Oficiálne: Rozsah Renault Zoe rastie prudko

42Renault zábere autosalóne v Paríži za účelom zaistenia elektrického Zoe opäť väčší akčný rádius. Kapacita akumulátora takmer zdvojnásobuje a môže odhadnúť, čo to znamená pre rozsah.

V júni sme vedeli, že správa, že Renault kompaktný EV bude čoskoro oveľa ďalej na jedno nabitie batérie. Rozsah by mohla byť rozšírená v blízkej budúcnosti až 350 km, postavu, ktorá je teraz dokonca prekročená. Totiž Francúzi sľubujú rad 400 kilometrov, čo je podstatne viac než 240 km, ktorý spravuje vytlačiť papier Zoe teraz sa z jeho batérie. Že batéria je tiež výrazne vzrástol: namiesto 22 kWh je jeho kapacita sa 41 kWh. To je podstatne viac, než batérie 30 kWh na našom Nissan Leaf má hviezdu, prišli sme sotva 238 km ďaleko.

Renault je dosť realistické, aby okamžite zistiť, kedy že 400 km v praxi utópia. Podľa však ľahké sa dostať francúzsku značku má dosah 300 kilometrov v mestských oblastiach. Spolieham sa na toto použitie diaľnice bude ešte menej, pretože EV skočiť do mesta úsporné hospodárenie s energiou.

22 kWh batérií tiež stále k dispozícii, hoci len najzákladnejšie entry-level zariadenia. Kto chce byť schopní ísť rýchlo zaťaženie pre rýchle nabíjanie verziu, ktorá má teoretický rozsah 370 km. Tento rozdiel sme videli skôr s Renaultom: verzia s menším batérie nie je rýchly nakladacie zariadenie 240 km ďaleko, ale s tým je to len 210 km.

cena

Zoe s väčšou batériou je od 1. októbra - tak takmer okamžite - na objednávku. Vrátane batérie stojí najlacnejší Zoe z 29 390 v súčasnosti. Ide o verziu s, staré ', menšie batérie. Tento nový 41 kWh batérií získate od 31 890 eur v živote obloženie domov. Intenzívne môže priniesť 33,890, najdrahšie Bose je 36 690 z vás. Tí, ktorí majú radi odovzdania, ktoré siahajú možnosť rýchleho nabíjania, aby sonda trochu hlbšie do svojich vreciek: ďalej len "Quick Charge" je z 32,590.

Tak ešte nie sme, pretože ako vždy, Renault tiež ponúka možnosť prenájmu batérií. V takom prípade, vyvolávacia cena 21 490 eur za verziu 21 kWh a 23,990 pre verziu 41 kWh. Vzhľadom k cene batéria je stále ďalej. V tejto chvíli sa nájomné aspoň 49 eur za mesiac (so zmluvou na 36 mesiacov a ročnom počte najazdených kilometrov o viac ako 5000 km), ktorý Renault pre väčšie batérie sa pýtať, je v čase písania ešte nie je jasné.