Editors Raadt On: svalovej auto … alebo nie?

93Met odhalenie nového Chevroletu Camaro (zajtra) v mysli bol, samozrejme, ale jedno tému pre redakčné Raadt o možnom: American muscle car! Alebo budete radšej niečo verstandigers z Európy?

Kedy si mal o autá svalu, tam sú naozaj len tri vážne možnosti: Chevrolet Camaro, Dodge Challenger a Ford Mustang, auto, že segment z pony / svalová auta bez pomoci v roku 1964, vymyslel '. Ale sú tu aj alternatívy z Japonska a Európy. Tento týždeň sme sa ísť nakupovať kruh, s nasledujúcimi črtami / obmedzenia: 

Typ vozidla: kupé so štyrmi sedadlami, ponycar alebo rozumnou alternatívou
Cenové rozpätie: medzi 20 a 30.000 eur
rok výstavby: Nezáleží na tom,
typ motora: Šesťčlennej alebo osemvalcový benzínový motor
najazdených kilometrov: Nezáleží na tom,

Lars Krijgsman
Značku a model:Dodge Challenger 3.5 V6 SE DELUXE
rok: 2008
Stav tachometra: 155000
Požadovaná cena: 24,950eur
výkon: 253 hp
spotreba: 11,2 l / 100 km
MRB: 267 za štvrťrok (Severné Holandsko)

Čo to je: Nádherne ťažkopádny Dodge Challenger, automobil, ktorý vyzerá nekonečne spoločné je ťažká a v tomto prípade ďalej obsahuje základné jadro: 3,5 litra V6 s 250 koní a 339 Nm krútiaceho momentu a. Má niektoré Mopar diely a maľované Temný Titanium. V6 má SRT8- SRT10 a bratia, ktorí sú silné, ale okamžite dokonca ťažšie.
Prečo toto: Možno, že jeden z najmenej náročných kupé môžete kúpiť, ale v tomto prípade sme sa len hodiť cez palubu všetky pomery. Myslíte si, že si Camaro náprotivok, potom príde na Mustang alebo Challenger z vlastne jediný skutočný moderný pony autá svalu, ale moderným vzhľadom. Challenger je pre mňa zďaleka najlepšie partia. Zjemnenie by ste mali ísť do Audi a BMW z mojich kolegov, alebo klope na Nissan a Infiniti. Pre skutočné Camaro alternatívny krok do tejto 1,700 kg kusu ocele. Tvrdý, hrubý a v tomto ponurých farbách v každej dopravnej doorgenemen svoje daňové údaje. Vypočujte si to všetko.
mínusy: To je docela nejaký tajne. On kloktá benzín a jeho hrubý správanie, že dúfa, že vám rovno posuvné Či už je to úplne cross na každom kroku skladať strom. Po vypočutí slová "dynamický" a "úprava" sa na vás pozerá spýtavo. Oh, vždy hrala najväčšiu časť zábavné faktora v prípade auta svalu.


Stéphan Vermeulen
Značku a model:Audi S5 Coupé
rok:2008
Stav tachometra:  81 850
Požadovaná cena:29.890 eur
výkon:354 hp
spotreba:12,1 l / 100 km
MRB:224-255 eur za štvrťrok

Čo to je: Veľmi pekné, veľké kupé s atmosférickým achtpitter! A v tom je to navyše zvláštne v dnešnej dobe sa zmenšili, pretože pamätajte, že S5 Cabrio a Coupé musel robiť mizernú V6 kompresor.
Prečo toto: Elegantná kopírovanie, ktorá stojí na oficiálnom dealerstvo, s nie príliš veľa kilometrov, a to je tiež verzia s manuálnou prevodovkou! Nie je príliš jasné, tam sú elegantné kolesá naspodku, a samozrejme to bude mať týmto spôsobom, pokiaľ ide o farbu, aj keď mnoho z nich, carwrapboer 'veľa vodičov A5 a S5 možno počítať medzi svojich klientov. Najazdených kilometrov je slušný a má plnú holandskej histórii. Stručne povedané, toto auto má všetko skvelé milenca.
mínusy: No, skoro všetko. Vzhľadom k agility a čistej dynamiky ste zrejme majú 335i Coupe pána INIA. S5 cíti naozaj rýchlo nie. V tej dobe som sa v tlačovej správe, a tým urobil A5 3.0 TDI v kopcoch na talianskom regióne Emilia Romagna na mňa väčší dojem. Ale ja ťažko prísť s naftou ako svalovej auto alebo alternatívne ísť na to.
 

alexander Inia
Značku a model: 
BMW 335i Coupé High Executive
rok: 2008
Stav tachometra: 82000
Požadovaná cena: 27,950eur
výkon: 306 hp
spotreba: 9,2 l / 100 km
MRB: 202-230 eur za štvrťrok

Čo to je:Ak je M3 len to, čo bolo príliš intenzívne, potom v roku 2008 bol najrýchlejší radu 3 Coupé, ktoré ste si mohli kúpiť. Pod kapotou je 3,0 litra šesť v riadku s dvoma turbodúchadlami, čo predstavuje 306 hp. Ten má automatickú prevodovku, sú tu aj kópie s manuálnou prevodovkou.
Prečo toto: Pre začiatok, ja nie som veľký fanúšik amerických áut, takže som vlastne išiel rýchlo hľadať alternatívy z Európy. BMW radu 3 Coupé je to, čo o mňa tak ako tak jedno z najkrajších vozidiel svojej doby, a toto je rozhodne klenot. Vozidlo má exkluzívne, jednotlivec 'exteriér, balíček M, elegantné kožené vnútri ... A potom je tu tiež, že nádherný šesťvalec požehnal tisíce kilometrov zaisťuje šťastie nového majiteľa. Čo človek chcieť viac?
mínusy: Audi S5 Stéphan má krásny V8 pod kapotou a tajne samozrejme tiež atraktívne. A ako dobre BMW tiež (je to auto by som určite vziať do úvahy, keď mám peniaze) je o niečo viac komerčné charakter bude pravdepodobne odradí naozajstných fanúšikov amerického svalu.
 

Michiel Willebrands
Značku a model: Chevrolet Camaro Coupe
rok: 1967
Stav tachometra:  nevedno
Požadovaná cena: 21,950eur
výkon: 296 hp
spotreba: N.B. tiež veľmi dôležité,
MRB: cestná daň zadarmo!

Čo to je: Camaro samozrejme! To bol celý ťah tohto príbehu, je to tak? A potom samozrejme jeden z prvej generácie, že je najkrajšia zo všetkých. Pod kapotou tohto 67-er, jazdiť v Holandsku od roku 2013, 5,7-litrový V8 A s takmer 300 koní, spojený s dvojstupňová (!) Machine. Veľkou prekážkou, ale nie dlho najväčším GM dali odpoveď na Mustang; ste mali v skutočnosti tiež V8 s 6,5 alebo 7,0 litra.
prečo tentoVzhľadom k tomu, auto podľa prevádzkovateľa, zodpovedajúce čísla '- a má-vyzerá veľmi pekne na očiach. Studená farba combo príliš. Okrem toho sa v poslednej dobe vec sa obnovil. Cena v porovnaní s inými Camaros prvej generácie veľmi ostré. Tiež pekné: pôjdete okolo cestnej dane zadarmo.
mínusy: Ostrý cena môže mať (podkožné) dôvod, ale predtým, než budete súhlasiť ísť spolu s prevádzkovateľom. Najazdených kilometrov je známy, že je veľká škoda. Je tiež škoda, že je predmetom reklamy s motorom 327; 327 kubický palec je 5,4 litrov, pričom tento, v závislosti na papieri je 5,7 litra (350 cu v) V8. Nedbalý. Ďalej sa čierne pruhy viem vyhradené pre verziu Z28 a v tomto prípade sú - aj keď sa rozhodne netvári - nie je pôvodná.  

Kto si vybral najlepšie auto? Dajte mi vedieť, s komentárom a nezabudnite hlasovať v ankete vpravo!