Zrkadlo zrkadlo na Jaguar i-Pace a Audi e-tron

69Tesla je doménou veľkých all-autá na elektrický pohon stále len na hornom konci trhu, ale od roku 2018 sa bude meniť. Prvý vážnu konkurenciu pre Model S sa potom Jaguar a Audi. Dali sme im rozhodne odmieta!

Jaguar a Audi nie sú jediní dvaja prémiové značky, ktorí majú plné ruky práce s modelom elektrické výrobné, ale tieto značky sa zdá, že pokročila najďalej pozdĺž nej. Obaja Briti a nemecká automobilka povedal, aby prišiel s autom na trh budúci rok, ktorý kombinuje elektrický hnacie ústrojenstvo s množstvom vnútorného priestoru a širokom rozmedzí. Pre predzvesťou nich boli identifikované v podobe i-Pace Jaguar Concept a Audi e-tron Quattro. Ten je dokonca v dvoch variantoch, pretože teraz vieme tiež e-tron Concept Sportback, ktorý na IAA vo vyvinutom podobe bola predstavená ako Elaine. Quattro by sa mal objaviť v roku 2018, ďalej len "ustúpiť" Sportback verzie nasledujúci rok neskôr.

Zrkadlo zrkadlo na Jaguar i-Pace a Audi e-tron

Jaguar tiež snaží udržať pozornosť obklopujúce jeho elektrický nováčik s novými variantmi. I-Pace bol pôvodne uvedený v šedej, neskôr nasledovaný červeným kópií a stál na poslednom frankfurtskom autosalóne žiariť v bielom laku. Tam bol tiež pretekárske verzie eTrophy, ktorý Jaguar do praxe chce pracovať. Obaja Jaguar a Audi je teraz jasné, že vonkajšie rozdiely medzi koncepčnými vozy a produkčných modelov bude malý. Či toto platí aj pre súťažné podklady, sa ešte len uvidí, ale na papieri vyzerajú v každom prípade vopred veľmi vyrovnané. V oboch prípadoch sa jedná o crossover, Audi SUV zdedí viac génov ako Jaguar. Ten, aby položky obtiažnejších kladkostroja, a má ďaleko dopredu namontované čelné sklo a, ktorý má, aby sa aj-Pace-vnútorné konkrétne priestorové. Audi chôdze krok s aktuálnym lineup značky, ale aj týmto vozidlom menej dôrazný, SUV než Q7. Čas na prvý konfrontáciu!

Jaguar Concept i-PaceAudi e-tron Quattro Concept
energie400 hp435 hp (boost: 504 k)
pár700 Nm800 Nm
kapacita akumulátora90 kWh95 kWh
rozsah500 km500 km
0-100 km / h4 s4,6 s
dĺžka4,68 metrov4.88 metrov
šírka1,89 metrov1,93 metrov
výška1.56 metrov1.54 metrov
rázvor2.99 metrov2,93 metrov
topánka530 litrov615 litrov
(Plus 28 v prednej časti)
Veľkosť koncept kolo:23 palcov23 palcov