318iS BMW (1996)

BMW 318iS bol poskytnutý nie je to tak dávno nový motor. Štyri ventily 1.9 z Z3 našiel cestu do "obyčajný" 3 modely radu. Išli sme verzii sedan a tešil stav napájania SN.

BMW"318iS s už vopred určitý člen 3-series sedan. Pretože v samotnom Nemecku, štvordverová s 1,9 litra štvorventilovou / Twin orechy krásne nie je na predaj! Iba talianske a holandské BMW obchodníci majú 318iS sedan v showroome. Vzhľadom k tomu, boli tieto krajiny potrebujú niečo nové v sedan 3-Series. Vzhľadom k tomu, model bol opäť spustený na chvíľu. Motor bol už v ťahu, a kompaktný: 1,9-litrový štvorvalec s 140 konských síl. Z3 je vybavená tak,"n motora.
Kouč BMW sa už na vedomie pár rokov, ale nechcete pozerať sa dole na: ešte pekné auto. Nikto navyše dáva vozidlu nos dole, ako BMW robí: krásne a pôsobivé. Light - len optická - face-lift, že práve po tomto teste bola vykonaná, ale akcentuje len.
BMW má veľmi chutný vnútro. To má ďalekosiahle dôsledky. Pre viac ako vynikajúce za volant, máte pocit, že ste dal BMW. Ak ste urobil, že sa zdá, že všetky základné ovládacie prvky sú dokonale dosah. Potom budete riadiť. A potom zistíte, že ostatní, kto s autom, než všetky konkurencia. A to je pre ľudí, ktorí milujú jazdy, a (BMW) majetok zábavné.
BMW kazí s elektricky nastaviteľnými zrkadlami a elektricky ovládané okná. Aby som to zhrnul: napriek veku sedan 3-Series je auto zvnútra von v pohode nimi.

cesta

Najvyšší čas vztekat pre niektoré kilometrov. Pre 318iS nepatrí do kategórie mestských vozidiel. Cesta! V skutočnosti sme vyskúšať, aké úplatky! Bočný vietor Citlivosť je tiež obtiažna vec, aby sme kontrolovali. Pretože sme náhodou bezvetrí zbraň pripravená tak sa stlačením tlačidla A windkrachtje 8 fúka priamo na strane testovacieho vozidla. Musíme urobiť v tomto prípade s pozorovaniami. No, 318iS je bočného citlivejšia ako by sa dalo očakávať pre"n drahé auto. Okrem toho hučanie motora bola sklamaním v ten populárnej rýchlosťou okolo 120 km / h. Ak idete rýchlejšie, to sa stáva menej. Beauty Mistake.
Ale máme tiež nádherný čas. Motor je výborný na loptu, ťahať aj tussenacceleraties robí príliš veľký hluk, ale nie mimoriadne tichý. 318iS iste nie je mimoriadne efektívny, ale žiadny chlast čln.

Útulné radmi áut

BMW je jedným z mála zadných vodičov v tomto segmente. O bočného vetra sme boli. A vo vnútornej časti stredového tunela je praktická nevýhoda. Ale je tu nevýhoda. Nedostatok pohonných síl na volante BMW robí pekný manévru štvorkolky. Tým máme na mysli: v bežnej záhradnej-and-kuchynské použitie. Keď príde ťažšie skrátka zákrutách BMW je zaručená kufra von. Proti riadenie, plyn odmeraná ju udržali a veci sa vrátia do súladu. A dlho, spinning otočí BMW nalieha ako tiger. Ale pozor: hranica voz reaguje inak, oveľa zložitejšie ako DPO. Plyn uvoľnený v preklzu zadného kolesa, a tým aj príliš vysokej rýchlosti v zákrutách môže dôjsť v reálnom F1-piruety. A s množstvom plynu tam dtto. Brilantná a poučné zažiť raz. Ale v miestach, ktoré už skôr príležitosť. Nie je na verejných komunikáciách.
Vstup na zadnej strane dvoma zadnými dverami nie je optimálna. Musíš zohnúť nízka, aby nedošlo k naraziť hlavou. Nakladací otvor do kufra je na napäté strane a z hľadiska litrov obsah nie je veľký. To napokon všetko čo do činenia s jeho kyvnou vidlicu a zadné zavesenie. Ale hej, idú vodiči BMW súhlasí s stan dovolenku?
Štandardné ABS, štandardné airbag pre vodiča, nemecký výrobca automobilov je jeho názov do bezpečia. Pre zvyšok, BMW bude navyše náklady na dodatočné"hard to na strane mercedesu. Takmer päť tácok za automatu. A keď už hovoríme o zadnej časti; Ak chcete sklopiť operadlo do nerovnakej časti: takmer 1000 guldenov navyše.

značkamodelkarosérieprevodovkavodičskýtest Rokcena
bmw
318iS
4-dvere sedan
5 rýchlostných stupňov, Ručné
za
1996
€ 27 204 FINANCOVANIE?
palivobenzín
motor4-cyl. v rade
výtlak1895 cc
maximálny výkon103 kW / 140 k pri 6000 otáčkach za minútu
maximálny krútiaci moment180 Nm pri 4300 otáčkach za minútu
Dĺžka / šírka / výška4,433 mm / 1,698 mm / 1,393mm
rázvor2700 mm
hmotnosť prázdna1.235 kg
kapacita485 kg
Hmotnosť prívesu brzdeného / nebrzdeného1.475 kg / 650 kg
pneumatiky205 / 60VR15 Ceny
Maximálna rýchlosť213 km / h
Zrýchlenie 0-100 km / h merané10,2s (10,2s)
Zrýchlenie 80-120 km / h na 4/59,7s / 12,4s
meranej palivo9,0 l / 100 km
(Výrobca: 8,0 l / 100 km)
podrobné špecifikácie
  • +vynikajúcu prevádzku
  • +vynikajúce jazdné poloha
  • +výborná kontrola
  • -Mierna zadný vstup
  • -bočný vietor Citlivosť
  • -Grumpy motora pri 120 ° C