Francúzsko je opäť plné čierne sobotu

43Wie prichádza víkend s vozidlom cestuje cez Francúzsko, je potrebné vziať do vážnych meškanie. Tam je "čierna sobota" na Autoroutes. Milióny francúzskych ľudí ísť na dovolenku a v rovnakom čase mnoho zahraničných vodičov domov.

Termín Black sobotu vznikla 31. júla 1982. V dopoludňajších hodinách mal čoskoro na A6 v Beaune najhoršie dopravné nehody v histórii francúzštiny miesto. Prázdninové davy začali a pršalo, keď autobus narazil do niekoľkých vozidiel. Oheň, ktorý vypukol potom, 53 ľudí zomrelo, vrátane 44 detí vo veku od 6 do 15 rokov.

Vo Francúzsku, všetci sa zdá naraz ísť na dovolenku. Napriek tomu francúzsky urobili dobre rekreačným šírenie, aj keď hlavne v zime a na jar, kedy sa školy zatvárajú každú zónu. V letných mesiacoch však bude ukončený v rovnakom čase takmer všetky školy v troch oblastiach.

Najrušnejšie Black sobotu až doteraz 01.8.2014, keď 994 kilometrov dopravné zápchy stoja na francúzskych diaľniciach. Ale v minulom roku (855 km) a 2015 (880 km) sa nemýlili.

ANWB očakáva v sobotu vo Francúzsku okolo 6:00 hodine prvého dlhého dopravné zápchy na trasách, na juh. Trasa cez údolie Rhône (A7) je najväčší problém, a to najmä v Valence, južne od Lyonu. Na juhozápadnom dopravy bude rušiť na staniciach mýta na A10 Paríž-Orléans-Bordeaux. Očakáva sa tiež, meškanie na A39, A20 a A71 / A75 (Clermont-Ferrand).

ANWB dopravná služba začína v sobotu a to, čo slúži k dať ďalších pracovníkov s cieľom udržať turistov informovaní. Väčšina súborov ANWB očakáva medzi 06:00 a 15:00. Ďalším veľmi zaneprázdnený v sobotu 5., 12. a 19.srpna.

V iných európskych krajinách ohrozujúce problémy. Takže Nemecko sa pripravuje na jednej z najrušnejších víkendov v roku. Holiday doprava sa musí vysporiadať s množstvom ceste a hodiny meškanie, ako severu a juhu.