čakania na naše obchodné zastúpenie na telefonátu, že našli vhodné auto zostalo dlho čakať ... V skutočnosti, ak čítate túto recenziu, ale stále je potrebné volať späť. Po opakovanom sami nazývajú, som sa okamžite nás kontaktovať na telefóne a správa bola ponechaná tak, že budem povolaný späť (jo ... vpravo). Príliš zlé, pretože ako lojálny zákazník, budem tam po dobu 11 rokov za údržbu Octavia a od dvoch rokov aj náš druhý automobil Seat Mii. Zrejme majú plné ruky práce s inými vecami, ako predávať automobil ku mne.

Pretože som vedel, že facelift of Leon bolo naplánované v januári 2017, existujúce akciové Leons boli snáď bude ponúkaný za nižšiu cenu. A tak sa stalo, že som mal veľmi peknú ponuku stretol s automatickým de Waal v skupine Tiel. Ponúkli biely Seat Leon FR ST verzii s 1.4TSI v oblasti podnikania a športu a navyše balenia. Cena nového vozidla ešte nižší ako jedna k príležitosti s 30.000km na celý deň! Potom, čo zanechal správu na svojich internetových stránkach pre voľný odhadu Octavie, mal som pol hodiny neskôr, niekoho na telefóne. Od tej doby to išlo rýchlo. Každý deň po telefóne alebo e-mailový kontakt a po troch dňoch som bola ponuka v mojej e-mailovej schránky. Tento likér nie je u konca a presvedčil ma cestovať túto sobotu časti na testovaciu jazdu. Sama nemala Predvádzacie vozidlo Leon ST FR stánok, ale zariadila všetko (auto úver a kontaktnú osobu), aby skúšobnú jazdu s konkurentom v Nijmegene. Hovorím to ... ľudia chcú predať auto!

Po presvedčivom skúšobnú jazdu ďalej rokoval o predajnú hodnotu atď a popoludní urobil nákup.

Stala sa Seat Leon FR ST 1.4TSI Connect s nasledujúcimi voľbami:
- Nevada biela metalíza zahŕňa Waxguard
- Business Plus Package (parkovacie senzory vpredu aj vzadu, LED svetlo okolo, kamera pre cúvanie, sklopné zrkadlá, DAB + rádio a subwoofer (zvuk Seat) v rezervný)
- Balík (bočné prahy, strešný spojler, racing radiaca uhlíkové vložky v palubnej doske)
- 18 palcov Dynamic titán ráfika
- ťažné zariadenie
- 16 palcov zimné pneumatiky nastavená na Style kolesá z ľahkých kovov

Minulý týždeň zdvihol auto a aké potešenie, aby túto jazdu! Pred 11 rokmi som mal túto skúsenosť aj s Octavia, ale tam je veľa sa stalo v automobilovom sektore od tej doby. Všetko, čo v aute je nájdená intuitívne. Navigačný systém a podobne a ďalšie nastavenia, ktoré si môžete myslieť, je možné nastaviť na obrazovke stredu. Vo dverách a na nohách LED osvetlenie ohňa môžete stlmiť podľa ľubovôle. Ak nastavíte režim pohonu na športu, stráž osvetlenie zmení farbu z bielej na červenú. Pekný gadget.
Mount of Leon poháňa veľmi dynamický, posielať dobrá priamo a nie je ťažké kneiter. Športovo komfortné by som povedať. Rádio s DAB + je vynikajúci a v kombinácii s SEAT Sound System poskytuje zvuk! Delicious ... No dobre nastaviť ekvalizér a basy sú v poriadku, displej, bez toho by vlastne stromy. Či už ide o cestnú hluk z motora je sotva počuteľný (a to aj v prípade, že rádio je vypnuté). Spotreba pasca ma obrie ... 5.6l / 100km a jazdím 80% cesty. Motor 1.4TSI tiahne ako to trvá žiadne úsilie a rýchlosť, akonáhle sa obráti 2 valce šetriť palivo.

Nechám tu s dočasnou. Najprv som rád tento elegantný riadenie vozidla. Neskôr cestovať do Álp na týždeň lyžovanie, kde môžem pustiť Leon pohodlne na diaľnici.

Späť do zimy

 • 4000 km
 • 27 február 2017 17:22

A späť od týždňa lyžovania v nemeckých Alpách.

Príchod ktorý odolal preťaženia a ceste. Trvalo to trochu dlhšie, ale sedlo nám bez problémov až na konečné miesto určenia. Hlavne riadený vo večerných hodinách, a potom zistíte, že LED osvetlenie vyzerá oveľa krajší než štandardné halogénové osvetlenie bol som použil, aby z predchádzajúceho vozidla. Takže som mohol ísť pevnejšia as prevádzka povolený. Na jazdu takmer 1000 km som mal spotrebu 6.4l / 100km. Len zlé, ak túžite kúsky okolo 150km / h.

Spiatočná cesta bola ešte príjemnejšia. Krásne slnečné počasie a menšie prevádzku na diaľnici. Majú dlhé úseky dokonca 170 km / h. Seat neuhol ... Na jednom mieste posádka žartom opýtal, ako tvrdo sme išli. 130km / h znela odpoveď. Odpovedal som, že by sme 175km / h išiel. Puzzled vzhľad boli zo vzduchu.

Sedadlo i hlavy pri vysokej rýchlosti a môže tiež prísť spolu s nemeckým rýchlosti dopravy. Spotreba domov bol mierne nad ním, asi 6.7l / 100km, ale teraz hovoria, že je smäd ... Nie, to nie je.

Aj s takými vysokými rýchlosťami, stále to pekné a pokojné v aute a môžete pokojne viesť rozhovor, bez toho aby museli zvýšiť hlas, aby ho bolo počuť cez hluk motora. Ak teda nemecký odznak s ešte vyššou mierou ste šiel si počul jeho hlukové pásmo prihrávke, ale nie vlastnou band hluku. Som veľmi ohromený tým, ako málo hluku z motora a pneumatík od vstupu do interiéru. Okrem toho žiadne hrkálky alebo iné obchodné všimol na cestách.

Sú ešte priznať nedostatky v aute ...? Áno, tri veci, ale to môže byť vyriešený jednoduchým predajcom.
(1) špičkou zadné stieracie trie spojleru, pričom časť zadného okna sa nevymaže. Otázka stierače mierne posunúť na obale, ale že by mal predajca.
(2) pri jazde s nie pre denné svietenie koncové svetlá. Z bezpečnostných dôvodov by ste očakávali to aj horieť. To je prípad s novým gefacelifde Leon. To môže byť aktivovaná v softvéri automobile (VagCom) zo strany predajcu.
(3) pri opustení vozidla by som mal (a držať long) navyše v tesnej stlačení tlačidla na diaľkovom ovládači na strane zrkadlá sa sklopia. Čakáte, že by to všetko ide dohromady. Opäť je to pre úpravu softvéru vozidla.

Ale čoskoro dealer zaistiť to všetko. Pre zvyšok ... mňam ďalej užívať tento automobil, a keď sú zimné pneumatiky vymeniť za letné pneumatiky, budem ma znovu upozorňovať na aktualizáciu.

4.0
 • comfort 4.0
 • výkon 5,0
 • spoľahlivosť 3.0
 • stálo 3.0
 • Kúpili by ste si auto od tejto značky? áno

Dajte svoj názor na štýl písania a použiteľnosť. Najmenej päť dostala hodnotenie, zobrazí sa priemerné hodnotenie.

 • zlý
 • nedostatočný
 • dosť
 • dobrý
 • vynikajúci