Jedná sa o nový Nissan Leaf!

234Na dlhom teaser marketingového stroje Nissan nemá ustupovať. Pretože sa jedná o úplne nový Nissan Leaf!

Prvá generácia japonských elektro priekopníkov vedeli, že nájsť kupca. Od svojho uvedenia na trh v roku 2010 predalo cez 280,000 kópií a Nissan má v priebehu rokov sa snaží zadržať pozornosť inovácii modelu pravidelne. Takto revidovaný patrí ventilačný systém a bol veľký 30 kWh akumulátora k dispozícii vedľa menšej 24 kWh balenia. All rack skončí, a podobne ako pôvodná Leaf kariéry. Barça Leaf spláca ho!

Skoršie ukážok sme boli schopní dospieť k záveru, že Nissan hádže technický návrh úplne odlišný prístup. Druhá generácia Leaf má 4.49 m dlhý a 1,79 m široký nosič, ktorý sa svojimi vplyvmi IDS koncepcia je úplne v súlade so zvyškom Nissan-gama. Elektrický hatchback beží menej kupovať skutočnosť, že je "iný" a vyzerá na celkom tesné. Ako dieťa svojej doby, Leaf má tiež plávajúce strechy sa stal nesmierne populárny. C-stĺpik je v skutočnosti vykonáva čiernej. Aj keď je strecha je čierna na obrázkoch, sú tiež možné aj iné farby. Rázvor je 2,7 metrov veľké ako v predchádzajúcom liste. Avšak, tento novo prichádzajúci s hmotnosťou 1535 kilogramov mierne ťažšie ako jeho predchodca.

V interiéri Nissan montuje meranie farebný displej 7 palcov; sedadlo a volant modrý náter sa vyznačuje šitie. Veko batožinového priestoru sa meria 435 litrov. Nissan tiež uvádza do ostrejšie riadenie kontrolou zásielky v kormidelni.

pohonné ústrojenstvo

Potom azda najzaujímavejšie otázka: Ako veľký je akumulátor nového listu? Teraz: 40 kWh. Táto kapacita je 10 kWh vyššia ako najsilnejší balík 30 kWh, ktoré Nissan v súčasnej dobe ponúka. Batéria je z hľadiska veľkosti presne rovnakej veľkosti ako 30 kWh dodávajú kópiu v predchádzajúcom liste. Nissan tvrdí, že zlepšenie, aby sa dosiahlo vyššej hustoty energie, jednotlivé bunky vrstveného lítium-iónová batéria.

Podľa NEDC cyklu, nový Leaf má 378 kilometrov idú ďaleko na starosti. V porovnaní, 30 kWh verziu prvého listu kopol merací cyklus podľa 250 kilometrov. Elektrický Nissan Leaf visí v novej, 150 k a 320 Nm silný. Skôr vrstvy hodnoty na 109 koní a 254 Nm. Zmeny rýchlosti od 144 km / h nie je. Pre toho, kto táto nová sada svaly nestačí, Nissan má silnejšia verzia, ťah, ktorý je stále väčší rozsah. To sa zdá po uvedení na trh liste.

chytrosť

Vnútri takzvaný e-Pedal získať miesto, urýchľovač, ktorý dostane ďalšiu operáciu stlačením tlačidla. Ktorý aktivuje režim takzvané e-pedálu, Leaf môže spomaliť tým, že nechá plynového pedálu. Úplné uvoľnení akcelerátora Leaf by sa nakoniec robiť úplného zastavenia. Avšak, pravidelný brzdový pedál, ktoré majú byť použité pre prudkom brzdení.

Nissan Leaf zobrazuje PROPILOT rovnakú techniku ​​ako Qashqai. S PROPILOT Leaf schopný riadiť nezávisle na sebe v rámci jedného pruhu na diaľnici. Vozidlo sa rozhodne, či inhibuje v autonómnom režime, alebo plyn a upravené. Systém pracuje pri rýchlostiach medzi 30 a 144 km / h. Leaf udržuje svoju pozíciu na dráhe, a to aj pri jazde v zákrutách. Viac autonómnych funkcií nájdeme pod hlavičkou ProPilotPark. Leaf je v skutočnosti schopný dať sa do parkovacieho miesta. Auto je tu tak sám predné a / alebo zadné. Zoznam pokračuje podnikanie ako Lane Departure prevenciu, adaptívny tempomat, automatická diaľkové svetlá vpred núdzovom brzdení pešej FEB, dopravné rozpoznávanie znamenie, varovanie pri prekročení prevádzku a Nissan Around View Monitor.

Vehicle-to-grid

Energia v batérii liste nemusí byť nutne určený pre autá. Leaf možno zavesiť na elektrickej sieti vďaka tzv V2G technológií (vozidlo-k-siete). Nissan robí to poskytnúť podporu "[...] spracovanie nepravidelných tokov energie z obnoviteľných zdrojov, takže zelená energia je ľahko dostupná a lacnejšia." Majitelia list, ktorý visí svoje autá k elektrickej sieti môže zarábať peniaze s tým.

Nissan uloží knihy zákaziek pre nový list v otvorenej októbra. V januári, prvé kópie byť dodané v budúcom roku. Počiatočná cena bude čoskoro nasledovať. Nissan vyrába nové listy v Oppama nielen nachádza vo vlasti, rovnako ako predtým v Smyrna (Spojené štáty) a v Sunderlande.