Na predaj: Lexus LFA, (takmer) úplne nový

4Zobrazí hľadá veľmi exkluzívne, veľmi rýchle japonské športové kupé? Potom je tam len jeden z posledných rokov: Lexus LFA. A hovorí, že je v súčasnej dobe na predaj v Holandsku s nedotknutej nízkym počtom najazdených kilometrov. Pozrite sa!

Avšak sa na to pozriete, Lexus LFA bolo a zostáva absolútnu ikonu v automobilovej histórii. Po rokoch vývoja, ktorý bol do značnej miery určený na zhromažďovanie odborných znalostí, japonská luxusná značka predstavila takmer desať rokov po prvej koncept vozidla, produkčnú verziu LFA. Stalo sa rovnako nepredvídateľný ako elegantný superšportu s vysokým Turová, ľahký a výkonný V10 pod kapotou.

Iba päťsto výtlačkov boli postavené, a jeden z nich je preboha na účely predaja, pri Louwman Exkluzívne Holandsko. S počtom najazdených kilometrov 500 auto je správne označovaný ako "nová" - viac ako opustí továreň a navštíviť niektoré udalosti, bude auto nejde, takže sme odhadovať. Cena by mala byť preto: 409,000 eur, čo je zhruba rovnaké ako náklady LFA pri zavádzaní nového v Holandsku.

Len málo ľudí je tak požehnaný, aby bolo možné zakúpiť takú absolútnu klenot automobilu. Dúfajme, že táto vzorka získal holandský majiteľ, a môžeme vidieť v tejto krásnej oranžovej LFA prebieha v budúcnosti často (najlepšie jazdy!).

GTO časopisu Sandor van Es dvakrát spadol riadiť česť s LFA, ako môžete vidieť na tomto videu.