Vodičské Solar Light Year One

33Lightyear nový holandský výrobca automobilov založený bývalými študentami Technickej Univerzity, ktorý doberal si svoje prvé auto. Jeden taký model je nazývaný použiteľné, čerpá elektrickú energiu výhradne zo slnečnej energie.

Asi viete im extrémne nízke slnečné vozy, ktoré holandskí inžinieri často podarilo vyhrať diaľkové jazdy. Tam držal skupinu bývalých študentov Technickej univerzity v Eindhovene v priebehu štúdia robia, ale tegewoordig pri kormidle svetelný rok. Dnes nechal značku prvýkrát podrobnejšie informácie o svojich plánoch vydanie pre One.

Že solárne krok môže byť auto, pán Lightyear presne vedieť. Vozidlá robili na TU, to nemalo celkom praktické zamestnateľnosť, ale že sa nevzťahuje na One. Vidíme crossover coupévormige auto, ktoré vyzerá, že sa príliš nelíšia, pokiaľ ide o podiely ostatných vozidiel. Strecha sa zdá byť úplne vyplnené so solárnymi panelmi.

Svetelný rok tým hlási, že vozidlo je poháňaný elektricky pomocou koliesok všetky štyri. Okrem dobitia cez slnečné svetlo je tiež len nahrať cez nabíjací zástrčky. Batéria by mala byť dobrá, aby sa na jedno nabitie 400 až 800 kilometrov na jeden. Dosť hrubý odhad áno, ale určite zaujímavé postavy. Ročne by bolo v Holandsku dostatok slnečného svetla, aby sa 10.000 kilometrov čisto na solárnu energiu. Hawaii by mala byť skutočne možné aj double.

To je napokon aj do virtuálneho prototypu. V budúcom roku Lightyear ukazuje prvý skutočný automobil. Radenie môže byť inak len preto, že svetelný rok hlási, že si môžete rezervovať od € 19.000 bez daní. Kompletné auto samo o sebe by mala stáť okolo 119 tisíc eur. Keď sa potom môže skutočne priniesť na ceste, zatiaľ nie je jasné. Peniaze, ktoré prejde meste okrem iného venovaná ďalšiemu rozvoju One.