Vzorka šesť kôl: Mercedes G 63 AMG 6×6

62Als Mercedes-Benz G-Class nie je blázon dosť, môžete zaklopať na mužoch AMG pre zaostalé V12. Za dávkou absurdity je tento šesť kolesového G'er.

Mercedes-Benz je dodávaný s týmto podivným prípade až podľa Autocar. V skutočnosti, oni boli schopní krátko odoslať. G trieda šiestich kolesá poháňané na všetky kolesá, termín 4x4 môže byť nahradený v tomto prípade 6x6. Úplne nová tento extrémny bežec duna nie je, pretože je založená na vojenskej verzii G320 CDI austrálskej armády.

Mega-G je vybavený neuveriteľných päť uzávierky diferenciálu, ktoré povoliť a zakázať jeho batérie pomocou tlačidla na prístrojovej doske. Vznetový s objemom 3,0 litra a päťstupňovou automatickou nahradené twin-turbo 5,5-litrový V8, ktorý produkuje 536 koní a 760 Nm krútiaceho momentu. Prepínanie robí tieto obchody cez 7G-TRONIC sedemstupňovou automatickou prevodovkou.

Až štyri osoby sa môžu zúčastniť tejto offroad kata, ktorý má teraz dĺžku 5,9 a 2,1 metra široký. Parkovanie je ešte ťažšie s jeho šírke až 2,2 metra. Tak šiestich Wheeler je viac ako jeden meter, 22 centimetrov širšie a 27 centimetrov vyšší ako "normálne" G63 AMG. S svetlá výška až 46 centimetrov by mal brať bez prekážky môžu byť prekonané až príliš veľa problémov, a vy ste nemohli dostať cez potom môže ísť -ie prejsť.

Sprint na 100 km / h musí byť za chrbtom za menej ako šesť sekúnd. Jeho maximálna rýchlosť je niekedy nie je obmedzená na 250 km / h, ale na 160 km / h. Vďaka ultraľahké pravej nohy spotreby 1: 5.5 môže byť dosiahnutý. emisie CO2 a priaznivé agregácie? No tak ...

Bolo naplánované vyrobiť 20 až 30 6x6'ers ročne. Cenovka? Začnite šetriť, ale pevná, bude vzorka stáť okolo 350.000 eur.