Opel Agila 1,0 vydanie (2011)

Prístrojová doska v Agila tvoria pevné a pohodlné celok; Zábavné rpm tellertje je inak štandardný.

Prístrojová doska v Agila tvoria pevné a pohodlné celok; Zábavné rpm tellertje je inak štandardný.

Mechanizmus zadných sedadiel funguje veľmi dobre.

Mechanizmus zadných sedadiel funguje veľmi dobre.

V zadnej strane je dosť priestranný, všetko bude naozaj dlhá ľudia jednoducho chcú viac priestoru.

V zadnej strane je dosť priestranný, všetko bude naozaj dlhá ľudia jednoducho chcú viac priestoru.

49th prúd Agila prebieha už niekoľko rokov, a bude nahradený pred nechce príliš dlhá doba na vývoji nového modelu, ktorý General Motors sám. Súčasný Agila je preto stále vznikajú zo spolupráce medzi Opelom a Suzuki.

Z technického hľadiska Agila takmer totožné s Suzuki Splash, ktorý je postavený v rovnakej továrni. Iba predná a zadná časť Opel sú odlišné. K výbav týchto dvoch modelov sú úplne odlišné od seba navzájom, takže stačí rozlúštiť, ak chcete porovnať ceny oboch dvojčiat.

Vzhľad vozidla Opel Agila môže byť rozhodnuté. Pomerne krátky rázvor a vysokú vozík okamžite poskytnúť športové tón, ale niečo, čo má vlots malé MPV v pokoji. Veľkí svetla Opel dodávajú vozidlu výrazný vzhľad. Hoci on nie je najmladší, Agila vyzerá rozhodne nie je v pokročilom veku. Opel a Suzuki baviť sa sú schopné spojiť veľmi pekne s funkčnosťou. A čo si môže myslieť interiéru, nuda nie je rozhodnuté. Je to všetko pekne hotové a budete mať dostatok priestoru pre voľné položky. Výhodne kontajner s klapkou centrálne na prístrojovej doske. Dodávaná stereo zvuk veľmi pekný, ale bohužiaľ nemá prípojky pre externý zdroj zvuku a tiež s ostatnými zariadeniami a nabíjačky pre zavesenie striedajú 12V. Čo sa týka nábytku, na Agila je medzi špičku vo svojom segmente. Je to v pohode, pohodlné stoličky.

Počas skúšobnej doby sme mali rúti medzi char, ktorý sme mali v jednom dni a dole do Severnej Wales (2000 km), preto sme zvolili Agila a dostali sme neľutuje. A na zadnej strane je to nádherné miesto v Opelu. Si nielen dostatok skladacie pokračuje veľmi pekne. Sedadlo a operadlo pohybujú jedným pohybom ploché, a to je v ostrom kontraste s pomerne chatrné štruktúry s mnohými konkurentmi.

Stručný piaty prevodový stupeň

Medzi malé kapotu Agila, je motor 1,0 litra, trojvalec. Driepitterje s 65 konskými silami na papier stroj, ktorý vytvorí čierne čiary na asfalte, ale tam je dobré žiť. To má svoje nevýhody. Aby bolo možné získať maximálny, piate ozubené koleso je udržiavaná veľmi krátky. Pri rýchlosti 120 km / h otočí kľukový hriadeľ 3800 ot./min a to sa odráža na spotrebe, čo rozhodne nie je nízka, ako 1-12,9 pre automobil tejto veľkosti. A vy ste to počuť. Oddelene, Agila vysiela príjemné a päťstupňovou cíti celkom presne.

Naše Agila bolo celkom úplné, ale ukazuje sa tiež odráža v celkovej cene. Išli sme edíciu, ktorá zahŕňa klimatizáciu, otáčkomer, audio, Dvojitá podlaha batožinového priestoru a elektricky nastaviteľné a vyhrievané vonkajšie spätné zrkadlá. Okrem tohto auto priplatiť za metalízou a balenie Štýl. To zahŕňa zadné tónované sklá, zliatinové kolesá 15 palcov a kožený volant.

Celkovo možno povedať, že výklad Opel na Suzuki Splash cíti veľmi vyspelý, a to predovšetkým vďaka dobrým podvozkom a peknú povrchovou úpravou interiéru. Tri-valec spomenúť celkom, ako zaobchádzať s 950 kilogramov auto, ale to predsa musí pracovať veľmi tvrdo. A to sa premieta do relatívne vysokou spotrebou.

značkamodelkarosérieprevodovkavodičskýtest Rokcena
Opel
Agila 1.0 Edition
5-dvere, MPV
5 rýchlostných stupňov, Ručné
pre
2011
€ 11.695 FINANCOVANIE?
palivobenzín
motor3-cyl. v rade
výtlak996 cc
maximálny výkon50 kW / 68 koní pri 6000 otáčkach za minútu
maximálny krútiaci moment90 Nm pri 4800 otáčkach za minútu
Dĺžka / šírka / výška3,740 mm / 1,680 mm / 1,590mm
rázvor2360 mm
hmotnosť prázdna950 kg
kapacita535 kg
pneumatiky185 / 60R15 Ceny
Maximálna rýchlosť160 km / h
Zrýchlenie 0-100 km / h merané14,9s (14,7s)
Zrýchlenie 50-80 km / h 3/47,1s / 9,5s
Zrýchlenie 80-120 km / h na 4/515,0s / 20,4s
meranej palivo7,8 l / 100 km
(Výrobca: 4,8 l / 100 km)
emisie CO2109 g / km
podrobné špecifikácie
  • +tesný podvozok
  • +Mnohí majú pocit, pod kontrolou
  • +Vpredu veľa priestoru
  • -Relatívne vysoká spotreba
  • -No šprint gun