Mazda 6 Sport Prestávka

Ako ste si mohli prečítať v predchádzajúcich stránkach, Mazda 6 sú muži v stredu. Avšak, čakanie bolo ako päťdverový hatchback, kombi a naftové motory. Tie sú teraz tiež dorazil.

Je potrebné povedať, že Japonci sú šikovný partia. Ochranná obrazovka Mazda 6 Sport prestávka Napríklad je jednoducho geniálny. Slúži nielen skryť batožinu z pohľadu peny, ale aj ako vetrolam. Pohybuje sa zadnými dverami, a tým zabraňuje tomu, aby cestujúci na zadných sedadlách sú uvedené studený hrdlo, keď je ventil otvorený. A existujú aj iné také chytré nápady. Skladací mechanizmus rovnaké banky, napr. Vytiahnuť na páčku v zadnej komore a operadlo sedadla dopredu sklopené o sebe, zatiaľ čo v rovnakej dobe tiež sídlom rozširuje trochu dopredu. Vieme, že tento systém, Karakuri 'zavolal všetky predchádzajúce šesť, ale to zostane vňate. Čo sa týka priestrannosti Šport Prestávka vie, rovnako ako jeho súrodenec sedan, nie však stanoviť nové štandardy. Kufor má objem 519 litrov, presne rovnaký ako sedan a bude teda prekonaný automobilov, ako je Ford Mondeo a VW Passat kombi. Priestor na zadných sedadlách je, aby sme vymenovali len priemerné. Nie že by to bolo tesné záležitosť, ale vyššie spomínané súťažiaci jednoducho ponúkajú ešte viac priestoru pre nohy. Avšak, svetlá výška je v športe preraziť ďalší kontinuálny línia strechy alebo fúzami, to je lepšie pre seba ako Mazda 6 sedan a najmä päťdverové, kde sa šikmá strecha sníma priestor.

olízal

Mazda tiež Šport Prestávka verzia podarilo vytvoriť úhľadný vyzerajúce auto. Predné vyžaruje so svojimi silnými klenutými blatníkmi a dôrazne tvare V kapoty dynamiky a zvyšok telesa vozidla v súlade s týmto obrázkom. Z považované za vzhľad kombi nové 6, oveľa širší a hrubší ako jeho predchodca, "zadok", ktorý je viac prítomný na sietnici. Zatiaľ vyzerá celkom elegantne, aj keď na je trochu anonymne na zadnej strane. Je to trochu ako Honda Accord Tourer. Ale my sme len rád, že bling bling chvost staré šesť vyčistili na nosidlách. Teraz každý Golf II do značnej miery s tým, že striebro, Lexus-look lámp jazdiť, je tu krásny ešte naozaj nízke. Novo prichádzajúci vyzerá zrelší a veľkolepejšie než jeho predchodca. Aj vo vnútri, kde je príliš lesklý prístrojová doska bola nahradená elegantným vyzerajúci varianta je zakončený kvalitnými vyzerajúci materiálmi. Všetko, čo vyzerá dobre a nesklame v detaile. Napríklad veľké otočné gombíky klimatizačné nechajú nastaviť s pevnými zničíme kliknutí. Tu a tam sú k videniu ešte niektoré strieborné detaily, ale to je teraz uplatňovaná vkusným spôsobom a vyzerá dôstojne. Rovnako ako predtým Mazda opäť zapadá tentokrát Alfa Romeo-ako jadra pre nástroje pre. Okrúhle vetracie otvory tiež vyzerajú, že pochádzajú z skladoch talianskej značky. S tým rozdielom, že zasadiť pevnejšie tu. A lepšie dobre ukradnuté ...

firma je

Predné sedadlá, však zdá sa, pramení skôr z Nemecka. Ponúkajú úplne pevnú sedačku, ktorá na dlhšie cesty správne počasie príjemné. Navyše, oni tiež poskytujú dlhé európskych orgánov dostatočnú podporu a sú nastavené v širokom rozsahu, takže to nie je problém nájsť pekné polohy sedačky v 6. Ak je to žiaduce, môžete si dať sedačku pekné a nízka, čo sa hodí v dobre športový charakter Mazda. Aj keď je podvozok vychádza z veľkej časti z jeho predchodcu, to je ešte jeden z jemnejšie v segmente. V polohe 6 nechá ho vedenie v zákrutách, v ktorých je prítomný trochu ťažšie zadnej stejšnu nikdy v zápornom slova zmysle. Ovládanie je predvídateľný a mrštný, je 4,79 m dlhé a hrubé 1,5 tonové combi poďme jazdiť ako športový sedan. Je posilňovač riadenia elektrického typu, ale napriek tomu príklad komunikácie s vodičom. "Kizuna", hovoria v marketingu japonskej alebo "citové puto medzi vozidlom a jeho vodiča. Vlnený jazyk, ale to popísať presný charakter 6. Môžete tiež len ako kamarát baviť, aj keď je to potom predovšetkým statočný rodinné vozidlo.

ohybný

Hnacia jednotka linka na ňom. Šesťstupňová z riadený náš dvojlitrový dieselový motor môže byť prevádzkovaný krásne hladký, vysoko postavený poker je úplne na dosah a réžii krátkych polsbeweginkjes priehradku. Avšak, kolesá sú na dlhšej strane. Nepochybne dobré pre spotrebu, ale musíte prepnúť späť rýchlejšie, než by ste očakávali od takého dieselový motor s vysokým krútiacim momentom. On tiež vyzerá, že na voľnobeh nejaké starostlivé úpravy - opäť kvôli noriem pohonných hmôt a emisií - výroba by vám dôrazne plyn pre vyhladenie svoje miesto. Okrem toho turbo MZR-CD 2,0 až krátko ísť, dole trochu deje. Je pozoruhodné, že aj napriek pripojenie Mazda-Ford nespadá späť na slávnu 2.0 diesel, ktorý nadväzuje na americkú skupinu PSA a napríklad sa používa v Ford Mondeo. V prednej časti 6 je ďalší vývoj motora z predchádzajúcej 6, čo pochádza zo starého Mondeo v základni. Japonci majú pretože zrejme niektorí vŕtal, ale do istej špicaté dodávky elektrickej energie a bohatým zvukom zistíte, že máte čo do činenia so starším motorom.

Bez toho, aby bolo šiesty naozaj chcel volať hlučné, pretože rozhodne v porovnaní so svojim predchodcom, novú verziu celkom pokojná. Vetra a hluk pneumatík sú dobre potlačená a je teraz tiež spojiť všetkých ohľadoch s hlukom motora pri konštantných otáčkach.

v dôsledku vývoja

A, oldies 'to najlepšie, pre 2,0 MZ-CD kopne ho úctyhodné 140 koní, ktorý rozhodnutie o 6 je dostatočne silný motorizovaný. Napriek tomu je škoda, že mnoho motorov, ktorá sa týka self-zapaľovacie sviečky zostane obmedzená na tomto motore, môžeme si predstaviť, že existujú ľudia, ktorí chcú niečo viac, alebo dokonca menej k životu. A táto voľba ona zostáva stále pamätajú, keď sa japonská značka. Okrem týchto diesel šport Prestávka ako jeho sedan a hatchback súrodencov tiež k dispozícii s tromi benzínovými motormi. Opäť platí, že tieto sú vzhľadom na vývoj motorov z predchádzajúcej 1,8 6. dodáva 120 konských síl, dva litra premenným časovaním ventilov prichádza do 147 hp. 2,3l bola nahradená kópiou objemom 2,5 litra, ktorý prináša 170 koní na nohe. Téma downsizing je zrejme doteraz potopená v Hirošime. Chýba mu v rozmedzí od motora k malým šetrné motory napriek tomu vďaka umelé dýchanie poskytnúť dostatok koní. Možno, že niečo pre budúcnosť.

Koniec tohto mesiaca sú nové Sixes všetko na Mazda autorizovanom najlacnejšie športovú dovolenku musíte priniesť 27 295 euro. Vznetový vyžaduje minimálne investície vo výške 29 795 E.